Search Results for: "urbanistinė kultūra"

INSANITUS programos atspirtis urbanistinė kultūra

INSANITUS programos atspirtis urbanistinė kultūra

Nebeveikiančio avalynės fabriko „Lituanica“ pastato stogą penktadienį plėš ne tik penkiose muzikinėse INSANITUS erdvėse vos tilpsiantys atlikėjai, bet ir visa apimanti meninė programa, kurią ruošia keliasdešimties kūrėjų, į kasdienybę siekiančių pažvelgti kitaip, o įprastus objektus atrasti iš naujo, komanda.

Urbanistinis pokalbis tau

Urbanistinis pokalbis tau, betonini triuši (kreipinys į skaitytoją)

Tomas S. Butkus rašo poeziją, pristato ją poezijos ir garso grupės „Betoniniai triušiai“ pasirodymuose, meistrauja idėjų dirbtuvėse „Vario burnos“, leidžia knygas (ne tik eilėraščių), kuria dizainą, rašo mokslinius tekstus, apkeliavo maždaug pusantro šimto pasaulio miestų, su penkiamete dukra papildė vaikų literatūros lobyną – ir tai tik dalis to, ką savyje sugeba sutalpinti ir į aplinką paleisti mano pašnekovas. Jis teigia, kad užtenka poros metų intensyvios praktikos ir galima perprasti naujo dalyko techniką…

Apleistos vietos įkvepia verslą

Apleistos vietos įkvepia verslą

Naujais turistų traukos centrais tampa vis įdomesnės ir unikalesnės Lietuvos vietos bei objektai. Be tradicinių architektūrinių paminklų, senamiesčių, bažnyčių ar muziejų naujai atgijusios erdvės vilioja vietinius bei užsieniečius.

Į muzikos ir pramogų džiungles„Karklė 2014“ – su specialiu žemėlapiu

Į muzikos ir pramogų džiungles„Karklė 2014“ – su specialiu žemėlapiu

Norint suskaičiuoti iki festivalio „Karklė Live Music Beach“ likusias dienas jau greitai užteks vienos rankos pirštų. Tuo tarpu bandant susivokti atlikėjų, scenų ir pramogų gausybėje gali nesunkiai apsisukti galva. Pirmoji pagalba pajutus svaigulio simptomus – gerai išanalizuoti festivalio žemėlapį, kuris padės išsirinkti savo festivališką pozą ir atrasti tai, ką būtina patirti rugpjūčio 15-17 dienomis.

Klubo „Opium“ stiliaus savaitgalis – su „Univermagu“ ir „Mados infekcijos“ šokiais

Klubo „Opium“ stiliaus savaitgalis – su „Univermagu“ ir „Mados infekcijos“ šokiais

Metas keisti kailį, ir geriausia tai daryti šokant – neatremiamą tiesą artėjant savaitgaliui deklaruoja sostinės klubas „Opium“ ir pristato net du madai, stiliui, formoms, spalvoms, atradimams ir pažintims skirtus reginius „Univermagas“ bei „Mados Infekcija Party“.

Lietuvos hiphopo muzikos apdovanojimai jau ateinantį šeštadienį

Lietuvos hiphopo muzikos apdovanojimai jau ateinantį šeštadienį

Sausio 25 dienos vakare Kauno miesto gyventojų ir svečių laukia neeilinė alternatyva muzikos apdovanojimams. Hiphopo subkultūros atstovai rinksis iš visos Lietuvos į kasmetinį urbanistinės kultūros festivalį „Live from Kaunas Streets“ apdovanoti savo geriausiųjų.

Karklės „Beach Stage“ – reivas su 24 didžėjais iš 7 šalių

Karklės „Beach Stage“ – reivas su 24 didžėjais iš 7 šalių

Šokių muzika išsireikalavo įspūdingą sceną ant jūros kranto. Festivalis „Karklė Live Music Beach“ atostogų širdžiai ir „darbo“ kojoms ištroškusią publiką suburs iki šiol dar neregėtoje diskotekoje po žvaigždėtu vasaros dangumi.

