LEDI MAKBET IŠ MCENSKO APSKRITIES

Bilietai: 8.69 € (30Lt), 7,24 € (25 Lt), su nuolaida-4,34 € (15 Lt).
Bilietus įsigykite visose Ticket Market kasose, www.ticketmarket.lt ir teatro kasoje.


Nikolajus Leskovas LEDI MAKBET IŠ MCENSKO APSKRITIES
Dviejų dalių choro pasakojimas su vienuolika uždainių.
Premjera - 2012 m. gruodžio 15 d.
Spektaklio trukmė – 2.20 val.

Režisierius – Raimundas Banionis
Scenografas - Sergejus Bocullo
Choreografė – Vesta Grabštaitė
Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė
Muzika – Faustas Latėnas, Audrius Balsys
VAIDINA:
Katerina Lvovna Izmailova – Inga Norkutė
Borisas Timofejevičius Izmailovas – Juozas Bindokas
Zinovijus Borisovičius Izmailovas – Sigitas Jakubauskas
Sergejus – Rolandas Dovydaitis
Aksinja – Donata Kielaitė, Nomeda Bėčiūtė
Marfa – Nijolė Mirončikaitė
Fiodoras Liaminas – Povilas Miklaševičius (teatro bendradarbis)
Sonetka – Agnė Kiškytė, Monika Šaltytė
Unteroficierius, tardytojas, choras, prievaizdai, darbininkai, prekiaujantis jaunimas, miestiečiai, merginos, areštantai, ginkluoti sargybiniai – Donata Kielaitė, Nomeda Bėčiūtė, Agnė Kiškytė, Monika Šaltytė, Danguolė Petraitytė, Eglė Stanišauskaitė (teatro bendradarbė), Nijolė Mirončikaitė, Aidas Matutis, Aurimas Pintulis, Aurimas Žvinys, Dalius Jančiauskas, Mindaugas Jurevičius.

Spektaklis „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“ pastatytas pagal garsaus XIX a. rusų rašyto Nikolajaus Leskovo to paties pavadinimo apysaką. Šis spektaklis – pirmas režisieriaus Raimundo Banionio darbas Šiaulių dramos teatre. Spektaklyje, kurio žanras įvardinamas kaip choro pasakojimas su vienuolika uždainių, dirba žinomų profesionalų komanda. Šiame pastatyme ypatingas vaidmuo skiriamas muzikinei (F. Latėnas, A. Balsys) ir plastinei (V. Grabštaitė) raiškai, o vizualiąja puse rūpinasi scenografas S. Bocullo ir kostiumų dailininkė D. Petrulytė.
„Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“ turėjo tapti pirmuoju N. Leskovo ciklo apie rusų moterų charakterius kūriniu, tačiau šis sumanymas dėl įvairių priežasčių nebuvo įgyvendintas. Pagrindinė herojė – jauna pirklio žmona Katerina Lvovna Izmailova. Gerokai už ją vyresnis vyras pirklys Zinovijus Borisovičius Izmailovas dažnai išvyksta darbo reikalais, o didžiulį ūkį ir jaunąją žmoną prižiūri jo senas tėvas.
Katerina Izmailova mirtinai nuobodžiauja turtinguose namuose, tyliai svajoja apie vaikus, kurių negali susilaukti nuo savo bevaisio vyro. Jaunas ir apsukrus prievaizdas Sergėjus nesunkiai suvilioja Kateriną, kuri visa savo siela ir kūnu neria į nuodėmingos meilės sūkurį. Apsvaigusi iš meilės Katerina su Sergejumi drauge leidžia dienas ir naktis. Tačiau meilės sužadinti jausmai perauga į pražūtingą aistrą.
Siekdama apsaugoti savo mylimąjį Katerina nunuodija uošvį, vėliau nužudo grįžusį vyrą, pasiryžta uždusinti net mažametį sūnėną Fedią, kuris gali užginčyti jos teisę į vyro palikimą. Pastarąjį nusikaltimą atsitiktinai pamato kaimiečiai, jie įskundžia įsimylėjėlius ir įvyksta nuožmus teismas. Katerina su Sergejumi nuteisiami ir ištremiami į katorgą. Kai tik Katerina nebetenka savo statuso, išnyksta ir Sergejaus meilė. Jis atvirai flirtuoja su jaunesne gražuole ir tyčiojasi iš Katerinos jausmų.
Kas dedasi moters sieloje, kai ji vieną po kito žudo žmones? Kur veda neišsipildę moters troškimai ir aistra? Ar baimė, kaltė ir neapykanta yra mokestis už meilę? Kur yra takoskyra tarp aistros ir nuopuolio? Tai klausimai, kuriems rasti vienareikšmius atsakymus nėra paprasta nei scenoje, nei gyvenime…
1864 metais parašyta apysaka „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“- vienas žinomiausių N. Leskovo kūrinių. Apysaka ne kartą inscenizuota kino ekranuose, statyta teatre. 1932 m. garsus rusų kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius įkvėptas šios tragiškos meilės istorijos sukūrė vieną ryškiausių XX a. operų „Ledi Makbet“. Neretai N. Leskovas vadinamas pačiu „rusiškiausiu“ autoriumi, geriausiai iš visų Rusijos rašytojų perteikusių sudėtingą rusų tautos sielą.
Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai