Search Results for: "taupyti energija"

Svarbūs faktai apie energiją taupančias lemputes

Svarbūs faktai apie energiją taupančias lemputes

Dažnuose namuose kaitrines lemputes yra pakeitusios energiją taupančios lemputės, per metus standartinei lietuvių šeimai leidžiančios sutaupyti iki 250 Lt. Tačiau tikrai ne kiekvienas gyventojas, kurio namuose šviečia šios modernios bei ekonomiškos lemputės, žino, kad netinkamai eksploatuojamos bei utilizuojamos energiją taupančios lemputės kenkia tiek aplinkai, tiek žmonių sveikatai.

Alternatyvi energija už vieną pensiją

Alternatyvi energija už vieną pensiją

Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta – tiesiog vienos rūšies energija virsta kitos rūšies energija. Gamtos sukuriama energija nuo seno buvo naudojama mūsų protėvių ir iki šiol niekur nepradingo. Dažnai šį „gamtos stebuklą“ paprasčiausiai pamirštame.

M. Starkui kelionėse dar neteko pasigesti moterų (Interviu)

M. Starkui kelionėse dar neteko pasigesti moterų (Interviu)

Daugelio vyrų svajonių simboliu tapę Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius kovo pradžioje pradės naują avantiūrą. Sklinda gandai, kad vienas iš kelionės tikslų bus Kolumbija…

Nesunku nuspėti, kaip sekdami keliautojų dienoraščius vyriškosios lyties atstovai pavydi iki mėlynumo, o moteriškoji pusė daugumoje situacijų net nedrįsta savęs įsivaizduoti. Taigi apie vyriškas keliones pasakoja jau dviejose knygose savo ekstremalius kelionių potyrius užrašęs Martynas Starkus.

Kada pajutote norą, poreikį keliauti? Kaip manote, kas apskritai tai lemia?
Tokie dalykai nutinka spontaniškai. Bent jau mano gyvenime. Kelionės – ne išimtis. Čia matyt susidėjo viskas: krūva nuotykių knygų, perskaitytų vaikystėje po antklode naktimis, smalsumas, o taip pat pastangos siekti šio tikslo. Juk daugybės žmonių galvose sukasi toks noras. Tik nedaugelis ryžtasi pradėti realiai siekti šio tikslo. O juk svajonės kartais pildosi.

Žodžiai „atostogos“ ir „kelionė“ jums sinonimai?
O taip atrodo? Greičiausiai. Vis tik viskas, kas yra susiję su mūsų TV projektu, toli gražu nėra atostogos. Žvelgiant į ekraną, patogiai įsitaisius namuose, paveiksliukas, žinoma, atrodo daug romantiškiau. Tačiau pats keliavimo procesas, kaip sakė keliautojas Antanas Poška – katorga. Gal ne taip baisiai, bet tikrai ne pagulėjimas programoje „viskas įskaičiuota“. Keiksmažodžių pasitaiko.

O Lietuvoje turite mėgstamų vietų, kuriose dažnai lankotės?
Turiu tikslą, kai paaugs mano mergaitės (M. Starkus turi dvi dukrytes – aut. past.), su jomis daugiau laiko tam reikalui ir skirti. Neseniai gavau dovanų gražią knygą apie legendas ir su jomis susijusias vietas. Fantastiški dalykai. Svarstau aplankyti bent dalį jų kartu su dukromis. O kol kas, kai galimybės buvo palankios, džiaugiuosi pabuvojęs Kuršių Nerijoje. Ten nuostabu.

Teko keliauti vienam?
Neteko ir nenoriu. Esu sutikęs tokių žmonių, tačiau tai jau kitokie iššūkiai. Dvasinė būsena. Buvo nuostabių personažų, su kai kuriais palaikom ryšį iki šiol. Tačiau pasitaikydavo ir tikrų, švelniai pasakius, keistuolių. Ne man spręsti apie tokį pasirinkimą. Ne mano tai sportas ir tiek. Man kelyje būtina su kuo nors tais vargais ir džiaugsmais pasidalint. Nesu godus.

Kiek išvyką apskritai lemia kompanionas?
Kiek dviratyje yra svarbūs rėmai be dviejų ratų? Be vieno jų jis tiesiog niekam nereikalingas daiktas. Be vieno jų jis tiesiog nefunkcionuos. Tad taip ir su kompanionu. Jei jis netinkamas – nieko nebus. Jei ratai gerai subalansuoti – rieda puikiai. Jei ne – eikime kas sau.

