Search Results for: "vynuogių kauliukų aliejus"

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Vynuogių kauliukų aliejus

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Vynuogių kauliukų aliejus

Kaip naudoti vynuogių kauliukų aliejų? Gavau dovanų nuo draugės ir tikrai gėda pasakyti, kad nežinau, kaip juo naudotis…

Kosmetikos be įtartinų priedų nesunkiai pasigaminsite namuose

Kosmetikos be įtartinų priedų nesunkiai pasigaminsite namuose

Jei gąsdina įprastoje kosmetikoje esančios neaiškios sudedamosios dalys, kurių pavadinimai primena chemijos formules, šią problemą galima nesunkiai išspręsti. Namuose iš natūralių produktų pasigaminti kūno priežiūrai reikalingų priemonių visai paprasta. O daugeliu atveju pakaks tiesiog naudoti įvairius natūralius aliejus, kurie tiks ir jautriai vaikų bei kūdikių odai.

Iš močiutės sąsiuvinio. Ką daryti

Iš močiutės sąsiuvinio. Ką daryti, kad plaukai augtų greičiau?

Paprasti, bet tikrai efektyvūs patarimai, padėsiantys jūsų plaukams augti greičiau, neišleidžiant krūvos pinigų reklamuojamoms plaukų priežiūros priemonėms.

Natūralios kosmetikos specialistės Rūtos Daunoravičienės konsultacijos

Natūralios kosmetikos specialistės Rūtos Daunoravičienės konsultacijos

Kokio veido ar kūno priežiūros priemonės jums tinka? Kaip prižiūrėti problematišką odą? Kodėl verta rinktis natūralią kosmetiką? Kaip išspręsti odos problemas? Į šiuos ir panašius klausimus Jums atsakys mūsų konsultantė Rūta Daunoravičienė. Klausimus siųskite [email protected]. Lauksime!

Šaltalankiai – atjauninantis organizmą stebuklas

Šaltalankiai – atjauninantis organizmą stebuklas

Šaltalankio (lot. Hippophae rhamnoides) sveikatinančios savybės minimos jau senovės graikų mokslininkų ir rašytojų darbuose. Graikų mitologijoje rašoma, kad Pegaso kailis labai žvilgėjo, nes jis buvo šeriamas šaltalankių lapais. Klasikinėje Tibeto medicinos knygoje “Sibus Yidian”, parašytoje 8-ajame mūsų eros amžiuje, šaltalankių sveikatinančioms savybėms apibūdinti skirta 30 skyrių

Vartojimas

Iš šaltalankių uogų gaminami gėrimai ir produktai kūdikių maitinimui, verdami kisieliai, uogienės, daromi padažai, džemai, gaminami gėrimai. Šviežios šaltalankių sultys yra kosmonautų racione, siekiant palaikyti jų stiprumą ir atsparumą stresams.

Šaltalankių uogos yra labai maistingos, nors ir labai rūgščios ir sutraukiančios. Kadangi jos labai koncentruotos, reikia atskiesti virintu vandeniu ir pridėti medaus. Jas galima skiesti obuolių ar vynuogių sultimis. Šviežių šaltalankių vaisių negalima valgyti sergant opalige ir šlapimo pūslės akmenlige.

Švieži šaltalankių vaisiai gali būti valgomi su medumi ištisus metus.

Aromatingos sultys su cukrumi didina apetitą ir labai gerai stiprina imunitetą.

Džiovintų šaltalankių vaisių milteliai gali būti naudojami sumaišyti su kitomis vaistažolėmis.

Šaltalankius geriausiai laikyti šaldyklėje apie 6 mėnesius arba trintas su cukrumi santykiu 1:1.

Sveikatinančios savybės

Šaltalankis – polivitaminų kupinas augalas, pagal biologiškai aktyvių medžiagų kiekį ir kokybę lenkia beveik visus vaisius ir uogas.

Vaisiuose yra 4-9 proc. riebalinio aliejaus, 2-7 proc. cukrų, 3,2 proc. organinių rūgščių (obuolių, citrinos, vyno rūgštys), daug vitamino C, B grupės vitaminų (B1, B2, B6), vitaminų E, K, P, folio rūgšties, provitamino A ir karotinoidų, cholino, stearinų, fosfolipidų, rauginių medžiagų, saponinų. Juose esantis vitaminas P gerina skrandžio, žarnyno, kraujo kapiliarų darbą, stiprina antitoksinę kepenų veiklą, stabdo aterosklerozės vystymąsi, mažina cholesterolio kiekį kraujuje, normalizuoja padidėjusios skydliaukės hiperfunkciją.

Šaltalankių produktai labai silpnina barbitūratų, antibiotikų ir kitų vaistų, rentgeno spindulių toksinį poveikį. Todėl juos patariama vartoti cheminės ir radiacinės terapijos metu ir po gydymo, po antibiotikų kurso, taip pat diabetikams, pagyvenusiems žmonėms, profesionaliems sportininkams, intensyvios veiklos žmonėms.

