Search Results for: "vilniaus gatvės menas"

Gatvės menas: šlapia menininkės Paulės Bocullaitės siena (interviu

Gatvės menas: šlapia menininkės Paulės Bocullaitės siena (interviu, foto)

Rugsėjo 5–13 d. vyks antrasis tarptautinis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“. Šiemet organizatoriai pakvietė menininkus siūlyti savo idėjas festivaliui: bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu, suteikusiu erdvę kūrybai, buvo sulaukta nemažai pasiūlymų Saulėtekio alėjoje esančiam pastatui pagyvinti. Iš jų atrinkti trys eskizai, kurie pateikiami visuomenės vertinimui – daugiausiai balsų sulaukusio kūrinio autoriui bus sudarytos galimybės jį įgyvendinti.

Gatvės menas grįš į Vilnių

Gatvės menas grįš į Vilnių

Pernai Vilniaus gatvėse debiutavo festivalis „Vilnius Street Art“. Jo organizatoriai nerimsta ir šiemet – rugsėjo pradžioje tikisi įgyvendinti dar ambicingesnę programą. Pirmojo festivalio sėkmė ir atgarsiai užsienio žiniasklaidoje sužadino norą atvykti vienus garsiausių menininkų iš Brazilijos, Ispanijos, Lenkijos bei Vokietijos. Kol kas užsienio menininkų vardus festivalio organizatoriai laiko paslaptyje ir planuoja paskelbti birželio pradžioje.

Kodėl viena Vilniaus Rotušės kolona tapo auksinė?

Kodėl viena Vilniaus Rotušės kolona tapo auksinė?

Prieš mėnesį „Sostinės dienose“ startavęs pirmasis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“ miestą pagyvino penkiais viešais meno kūriniais ir įsuko diskusiją, kas yra gatvės menas. Ji ypač suaktyvėjo po vieno bomberio naktinio darbo ant „Lietuvos“ kino teatro, kur festivalio metu menininkas Ernestas Zacharevič buvo įgyvendinęs savo kūrinį. Sudarydami programą festivalio organizatoriai siekė gatvės meną pristatyti ne vien kaip piešinius ant sienų – pakviestos dvi menininkų komandos sukūrė erdvinius darbus. Vienas jų – simbolinė Auksinė Rotušės koloną, menininkų dueto „Upperstudio“ projektas.

Vilniuje jau kuria vienas trokštamiausių gatvės menininkų Markas Jenkinsas iš JAV

Vilniuje jau kuria vienas trokštamiausių gatvės menininkų Markas Jenkinsas iš JAV

„Sostinės dienų“ pristatomas pirmasis Vilniaus gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“ startuoja su solidžia programa – miestui iš penkių kūrinių tris padovanos pripažinti pasaulinio garso menininkai, du – jauni, bet jau spėję išgarsėti lietuviai. Be Lietuvos publikai jau pažįstamo Ernesto Zacharevič, kuris savo sėkmingą karjerą pradėjo gyvendamas Pietryčių Azijoje ir yra laukiamas svečias daugelyje gatvės meno projektų, į festivalį atvyko neabejotina žvaigždė – Markas Jenkinsas su kolege Sandra Fernandez iš JAV.

Pirmasis Vilniaus gatvės meno festivalio kūrinys jau puošia „Lietuvą“ (foto)

Pirmasis Vilniaus gatvės meno festivalio kūrinys jau puošia „Lietuvą“ (foto)

Smalsūs praeivių žvilgsniai ir šūksniai, fotoaparatų blykstės, iškviesti policijos ekipažai, kopėčios, kuriomis užlipti išdrįsdavo ne kiekvienas, ir gyvenimas ant „Lietuvos“ stogo – tokia buvo dviejų savaičių kasdienybė, kuria mėgavosi Pietryčių Azijoje išgarsėjęs lietuvis menininkas Ernestas Zacharevič ir Vilniaus gatvės meno festivalio „Vilnius Street Art“ komanda.

„Naujojo cirko savaitgalis”:  kitoks nei įprasta šiuolaikinio cirko menas

„Naujojo cirko savaitgalis”: kitoks nei įprasta šiuolaikinio cirko menas

Trečiadienį Vilniuje prasidės jau šeštasis netradicinio cirko festivalis „Naujojo cirko savaitgalis”. Netradicinis cirkas įsiverš į miestą nemokamu festivalio atidarymu sostinės „Menų spaustuvės” kieme. Čia vyks lietuvių žonglierių pasirodymai ir bus pristatyti iki sekmadienio sostinėje vyksiantys Europos naujojo cirko meistrų vaidinimai.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – filmai apie meną ir kūrybą

Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje – filmai apie meną ir kūrybą

