Search Results for: "stebuklas"

Šaltalankiai – atjauninantis organizmą stebuklas

Šaltalankiai – atjauninantis organizmą stebuklas

Šaltalankio (lot. Hippophae rhamnoides) sveikatinančios savybės minimos jau senovės graikų mokslininkų ir rašytojų darbuose. Graikų mitologijoje rašoma, kad Pegaso kailis labai žvilgėjo, nes jis buvo šeriamas šaltalankių lapais. Klasikinėje Tibeto medicinos knygoje “Sibus Yidian”, parašytoje 8-ajame mūsų eros amžiuje, šaltalankių sveikatinančioms savybėms apibūdinti skirta 30 skyrių

Vartojimas

Iš šaltalankių uogų gaminami gėrimai ir produktai kūdikių maitinimui, verdami kisieliai, uogienės, daromi padažai, džemai, gaminami gėrimai. Šviežios šaltalankių sultys yra kosmonautų racione, siekiant palaikyti jų stiprumą ir atsparumą stresams.

Šaltalankių uogos yra labai maistingos, nors ir labai rūgščios ir sutraukiančios. Kadangi jos labai koncentruotos, reikia atskiesti virintu vandeniu ir pridėti medaus. Jas galima skiesti obuolių ar vynuogių sultimis. Šviežių šaltalankių vaisių negalima valgyti sergant opalige ir šlapimo pūslės akmenlige.

Švieži šaltalankių vaisiai gali būti valgomi su medumi ištisus metus.

Aromatingos sultys su cukrumi didina apetitą ir labai gerai stiprina imunitetą.

Džiovintų šaltalankių vaisių milteliai gali būti naudojami sumaišyti su kitomis vaistažolėmis.

Šaltalankius geriausiai laikyti šaldyklėje apie 6 mėnesius arba trintas su cukrumi santykiu 1:1.

Sveikatinančios savybės

Šaltalankis – polivitaminų kupinas augalas, pagal biologiškai aktyvių medžiagų kiekį ir kokybę lenkia beveik visus vaisius ir uogas.

Vaisiuose yra 4-9 proc. riebalinio aliejaus, 2-7 proc. cukrų, 3,2 proc. organinių rūgščių (obuolių, citrinos, vyno rūgštys), daug vitamino C, B grupės vitaminų (B1, B2, B6), vitaminų E, K, P, folio rūgšties, provitamino A ir karotinoidų, cholino, stearinų, fosfolipidų, rauginių medžiagų, saponinų. Juose esantis vitaminas P gerina skrandžio, žarnyno, kraujo kapiliarų darbą, stiprina antitoksinę kepenų veiklą, stabdo aterosklerozės vystymąsi, mažina cholesterolio kiekį kraujuje, normalizuoja padidėjusios skydliaukės hiperfunkciją.

Šaltalankių produktai labai silpnina barbitūratų, antibiotikų ir kitų vaistų, rentgeno spindulių toksinį poveikį. Todėl juos patariama vartoti cheminės ir radiacinės terapijos metu ir po gydymo, po antibiotikų kurso, taip pat diabetikams, pagyvenusiems žmonėms, profesionaliems sportininkams, intensyvios veiklos žmonėms.

Šaltalankiai – gera priemonė sustiprinti širdies raumenį, profilaktinė priemonė prieš insultą, infarktą, atkuria organizmą po ligų ir psichinių bei fizinių pervargimų, didina vyrų lytinį aktyvumą (prostatos veiklą).

Šaltalankių sultimis gydoma avitaminozė, mažakraujystė, silpnas imunitetas, karščiavimas, bendras peršalimas.

Klinikiniai tyrimai įrodė, kad šaltalankių ekstraktas padeda normalizuoti kepenų fermentų veiklą, tulžies rūgšties serumą ir imuninę sistemą.

Geriausias mišinys nuo anemijos ir imunitetui stiprinti yra džiovinti erškėčių vaisiai, šaltalankių vaisiai ir džiovintos dilgėlės, sumaišytos su medumi. 3 šaukšteliai per dieną tokio mišinio padės sėkmingai išvengti įprastų peršalimų .

Džiovinti šaltalankiai su džiovintomis gudobelėmis – kepenų tonikas ir puikiai padeda gydyti širdies ir kraujagyslių ligas.

Šaltalankių aliejus

Eksperimentiniais tyrimais patvirtintos šaltalankių aliejui būdingos antioksidacinės savybės, kurios saugo nuo laisvųjų radikalų neigiamo poveikio. Šaltalankių aliejus sustiprina gleivinių membranų atsinaujinimą, o tai naudinga moterimis menopauzės laikotarpiu.

