Search Results for: "treneris"

Treneris Bronius Burneika: „Man reikia streso!“

Treneris Bronius Burneika: „Man reikia streso!“

Išgirdus trenerio Broniaus Burneikos vardą prieš akis iškyla sporto salė, svarmenys, pritūpimai ir atsilenkimai. Jis pats dėl to visai nepyksta, juk sportas Broniui – ir darbas, ir laisvalaikio leidimo būdas, tad sugalvoti, kuo dar gyvenime galėtų užsiimti – jam sunku. Todėl apie sportą ir sveiką gyvenseną jis kalba su didele meile ir užsidegimu – būtent sportui jis dėkingas už discipliną ir užsispyrimą, sutramdytus paauglystės maištus ir galimybę drąsiai sušukti: „Aš dievinu savo darbą!“

Žvaigždžių treneris Paulius Ratkevičius: „Kelionės – viena didžiausių vertybių gyvenime“

Žvaigždžių treneris Paulius Ratkevičius: „Kelionės – viena didžiausių vertybių gyvenime“

Vienam žinomiausių šalies trenerių Pauliui Ratkevičiui kelionės seniai tapo vienu iš efektyviausių būdų atitrūkti nuo kasdienybės, pažinti skirtingas šalis ir kultūras bei pasiilgti savo mylimos veiklos. Su charizmatišku, visad pozityviu ir energingu Pauliumi kalbamės apie keliones, aktyvų laisvalaikį ir vasaras Lietuvoje.

Treneris Ignas Bakėjus: 20 proc. rezultato duoda sportas

Treneris Ignas Bakėjus: 20 proc. rezultato duoda sportas, 80 proc. – mityba

Per keletą metų Igno Bakėjaus (30) išpopuliarintos „Insanity“ treniruočių programos pritraukė tiek entuziastingų gerbėjų, kad tapo pradžia „GetFit“ sporto akademijai, šiandien jau buriančiai 7000 narių bendruomenę ir daugiau 10 trenerių, vedančių treniruotes penkiose Vilniaus ir vienoje Kauno vietoje.

Jaunių krepšinio rinktinės treneris: „Vaikinai pasirengę kautis“ (Interviu)

Jaunių krepšinio rinktinės treneris: „Vaikinai pasirengę kautis“ (Interviu)

Lietuvos rinktinė šiandien pradeda kovas Vilniuje peasidedančiame 2012 metų „Samsung“ Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio čempionate.

Sportuodami vasarą

Sportuodami vasarą, atidėkite rekordus rudeniui

Šiltuoju metų laiku kur kas smagiau sportuoti, tačiau kaip užsiimti fizine veikla, kai lauke spigina saulė? Lietuviai labiau pripratę prie vėsesnio klimato, tad aukšta temperatūra ir netinkamai pasirinkta aktyvi veikla gali sukelti sveikatos problemų. Kokias klaidas dažniausiai daro sportuojantys vasaros metu bei į ką reikėtų atkreipti dėmesį, pataria „MyHero!“ treneris Alanas Dzeranovas.

Reklamos iliuzija: iš minkštoko vyruko į kietą gražuolį – per 1 valandą! (foto)

Reklamos iliuzija: iš minkštoko vyruko į kietą gražuolį – per 1 valandą! (foto)

Tikriausiai esate matę įvairių lieknėjimui skirtų maisto papildų, treniruoklių reklamą: čia „prieš“ nuotraukoje puikuojasi minkštokas vyrukas, o „po“ – gerokai sutvirtėjęs gražuolis. Asmeninis treneris Andrew Dixon žingsnis po žingsnio pademonstarvo, kaip visiškai elementarūs dalykai fotografijose gali sukurti įkvepiančią pasikeitimo iliuziją. Ir tik per 1 valandą!

Tinkama mityba – pagal sporto šakas

Tinkama mityba – pagal sporto šakas

Sportininkui svarbu ne tik treniruotis, bet ir taisyklingai maitintis. Mityba veikia organizmą, o kartu ir padidina sportininko galimybes pasiekti užsibrėžtų rezultatų. Taigi, ką galima jiems dėti į skrandį, o ko reikėtų vengti?

Krepšininkams derėtų prisiminti, kad jų maisto racionui labai tinkami angliavandeniai. Jų gausu miltiniuose produktuose, makaronuose, kiaušiniuose. Būtinai nepamirškite ir daržovių, vaisių. Tinkamiausią baltymų kiekį rasite kalakutienoje ir vištienoje. Beje, jei norite išvengti papildomų riebalų, geriausiai valgyti žuvį. Geriausias būdas atsigaivinti yra vanduo. Per dieną būtina išgerti bent 4 litrus. Energijos suteikiančių gėrimų reikėtų vengti – ten tik kofeinas ir cukrus. Riebių kepsnių ir druskos geriausia vengti. Tinkamiausias krepšininkams subalansuotos mitybos santykis – 60-65 proc. angliavandenių, 15-20 proc. riebalų ir 10-15 proc. baltymų. Valgyti geriausia 5-7 kartus per dieną ir nedidelėmis porcijomis.

Dviračių sportas reikalauja labai daug ištvermės, o ilgų distancijų įveikimas duoda didžiulį krūvį ne tik raumenims, bet ir širdžiai bei kraujotakos sistemai. Šiems sportininkams svarbiausi angliavandeniai ir pakankamas baltymų kiekis. Taip pat reikėtų rinktis maistą, kurio sudėtyje mažai riebalų. Jei treniruotė trunka ilgiau nei 60 min., vertėtų pasirūpinti papildoma porcija vaisių ar daržovių bei kitais produktais, kuriuose daug angliavandenių. Rekomenduojama po valandos suvalgyti maisto, kurio sudėtyje yra apie 30-40 gramų angliavandenių, o po to tai kartoti kas pusę valandos. Blogiausias dalykas – kartu neturėti skysčių, kitaip jausite didelį troškulį.

Imtynininkams svarbiausias pusryčių metas. Pavalgius juos organizme mažiau kaupiasi riebalų, o sportininkas gali sudeginti daugiau kalorijų. Geriausia, jei maisto energetinė vertė pasiskirsto taip: 50-60 proc. angliavandenių, 20-30 proc. baltymų ir ne daugiau kaip 30 proc. riebalų. Kaip ir daugumai sportininkų, imtynininkams siūloma maitintis bent 6 kartus per dieną , tačiau paskutinį kąsnį reikėtų suvalgyti likus ne mažiau kaip 4 valandoms iki varžybų. Taip bus užtikrintas geras virškinimas ir maistinių medžiagų įsisavinimas.

Plaukikų mityboje riebalai daug svarbesni. Nors juos ir reikia „skaičiuoti“, tačiau pernelyg mažas jų kiekis organizme gali labai pakenkti. Valgyti patartina kas 2-3 valandas, nuolat gerti skysčius. Šiems sportininkams rekomenduojama kasdien įsisavinti po 3-6 tūkst. kalorijų. Taip pat nuolat rekomenduojama gerti – ir prieš treniruotę, ir jos metu bei po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo.

Futbolininko pusryčiai neįsivaizduojami be mažo riebumo pieno, jogurto, varškės, blynų, bulvių, vaisių, riestainių, sulčių, kiaušinių baltymų ar bananų. Pietums rekomenduotina žuvis, makaronai, grūdiniai produktai, sriuba ir salotos, o vakarienei – vištiena, „kūda“ mėsa, ryžiai ir daržovės. Nors pavalgyti siūloma ne vėliau kaip valandą iki treniruotės, užkandžiauti reiktų ir treniruočių metu.

Amerikietiškame futbole mitybos poreikius diktuoja pats žaidimas. Būtinų kalorijų kiekį lemia žaidėjo pozicija – gynėjas, saugas ar puolėjas. Per dieną rekomenduojama „įveikti“ 3,3-4,6 tūkst. kalorijų. Maisto energetinė vertė turėtų pasiskirstyti taip: 43 proc. angliavandenių, 40 proc. riebalų, ir 17 proc. baltymų. Futbolininko racione turėtų būti jautiena, paukštiena, žuvis, kiaušiniai, sūris, pienas, jogurtas, riešutų, sojos produktai, ryžiai, makaronai, bulvės ir vaisiai, daržovės.

Visgi kiekvieno sportininko mitybos planą geriausiai gali sudaryti jo treneris, priklausomai nuo treniruočių krūvio, metų laiko ir kitų „paslapčių“.

Parengė Nerijus Drochneris

5 gudrybės

5 gudrybės, padedančios greičiau išsiristi iš lovos

Trumpėjant dienoms ir artėjant šaltajam metų laikotarpiui, atsikelti ryte darosi vis sunkiau. Ką jau kalbėti apie žmones – pelėdas iš prigimties. Tiems, kuriuos lova rytais traukia tarsi magnetas, pateikiame keletą patarimų, kaip iš ryto atsikelti laiku ir jaustis išsimiegojus.

Nedrausmingiems sportas gali baigtis liūdnai

Nedrausmingiems sportas gali baigtis liūdnai

Norint gerai jaustis, būtina sveikai maitintis ir mankštintis – šią taisyklę žino net vaikai. Tačiau mankšta mankštai nelygi, o neapdairus elgesys sporto salėje gali sukelti didelių sveikatos problemų.

Pasaulio čempionas Andrius Gudžius: „Ąžuolyne 70 metrų metasi lengviau“

Pasaulio čempionas Andrius Gudžius: „Ąžuolyne 70 metrų metasi lengviau“

Giedrius Bielskus ir Andrius Gudžius, asmeninio archyvo nuotr. Londone pasaulio čempiono titulą iškovojęs Andrius Gudžius treniruotes leidžia Kauno Ąžuolyno parke. Artėjant rugsėjo 3 dieną vyksiančiam „Ąžuolyno bėgimui“, sportininkas pastebi, kad per 10 metų, kai čia treniruojasi, parkas ne tik tapo labiau prižiūrimas, bet ir vis labiau mėgstamas kauniečių. Čempionas tikina, kad parko atmosfera padeda pasiekti ir geresnių rezultatų.