OKT Vasarvidžio nakties sapnas

Oskaro Koršunovo režisuotas „Vasarvidžio nakties sapnas“ – vienas ilgiausiai OKT / Vilniaus miesto teatro repertuare esančių spektaklių, sukurtas dar 1999, teatro įsisteigimo metais. Jo teatrinės kalbos pagrindas – japonų teatro teoretiko ir praktiko Tadeshi Suzukio metodas, kurio tuomet dar studijuojančius aktorius mokė aktorė ir choreografė Vesta Grabštaitė. Tai pats linksmiausias ir lengviausiai širdį užkariaujantis OKT spektaklis, kurio pagrindiniu mecenatu Šekspyro fanai pelnytai laiko šv. Valentiną. Ši meilės misterija apkeliavo pusę pasaulio ir įrodė, kad ne jokie mes ne stuobriai!

Kas yra meilė? Aišku kas. Ko reikia meilei? Nedaug ko. Kam reikia meilės? Aišku kam. Svarbiausia, kad meilė nugali viską. Aišku, ji yra pavojingiausias ginklas ir ašarų upeliai, sumaištis ir laiminga pabaiga. Apie visą tai išmoningiausiai pasakoja Viljamas Šekspyras, jo sonetai ir beveik visi dramos kūriniai. Nemirtinga komedija „Vasarvidžio nakties sapnas“ geriausiai atskleidžia meilės prigimtį, parodo, kokia ji atmaininga ir įvairi.
Režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklyje pagal šią pjesę įsimylėjelių poros „laksto“ kažkur po miškus ir pelkes už Atėnų sienos, o keliaujanti aktorių trupė sukuria tokį kerintį vaidinimą, po kurio išsyk norisi kelti šampano taurę olimpinės meilės pergalės vardan. Be muzikos, be scenografijos, beveik be kostiumų komedija „Vasarvidžio nakties sapnas” yra tiesiogine to žodžio prasme „sukalta” iš lentų, kurios mylinčiųjų rankose virsta durimis, tiltais, veidrodžiais, frakais ir visa kuo, ko reikia nežabotai meilės šventei.

Mylimuosius, elfus ir kitus nepakartojamo „Vasarvidžio nakties sapno“ personažus kuria pažįstami ir pripažinti aktoriai: Darius Gumauskas, Rytis Saladžius, Airida Gintautaitė, Rasa Samuolytė, Mindaugas Lungis, Alina Zujytė, Nerijus Gadliauskas, Rasa Marazaitė, Algirdas Gradauskas, Gintautas Ryliškis, Sonata Visockaitė, Živilė Šimkienė, Egidijs Bakas, Eglė Valytė, Rasa Kulytė, Asta Jestremskaitė, Kristina Jakubauskaitė, Daiva Siurblytė – Juškienė, Karina Metrikytė.

„Vasarvidžio nakties sapnas“ jau beveik nebevaidinamas Lietuvoje, didelė dalis jo aktorių jau nebevaidina teatre, o tik yra surenkami gastrolėms, tačiau dėl nuolat gaunamų kvietimų gastroliuoti užsienyje spektaklis vis dar gyvas.
Bookmark and Share
Rašyti komentarą
Vardas* El. paštas
Komentaras*
    *privalomi laukai