Iš šaltalankio uogų kauliukų pagamintas aliejus padeda regeneruotis audiniams, greitina epitelizaciją, granuliacinio audinio augimą pažeistose odos ir gleivinės vietose. Šaltalankių uogų kauliukų aliejumi gydomi nudegimai, nušalimai, gerklės ligos, pragulos, spinduliniai odos pažeidimai. Jis taip pat vartojamas gydant ginekologines ligas. Kaip vidinis vaistas – sergant skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, stemplės vėžiu.

Atlikti tyrimai rodo, jog šaltalankio aliejus trukdo išsivystyti aterosklerozei, mažina cholesterino kiekį kraujuje. Pastebėta, jog vartojant šaltalankio aliejų dingsta stenokardijos priepuoliai, normalizuojasi arterinis spaudimas.

Šaltalankio aliejumi gydomi odos nudegimai, sunkiai gyjančios žaizdos ir nušalimai, pragulos. Jeigu jie atviri, pirmiausiai apiplaunami antiseptinėmis priemonėmis, truputį nusausinami, patepami aliejumi ir užrišami marle.

Šaltalankių aliejaus nepatariama gerti viduriuojant, sergant kepenų ir kasos ligomis.

Sergantiesiems chroniška sloga patariama šaltalankių aliejumi 2 kartus per dieną tepti nosies gleivinę.

Šaltalankių aliejumi galima tepti užpakalinės angos įtrūkimus, tiesiosios žarnos opą, uždegimo pažeistas dantenas.

Šaltalankių aliejaus gaminimas

1 stiklinę maltų šaltalankio kauliukų 2 – 3 min. pakepiname keptuvėje. Emaliuotame inde iki 60 – 70 laipsnių įkaitiname 0,5 l nerafinuoto saulėgrąžų ar alyvuogių aliejaus.

Pasiruošiame sausą litrinį butelį ir supilame į jį karštą aliejų ir kepintas šaltalankių sėklas. Suplakame ir laikome 10 dienų tamsioje vietoe.

11-ąją dieną perkošiame aliejų pro tankų audinį. Nuosėdas išmetame.

Vėl pakaitiname aliejų ir sudedame maltas, kepintas šaltalankių sėklas ir 10 dienų laikome vėsiai ir tamsiai.

Tokia pat procedūda atliekama trečią kartą.

Po 30 dienų aliejų gerai perkošiame, supilame į keraminį indą ir sandariai uždarome.

Taip paruoštas šaltalankių aliejus savo savybes išsaugo kelerius metus.

Kitas būdas:

Šaltalankių išspaudas išdžiovinti, sumalti kavamale ir termose užpilti iki 60 laipsnių įkaitintu nerafinuotu aliejumi santykiu 1:2/ Laikyti parą. Perkošti.

Naudojame kosmetinėms kaukėms, masažui arba salotoms.

Drama „Stebuklas virš Hadsono“: kas iš tiesų buvo didvyriškai lėktuvą ant upės nutūpdęs pilotas Sully?

Drama „Stebuklas virš Hadsono“: kas iš tiesų buvo didvyriškai lėktuvą ant upės nutūpdęs pilotas Sully?

Visiems, kurie kiek atidžiau domisi tikromis lėktuvų katastrofomis neabejotinai girdėtas vardas Sully. Tai – didvyriu tapęs orlaivio kapitonas Chelsey Sullenbergeris, kolegų draugiškai vadintas Sully, visame pasaulyje išgarsėjęs po to, kai 2009 m. sausio 15 d. herojiškai ant Hadsono upės nutūpdė keleivinį lėktuvą su dviem nebeveikiančiais varikliais. Būtent apie šį jo neįtikėtiną poelgį „Oskaro” laureatas Clintas Eastwoodas sukūrė dramą „Stebuklas virš Hadsono“.

Naujas kino stebuklas – laikui ir erdvei nepavaldus „Debesų žemėlapis“ (Foto)

Naujas kino stebuklas – laikui ir erdvei nepavaldus „Debesų žemėlapis“ (Foto)

Neįtikėtina ir užburianti rašytojo Davido Mitchello knygos „Debesų žemėlapis“ istorija jau šį rudenį pasieks kino teatrus. Vienas sudėtingiausių pasakojimų kinematografo istorijoje užburs savo įvairove, aktorių persikūnijimu ir neįtikėtinu grožiu.

Mažasis Andų stebuklas Vilniuje

Mažasis Andų stebuklas Vilniuje

Sunku įsivaizduoti keistesnį instrumentų derinį negu fortepijonas ir čaranga – europietiškos tradicijos simbolis ir daugiastygė Andų gitarytė. Tačiau kartu jie skamba taip įdomiai, lyg būtų išrastas dar negirdėtas instrumentas.
Vokietijoje gyvenantys argentiniečiai – čarangos virtuozas Patricio Zeoli ir pianistas Jose Hernanas Cibilsas – pavadino savo ansamblį „Piarango“, tiesiog sudėdami žodžius „piano“ bei „charango“ ir taip pabrėždami unikalų dueto skambesį.
Šie muzikantai jau pirmuoju savo pasirodymu Berlyne 2001-aisiais sukėlė audringą publikos ir spaudos reakciją. Ir ne tik dėl ansamblio originalumo bei kokybiškos muzikos, bet ir dėl savo ugningo temperamento, virtuoziškumo. Po to „Piarango“ sužavėjo Lenkijos, Italijos, Ispanijos, Šveicarijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Danijos, Japonijos klausytojus. Dueto muzika skambėjo filharmonijose ir muziejuose, po bažnyčių ir vienuolynų skliautais.
58 metų P. Zeoli čarangą paėmė į rankas dar paauglystėje, bet groti ja pradėjo tik brandžiame amžiuje. Šiandien jis – pripažintas šio instrumento populiarintojas, daug nuveikęs įtvirtinant čarangą šiuolaikinėse muzikos scenose. P. Zeoli dalyvauja čarangos kongresuose, rengia jai skirtus meistriškumo kursus, groja šiuo instrumentu Freiburgo barokiniame ansamblyje „Los Ympossibles“.
Daug laiko P. Zeoli skiria ir klasikinei gitarai – skambina ja koncertuose, dėsto klasikinę gitarą Tartu universitete Estijoje ir Berlyne.
O J. H. Cibilsas bene geriausiai žinomas kaip įdomus kompozitorius. Vieną naujausių šio kūrėjo darbų į savo repertuarą įtraukė Berlyno filharmonijos orkestrantų ansamblis.
Originalias kompozicijas atlieka ir duetas „Piarango“ – būtent jos geriausiai atspindi šio ansamblio savitumą. „Piarango“ repertuarą būtų sunku sudėlioti į tradicines lentynas. Tačiau kad ir ką grotų šis duetas, jo muzikoje visada juntamas Pietų Amerikos dvelksmas.
Į Vilnių virtuozai atveža tradicinės ir Lotynų Amerikos kompozitorių sukurtos muzikos. Pagrindinis dueto programos kūrinys – argentiniečio Arielio Ramirezo (1921-2010) garsiosios „Kreolų mišios“ („Misa Criolla“), sulydžiusios religinius motyvus ir Pietų Amerikos ritmus.
Tai mišriam chorui, solistams, instrumentiniam ansambliui ir perkusijos grupei skirta kompozicija. Tačiau žaisliuką primenanti gitara ir fortepijonas šį kartą atstos visą muzikantų būrį!

Šešerių metų jogos trenerė Indijoje – lyg stebuklas

Šešerių metų jogos trenerė Indijoje – lyg stebuklas

Šešerių metų mergaitė yra jauniausia jogos trenerė pasaulyje. Pastaruosius dvejus metus lanksčioji mergaitė buvo ruošiama pagal ašaramo programą Šiaurės Indijoje. Jos treneris Haris Ketanas (Hari Chetan) pasakoja, kaip prieš dvejus metus pas jį buvo atvesta smulki mergaičiukė ir jis pastebėjo joje slypintį talentą.

Dabar mažoji trenerė kiekvieną rytą 5.30 val. pradeda užsiėmimus. Vieną grupę sudaro apytiksliai 30 asmenų. Čia galima sutikti įvairiausių žmonių: mokinių, pensininkų, verslininkų ar namų šeimininkų.

„Jaučiuosi puikiai, kai žmonės seka mano instrukcijas, esu lyg tikra mokytoja“, – džiaugėsi mergaitė. „Joga susidomėjau, pamačiusi savo brolį ja užsiiminėjant. Bandžiau pratimus atlikti pati, tačiau tai man pasirodė per sunku, todėl paprašiau tėvų, kad nusiųstų mane į jogos mokyklą“.

Vienuolikmetis trenerės brolis Harš Kumar (Harsh Kumar) yra įrašytas į Limkos rekordų knygą, nes būdamas penkerių mokėjo visus 84 jogos pratimus. Tačiau, kaip pasakoja pats berniukas, jis niekada nebuvo susidomėjęs mokytojo darbu, kaip jo sesė.

