LUNI Kaunas. A. Baronaitė „Smurtas prieš moteris šeimoje: mitai ir realybė“

LUNI Kaunas didžiuojasi prisidėdamas prie Kauno moterų draugijos (KMD) organizuojamų “16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų”. Lapkričio 27 d., antradienį, 18 val. kviečiame į kavinę “Kultūra” (Donelaičio g. 16), kur vyks KMD darbuotojos Agnės Baronaitės paskaita “Smurtas prieš moteris šeimoje: mitai ir realybė”.

Smurtas šeimoje, ypač nukreiptas prieš moteris – Lietuvos ir pasaulio kasdienybė, plačiai nušviečiama žiniasklaidoje. Nors apie šią problemą, būdus padėti aukoms ir šeimoms, socialines programas šnekama daug, vyraujantį “parapijinį” požiūrį tai keičia lėtai. Net pats stipriausias mitas “pati kalta”, kurį, atrodo, kartoti taip nebemadinga, transformavosi į “pati kalta, kad jo nepalieka”, “pati kalta, kad leidžiasi”. Patogiai išvengiant atsakomybės už šalia gyvenantį, išrandami vis nauji būdai kaltinti auką užuot jai padėjus. Tai ypač aktualu patriarchalizmu, “pulk-ginkis” filosofija ir individualios stiprybės kultu besimėgaujančiose Rytų Europos visuomenėse.

Kaip ir kitos socialinės problemos, smurtas šeimoje nurašomas “tiems kitiems”, suprask – tiems, kuriuos pavakariais rodo LNK, tiems iš kaimo, bedarbiams, alkoholikams, “pašalpiniams”. Skeletai teisininkų, gydytojų, mokytojų, politikų ir kitų išsilavinusiųjų-pasiturinčiųjų spintose turi tendenciją likti nesuskaičiuoti. Susikoncentruojant į labiausiai matomus fizinius smurto padarinius, pražiūrimas psichologinis teroras, menkai nagrinėjamas smurto šeimoje atsiradimas ir vystymasis.

Kauno moterų draugija tarp kitų veiklų teikia socialinę, teisinę ir psichologinę pagalbą nuo smurto šeimoje nukentėjusioms moterims. Reguliariai su skriaudžiamosiomis susidurianti A. Baronaitė pateiks gilesnių įžvalgų į šią problemą, pateiks labiausiai įsigalėjusius mitus ir apsvarstys juos kartu su auditorija.

Visi “16 dienų” renginiai Kaune – http://ivairiseima.lt/wp-content/uploads/2012/11/Programele_pdf.pdf. Daugiau apie KMD veiklą galite sužinoti www.akmd.lt.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/177164409090296/

Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai