Search Results for: "subalansuota mityba"

Čempiono receptas: geras poilsis

Čempiono receptas: geras poilsis, subalansuota mityba ir… reguliarus seksas

Artėjant vasarai, netik sportininkai, bet ir visi žmonės ypač susirūpina savo išvaizda ir figūra. Sporto klubuose lankomumas išauga beveik dvigubai. Ne paslaptis, jog tam įtaka daro artėjantis „pliažo sezonas“.

Pastaruoju metu Lietuvoje ypač jaučiamas susidomėjimas fitnesu ir kitomis kūno skulptūros priemonėmis.

„Galėčiau pasakoti valandų valandas apie sporto ypatumus ir įvairiausius niuansus, bet jei trumpai turėčiau atsakyti, koks gi tas idealios formos receptas, skambėtų maždaug taip: tai geras poilsis ir subalansuota mityba…bei reguliarus seksas“, – šypsosi Paulius Ratkevičus.

Paulius Ratkevičius (24 m.), dirbantis viename sotinės klubų fitneso treneriu, laimėjo atviro Europos kultūrizmo ir fitneso čempionato pirmąją vietą fitneso kategorijoje. Jaunasis sportininkas fitneso varžybose dalyvauja jau nuo nuo 2007 m. ir gali pasididžiuoti pasiekęs daug pergalių.

Laikas.lt

Veganiška mityba ne tik madinga

Veganiška mityba ne tik madinga, bet ir naudinga

Ar žinote, kad lapkričio 1-oji – tai ne tik Visų šventųjų, o kartu ir pasaulinė veganų diena? Jau 22 metus minima sveikos gyvensenos ir gyvūninės kilmės maisto produktų atsisakymo diena, kasmet švenčiama visame pasaulyje, pritraukia milijonus žmonių. O visi tie, kurie kasdien mėgsta suvalgyti po kepsnį, kviečiami bent šią dieną metuose susilaikyti ir išmėgintų kitokį gyvenimo būdą.

Dieta egzaminų metu arba kaip teisinga mityba gali padėti išlaikyti egzaminus?

Dieta egzaminų metu arba kaip teisinga mityba gali padėti išlaikyti egzaminus?

Prasidėjus egzaminų sesijai mintys apie sveiką mitybą abituriento ir studento galvoje sukasi retai. O be reikalo. Tinkamas mitybos režimas gali padėti pasiekti kur kas geresnių mokymosi rezultatų.

Patarimai

Patarimai, kaip išsaugoti odos jaunystę

Brangiausi kremai, ypatingos kapsulės, dietos, net plastinės operacijos žada stebuklus, kad išliktume visada jauni, liekni, kad būtume tobuli. Bet ar grožį galima atskleisti natūraliomis priemonėmis ?

Lietuva – gražuolių ilgakojų kraštas. Mūsų merginų duomenys tiesiog sutverti mados industrijai. Tad kas antra mergina ir net vaikinai pasvajoja apie nuostabią modelio karjerą.

Tačiau ko imtis, kad svajos taptų realybe, o pastangos nenueitų veltui? Svarbiausia – natūralumas. Jaunystė, skaistumas, atvirumas, pasitikėjimas ir saikas – tai ko ieško mados industrijos profesionalai.

Tad kaip išlaikyti ir atskleisti savo privalumus geriausiais būdais, nekenkiant savo odai, kūnui ir sveikatai? Apie tai teiraujamės kalbindami natūralaus grožio ekspertus – ekologiškos kosmetikos parduotuvių „Bioteka“ – specialistus.

Ką galėtumėte patarti merginoms, norinčioms išlaikyti sveiką grožį?

Esame įkvėpti sveiką gyvenseną propaguonačių Holivudo žvaigždžių pavyzdžių, kur nepaisant turimų galimybių yra ieškoma ir alternatyvos.

Sveika gyvensena yra prieinama kiekvienam, o rezultatai nuostabūs. Labai trumpai galima būtų pasakyti, kad grožio ir energijos paslaptis yra: poilsis, subalansuota mityba, grožio ritualai bei sportas.

Tai ir yra visko pagrindas. Galite galvoti, kad grožiui reikia skirti daug pinigų, tačiau svarbiausia grožiui skirti laiko. O štai keli patarimai, kurie padės išsaugoti skaisčią ir sveiką veido odą paprastomis priemonėmis:

· Molio kaukės. Jeigu jūsų oda mišri ar riebi, o poros linkusios užsikimšti, pabandykite ghasoulo ar baltąjį molį, kuris jums suteiks daugiau naudos nei brangiausios kaukės. Vieną, du kartus per savaitę pasidarykite molio kaukę ir ilgainiui oda taps skaisti, švelni ir lygi.