Dėl ko dažniausiai pykstamasi su kelionės partneriu?
Kiek suprantu, klausime jau užkoduotas pykimasis, kaip faktas. Nuvilsiu. Nesipykstam mes. Išmokom taupyti energiją ir nešvaistyti jos tam, ką galima išspręsti tariantis. Problemas greitai išsprendžiam pasitelkę argumentus, gerbiam vienas kito nuomonę ir mokam pripažinti, kad ne visuomet esi teisus tik pats. Tai lengva. Ypač, kai viską galima paversti juokais.

Kelionių dienoraštis, pasiekęs mus iš Indijos, Amerikos, Afrikos, Šilko kelio, įpareigoja ar kaip tik palengvina kelionę, padeda sudėlioti įspūdžius, tolimesnius kelionės planus?..
Dienoraštis palengvina gyvenimą grįžus, nes visi, kam mes bent kiek rūpim, apie viską jau būna detaliai informuoti, todėl nelenda su tais pačiais klausimais. Praktiška. Plius tai gera informacinė įspūdžių ir faktų bazė atėjus naujos knygos laikui.

Kelionėje po Afriką, kiek pamenu, dalyvavo ir moterys. Kitose kelionėse jų jau nebuvo matyti? Galima sakyti, kad moterys apsunkina tokias ekstremalias išvykas?
Taip. Ir nesiruošiu meluot. Gal ir ne pats diplomatiškiausias atsakymas, bet atviras. Vyrų ir moterų poreikiai, komforto lygis, motyvacija ir daugybė kitų dalykų yra absoliučiai skirtingi. Tačiau visiškai kas kita, jei tektų keliauti savais tikslais, šeimomis, niekur neskubant ir panašiai. Tuomet pirmyn, jokių problemų.

Pamenate blogiausią viešbutį, kuriame nelinkėtumėte atsidurti net didžiausiam savo priešui?
Priešams man negaila nieko. O toks viešbutis buvo ne vienas, tačiau ryškiausiai tokiais atvejais prisimenu mažą kambarėlį kažkur Indijos dulkėtoj pakelėj. Naktį ten vos šeimininkui uždegus šviesą tarp taikiai miegančių tūkstančių tarakonų kilo tokia panika, kad net lovų spyruoklės girgždėjo. Žiauriai gražus vaizdas. Tik greit pasišalinome.

Kaip dažnai kelionės metu susisiekiate su Lietuvoje jūsų laukiančiais žmonėmis? Yra buvę, kad ilgą laiką negalėjote su jais susisiekti ir nerimavote, kad artimieji dėl jūsų jaudinasi?
Šiuolaikinės technologijos jau yra tiek pažengusios, kad kartais net tenka dėl to gailėtis. Nebelieka tos kelioninės romantikos dalies, kur iškeliavusysis tiesiog dingsta, o artimieji savaitėmis laukia jo laiško, ar tolimo, per trukdžius vos girdimo balso. Aišku, čia pasilikusiems dėl to ramiau, tačiau kartais nepakenktų juos grąžinti į tuos laikus, kuomet susisiekiama būdavo taip retai, kad klausimas, kur namuose padėtas raktas nuo sandėliuko, nebūtų pati svarbiausia pokalbio dalis.

Kuri kelionės dalis patinka labiausiai: pasiruošimas kelionei, situacijos reikalaujančios gerai palaužyti galvą ieškant išeities, vakarai mažai pažįstamų žmonių namuose, grįžimas pas pasiilgtus artimuosius ar kt.?
Sugrįžimai ir prisiminimai – štai kas šiame darbe gražiausia. Ir istorijos, kurios laikui bėgant apauga pasakiškomis detalėmis.

Ar tiek keliaujant nekyla noras palikti Lietuvos?
Keliaujant į Lietuvą norisi grįžti visuomet. Aš labai gerai moku atskirti savo šalį nuo jos valdžios.

Jei taip atsitiktų, kad reikėtų palikti Lietuvą, kokioje šalyje rinktumėtės gyventi ir kodėl?
Jeigu jau taip nutiktų, matyt ir rinktis nebetektų.

