Search Results for: "vilniaus universitetas"

Vilniaus pedagoginis universitetas pakeitė pavadinimą

Vilniaus pedagoginis universitetas pakeitė pavadinimą

Vilniaus pedagoginis universitetas keis pavadinimą į Lietuvos edukologijos universitetą.

Tam ketvirtadienį pritarė Seimas, priėmęs nutarimą „Dėl Vilniaus pedagoginio universiteto pavadinimo pakeitimo ir Lietuvos edukologijos universiteto statuto patvirtinimo”. Už šį nutarimą balsavo 54 Seimo nariai, prieš – 6, susilaikė 18 parlamentarų.

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys yra pabrėžęs, kad siekis keisti universiteto pavadinimą yra paties universiteto bendruomenės sprendimas.

Seimo patvirtintame universiteto statute pažymėta, kad Lietuvos edukologijos universitetas yra seniausia ir tradicinė pedagogus rengianti Lietuvos aukštoji mokykla, įsteigta 1935 m. Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos paskelbto Pedagoginių institutų įstatymo pagrindu.

Šiandieninė universiteto misija yra visuomenės edukacija, pagrįsta šiuolaikine ugdymo filosofija ir naujausiomis mokslo žiniomis, pedagogų mokslininkų ir taikomosios mokslinės veiklos specialistų rengimas Lietuvos ir pasaulio rinkai.

Įstojo

Įstojo, bet nori eiti tarnauti Tėvynei – universitetas palauks?

„Įstojau į universitetą, tačiau noriu eiti į kariuomenę ir grįžti mokytis kitais metais“, – su tokia dilema susidūrė Šarūnas Vanagas ir dešimtys kitų jaunuolių, pasiryžusių tarnauti Tėvynei, tačiau bijančių prarasti valstybės finansuojamą vietą aukštosiose mokyklose.

Aktyviausi socialinėje žiniasklaidoje – „Maxima“

Aktyviausi socialinėje žiniasklaidoje – „Maxima“, „Omnitel“, „Swedbank“, ISM ir Vilniaus meras

Socialinės žiniasklaidos indekso tyrimas jau antrą kartą įvertina, kaip Lietuvoje yra naudojama naujoji komunikacija. Tyrimas atskleidė, kad savo veiklos kategorijoje aktyviausi socialinės žiniasklaidos dalyviai Lietuvoje yra mažmeninės prekybos tinklas „Maxima“, telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, bankas „Swedbank“, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas ir Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Knygų mugėje pristatoma pirmoji Lietuvoje filosofinė knyga apie vaizduotę

Knygų mugėje pristatoma pirmoji Lietuvoje filosofinė knyga apie vaizduotę

Šių metų knygų mugėje Vilniaus universitetas pasiūlys intelektualinę naujieną – pirmąjį Lietuvoje filosofinį veikalą apie vaizduotę. Dėstytojo ir rašytojo Kristupo Saboliaus veikalas „Įnirtingas miegas“ diskutuoja tiek su klasikiniais mąstytojais, tiek su šiuolaikinais autoriais, pateikdamas originalią viziją retai teoriniuose svarstymuose nagrinėjama tema.

Artėja septintoji „Tyrėjų naktis”

Artėja septintoji „Tyrėjų naktis”

Rugsėjo 23 dieną, temstant, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Molėtuose ir kituose mažesniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose traukos centrais taps mokslo laboratorijos bei tyrimų centrai. Tyrėjų naktyje Lietuvos mokslininkai visiems norintiems – nuo vaikų iki senjorų – atvers duris į erdves, kurios paprastai nėra prieinamos plačiajai visuomenei.

„Tyrėjų naktis” yra išskirtinis renginys, kai visos Europos mokslo ir tyrimų laboratorijos atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų. Tądien mokslo entuziastai turi puikią progą susipažinti su darbais, kurie išties yra įtraukiantys ir intriguojantys. Mokslui skirta diena trumpa, o nemokamų renginių apie pačias įvairiausias mokslo sritis daugiau nei šimtas, tad įdomiai praleisti vakarą galės kiekvienas“, – sako naktį rengiančios Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos vicepirmininkas Tomas Žalandauskas.

Šiemet „Tyrėjų naktyje“ dalyvaus jau 32 Europos šalys, t.y. 320 Europos miestų. Tai Europos Komisijos iniciatyva. Lietuvoje renginį organizuojanti Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su partneriais pakvies į daugiau nei 100 renginių. Organizatoriai tikisi, kad ir dalyvių bus dvigubai daugiau nei prieš metus – per 10 000.

Sostinėje renginiai vyks Vilniaus ir Vilniaus Gedimino technikos universitetuose. Vilniaus universitetas visuomenę kviečia į atvirus renginius Botanikos sode, Chemijos, Fizikos, Filosofijos, Gamtos mokslų fakultetuose, Planetariume. Pažiūrėti į žvaigždes ir pažinti kosmoso pasaulį bus galima Molėtų astronomijos observatorijoje. Ši vieta tradiciškai sutraukia itin daug mokslo atradėjų-mėgėjų.

Pirmą kartą projekte dalyvaujančiame Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkai demontruos bandymus su konstrukcijų griūtimis, rodys, kaip tiria medžiagų kokybę, bus galima apžiūrėti strydžių valdymo treniruoklį ir susipažinti su robotų mokslu Lietuvoje.

Kaune Lietuvos energetikos instituto ir Kauno technologijos universiteto (KTU) tyrėjai skaitys paskaitas, laboratorijose bus rodomi įdomūs eksperimentai, veiks parodos, bus galima susipažinti su mokslininkų pomėgiais, išbandyti jėgas mokslo viktorinoje.

KTU padalinys Panevėžyje atveria laboratorijas ir kviečia susipažinti su fizikos, mechanikos ir automatikos reiškiniais. Mažuosius prie paslaptingo mokslo pasaulio žaidimais ir konkursais priartins tądien veiksiantis „Vaikų universitetas“.

Klaipėdos universitetas „Tyrėjų naktį“ siūlo pažvelgti į jūrininkystę iš arčiau Jūrų technikos fakultete bei įžengti į paslaptingą augalų pasaulį Botanikos sode.

Šiaulių universitetas šiemet daug kalbės apie praktinį augalų naudojimą, parodys, kiek žmogui turėtų užtekti elektros energijos, pakvies šiauliečius ir miesto svečius apžiūrėti unikalią drugelių kolekciją ir susipažinti su kitomis mokslo įdomybėmis.

Tyrėjų naktį rengia Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga kartu su Kauno technologijos universitetu, Klaipėdos universitetu, Lietuvos energetikos institutu, Socialinių inovacijų institutu, Šiaulių universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Vilniaus universitetu.

Detalesnė renginio programa: www.tyrėjųnaktis.lt

P.S. ar žinojote, kad ženklas „@“ XV – XVI amžiais buvo svorio matas, reiškiantis 12-13 kg? (:

Norintiems atostogauti Lietuvoje – patraukliausių turizmo vietovių reitingai

Norintiems atostogauti Lietuvoje – patraukliausių turizmo vietovių reitingai

Paskutinėmis pavasario dienomis, sparčiai artėjant atostogų sezonui, VšĮ „Terra Publica“ skelbia patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje reitingus. 2011 m. sąrašo viršūnė, lyginant su 2009-2010 m., išlieka stabili: Trakai, Druskininkai ir Neringa, o visame TOP30 nebelieka Smiltynės (dėl delfinariumo rekonstrukcijos), Ukmergės ir Kernavės. Naujai įtraukti objektai – Telšiai, Veliuona ir Vištyčio regioninis parkas.

Pasak vieno idėjos iniciatorių, VšĮ „Terra Publica“ projektų vadovo Vytauto Kandroto, mintis rinkti tokius reitingus kilo jau gana seniai, su fotoaparatu rankose lankant kiekvieną šių vietovių, vienus atrandant paprasto turisto žvilgsniu, kitus – fotografo, ieškančio medžiagos gražiausių Lietuvos vietovių albumams. O jau nuo 2007-ųjų metų informaciją apie miestelius ir kaimus, parkus ir muziejus bei kitas patrauklias vietas fotografas ir leidėjas pradėjo fiksuoti tikslingai. „Šiuo savo darbu mes norime pasiūlyti tautiečiams atrasti gražiausiais Lietuvos vietas ir turint bent vieną dieną laiko, susiplanuoti kelionę joms aplankyti. Todėl tyrimas lengvai subjektyvus ir įtakotas ne tik oficialios statistikos, bet ir asmeninių įspūdžių,“ – neslepia V. Kandrotas.

