Laikas.lt

Paimta iš:
https://laikas.tv3.lt/lt/info/16411/ar-is-tiesu-renkames-draugus-pagal-veido-bruozus-kurie-panasus-i-musu-paciu-foto-video/

Data: 2019-02-23, 14:12

Ar iš tiesų renkamės draugus pagal veido bruožus, kurie panašūs į mūsų pačių (foto, video)

Laikas.lt
Parengta pgl. Dailymail.co.uk

27-erių kroatas Ino Zeljakas sugalvojo atlikti eksperimentą, įrodantį, kad žmonės vieni kitus traukia pagal panašius veido bruožus.

Vaikinas, besimokydamas valstybinio Kroatijos universiteto mokslų fakultete, susidomėjo fotografija. Būtent mokslas ir menas leido jam atlikti šį nedidelį, bet šiek tiek net šokiruojantį bandymą.

Photoshopo
pagalba Ino sujungė giminystės ryšiais susietų žmonių veidus, pavyzdžiui: seserų, brolių, dvynių, mamos ir dukters. Iš pradžių jo nuotraukos atrodo lyg portretai, tačiau įdėmiau įsižiūrėjus matyti, kad kažkas čia ne taip. Veidai atrodo lyg itin asimetriški, tačiau iš tikro tai yra dviejų atskirų žmonių veidai.

Tą patį jis padarė ir su geriausiais draugais. Skirtumas tarp jų veidų buvo beveik toks pat, kaip ir tarp brolių ar seserų. Taigi Ino teigia, kad žmonės nesąmoningai renkasi į save panašius draugus.

Ryškiausias skirtumas matomas paskutinėje nuotraukoje, kurioje sujungti mamos ir dukters veidai. Tačiau tam įtakos turi ryškiausias amžiaus tarpsnis.


Broliai


Seserys


Seserys


Geriausi draugai


Sesuo ir brolis


Seserys


Sesuo ir brolis


Dvynės


Mama ir dukra

© Copyright 2010 Laikas.lt. Visos teisės saugomos. Kopijuoti be autorių sutikimo draudžiama.