Šaltalankiai – gera priemonė sustiprinti širdies raumenį, profilaktinė priemonė prieš insultą, infarktą, atkuria organizmą po ligų ir psichinių bei fizinių pervargimų, didina vyrų lytinį aktyvumą (prostatos veiklą).

Šaltalankių sultimis gydoma avitaminozė, mažakraujystė, silpnas imunitetas, karščiavimas, bendras peršalimas.

Klinikiniai tyrimai įrodė, kad šaltalankių ekstraktas padeda normalizuoti kepenų fermentų veiklą, tulžies rūgšties serumą ir imuninę sistemą.

Geriausias mišinys nuo anemijos ir imunitetui stiprinti yra džiovinti erškėčių vaisiai, šaltalankių vaisiai ir džiovintos dilgėlės, sumaišytos su medumi. 3 šaukšteliai per dieną tokio mišinio padės sėkmingai išvengti įprastų peršalimų .

Džiovinti šaltalankiai su džiovintomis gudobelėmis – kepenų tonikas ir puikiai padeda gydyti širdies ir kraujagyslių ligas.

Šaltalankių aliejus

Eksperimentiniais tyrimais patvirtintos šaltalankių aliejui būdingos antioksidacinės savybės, kurios saugo nuo laisvųjų radikalų neigiamo poveikio. Šaltalankių aliejus sustiprina gleivinių membranų atsinaujinimą, o tai naudinga moterimis menopauzės laikotarpiu.

Iš šaltalankio uogų kauliukų pagamintas aliejus padeda regeneruotis audiniams, greitina epitelizaciją, granuliacinio audinio augimą pažeistose odos ir gleivinės vietose. Šaltalankių uogų kauliukų aliejumi gydomi nudegimai, nušalimai, gerklės ligos, pragulos, spinduliniai odos pažeidimai. Jis taip pat vartojamas gydant ginekologines ligas. Kaip vidinis vaistas – sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, stemplės vėžiu.

Atlikti tyrimai rodo, jog šaltalankio aliejus trukdo išsivystyti aterosklerozei, mažina cholesterino kiekį kraujuje. Pastebėta, jog vartojant šaltalankio aliejų dingsta stenokardijos priepuoliai, normalizuojasi arterinis spaudimas.

Šaltalankio aliejumi gydomi odos nudegimai, sunkiai gyjančios žaizdos ir nušalimai, pragulos. Jeigu jie atviri, pirmiausiai apiplaunami antiseptinėmis priemonėmis, truputį nusausinami, patepami aliejumi ir užrišami marle.

Šaltalankių aliejaus nepatariama gerti viduriuojant, sergant kepenų ir kasos ligomis.

Sergantiesiems chroniška sloga patariama šaltalankių aliejumi 2 kartus per dieną tepti nosies gleivinę.

Šaltalankių aliejumi galima tepti užpakalinės angos įtrūkimus, tiesiosios žarnos opą, uždegimo pažeistas dantenas.

Šaltalankių aliejaus gaminimas

1 stiklinę maltų šaltalankio kauliukų 2 – 3 min. pakepiname keptuvėje. Emaliuotame inde iki 60 – 70 laipsnių įkaitiname 0,5 l nerafinuoto saulėgrąžų ar alyvuogių aliejaus.

Pasiruošiame sausą litrinį butelį ir supilame į jį karštą aliejų ir kepintas šaltalankių sėklas. Suplakame ir laikome 10 dienų tamsioje vietoe.

11-ąją dieną perkošiame aliejų pro tankų audinį. Nuosėdas išmetame.

Vėl pakaitiname aliejų ir sudedame maltas, kepintas šaltalankių sėklas ir 10 dienų laikome vėsiai ir tamsiai.

Tokia pat procedūda atliekama trečią kartą.

Po 30 dienų aliejų gerai perkošiame, supilame į keraminį indą ir sandariai uždarome.

Taip paruoštas šaltalankių aliejus savo savybes išsaugo kelerius metus.

Kitas būdas:

Šaltalankių išspaudas išdžiovinti, sumalti kavamale ir termose užpilti iki 60 laipsnių įkaitintu nerafinuotu aliejumi santykiu 1:2/ Laikyti parą. Perkošti.

Naudojame kosmetinėms kaukėms, masažui arba salotoms.

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Pleiskanojanti ir niežtinti oda

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Pleiskanojanti ir niežtinti oda

Pristatome UAB „Kvapų namai“ gamybos vadovę, natūralios kosmetikos specialistę Rūtą Daunoravičienę, kuri patars jums kaip prižiūrėti veido odą, kokią kosmetiką geriausiai rinktis individualiais atvejais, plačiau papasakos apie odos priežiūrą natūraliomis priemonėmis ir t. t.