· Riebiai odai geriausiai tinka aliejus. Jokiais būdais nesausinkite riebios odos. Principas labai paprastas. Jeigu jūsų oda linkusi riebaluotis, o jūs ją sausinate, tai jūsų oda natūraliai gamins dar daugiau riebalų, nes gaus impulsą, kad odos paviršiuje trūksta drėgmės. Norėdami, kad oda, atsikratytų šio įpročio, įsigykite riebiai odai skirtą aliejų – tiks graikinių riešutų, simondsijų.

· Tonizuokite odą. Gėlių vanduo arba hidrolatai – tai tikras maistas jūsų odai. Jokie sintetiniai tonikai nepamaitins ir neatgaivins jūsų odos taip, kaip natūralus gėlių vanduo. Juo galite pamaloninti odą net keletą kartų per dieną.

· Naktį oda dirba didžiausią darbą. Neapkraukite nakčiai odos riebiais kremais. Nes būtent naktį odoje vyksta didžiausi regeneracijos procesai. Vadinasi, naktį oda valosi, atsistato, kvėpuoja ir iš tikrųjų gyvena. Apkraudami odą, mes tiesiog ją išlepiname ir ji greičiau sensta, glemba.

· Kontrastas veidui. Ar žinote apie teikiamą kontrastinio dušo naudą kūnui? Tad lygiai tokį patį efektą suteikia ir kontrastinis ritualas veidui. Prieš prausdami veidą kiekvieną rytą sudrėkinkite jį šiltu vandeniu suvilgytais delnais, ir kiekvieną vakarą, nusiprausę veidą, vos keletui sekundžių sudrėkinkite šaltu vandeniu suvilgytais delnais – tai pašalins nuo veido streso žymes, sustangrins odą, atgaivins ir pagerins mikrocirkuliaciją. Nedarykite ypač didelio kontrasto iš pat pradžių, kad nepakenktumėte kapiliarams.

Penki sveikos mitybos patarimai

Penki sveikos mitybos patarimai

Atšilus orams, vis dažniau susimąstome apie artėjančią vasarą ir apie tai, kad derėtų susirūpinti nuo rudens apleista figūra. Deja, retkarčiais net ir uoliai sportuojantys niekaip nepasiekia gerų rezultatų dėl vienos paprastos priežasties: vien sporto nepakanka – kartu būtina ir pilnavertė, subalansuota mityba. Kadangi iki vasaros dar likę keli mėnesiai, pateikiame penkis patarimus, padėsiančių ne tik pagerinti savijautą bei pasiekti apčiuopiamų rezultatų, bet ir iš esmės pakoreguoti mitybos įpročius.

Kaip sustiprinti savo imunitetą?

Kaip sustiprinti savo imunitetą?

Net Hipokratas kartą pasakė: „tegul maistas būna jūsų vaistas“. Šiuo klausimu niekas nepasikeitė nuo pat senovės. Šiandienos ekspertai taip pat rekomenduoja subalansuotą mitybą, kuri yra geriausias vaistas ir priemonė tuo pačiu metu. Tinkama mityba yra pirmas žingsnis stiprinant savo imunitetą, kuris žiemos metu yra itin svarbus.

8 būdai

8 būdai, kaip paprastai atsipalaiduoti po sunkios dienos

Ne paslaptis, kad nuolat patiriamas stresas, poilsio trūkumas ir nesubalansuota mityba neigiamai veikia mūsų sveikatą ir grožį. Ir nors ne visada išvengsime streso ar viršvalandžių darbe, svarbu išmokti atsipalaiduoti.

Kaip pasidaryti liekninamąją vonią?

Kaip pasidaryti liekninamąją vonią?

Sportas ir subalansuota mityba – ne vienintelės priemonės, padedančios pagražinti figūrą. Išmėginkite šiuos liekninamųjų vonių receptus – galėsite ne tik atsipalaiduoti ir pailsėti, bet ir sumažinti apimtis.

Cukrus ar saldikliai: ką rinktis? (Gydytojos atsakymai)

Cukrus ar saldikliai: ką rinktis? (Gydytojos atsakymai)

Šiuolaikiniam žmogui subalansuota mityba tampa vis svarbesnė, o sveika ir graži išvaizda turi vis didesnę reikšmę mūsų gyvenimuose. Nenuostabu, kad daugeliui smaližių kyla dilema, kuo pakeisti taip pamėgtą cukrų. Paprašėme gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės atsakyti į dažniausiai kylančius klausimus apie cukrų bei jo pakaitalus.

PMS – trumpinys

PMS – trumpinys, nereikalaujantis paaiškinimo

Jei kankina nenumaldomas noras valgyti saldumynus ar, priešingai, labai sūrų, kartų maistą, jei nuotaika bloga, viskas erzina, o pamatę mažą vaikelį apsiverkiate iš susijaudinimo, o dar skauda galvą ir pučia pilvą, nereta moteris susimąsto ir savęs paklausia: „Kada turėtų prasidėti mėnesinės?“. Jeigu iki jų pradžios liko apie 5–14 dienų, greičiausiai jus vargina priešmenstruacinis sindromas (PMS). PMS simptomų yra apie 200, ir manoma, kad bent vieną iš jų patiria net apie 80 proc. moterų.

Kodėl vienoms PMS praeina beveik nepastebimai, kitas jis kankina nesunkiai, o trečioms šis periodas tiesiog būna išbrauktas iš gyvenimo? Komentuoja medicinos centro „MaxMeda“ gydytoja akušerė-ginekologė Daiva Keršulytė.

Norma ar patologija?

PMS žinomas nuo seno. Dar Hipokratas jį aprašė kaip priešmenstruacinę būseną, kai moteriai gali kilti minčių apie savižudybę ir kitų sunkių emocinių ir fiziologinių simptomų. Tiesa, anksčiau PMS nebuvo skiriama daug dėmesio, veikiausia dėl to, kad šis sindromas susijęs su mėnesinėmis, t.y. normaliais natūraliais fiziologiniais pokyčiais moters organizme. Todėl ir PMS keliami negalavimai buvo laikomi norma, o ne patologija, ir juos reikėjo tiesiog iškentėti. Tik 1931 m. Robert Frank įvedė terminą „priešmenstruacinė įtampa“. Dar maždaug po dvidešimties metų Katarina Dalton apibendrino duomenis ir pavadino problemą „priešmenstruaciniu sindromu“.

Taigi šiuo metu požiūris į PMS visiškai kitoks. Be abejo, jeigu jo simptomai nedaro įtakos moters gyvenimo kokybei, į medikus kreiptis nereikia. Tačiau jeigu PMS trukdo dirbti ir gyventi, susitaikyti su tuo nereikėtų, juolab kad padėti galima.

Klasifikacija pagal simptomus

Anot gydytojos, specialios PMS simptomų klasifikacijos nėra, o dažniausi jų – pilvo, galvos skausmas, krūtų jautrumas ir pabrinkimas, padidėjęs kūno svoris, pykinimas, galūnių patinimas, nemiga, seksualiniai ir apetito pokyčiai, depresija, dirglumas, nuotaikų kaita, nerimas, padidėjęs jautrumas, vienišumo jausmas. Medikai išskiria PMS ir sunkų PMS. Manoma, kad sunkus PMS kamuoja apie 8 proc. moterų. Jo metu moterį kankina ne 1–2, o daugiau minėtų simptomų: ji išgyvena gilią depresiją, smarkų nuotaikų svyravimą, vargina labai skausmingos mėnesinės ir kt.

Priežastis – hormonai

Nuo ko priklauso PMS sunkumas? Anot gydytojos, tai lemia labai daug dalykų. Tačiau nustatyta, kad labiau PMS vargina tas moteris, kurių nervų sistema labilesnė, todėl jos į ciklinius hormoninius organizmo pokyčius reaguoja jautriau. Manoma, kad hormono progesterono, kiaušidžių gaminamo iš karto po ovuliacijos, aktyvumas gali daryti įtaką PMS atsiradimui ir simptomų sunkumui. Be to, didelę įtaką daro įtampa, stresai.

Tiesioginio ryšio tarp PMS ir paveldimumo nėra. Kita vertus, polinkį sirgti tam tikromis ligomis gauname iš tėvų. Tad jeigu mamą kamavo skausmingos mėnesinės, kurios, beje, yra vienas iš PMS simptomų, tikimybė, kad tos pačios bėdos vargins ir dukrą, išlieka.

Labiau vargina jaunesnes

Ar moters amžius turi ryšį su PMS: galbūt jaunesniems pasireiškia rečiau, o metams bėgant sindromo kamuojamų moterų skaičius didėja? Anot gydytojos, priešingai, labiau PMS skundžiasi jaunesnio amžiaus moterys (20–35 metų), beje, joms ir sulaukus menopauzės šie simptomai gali pasunkėti. Kita vertus, teigiamos įtakos PMS gali turėti nėštumas, gimdymas, žindymas, gyvenimo būdas. „Praktika rodo, kad daugeliui moterų po gimdymo PMS simptomai sušvelnėja arba net visiškai išnyksta. Tai aiškinama nėštumo metu moters organizme vyksiančiais hormoniniais pokyčiais“, – pažymi D.Keršulytė.

Ar metams bėgant PMS gali sunkėti? Anot gydytojos, kadangi metams bėgant keičiasi hormoninis fonas, o ir nervų sistema gali tapti labilesnė, tad ir PMS simptomai gali paaštrėti.

Dvi savaitės išbrauktos iš gyvenimo

Kiek laiko gali tęstis PMS sukeltos kančios? Vienos moterys teigia, kad prieš prasidedant mėnesinėms simptomai trunka 5–6 dienas, kitos – net 14 dienų.

Kaip jau minėjome, vienos moterys juos pakelia ramiai, kitos – labai audringai, tačiau visais atvejais šie simptomai prasideda 5–14 dieną iki mėnesinių ir baigiasi joms prasidėjus arba pasibaigus. Todėl PMS diagnozuoti nėra sunku, tai gali pastebėti ir pati moteris, tereikia keletą mėnesių vesti dienyną. Tuomet paaiškės, kad kūno svorio padidėjimas, krūtų jautrumas, nuotaikų svyravimai ir kiti simptomai kartojasi cikliškai.

„PMS diagnostika nėra sudėtinga – užtenka apklausti pacientę. Paprastai prasidėjus mėnesinėms simptomai susilpnėja, o joms pasibaigus visai išnyksta. Su kitomis ligomis PMS supainioti neįmanoma. Jeigu negalavimai kamuoja moterį ir po mėnesinių, vadinasi, tai nėra PMS. Tuomet reikėtų ieškoti kitų rimtų hormoninių sutrikimų priežasčių“, – aiškina gydytoja.

PMS ir ligos

Ligos PMS įtakos praktiškai neturi, galbūt išskyrus skydliaukės patologijas. Pastebėta, kad sergančiąsias skydliaukės ligomis labiau vargina ir PMS, tačiau nebūtinai

PMS ir maistas

Prieš PMS rekomenduojamas lengvas neriebus maistas. Nemažai moterų skundžiasi, kad prieš mėnesines priauga kone porą kilogramų, o tokį svorio padidėjimą kaip tik ir lemia organizme susikaupę skysčiai. Tad valgydamos aštriai, sūriai, vartodamos daug prieskonių, druskos, gerdamos stiprią kavą ar labai koncentruotą arbatą, dar labiau skatinsime skysčių kaupimąsi, neišvengsime tinimo.

Kaip sau padėti?

Kaip palengvinti PMS? Ar visoms moterims tinka tie patys būdai? „Kai minėjau, didelę įtaką daro stresas, įtampa, nuovargis. Todėl PMS gali pasireikšti tam tikrais gyvenimo tarpsniais ir nebūtinai varginti nuolat. Būtent streso hormonai provokuoja hormono prolaktino, kuris, manoma, ir kelia PMS simptomus, išsiskyrimą. Neseniai teko dalyvauti pasauliniame ginekologinės endokrinologijos kongrese Florencijoje (Italija) ir klausyti garsaus profesoriaus Wolfgang Wuttke (Vokietija) paskaitos, kurioje jis pažymėjo, kad pirmaeiliu preparatu išlieka tikrasis skaistminys, nes įrodyta, kad šis augalas tiesiogiai mažina prolaktino kiekį ir taip padeda organizmui. Tačiau reikia nepamiršti, kad, norint pasiekti efektą, preparato reikia vartoti ne mažiau nei 6 mėnesius“, – teigia ginekologė. Esant sunkiam PMS, skiriama kontraceptikų, kai kartu diagnozuojama depresija, – antidepresantų.

Ar įmanoma PMS profilaktika – juk mėnesinės būna kiekvieną mėnesį? Anot gydytojos, simptomams palengvinti padės gyvenimo būdo pokyčiai: subalansuota mityba, sportas, psichologinės treniruotės.

„Jei PMS ne epizodinis ir ne susijęs su tam tikrais išgyvenimais, o vargina moterį nuolat, vien su piliule neapsieisime. Iš moters reikalaujame didelio darbo: sureguliuoti mitybą, atsisakyti alkoholio, būtinai sportuoti“, – pabrėžia D.Keršulytė.

Naujausi mokslo tyrimai

Naujausi mokslininkų tyrimai skelbia, kad PMS simptomus sukelia ir jų stiprumą lemia hormonas alopregnanolonas (praneša meddaily.ru). Šis hormonas išsiskiria po ovuliacijos, per nėštumą ir esant menstruacinio ciklo pokyčiams.

Dauguma moterų jautriau reaguoja į alopregnanoloną iš karto po menstruacijų, o iki jų – mažiau, todėl tokios moterys nesiskundžia ir dėl PMS. Užtat moterys, kurios jautriau reaguoja į šį hormoną prieš menstruacijas, labiau kenčia ir nuo PMS. Tai paaiškėjo po eksperimento, kurio dalyvėms leido hormono tokiomis dozėmis, kokios įprastai būna nėščiųjų kraujyje.