Pirmieji tokie VšĮ „Terra Publica“ reitingai buvo paskelbti 2009 metų pavasarį, įvertinus apie 300 vietovių. Per trejus metus vertinamų vietovių sąrašas išsiplėtė iki beveik 500. Tyrimui buvo paruošta metodika, pagal kurią visi objektų vertinimų kriterijai suskirstyti į tris grupes: paties objekto svoris, jo infrastruktūra bei patrauklumas turizmui. Šie, savo ruožtu, buvo vertinami pasitelkiant daugiau klausimų: objekto tematika, ekspozicijos gausa, aktualumas įvairioms visuomenės grupėms, sezoniškumas, sąveika su aplink esančiais objektais, geografinė padėtis, privažiavimo keliai, sanitarinės sąlygos, papildomos paslaugos, savireklama, bendradarbiavimas su žiniasklaidos priemonėmis, informacijos teikimas telefonu ir vietoje.

Į reitingo sąrašą įtrauktos tik pačių sudarinėtojų aplankytos vietovės. Kadangi reitingai skirti lietuvaičiams, planuojantiems vienos dienos išvyką, todėl netirtas darbuotojų gebėjimas kalbėti užsienio kalbomis bei nakvynės galimybės. Taip pat iš tyrimo išimti didieji Lietuvos miestai, kadangi Vilniaus senamiesčiui ar visiems Kauno muziejams aplankyti pusdienio nepakaktų. Vis gi atskiri miesto teritorijoje esantys kompleksai, tokie kaip Vilniaus universitetas ar Pažaislis Kaune, įtraukti ir reitinguoti.

10 patraukliausių turizmo vietovių Lietuvoje (2011 m.):
1. Trakai
2. Neringa
3. Druskininkai
4. Aukštaitijos nacionalinis parkas
5. Kėdainiai
6. Kretinga
7. Kryžių kalnas
8. Vilniaus universitetas
9. Anykščiai
10. Niūronys (Arklio muziejus).

Pilną TOP-30 sąrašą galite rasti www.terrapublica.lt, o platesnius kiekvieno jų aprašus – Facebook profilyje „153 graži Lietuva“.

VšĮ „Terra Publica“ įkurta 2001 metais ir specializuojasi turizmo bei vaikų literatūros leidyboje. Leidyklos šūkis – knygos Lietuvai ir apie Lietuvą. Viena pagrindinių leidyklos knygų serijų „153 įdomiausi…“ Tai profesionalios didelės apimties puikiai iliustruotos knygos, kuriose aprašomi tik patys vertingiausi ir įdomiausi Lietuvos ir pasaulio objektai.

Vilniečiai kviečiami pasitikti Triušio metus kiniškai

Vilniečiai kviečiami pasitikti Triušio metus kiniškai

Pagal kinų kalendorių nuo vasario prasidedančius Naujuosius metus Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas kviečia pasitikti kiniškai. Organizuojami renginiai, skirti tiek jaunajai kartai, tiek visiems kinų kalba ir kultūra besidomintiems miestiečiams.

Tokio pobūdžio renginiai Lietuvoje vyks pirmą kartą. Anot Konfucijaus instituto administratoriaus Vyčio Siliaus, kinų Naujieji metai yra didžiausia šventė visoje Rytų Azijoje. Jos metu būtinai grįžtama aplankyti gimtųjų vietų, tradiciškai valgomi koldūnai ir žuvis. Senovėje Kinijoje buvo tikima, kad pavasaris ateis nubaidžius piktąją pabaisą Nian, todėl dar ir šiandien Naujieji pasitinkami šaudant garsines petardas, keliant kuo didesnį šurmulį ir puošiantis raudona spalva.

Naujametiniai renginiai prasidės vasario 1 d. (antradienį) 18 val. kinų restorane „Spindintis mėnulis”. Šventės svečiai susipažins su kinų Naujųjų metų sutikimo tradicijomis, klausysis kinišku instrumentu guzheng atliekamos muzikos ir turės retą progą pasigaminti tradicinį šventinį patiekalą.

Pirmąją kinų Naujųjų metų dieną, vasario 3-ąją (ketvirtadienį)13 val. Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokyklos bendruomenė susipažins su Naujųjų metų šventės

tradicijomis, moksleiviai bus mokomi tradicinio karpinių, pynimo bei kaligrafijos meno. Minėtoji mokykla pasirinkta neatsitiktinai – nuo praėjusių metų joje vyksta kinų kalbos ir kultūros pamokos.

Konfucijaus institutas įsteigtas 2010 m. pabaigoje, jo įkūrimą parėmė Vilniaus universitetas bei Kinijos LR Švietimo ministerijos padalinys (Hanban). Konfucijaus institutas buvo steigiamas bendradarbiaujant su Liaoning universitetu (Shenyangas, Kinijos LR). Pagrindiniai Konfucijaus instituto veiklos tikslai yra su Kinija susijusių mokslinių tyrimų ir studijų skatinimas bei plėtojimas, taip pat akademinių bei kultūrinių renginių organizavimas.

„Fiat Lux“ arba filologų ir fizikų krikštynos „Havanoje“

„Fiat Lux“ arba filologų ir fizikų krikštynos „Havanoje“

Vilniaus universitetas, filologijos ir fizikos studentai. Skirtingos specialybės, bet bendras noras atšvęsti fuksų krikštynas. Bėda, kad tarp fizikos studentų verkiant trūksta merginų, tarp filologijos – vaikinų. Ką daryti? Kooperuotis!

Studentai dovanos „išaugtas“ knygas vaikams

Studentai dovanos „išaugtas“ knygas vaikams

Prasidėjus naujiems mokslo metams knygų ir vadovėlių įsigyjimo klausimas tampa ypač opus dažnam moksleiviui. Dėl aukštų vadovėlių kainų jie tampa yapč sunkiai įperkami tiems, kurie auga vargingesnėse šeimose. Kartais vienu vadovėliu mokykloje dalinasi net keli vaikai, nekalbant apie grožinės literatūros knygas, kurias vaikai retai gali rasti net ir bibliotekose.

Juk vaikams reikia skaityit ne tik mokyklinius vadovėlius, bet ir kitokias knygas. Grožinė literatūra – tai priemonė laisvalaikiui ir tobulėjimui. O vaikai, kurie nuo mažumės skaito grožinės literatūros knygas, užauga turintys platesnį akiratį, laisviau reiškia savo mintis, intelektualėja.

Tad lasivalaikio portalas Laikas.lt nusprendė prisidėti prie šios problemos sprendimo ir nuo rugsėjo 20 d. iki spalio 29 d. septyniuose Vilniaus ir Kauno universitetuose organizuoja akciją „Dovanok skaitymo džiaugsmą vaikams!“, kurios tikslas – užmegzti draugystės tiltą tarp studentų ir moksleivių iš vargingesnių šeimų.

Daugiau nei mėnesį laiko studentai galės atnešti savo „išaugtas“ knygas į specialias dėžes jų universitetuose. O akcijos pabaigoje surinktos knygos ir vadovėliai keliaus į Vilniaus ir Kauno dienos centrus.

„Vaikams tai tikrai išskirtinė galimybė gauti taip reikiamas knygutes. Kalbėdami apie pratybas ar būtiniausius vadovėlius, susiduriame net su pedagogų nejautrumu. Vaikų dienos centrus lankantiems vaikams reikalinga parama. Tikimės, kad studentai išties nuoširdžią pagalbos ranką jaunesniesiems“, – teigė vieno akcijoje dalyvaujančio vaikų dienos centro vadovė.

Už tris „išaugtas“ – viena nauja

„Skatindami studentų aktyvumą ir siekdami, kad akcija būtų išties naudinga, įsipareigojame kiekvienos savaitės ir akcijos pabaigoje kruopščiai suskaičiuoti gautas knygas ir už tris studentų atneštas knygas, nuo savęs padovanoti vieną naują vadovėlį ar grožinės literatūros knygelę“, – teigė laisvalaikio portalo Laikas.lt vadovė Simona Griniūtė.

Organizatoriai džiaugiasi, jog prie akcijos vykdymo prisidėti sutiko aukštųjų mokyklų studentų atstovybės, o materialiai akciją remti sutiko telekomunikacijų bendrovės „CSC Telecom“ ir „Eurocom“. „Vystydami projekto idėją gavome didelį palaikymą iš dienos centrų, kurie davė suprasti, kad tokia akcija yra reikalinga. Džiugu, kad tai suprato ir studentų bendruomenė, sutikusi įsitraukti į šią akciją. O taip pat esame labai dėkingi gerenoriškiems „CSC Telecom“ ir „Eurocom“ vadovams, kurie sutiko šią mūsų idėją paremti materialiai“, – teigė S.Griniūtė.

Tad kviečiame atverti savo širdis, nepatingėti nuvalyti dulkių nuo senų knygų lentynų ir padovanoti skaitymo džiaugsmą mažiesiems. Jūsų visų indėlis bus įvertintas ir prasmingai panaudotas.

Plačiau apie akciją, jos eigą ir knygų pristatymo punktus rasite www.laikas.lt

Akcijoje dalyvaujantys universitetai: ISM, Tarptautinė verslo mokykla, Vilniaus pedagoginis universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas.

