KAŠTONĖ

Daiva Čepauskaitė KAŠTONĖ. Vienos dalies spektaklis visai šeimai pagal A. Čechovo apsakymą "Kaštonė". Režisierius Arvydas Lebeliūnas.

Bilietai: Suaugusiems - 4,34 € (15 Lt).
Vaikams - 2,90 € (10 Lt).

PREMJERA!

Daiva Čepauskaitė KAŠTONĖ
Vienos dalies spektaklis visai šeimai pagal A. Čechovo apsakymą „Kaštonė“.
Premjera 2015 m. kovo mėn. 22 d.
Spektaklio trukmė – 1 val. 20 min.

Režisierius – Arvydas Lebeliūnas
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Birutė Sodeikaitė
Kompozitorius – Jonas Sakalauskas


VAIDINA:
Kaštonė – Inga Jarkova, Monika Šaltytė
Luka Aleksandryčius – Rolandas Dovydaitis, Eduardas Pauliukonis
Fiodoras – Aidas Matutis, Aurimas Žvinys
Ivanas – Anicetas Gendvilas
Chavronja – Nomeda Bėčiūtė, Danguolė Petraitytė
Žoržas – Juozas Žibūda
Cirko primadona – Jūratė Budriūnaitė
Cirko artistai – Juozas Bindokas, Romanas Dudnikas, Aurimas PintulisSpektaklis vaikams pagal žinomo rusų rašytojo ir dramaturgo Antono Čechovo (Антон Чехов) apsakymą „Kaštonė“ (Каштанка). 1982 metais išleista knyga daugelio literatūros kritikų pripažinta vienu talentingiausiu kūrinių apie gyvūnus vaikams. Rašytojo apysaka – tai jautri istorija apie draugystę, talentą ir ištikimybę mielos kalytės Kaštonės akimis. Benamę ją priglaudžia cirko artistų šeima. Kaštonei puikiai sekasi triukai, ji randa ne tik naujus namus, bet ir draugus: žąsiną Ivaną, katiną Fiodorą ir kiaulę Chavronją. Jaudinantį debiuto vakarą lyg tyčia cirko pasirodymo ateina žiūrėti buvę jos šeimininkai. Kaštonei tenka skausminga dilema: likti cirke ir mėgautis atskleisto talento šlove ar grįžti pas išsiilgtą šeimą.
Pjesės autorė Daiva Čepauskaitė išsaugojo tik A. Čechovo apsakymo veikėjų vardus ir charakterius. Kalaitė Kaštonė, žąsinas Ivanas, katinas Fiodoras ir kiaulė Chavronja spektaklyje – tai vaikai, dėl kokių nors priežasčių praradę savo namus, pamesti, pabėgę ar paklydę, priglausti cirke, kuriame auga, mokosi ir lavina savo talentus. Tačiau, bet kokiai progai pasitaikius, jie grįžta į namus, kurių niekada nesiliovė ilgėjęsi, sapnavę, apie juos svajoję.
Pasak režisieriaus Arvydo Lebeliūno, „Kaštonė“ – tai spektaklis apie grįžimą namo, net jei dėl to tenka atsisakyti brangios draugystės, atkakliu darbu pasiekto populiarumo ir tikėtinos cirko artisto šlovės.
Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai