Search Results for: "teatro festivalis"

Druskininkų teatro festivalis – gyvas fluxus dvasia

Druskininkų teatro festivalis – gyvas fluxus dvasia

Sekmadienį spalvingu korėjiečių ansamblio “Yeongnam Yesuldan” koncertu prasidėjo septintasis Druskininkų teatro festivalis. Jo programoje tradiciškai išvysime ryškiausius sezono spektaklius, filmus, muzikinius projektus. Iki šiol stogo virš galvos neturinčio festivalio organizatoriai sako esą gyvi “fluxus” dvasia.

Šį savaitgalį (liepos 15 -17 d.) festivalis pakvies į šiuolaikinio baleto premjerą “Arachnė” ir “Auksiniu scenos kryžiumi” apdovanotą šokio spektaklį “Budėjimai”. Išgirsime iš Anglijos grįžusią Rasą Bubulytę su grupe, Airijos dvasią skleidžiančio Denis Mc Laughlin koncertą, garsūs Lietuvos muzikantai pagerbs maestro Vytautą Kernagį.
Spektaklio “Arachnė” ašis – antikinis Ovidijaus mitas „Metamorfozės“. Jis byloja apie visais laikais aktualią pražūtingos puikybės tematiką. „Arachnėje“ akcentuojamos antikinio mito aktualijos persipinančios su šių dienų tiesomis. Taip pat – moterų santykiai, kova dėl konkurencijos. Spektaklis ypatingas ir tuo, jog jame naudojamas neįprastas apšvietimo dizainas – teatre paplitusi taisyklė, kad „apšvietimo turi nesimatyti“, čia akivaizdžiai laužoma.
Festivalyje svečiuosis ir vienu įdomiausių Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėju laikomas choreografas Vytis Jankauskas. “Auksiniu scenos kryžiumi” apdovanotas jo spektaklis „Budėjimai“ nagrinėja žmogaus vidinio būdravimo temą. Ypatingą dėmesį formai skiriantis menininkas teigia, jog „Budėjimuose“ galima įžvelgti besikartojantį tikėjimo, nusivylimo, atsižadėjimo ir sugrįžimo prie užsibrėžto tikslo ciklą. Šis spektaklis ypatingai gražus savo harmonija ir šokėjų susiklausymu.

Po spektaklių kvies muzikiniai renginiai. Rasa Bubulytė ir norvegai Snorre, Sindre, Nils bei Bjorn pristatys Liverpulyje gimusį projektą “Rasabasa”. Grupės kuriamą muziką priskirti vienam žanrui būtų sudėtinga – viskas, ko klausosi Rasabasa nariai, susilieja į vieną visumą ir virsta netipišku muzikiniu audiniu. Festivalyje bus pagerbtas Vytauto Kernagio, kuris šiemet būtų šventęs savo 60-ies metų jubiliejų, atminimas. “Vytautas Kernagis “Gyvai”– koncertas, kuriame maestro dainuoja iš didžiulio ekrano, o jam gyvai pritaria būrys profesionalių muzikantų.

Iki rugpjūčio pabaigos šurmuliuosiantis Druskininkų teatro festivalis pristatys solidžią ir intriguojančią teatro programą, kurioje po ilgos pertraukos vėl puikuosis tokių režisierių kaip Oskaras Koršunovas, Rimas Tuminas vardai. Pamatysime tarptautinį pripažinimą peniusius jų spektaklius “Dugne” pagal Maksimą Gorkį ir “Mistras” pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę. Su scenos metrais originaliais darbais “rungsis” būrys jaunųjų kūrėjų – Šiaulių dramos teatre “Valentinų dieną” režisavusi Loreta Vaskova, “Antigonės” mitą šifruojantys “Atviro rato” aktoriai. Išvysime ir Prancūzijoje gyvenančio vertėjo bei režisieriaus Mišelio Poli Rusų dramos teatre pastatytą komediją “Kvailių vakarienė”. Vienu netikėčiausių festivalio projektų taps šiuo metu Maskvoje režisūros mokslus kremtančio aktoriaus ir muzikanto Vido Bareikio įkurto judėjimo “No Theatre” naujo spektaklio “Mr. Fluxus” laboratorija. Ji truks visą mėnesį, tad visi atvykę į Druskininkus gali netyčia tapti šios akcijos dalyviais. Šio projekto, kurį konsultuoja Jonas Mekas, pristatymas vainikuos festivalio pabaigą.

Įvairove džiugins muzikinė Druskininkų teatro festivalio programa. Su tradicinėmis gruziniškomis dainomis aranžuotomis džiazo stiliumi pažindins Šorena, akustinį koncertą ir naujas dainas festivalio svečiams dovanos Jurga Šeduikytė, pasiausti kvies tarptautinis kvartetas su brazilu Gaio de Lima priešaky. Viena festivalio naktis tradiciškai priklauso jaunimui – po atviru dangumi jie vėl šėls “Druskos naktyje” pagal elektroninę muziką. Vasaros amfiteatre taip pat koncertuos nenuilstantis SEL’as.

Festivalis tęs pažintį su tarptautinį pripažinimą pelniusiais Europos kūrėjų darbais bei lietuviško kino naujienomis, kvies į susitikimus su filmų kūrėjais.

Šiandien prasideda šeštasis Druskininkų teatro festivalis

Šiandien prasideda šeštasis Druskininkų teatro festivalis

Liepos 29 dieną į Druskininkų kurortą sugrįš laukiamiausia miesto gyventojų ir poilsiautojų vasaros šventė – tradicinis Teatro festivalis, kurio žanrinėje paletėje puikuojasi ryškiausi sezono spektakliai, filmai, muzikiniai projektai bei jų kūrėjų vardai. Festivalį organizuoja viešoji įstaiga „Kultūros cechas“ ir Druskininkų miesto savivaldybė.

„Šoblės kino festivalis“ ketvirtą kartą okupuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademiją

„Šoblės kino festivalis“ ketvirtą kartą okupuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademiją

Apie žiemos pabaigą šiais metais skelbia ne tik ištirpęs sniegas ir vis garsiau burkuojantys balandžiai. Kovo 6-7 dienomis prie pavasario šauklių gretų ketvirtą kartą prisijungia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentų rengiamas „Šoblės kino festivalis“. Kaip ir kasmet, festivalio organizatoriai pildo renginį nauju turiniu.

15-tasis jubiliejinis OKT/Vilniaus miesto teatro sezonas: „Žuvėdros“ premjera

15-tasis jubiliejinis OKT/Vilniaus miesto teatro sezonas: „Žuvėdros“ premjera, festivalis, intensyvios gasrolės ir nuolatinė kova už būvį

OKT/Vilniaus miesto teatras pristato jubiliejinį penkioliktąjį sezoną. Penkiolika gyvavimo metų teatrui, susikūrusiam kaip nepriklausomam, tai tikrai nemenkas iššūkis. Nevalstybinio teatro buvimas niekuomet nėra savaime suprantamas, tad visus tuos metus buvo kovojama už kiekvieną būsimą sezoną ir kiekvieną ištikimą žiūrovą, lydintį teatrą dar nuo pačių pirmųjų jo spektaklių.

Festivalis „Sirenos“ pristato: trys šiuolaikinio Europos teatro vizionieriai ir eretikai

Festivalis „Sirenos“ pristato: trys šiuolaikinio Europos teatro vizionieriai ir eretikai

Tarptautinis Vilniaus teatro festivalis „Sirenos“ šiemet – jau devintą kartą – pakvies užčiuopti neramų naujosios Europos teatro realybės pulsą: rudenį užsienio spektaklių programoje bus parodyti trijų šiuolaikinio Europos teatro vizionierių darbai. Vilniuje viešės didysis scenos provokatorius Romeo Castellucci (Italija), socialinės realybės dekonstrukcijos meistras Rodrigo García (Ispanija-Argentina) bei popkultūros tyrinėjimo ekspertas Michel Schröder (Šveicarija). Trys spektakliai, kuriuos išvys „Sirenų“ žiūrovai – tai trys pasaulio vizijos, išsitenkančios mažame užantyje tarp tikėjimo ir erezijos.

„Sirenos“ devintuosius festivalio metus pasitinka su naujais virtualiais namais – internetine svetaine www.sirenos.lt bei staigmena teatro mylėtojams – galimybe įsigyti išankstinius bilietus į festivalį už simbolinę kainą.

Šiemetinio festivalio „Sirenos“ tema – „Šiuolaikinio Europos teatro vizionieriai“.
Žodyje „vizija“ telpa daug prasmių: vaizduotės sukurtas paveikslas, haliucinacija, dieviška inspiracija, ateities tendencijų nuspėjimas. Vizionierius – tai žmogus, kurio regos laukas platesnis nei įprasta, nebūtinai suprastas, bet būtinai suprantantis ir matantis. Tuo tarpu eretiko pažiūros radikaliai prieštarauja visuotinei nuomonei, o iš graikų kalbos „hairesis“ – tai atskiras, nuosavas tikėjimas. Visi trys menininkai, kurių darbus išvysime „Sirenose“ – pasižymi ne tik matymu, bet ir turėjimu – atskiro, savito tikėjimo teatro misija išjudinti tai, ką visuotinai priimta laikyti neišjudinamu.

Šveicarijoje reziduojančio vokiečių režisieriaus Michel Schröder spektaklis „Apie gyvenimo trumpumą“ – tai žmogaus būties vizija – su visomis jai būdingomis formomis, tačiau be cinizmo ir moralizavimo. Perskaitęs Romos filosofo Senekos esė „De brevitate vitae“ pavadinimą, režisierius susimąstė apie žmogaus pastangas išlikti nepaisant esminės aplinkybės – gyvenimas vis tiek vieną dieną baigsis. Kam tuomet apskritai stengtis išlikti? Kokius tikslus turėtume sau kelti, kad norėtume gyventi ir turėtume dėl ko kovoti? Koliažo principu sudėliotame spektaklyje šmaikščiai ir rimtai, jautriai ir triukšmingai šveicarų trupė „Kraut_produktion“ pasakoja apie žmogiškąją būtį ir jos iššūkius.

Režisierius ir dramaturgas Rodrigo García garsėja tekstais, kurie sprogsta lyg bombos. Jo spektaklis „Mirtis ir reinkarnacija į kaubojų“ – tai uždaras, savitas pasaulis, kuriame du vieniši kaubojai stoja į kovą prieš šiandieninę vakarų visuomenę. Režisieriaus pasakojama istorija žiūrovus nukelia į reklamos pasaulį, prasiskverbusį į kiekvieną mūsų egzistencijos užkampį, pakeitusį politiką ir vyriausybes. Ir nubloškia į giliausius vertybių krizės ir jos pasekmių užkaborius. O jie slypi visai čia pat komfortabilios, bet tuo pat metu tragiškos ir groteskiškos, mūsų egzistencijos. Spektaklio „Mirtis ir reinkarnacija į kaubojų“ premjera įvyko 2009 m., už šį darbą menininkui įteiktas prestižinis Europos Naujosios teatrinės realybės prizas.

Visiems, smalsaujantiems koks yra šiuolaikinis Europos teatras, tiesiog privalu pamatyti bent vieną italų teatro režisieriaus Romeo Castellucci spektaklį – su savo trupe „Societas Raffaello Sanzio“ jis kuria tai, kas neretai klasikinio teatro gerbėjams atrodo kaip erezija ar šventvagystė scenoje. Europos teatro enfant terrible, Romeo Castellucci į Lietuvą grįžta jau trečią kartą ir pristato spektaklį „Apie Dievo Sūnaus veido koncepciją“.

Spektaklis paprasta kadrų seka pasakoja apie sūnaus mėginimą nuprausti seną tėvą ir sugrąžinti jam orumą. Sceną „stebi“ įdėmus Antonello da Messinos nutapytas Išganytojo portretas, kuris tampa nebyliu sūnaus nesėkmės liudininku. Castellucci vizijos ašis ir kodas – Jėzus. Kaip simbolis, ikona, provokacija mąstyti apie žmogaus būseną. Spektaklyje religija pateikiama ne kaip mistinė ir teologinė manifestacija, bet kaip esminių teatrą dominančių įvaizdžių ir praktikų rinkinio dalis.

Nors festivalis vyks rugsėjo 27 – spalio 7 dieną, „Sirenų“ rengėjai jau dabar siūlo pasinaudoti išskirtine galimybe ir gegužės 17-31 dienomis įsigyti išankstinius bilietus į festivalio užsienio programą už simbolinę kainą. Įspėjama, kad nuo birželio 1 dienos bilietai ženkliai brangs. Išsamesnė informaciją apie renginį – naujoje „Sirenų“ internetinėje svetainėje www.sirenos.lt. Lietuviškoji festivalio programa bus paskelbta vėliau.

Muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“ skelbia datą ir pirmąsias naujienas

Muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“ skelbia datą ir pirmąsias naujienas

Jau šeštus metus iš eilės, menų fabrikas „Loftas“ rudenį pasitiks kviesdamas į urbanistinį muzikos ir menų festivalį „Loftas Fest“. Šiemet festivalis, kviečiantis su šūkiu, kad miestas turi akis ir ausis, kai „Loftas“ atveria duris, vyks rugsėjo 8-9 dienomis. Festivalio gerbėjai jau gali ruoštis plačiau atverti akis ir ištempti ausis – jų lauks net 2 dienos pramogų, 4 muzikos scenos, kvapą gniaužiantys meno performansai ir spektakliai, Lietuvos ir užsienio meno kūrinių parodos po atviru dangumi ir net naktinė mados mugė bei kino teatras.

Šiemet „Loftas Fest“ festivalis taps miestu mieste

Šiemet „Loftas Fest“ festivalis taps miestu mieste

Rugsėjo 2-3 d., jau penktus metus Vilniaus Naujamiesčio rajone vyksiantis vienintelis urbanistinis muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“ šiemet visus kvies su šūkiu „Creative City in the City“. Didžiulėje industrinėje buvusių ir vis dar veikiančių fabrikų teritorijoje festivalio metu įsikurs miestas mieste, kuriame festivalio lankytojų lauks didžiulė koncertų, menų ir pramogų programa padalinta į tris kategorijas – „Audio“, „Visual“ ir „Urban“.

Festivalio „Yaga Gathering“ lankytojų vaizduotę žadins radijo teatro „Bilietų nėra“ aktoriai

Festivalio „Yaga Gathering“ lankytojų vaizduotę žadins radijo teatro „Bilietų nėra“ aktoriai

Liepos 30 – rugpjūčio 3 dienomis vyksiantis „Yaga Gathering“ šiemet pradžiugins ir teatrališkos sielos lankytojus – į festivalį atvyksta radijo teatro laidos „Bilietų nėra“ aktoriai. Radijo teatro šerdį ir išskirtinumą sudaro ne vizuali, o subtili garso bangų kuriama atmosfera, kuri, pasitelkiant elektroninės muzikos, žmogaus balso tembrų bei intonacijų žaismę, netikėtai atskleidžia literatūros kūrinio turinį ir nuotaiką.

Tarptautinį teatro festivalį „TYLOS!“ atidarys nuoga ir politiškai nekorektiška „La Merda“ su ženklu N18

Tarptautinį teatro festivalį „TYLOS!“ atidarys nuoga ir politiškai nekorektiška „La Merda“ su ženklu N18

Gegužės 12 – 18 dienomis Vilniuje vyks Tarptautinis teatro debiutų festivalis „TYLOS!”. Jau aštuntus metus laukiamiausias gegužės mėnesio festivalis ištikimas savo misijai – į teatrą pritraukti naują, ambicingiausių ir drąsiausių scenos menų kūrėjų bei žiūrovų kartą. 2015 „TYLOS!“ programoje – trys premjeros bei keturi jau įvertinti jaunųjų spektakliai. Šiemet festivalyje dalyvauja teatro kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos, bei Italijos-Didžiosios Britanijos jungtinis projektas.

Oskaro Koršunovo teatro gastrolės: 33 dienos nuo Tel Avivo iki Pekino

Oskaro Koršunovo teatro gastrolės: 33 dienos nuo Tel Avivo iki Pekino

33 dienos – tiek laiko režisierius Oskaras Koršunovas ir jo aktorių trupė praleis gastrolėse užsienyje, į kurias išvyksta jau rytoj. Vos kiek daugiau nei per mėnesį OKT/Vilniaus miesto teatras aplankys festivalius Izraelyje, Kinijoje, Prancūzijoje, Rusijoje bei Ispanijoje. Toks gastrolių intensyvumas privertė teatrą kuriam laikui pristabdyti veiklą Lietuvoje.