Jau 7-ąjį kartą su dokumentinio kino mėgėjais besisveikinantis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) šiemet pristatys filmus, kuriuos žiūri ir vertina dokumentinio kino gerbėjai visame pasaulyje. Vienas svarbiausių akcentų šių metų festivalyje, kuris rugsėjo 23 – spalio 3 d. vyks „Skalvijos“ kino centre bei kino teatre „Pasaka“ – atiteks specialiajai programai „Meno pavidalai“. Joje – 6 dokumentinės juostos, pasakojančios apie vis kitokį žmogaus ir meno santykį bei kūrybos įtaką mūsų gyvenimams.
„Šiemet specialiąją programą skyrėme meno ir kūrybos temai, kuri yra neišsemiama ir daugiasluoksnė. Kaip gimsta menas, kas yra menas, svarsto šios programos filmų herojai – kompozitoriai, gatvės meno atstovai, choreografai, pramoninio dizaino kūrėjai, rašytojai, fotografai. Programos „Meno pavidalai“ filmai tampa šių menininkų kūrybos proceso dokumentais ir padeda geriau suprasti ne tik jų kūrybą, bet ir atsiskleisti asmenybėms“, – sako Vilma Levickaitė, „Skalvijos“ kino centro vadovė.
Pristatyti savo naujausio filmo „Josifas Brodskis. Pokalbis su dangaus gyventoju“ į festivalį atvyksta rusų režisierius Romanas Liberovas. Filme J. Brodskis atvirai kalba apie esminius savo gyvenimo posūkius, atsakinėja į jautrius klausimus, juokauja ir kalba apie poeziją.
„Man J. Brodskis visuomet buvo viena iš svarbiausių figūrų, todėl mintis sukurti filmą nekilo staiga. Vienintelis neįveikiamas iššūkis buvo kiekvieno sutikto žmogaus polinkis savintis J. Brodskį. Visas poeto palikimas (asmeninis gyvenimas, nuotraukos, interviu) priklauso grupelei žmonių, kuri, atrodo, monopolizavo viską, kas pasakyta, publikuota ar nufilmuota apie poetą. Tačiau man pavyko išsikovoti teises į savąjį J. Brodskį. Už tai aš esu dėkingas daugybei žmonių visame pasaulyje, tame tarpe ir Vilniuje“, – tikina režisierius.
Šiemet festivalyje galima bus pasižiūrėti ir naujausią režisieriaus Gary Hustwitas, VDFF žiūrovams pažįstamą iš filmo „Helvetica“, juostą „Pavidalai“ („Objectified“). Pasitelkęs vérité stilių ir išsamius pokalbius režisierius pasakoja apie industrinį dizainą, sudėtingą santykį su mus supančiais daiktais ir žmones.
Nors kiek besidomintiems gatvės menu pristatinėti garsaus Londono grafiti meistro Banksy nereikia – savo anonimiškumą saugantis gatvės menininkas šiemet sukūrė provokuojantį filmą „Išėjimas per suvenyrų krautuvę“ („,Exit Through the Gift Shop”), kurį išvys ir VDFF žiūrovai.
Apie vieną ryškiausių šiuolaikinių menininkų Viko Munizo, o tiksliau meno jėgą keisti žmonių gyvenimus, pasakoja šiemet „Sundance“ ir „Berlyno“, taip pat kituose filmų festivaliuose žiūrovų simpatijų prizus pelnęs Lucy Walker filmas „Sąvartynas“ („Waste Land“‘). Rio de Žaneiro pašonėje įsikūrusiame didžiausiame pasaulio sąvartyne Vikas Munizas fotografuoja ten dirbančius perdirbamų atliekų surinkėjus, o vėliau naudodamas jų portretus iš šiukšlių atkuria Davido ir Picasso paveikslus.
Užsukti į Paryžiaus baleto užkulisius VDFF žiūrovus kviečia režisierius Frederickas Wisemanas („La Danse: Paryžiaus Operos baletas“), pasakojantis apie vieną garsiausių pasaulyje Paryžiaus operos baleto trupę. Tuo tarpu režisierius Peteris Esmonde‘as kviečia į smagią kelionę per muzikos pasaulį – jis pasakoja apie ekscentrišką muzikos genijų Trimpiną, kuris neturi mobiliojo telefono, interneto svetainės, tačiau jo muzikinius eksperimentus liaupsina visas pasaulis.

10 priežasčių studijuoti Kaune

10 priežasčių studijuoti Kaune

„Kaunas atsigauna“ tampa kone priežodžiu pastaruoju metu, o netiesioginėse lenktynėse su Vilniumi Kaunas, panašu, įgauna vis daugiau pranašumų.

Muzikiniai pusryčiai. „Anties“ vaizdo klipas

Muzikiniai pusryčiai. „Anties“ vaizdo klipas, kuriame ir krišnaitai, ir Diawara, ir tu

Grupė „Antis“ sukūrė vaizdo klipą naujausiai ir, ko gero, vienai gražiausių savo dainų „Debesys“. Kai rugpjūčio pradžioje savo „Facebook“ paskyroje grupė pakvietė gerbėjus į filmavimąsi Vilniaus menų fabriko „Loftas“ kieme, nedaug kas iš susirinkusiųjų įsivaizdavo, ko tikėtis. Tačiau kartu su režisieriumi Saulium Baradinsku ir menininku Jurgiu Tarabilda į vieną visumą buvo sujungti trys menai – vaizdo klipo kūrimas, performansas ir gatvės menas.

„Blusų festivalis“ – iš emigracijos Airijoje parsivežta idėja

„Blusų festivalis“ – iš emigracijos Airijoje parsivežta idėja

Nuo to laiko, kai Aivaras Žydelis po devynerių emigracijoje praleistų metų sugrįžo į Lietuvą, praėjo 12 mėnesių. Iš Airijos sostinės Dublino namo jis parsivežė ne tik daiktus, bet ir pasikeitusį požiūrį, naujas žinias ir idėjas, kurias suguldė į profesinę ir kūrybinę veiklas.