Kauno architektūrinė plėtra ar (ir) stagnacija?

Kauno architektūrinė plėtra ar (ir) stagnacija?

Šiandien, 20 valandą, Kauno paveikslų galerijos terasoje (Donelaičio g. 16, kavinėje „Kultūra“) vyks atvira diskusija apie Kauno architektūrinę plėtrą. Trečiojoje „Kas vyksta Kaune. Gyvai“ diskusijoje bus diskutuojama apie miesto plėtros galimybes ir realiai nudirbtus darbus. Norinčius dalyvauti diskusijose organizatoriai kviečia jas stebėti ne tik gyvai, bet ir internetu (http://www.ustream.tv/channel/kas-vyksta-kaune). Renginyje su susirinkusiais diskutuos: architektas Algimantas Kančas, VII forto atgaivinimo iniciatyvininkas Vladimir Orlov, Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vyriausiasis valstybinis inspektorius Liutauras Tarbūnas ir VDU Menų fakulteto Menotyros katedros lektorė – ekspertė Jolita Butkevičienė.

Pagal urbanizacijos laipsnį arba miestų užstatymo tankumą Lietuvos rodikliai yra žemesni už daugumos Europos valstybių. Miestų kompaktiškumas, didesnė urbanizuotų teritorijų koncentracija leistų taupiau, mažesnėmis sąnaudomis jas eksploatuoti ir prižiūrėti. Išdrikę Amerikos miestai bent jau pritaikyti susisiekimui automobiliais. Net pėsčiųjų takų ten daug kur nėra. Tuo tarpu mūsų miestai faktiškai yra neekonomiški. Juos reikėtų tankinti, tačiau tai, aišku, susilaukia gyventojų pasipriešinimo.

Diskusijos dalyviai ieškos atsakymų į klausimus: kas lemia Kauno urbanistinę stagnaciją? Ar taisyklės, numatytos miesto ir paveldosaugos įstatymuose yra vienodai taikomos visiems? Ar iniciatyvos gali sulaukti palaikymo iš institucijų, atgaivinant Vilijampolės fabrikų kvartalą? Ar kas gali atgręžti į upes, sudaryti naujas turizmo kryptis? Ar Kaunas gali statyti aukščiau, daugiau ir greičiau? Ir kitus aktualius miesto urbanistikos klausimus.

Trečiadienį vyksianti diskusija yra trečioji festivalio „Kas vyksta Kaune. Gyvai” dalis. Festivalio baigiamasis akordas – visos dienos veiksmas Ryšių muziejaus erdvėse, vyksiantis šį šeštadienį. Paskutinę festivalio dieną veiks miesto turgus, menininkų dirbtuvės, gatvės atlikėjų pasirodymai, diskusijos, kino seansai, gyvo garso koncertai. Renginį organizuoja ir palaiko: „Kas vyksta Kaune“, „Insanitus“, „Kauno alėja“, „15 min“, Kauno savivaldybė, TEO LT.

Didysis ilgojo savaitgalio reivas „Satta Outside 2011” (Foto)

Didysis ilgojo savaitgalio reivas „Satta Outside 2011” (Foto)

Visą ilgąjį savaitgalį Šventojoje vykęs elektroninės muzikos festivalis „Satta Outside 2011” pritraukė rekordinį kiekį – 7000 žiūrovų, ir paliko neišdildomų įspūdžių ne tik jiems, tačiau ir festivalyje grojusiems atlikėjams.

Vieta ir scenos. Festivalis vyko Šventosios miestelio pašonėje šalia Šventosios upės, kurios vingis atskyrė dvi festivalio erdves – palapinių miestelį su scena ir pagrindinę erdvę, kurioje buvo 3 scenos. Daugiausia žiūrovų ir garsiausius atlikėjus talpino įspūdinga Šventosios Vasaros estrada. Dar sovietmečiu statyta ir gerokai apleista estrada ženkliai prisidėjo prie urbanistinės elektronikos festivalio atmosferos kūrimo. Šeštadienio ir sekmadienio dienomis festivalininkai galėjo ilsėtis arba šokti prie pajūryje įrengtos paplūdimio scenos.