Nuotraukos Facebook.com/tvkeliones

Birželio mėnesio horoskopas 12-ai Zodiako ženklų

Birželio mėnesio horoskopas 12-ai Zodiako ženklų

Vasaros pradžia bus palanki visiems Zodiako ženklams, kurie pradės naujus darbus, užsiims mokslais, kurs ilgalaikius projektus. Ypač gerai seksis tiems, kurių profesinė veikla susijusi su komercija ir finansais. Santykiuose su priešinga lytimi žmonės bus labiau linkę į apgavystes, todėl naujas pažintis užmegzti patartina labai atsargiai.

Iki 2015-ųjų ketinama atnaujinti 30 studentų bendrabučių (Foto)

Iki 2015-ųjų ketinama atnaujinti 30 studentų bendrabučių (Foto)

Valstybinių aukštųjų ir profesinių mokyklų bendrabučiams renovuoti sudaromos palankios sąlygos. Per porą metų, iki 2015-ųjų, bus galima atnaujinti apie 30 studentų bendrabučių.Bendrabučiuose planuojama įrengti modernias energiją taupančias priemones, pakeisti šildymo vamzdynus ir prietaisus. Taip pat bus keičiami langai ir durys, remontuojamos vidaus patalpos, šiltinami, nauja danga dengiami stogai, modernizuojami liftai, atnaujinami balkonai, laiptai, sanitariniai mazgai, įrengiamos vėdinimo sistemos.

20 dienų – 3000 km dviračiu

20 dienų – 3000 km dviračiu

Dviračių entuziastas iš Kauno per 20 dienų įveikė 3016,3 km ir tarp 38602 dalyvių iš 52 Europos šalių „Europos dviračių iššūkyje“ užėmė 15-tą vietą, tačiau kitais metais sau kelia maksimalius tikslus ir pažadėjo susigrumti dėl pirmos vietos.

Kaip išsirinkti išmanųjį telefoną su ilgai veikiančia baterija?

Kaip išsirinkti išmanųjį telefoną su ilgai veikiančia baterija?

Išmaniųjų telefonų gamintojai pristato vis pažangesnius įrenginius, kurie turi puikius parametrus, didelį ekraną ir pasižymi naudojimosi patogumu. Deja, spartus mobiliųjų įrenginių technologijų vystymasis ne visada yra poroje su galingomis baterijomis, todėl dažnas naudotojas skundžiasi greitai išsikraunančiu telefonu. Labai intensyvus naudojimasis išmaniuoju telefonu gali baigtis tuo, kad reikės nuolat nešiotis su savimi įkroviklį. Laimei, gamintojai vis dažniau atkreipia dėmesį į šį aspektą, todėl šiandien rasti išmanųjį telefoną, kuris neišsikrauna po kelių naudojimosi juo valandų nėra neįmanoma misija.

Į depresijos gniaužtus patenka vis daugiau lietuvių

Į depresijos gniaužtus patenka vis daugiau lietuvių

Pastaraisiais metais specialistai vis garsiau kalba apie prastėjančią lietuvių psichinę savijautą. Tai rodo ir gąsdinanti savižudybių, priklausomybių nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų statistika, visuomenę sukrečiančių smurtinių nusikaltimų gausa. Medikai perspėja, kad Lietuvoje daugėja ir susirgimų depresija. Nors ši liga mūsų šalyje dar dažnai nuvertinama, jos pasekmės gali būti labai rimtos, o poveikis žmogaus gyvenimo kokybei – milžiniškas.

Šauktinių mitybos racionas: ko galime pasimokyti?

Šauktinių mitybos racionas: ko galime pasimokyti?

Nei vienas iš šauktinių šįmet neliks alkanas – jiems paruošti valgiaraščiai pasižymi tokiu kalorijų kiekiu, kuris beveik perpus viršija jaunam vyrui rekomenduojamą dienos normą. Kone kiekvieniems pusryčiams, pietums ir vakarienei kariai valgo mėsą. Jų mitybos racione gausu ne tik košių, riešutų bei daržovių, bet ir baltos duonos, saldintų gėrimų.

2015-ųjų horoskopas: Žaliosios medinės ožkos metai

2015-ųjų horoskopas: Žaliosios medinės ožkos metai

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių. Astrologija padeda šiek tiek praskleisti paslapties šydą bei sužinoti, kokie bus 2015-ieji, Žaliosios medinės ožkos metai.