Šruti senelis mano, kad jo mažoji anūkėlė yra tikras stebuklas. „Ji labai greitai mokosi ir yra perfekcionistė. Kiti tokio amžiaus vaikai daug sunkiau išmoksta įvairias technikas, o ji labai greitai perpranta. Anūkė turi neišsemiamos kantrybės“, – didžiavosi senelis. Jai prireikė tik 6 mėnesių mokymų ir ji jau stebino visus darydama sudėtingas pozas su idilišku lengvumu bei tvirtumu.
Shruti gali viena atlikti sudėtingiausias, visų jėgų reikalaujančias pozas. Be didelių pastangų ji gali visą savo kūną išlaikyti ant rankų ar užsikelti kojas ant galvos.

Devyniasdešimtmetis Šruti gerbėjas Svami Banu (Swami Bhanu) pasakoja, kad nuostabiausias dalykas yra tai, jog ji bando taikyti alternatyvias pozas, kurios yra tikrai sudėtingos seniems žmonėms, tačiau ji visuomet išlieka labai kantri.

Verslininkas Lokendra Pal Singh (Lokendra Pal Singh), kuriam šiuo metu yra 48-eri, pasakoja Šruti užsiėmimus pradėjęs lankyti prieš tris mėnesius. „Pajutau teigiamus pokyčius savo gyvenime. Anksčiau buvau irzlus, o dabar pajėgiu kontroliuoti savo pyktį ir už visą tai galiu padėkoti šiai 6-erių metų trenerei“, – pasakojo verslininkas.

Otaka: Mai Mai stebuklas

Otaka: Mai Mai stebuklas

Antrasis buvusio anime korifėjaus Hayao Miyazaki‘o asistento Sunao Katabuchi‘o („Princeė Aretė“) režisuotas anime. Filmas paremtas japonų rašytojos Nobuko Takagi autobiografinio…

Neatrastas stebuklas „Kalvarijų Nr. 1“

Neatrastas stebuklas „Kalvarijų Nr. 1“

Daugelį kartų eita pro šalį, daugybę kartų apkalbėta, nesuskaičiuojamą kiekį akies krašteliu nužvelgta ir nei karto nestabtelėta prie Vilniaus centro, greta Žaliojo tilto stotelės, medžių apsuptyje stovinčios pasakų pilaitės. Gėda. Gėda ne dėl to, kad nestabtelėta, o dėl to, kad prarasta tiek laiko tokiam stebuklui. Neatrastam stebuklui.

Neherojiški poelgiai

Neherojiški poelgiai, patekę į istoriją

Žmonių atmintyje lieka istorijos ne tik apie drąsius herojus, bet ir apie bailius. Ko tik nepadaroma iš baimės… O pasimokyti yra ko ir iš vienų, ir iš kitų.

Apie Kristaus gimimą – moksliškai

Apie Kristaus gimimą – moksliškai

Nekaltas prasidėjimas, Betliejaus Žvaigždė, Išganytojo gimimas – pasakojimai, kuriuos galite rasti Biblijoje. Mokslas šiems įvykiams taip pat turi paaiškinimą.
Betliejaus Žvaigždė

Prieš gimstant Kristui danguje virš Betliejaus sužibo Žvaigždė, rodžiusi trims karaliams kelią, kur ėdžiose gulėjo Jėzus. Ar gali šio stebuklingo dangaus kūno atsiradimas turėti astronominį paaiškinimą?

Galimi du Žvaigždės „pasirodymo“ paaiškinimai: 2 metai prieš Kristaus gimimą įvyko konjunkcija tarp Jupiterio ir Veneros planetų, galėjusi šviesti kaip viena ryški žvaigždė. Kinijos astronomai dar 5 m. pr. Kr. užfiksavo supernovą.

Globotinio pusryčiai: Avietė ir Aronija nori nerūpestingos vaikystės

Globotinio pusryčiai: Avietė ir Aronija nori nerūpestingos vaikystės

Soduose, tarp netvarkingai sumestos krūvos lentų, jos teturi tik viena kitą. Mažytės, liesutės, bet ne pagal amžių suaugę. Nevaikiškai čia bėga mažylių vaikystė… Oi, nevaikiškai… Nevaikiškai žvelgia ir didelės nuostabios akys. Tos pačios akys kiekvienam praeiviui šypsosi, tos pačios verkia, kad nėra žmogaus šalia…