Muzika. Festivalį drebino beveik 100 atlikėjų iš Europos, JAV ir žinoma Lietuvos. Verta paminėti tokius vardus, kaip The Gaslamp Killer, Ghostpoet, Machinedrum, Debruit ir daugelį kitų. Įspūdingus pasirodymus atliko ir Lietuvaičiai Despotin Fam su gyva grupe ir jaunasis talentas Brokenchord. Beje pastarasis remiksavo pasaulinio garso grupės Radiohead kūrinį, kuris greitu metu pasirodys naujame jų remiksų albume. Dienos metu paplūdimio scenoje vasariškus ritmus grojo Mamania, Quazar, Manfredas ir Club Tropicana didžėjai. Daug azarto ir emocijų kėlė penktadienio vakarą vykusios tarptaurtinės Ritmo kovos. Jų metu 10 muzikos kūrėjų ir didžėjų iš Lietuvos , Baltarusijos, Ispanijos, Vokietijos, Lenkijos, Italijos bei Prancūzijos rungėsi dėl publiką labiausiai užvedančio titulo. Publika ir teisėjai nugalėtoju išrinko atlikėją iš Lietuvos Style Mistake.

Kita veikla. Norintys ne tik pasiklausyti muzikos galėjo aplankyti Sattos turgų, Mainų spintą, sudalyvauti paplūdimio ir stalo futbolo turnyruose ir pasinaudoti daugybe paslaugų, kurias įprasta matyti visuose festivaliuose. Tačiau šiais metais organizatoriai neapsiribojo vien tradicine papildoma veikla. Po pagrindine festivalio scena nuolat vyko Reivo muziejus, kuriame buvo eksponuojamos senų Lietuvos reivo vakarėlių nuotraukos, skrajutės ir kita su tuometine reivo (sub)kultūra susijusi medžiaga.

Turbūt didžiausias festivalio didžiausias minusas – eilės kurios driekėsi prie įėjimo į festivalį penktadienio vakarą ir automobilių spųstis pirmadienį trukdžiusi sklandžiai vykti namo. Į festivalįa atvykę penktadienio vakarą eilėse prie įėjimo praleido ne vieną dešimtį minučių ar daugiau nei valandą. Žinoma minusių buvo ir daugiau, tačiau dauguma jų smulkmenos.

Reziume. Apibendrinus festivalis pavyko puikiai. Atlikėjų pasirodymai vykdavo be didesnių vėlavimų. Gera garso aparatūra ir įgarsinimas leido mėgautis aukštos kokybės garsu, o tai muzikiniam festivaliui vienas iš svarbiausių kriterijų.

P.s. Štai „Satta Outside” festivalį užbaigęs DJ iš Los Andželo „The Gaslamp Killer“ savo Facebook anketoje vakar parašė: „Naktis festivalyje „Satta Outside” buvo ypatinga. Dėkoju visiems už šiltą sutikimą. Lietuva buvo tik antroji publika privertusi mane groti papildomą valandą. Retai groju taip ilgai. Pasirodymas buvo epinis. Turbūt buvote garsiausia mano girdėta publika“.
Laikas.lt
Nuotr. Eglės Sidaravičiūtės ir Viliaus Kytros

Paolo Soleri. Tarp utopijos ir realybės

Paolo Soleri. Tarp utopijos ir realybės

Sąvoka „ekologija“ pastaruoju metu tapo karščiausia mados tendencija. Vis didesnė dalis visuomenės gyvena, maitinasi, rengiasi ir net laidojasi „žaliai“. Nenuostabu, kad šios idėjos palietė ir statybos, architektūros bei dizaino sferas. Tačiau ar tai išties kažkas naujo? Istorija rodo, kad ne. Italų kilmės architektas Paolo Soleri jau 1960 m. ekologijos principą pačia giliausia prasme išplėtojo ne tik savo teorijoje, bet ir praktikoje.