Akcijos metu surinktos ir rėmėjų padovanotos knygos bus išdalintos: VšĮ „Gelbėkit vaikus“ Vilniaus vaikų dienos centrams „Duok ranka“, „Svajonių laivas“, „Šaltinis“ ir Antakalnio vaikų dienos centrui.

„Tyrėjų naktyje” – mokslininkų kasdienybė iš arčiau

„Tyrėjų naktyje” – mokslininkų kasdienybė iš arčiau

Rugsėjo 24 d., penktadienį, Lietuvoje šurmuliuos „Tyrėjų naktis 2010”, kurios metu organizuojamuose renginiuose visuomenė kviečiama iš arčiau susipažinti su mokslininkų ir tyrinėjų kasdienine veikla. Ekskursijos po laboratorijas, planetariumą, observatoriją, Vilniaus universiteto botanikos sodą, susitikimiai su mokslininkais, atviros diskusijos dalyviams žada staigmenų, atradimų ir glaudesnį ryšį su mokslo bendruomene.
Penktą kartą organizuojamame renginyje šiemet kviečiamos dalyvauti ir bendrojo lavinimo mokyklos. Prie „Tyrėjų nakties 2010” prisijungsiančių mokyklų moksleiviams bus organizuojami susitikimai su mokslininkais, fizikos, chemijos, biologijos pamokų metu demonstruojami eksperimentai. Taip pat bus rengiamos diskusijos, esė, piešinių konkursai, įvairios parodos. “Moksleiviai, iki šiol mažiau domėjęsi tiksliaisiais mokslais, turės galimybę susipažinti su įdomia ir žaisminga informacija, o tie, kurie ateitį sieja su šiais mokslais, – atrasti naujų mokslo pusių”, -sako projektą koordinuojančios Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos vicepirmininkas dr. Tomas Žalandauskas. Organizatorių nuomone, tokia veikla ateityje taps papildomu įrankiu profesiniam moksleivių orientavimui ir karjeros planavimui.
„Didžiuojamės galėdami „Tyrėjų naktį“ paversti ir pagalbine priemone auginant mažuosius genijus dar mokyklose. Projektai, įgyvendinami po „Tyrėjų nakties“ skėčiu, tiksliuosius mokslus pavers ne tik privaloma disciplina, bet įdomiu žaidimu”, – sako projekto renginių bendrojo lavinimo mokyklose koordinatorė Agnė Zalanskaitė.

Pasak A. Zalanskaitės, svarbiausi renginio tikslai – populiarinti mokslinę veiklą Lietuvoje, atskleisti tyrėjų darbo žavesį ir prasmę, skatinti žinių ir patirties mainus. Tyrėjai nori pasidalinti savo žiniomis, patirtimi ir parodyti, koks įdomus ir naudingas gali būti mokslininko darbas, o mokslo pasaulis – slėpiningas ir žavus.
„Tyrėjų naktis“ suburs ir ne tiesiogiai su moksline veikla susijusius žmones. Renginio metu vyks ekskursijos po mokslo laboratorijas, studentams – išskirtinės paskaitos ir eksperimentų demonstravimas, besidomintiems gamtos mokslais – parodomieji praktikos darbai, o mokslininkai tarpusavyje rengs atviras diskusijas.
Pagrindiniai renginiai vyks Vilniaus universitete, Kauno technologijos universitete, Lietuvos energetikos institute. Susitikimai su tyrėjais vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Molėtų observatorijoje ir kituose mažesniuose Lietuvos miesteliuose.
Visi renginiai yra nemokami. Norintys atvykti į renginius dalyvavimo sąlygas ir programą gali rasti tinklapyje www.tyrejunaktis.lt.

Apie projektą:
Tokio tipo renginiai yra pasaulinė iniciatyva, šiemet vyksiantys dar 26 Europos šalyse. Lietuvoje koordinuojantis projekto partneris yra Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga, kiti partneriai – Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos energetikos institutas ir Socialinių inovacijų institutas. Projektą globoja LR Švietimo ir mokslo ministerija. Projektas, įtraukiant vis daugiau dalyvių, Lietuvoje įgyvendinamas nuo 2005-ųjų metų. Dalyviai yra aukštųjų mokyklų, mokslinių institutų atstovai, nuo šių metų – ir bendrojo lavinimo mokyklos. Renginys kelia vis didesnį ne tik institucijų, bet ir pavienių asmenų susidomėjimą. „Tyrėjų naktis“ kasmet parodo, jog vis daugiau žmonių Lietuvoje yra neabejingi mokslo naujienoms, įdomybėms, mokslinių institucijų veiklai.