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Riebi oda

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Riebi oda

Pristatome UAB „Kvapų namai“ gamybos vadovę, natūralios kosmetikos specialistę Rūtą Daunoravičienę, kuri patars jums kaip prižiūrėti veido odą, kokią kosmetiką geriausiai rinktis individualiais atvejais, plačiau papasakos apie odos priežiūrą natūraliomis priemonėmis ir t. t.

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Raukšlės ir mišri oda

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Raukšlės ir mišri oda

Dermatologė nustatė, kad mano veido oda yra mišri. Kartais atsiranda išberimų. Nosies ir smakro oda riebi, bet skruostus ir kaktą atrodo net traukia… Rytais ir vakarais veidą tepu „Dr. Hauschka“ kremu, tačiau tas kaktos ir skruostų tempimo jausmas visada išlieka. Ant kaktos atsirodo keletas raukšlelių. Kaip tinkamai prižiūrėti odą, kad išvengčiau dar blogesnės jos būklės?

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Išsausėję odos ploteliai

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Išsausėję odos ploteliai

Ant veido vienoje vietoje ir rankų (labiau ant pečių) atsirado išsausėję 1 kvadr. cm. dydžio apvalūs ploteliai. Po prausimosi jie parausta, kūna kiekvieną kartą išsimaudžiusi tepuosi losjonu. Nes jei to nepadarau, visą kūno odą labai traukia. Tačiau tie sausi ploteliai, kad ir kiek tepu, neišnyksta jau kokia trečia savaitė. Bandžiau ir kokoso aliejumi. Sakykite, gal nuspėjate, kas tai gali būti ir kas galėtų pagelbėti.

Švytinti oda: pasigaminkime kūno šveitiklį

Švytinti oda: pasigaminkime kūno šveitiklį

Nusprendžiau pasidalinti receptu, kaip pasigaminti naminį veido ir kūno šveitiklį iš natūralių produktų: aliejaus, druskos/cukraus ir kavos.

Procesas – paprastesnis nei paprastas! Jums reikės cukraus arba druskos ir tokio aliejaus, kokį turite. Aliejus minkština ir maitina odą, o tuo tarpu cukraus arba druskos dalelės ją nušveičia, pašalina nešvarumus ir suragėjusias odos ląsteles. Masažas suaktyvina odos kraujotaką ir taip ji pasiima dar daugiau naudingų medžiagų iš aliejaus.

Druska gali būti įvairaus rupumo, kaip ir cukrus – patrinkite tarp pirštų turimą cukrų ir druską ir nuspręskite, ką naudosite. Aliejų galite naudoti tokį, kokį turite – alyvuogių, saulėgrąžų ar kosmetinį vynuogių kauliukų, simondsijų, kviečių gemalų, migdolų, abrikosų ar kitą.

Jeigu turite probleminę odą, kurią paberia, įlašinkite du lašelius eterinio levandų aliejaus, kuris pasižymi antibakteriniu, odą raminančiu ir gydančiu poveikiu. Jei oda sausa, tiks eterinis rožių aliejus. Riebiai odai naudingas eterinis bergamotės arba arbatmedžio aliejus, sandalmedis padės lyginti raukšles.

Šveičiame tik švarią odą, taip pat geriau, kad ji būtų drėgna ir šilta, taigi nusiprauskite šiltu vandeniu ir mėgstamu prausikliu. Imame šveitiklį pirštais ir masažuojame veidą.

Tiesa, jei cukraus ar druskos dalelės atrodo šiurkštokos, tiesiog sudrėkinkite rankas – vanduo aptirpdys kristalėlius ir jie taps švelnesni. Taip drėkindamos rankas masažuokite veidą, kol ištirps šveitiklio druska ar cukrus. Tokį šveitiklį galima naudoti ir visam kūnui.

Baigę šveitimą, nuskalaukite veidą vandeniu, o aliejaus likučius nuspauskite popierine servetėle. Jei tuo veido procedūrą baigsite, aliejaus likučiai atstos kremą.

Kavos ir medaus šveitiklis

Kavos tirščiai – nuostabus kūno šveitiklis. Dauguma žinote, kad kava pašalina negyvas suragėjusias ląsteles nuo odos paviršiaus. Taigi, geriausia naudoti kavos pupeles, sumaltas beveik į miltelius.

Ingredientai: 1 kupinas šaukštas labai smulkiai sumaltos kavos, 2 šaukšteliai alyvuogių aliejaus, 1/2 šaukštelio medaus.

Sumaišykite kavą, aliejų ir medų. Gautą košę užtepkite ant nuvalyto veido, masažuodamos jį pirštais. Palaikykite vieną minutę, po to nuplaukite šiltu vandeniu.

Paprasti bet naudingi natūralūs šveitikliai tavo odai. Išbandyk ir tu!