Search Results for: "universitetas"

Įstojo

Įstojo, bet nori eiti tarnauti Tėvynei – universitetas palauks?

„Įstojau į universitetą, tačiau noriu eiti į kariuomenę ir grįžti mokytis kitais metais“, – su tokia dilema susidūrė Šarūnas Vanagas ir dešimtys kitų jaunuolių, pasiryžusių tarnauti Tėvynei, tačiau bijančių prarasti valstybės finansuojamą vietą aukštosiose mokyklose.

Lietuvoje viešėjęs garsus JAV verslininkas: „Universitetas – tinkamiausia vieta pradėti savo verslą“

Lietuvoje viešėjęs garsus JAV verslininkas: „Universitetas – tinkamiausia vieta pradėti savo verslą“

Tiesiai iš Silicio slėnio (JAV) į KTU „Santakos“ slėnį antradienį atvyko garsus rizikos kapitalo investuotojas, startuolių akademijos ir fondo FOUNDER.org įkūrėjas ir vadovas Michaelis Baumas. Jis akademinei bendruomenei atskleidė sėkmingo milijardinio verslo paslaptis ir įvertino studentų kuriamus startuolius.

Būsimas dėstytojas: „Kolegija nėra prasčiau nei universitetas“ (Interviu)

Būsimas dėstytojas: „Kolegija nėra prasčiau nei universitetas“ (Interviu)

Šį žmogų kai kurie pažįsta kaip sėkmingiausią 2011 m. VU Karjeros dienų dalyvį, gavusį norimą darbą. Dėl jo Jonas Jonikaitis net buvo laikinai apleidęs savo svajonę: jis nori dėstyti. Tačiau švietimo sistema ir požiūris į ją jam ne prie širdies. Su būsimu dėstytoju kalbamės apie diplomo svarbą, mokymosi įstaigos bei būsimos profesijos pasirinkimą.

Vilniaus pedagoginis universitetas pakeitė pavadinimą

Vilniaus pedagoginis universitetas pakeitė pavadinimą

Vilniaus pedagoginis universitetas keis pavadinimą į Lietuvos edukologijos universitetą.

Tam ketvirtadienį pritarė Seimas, priėmęs nutarimą „Dėl Vilniaus pedagoginio universiteto pavadinimo pakeitimo ir Lietuvos edukologijos universiteto statuto patvirtinimo”. Už šį nutarimą balsavo 54 Seimo nariai, prieš – 6, susilaikė 18 parlamentarų.

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys yra pabrėžęs, kad siekis keisti universiteto pavadinimą yra paties universiteto bendruomenės sprendimas.

Seimo patvirtintame universiteto statute pažymėta, kad Lietuvos edukologijos universitetas yra seniausia ir tradicinė pedagogus rengianti Lietuvos aukštoji mokykla, įsteigta 1935 m. Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos paskelbto Pedagoginių institutų įstatymo pagrindu.

Šiandieninė universiteto misija yra visuomenės edukacija, pagrįsta šiuolaikine ugdymo filosofija ir naujausiomis mokslo žiniomis, pedagogų mokslininkų ir taikomosios mokslinės veiklos specialistų rengimas Lietuvos ir pasaulio rinkai.

Už uždarų laboratorijos durų: ką veikia biomechanikai?

Už uždarų laboratorijos durų: ką veikia biomechanikai?

Išgirdus žodį „biomechanika“ dažnam kyla klausimas: kas sieja iš biologijos mokslų girdėtą priešdėlį „bio“ su fizikai būdingu terminu „mechanika“? Atsakymas paprastas – biomechanikai yra inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos. „Šiuolaikiniai biomechanikos specialistai nagrinėja gyvūnų ir žmogaus judėjimą, jų struktūras ir funkcijas. Svarbiausias mokslininkų uždavinys – kuo geriau suprasti žmogaus raumenų, skeleto judėjimo ypatumus, kad būtų galima kuo efektyviau padėti neįgaliesiems, sukurti tobulesnius implantus, dirbtines galūnes ir kita“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Biomechanikos inžinerijos katedros vedėjas doc. dr. Julius Griškevičius.

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Atviros universitetinės studijos internete: patogus būdas tobulėti

Universitetai turėtų būti atviri visuomenei, skatinti socialinį teisingumą ir nuolatines mokymo formų inovacijas, sako Europos nuotolinio ir e. mokymosi tinklo (EDEN) prezidentė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Inovatyvių studijų instituto direktorė, Edukologijos katedros docentė dr. Airina Volungevičienė. Šiemet šis institutas pristatė nematytą naujovę – atviras elektronines studijas, leidžiančias visiems norintiems mokytis atskirų studijų dalykų nuotoliniu būdu, prisijungus internetu iš bet kurios patogios vietos.

Mokslininkas F. Bukauskas garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje

Mokslininkas F. Bukauskas garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje

Prof. F. Bukausko vadovaujama laboratorija – tarp pirmaujančių pasaulyje pagal tarpląstelinių ryšių per plyšines jungtis tyrimus. Vadinamieji plyšiniai kanalai tarp ląstelių gyvybiškai svarbūs mūsų organizmui, o juos sudarančių koneksino baltymų mutacijos atsakingos už daugelį įgimtų ligų. Šia tema tyrėjas publikavo per 100 straipsnių prestižiniuose mokslo leidiniuose. Profesorius yra daugelio Nacionalinio sveikatos instituto JAV projektų vadovas ir vykdytojas.

Paaiškėjo Varlė.lt Lietuvos moksleivių eSporto lygos turnyro nugalėtojai

Paaiškėjo Varlė.lt Lietuvos moksleivių eSporto lygos turnyro nugalėtojai

Šeštadienį Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) kūrybos ir inovacijų centre „LinkMenų fabrike“ rinkosi elektroninio sporto entuziastai – čia vyko jau lapkritį prasidėjusio Varlė.lt Lietuvos moksleivių eSporto lygos (LMESL) turnyro finalinis renginys.

Kodėl verta rinktis studijas Lietuvoje?

Kodėl verta rinktis studijas Lietuvoje?

Svajoji apie tarptautinę karjerą, tad net neabejoji, jog studijuoti vyksi į užsienį? Turime puikių naujienų – Lietuva – viena geriausių vietų siekti tarptautinės karjeros! „Ar galima Lietuvoje paruošti specialistą, siekiantį sėkmingos tarptautinės karjeros? Vienareikšmiškai taip,” – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Tarptautinių ryšių prorektorė Asta Radzevičienė, sutikusi pasidalinti mintimis apie studijų bei tarptautinės karjeros perspektyvas Lietuvoje. Kviečiame susipažinti!

Prezidentas V. Adamkus: „Be universiteto nėra nei asmenybių

Prezidentas V. Adamkus: „Be universiteto nėra nei asmenybių, nei valstybės ateities“

„Švietimo sistemai reikia reformos. Artėjant Lietuvos valstybingumo ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU, 1922) šimtmečiams turime unikalią progą siekti pokyčių. Be universiteto nebus nei asmenybių ugdymo, nei valstybės ateities“, – sako Prezidentas Valdas Adamkus ir pastebi, kad, deja, nei jam per 10 metų, nei dabartinei vyriausybei šioje srityje nepavyko pasiekti esminių pokyčių.