Search Results for: "sriubų receptai"

Žiemos receptai: vitaminų kokteiliai ir trintos sriubos

Žiemos receptai: vitaminų kokteiliai ir trintos sriubos

Žiemos dar liko ne mažiau kaip mėnuo, o energijos atsargos senka. Dietologai primena, jog tamsiais žiemos rytais žvalumo gali suteikti vaisių kokteiliai, o sušildyti grįžus iš lauko – sodraus skonio tirštos sriubos – juolab, kad juos nesunku pagaminti.

Tuo tarpu „Electrolux“ primena, kad trinant ir maišant kokteilius bei sriubas, nebūtina išbudinti ar nervinti namiškių įrankiais, kurių garsas panašus į motociklo burzgimą – tyliausio rinkoje smulkintuvo garsas neviršija 80 dB(A) ir žmogaus ausies yra suvokiamas kaip 10 kartų tylesnis už įprasto smulkintuvo.

KOKTEILIŲ RECEPTAI

Avietinis rytas

Sutrinkite ir suplakite:

1 bananą
200 g šaldytų aviečių
200 ml ryžių arba sojos pieno
1 a.š. cinamono
3 v.š. linų sėmenų aliejaus
3 v.š. išrūgų proteino
1 citrinos sulčių
Graikiškų riešutų papuošimui

Bananų ir mėlynių kokteilis

Sutrinkite ir suplakite:

1 bananą
200 g šaldytų mėlynių
200 ml ryžių arba sojos pieno
½ v.š. šviežios vanilės
1 vš. medaus
3 v.š. linų sėmenų aliejaus
3 v.š. išrūgų proteino
1 citrinos sulčių

SRIUBŲ RECEPTAI

Cukinijų ir kukurūzų sriuba su kuminu ir citrina

1 svogūnas
1 skiltelė česnako
1 kg cukinijų
500 g kukurūzų
500 ml daržovių sultinio
1 v.š. trinto kumino
1 sauja kapoto baziliko
225 g greitinės
1 mažos citrinos sultys
Druskos, pipirų

Sukapokite svogūnus ir česnakus, pakepinkite juos alyvuogių aliejuje, kol pagels. Supjaustykite kubeliais cukiniją. Pusę cukinijų ir kukurūzų, kartu su pakepintais svogūnais, česnakais ir kuminais sudėkite į sultinį. Pavirkite apie 10 min., kol suminkštės. Sutrinkite smulkintuvu. Paskrudinkite likusią dalį cukinijų ir kukurūzų keptuvėje ir supilkite į sriubą. Pridėkite baziliko, citrinos, druskos, pipirų ir grietinės.

Pomidorų ir pupelių sriuba su kruopomis

1 mažas svogūnas
3 skiltelės česnako
500 g pupelių
500 g konservuotų pomidorų
6 slyviniai pomidorai
800 ml daržovių sultinio
3 šalavijo lapeliai, 2 lauro lapai, 5 baziliko lapeliai, 1 rozmarino šakelė
450 g virtų kuopų – ryžių arba kviečių
Balto balzamo acto, cukraus druskos, pipirų

Sukapokite svogūną ir česnakus bei pakepinkite alyvuogių aliejuje, kol taps skaidrūs. Pridėkite pupeles, žoleles ir pakepinkite dar porą minučių. Juos, kartu su sukapotais slyviniais bei konservuotais pomidorais sudėkite į sultinį ir pavirkite 20 min.
Išimkite rozmarino šakelę ir lauro lapus ir sutrinkite išvirtus ingredientus smulkintuvu. Tuomet sudėkite kruopas, paskaninkite actu, druska ir pipirais. Patiekdami papuoškite baziliko lapeliais ar rozmarino šakele.

.

10 skaniausių pasaulio sriubų!

10 skaniausių pasaulio sriubų!

Skaniausios pasaulio sriubos – tai ne kažkas labai įmantraus ir itin sudėtingo! Skaniausią sriubą lengva pasigaminti, o jos skonis įsimina visam gyvenimui! Kame yra skaniausių pasaulio sriubų paslaptis? Gal Jums pavyks ją atspėti susipažinus su žemiau pateiktu 10 skaniausių pasaulio sriubų sąrašu!?

10 skaniausių pasaulio sriubų!

10 skaniausių pasaulio sriubų!

Skaniausios pasaulio sriubos – tai ne kažkas labai įmantraus ir itin sudėtingo! Skaniausią sriubą lengva pasigaminti, o jos skonis įsimina visam gyvenimui! Kame yra skaniausių pasaulio sriubų paslaptis? Gal Jums pavyks ją atspėti susipažinus su žemiau pateiktu 10 skaniausių pasaulio sriubų sąrašu!?

Ukrainietiški barščiai, Andarūzijos gaspačo, Ekvadoro žuvienė iš jūrų kiaulyčių mėsos, “Clam Chowder” su moliuskais ir super soti kolumbietiška “Ajiaco” [tariasi: ‘achiako’] – tai dar ne visas sąrašas! Skaniausios pasaulio sriubos, t.y. tik top-10 skaniausių sriubų, kurias privalote paragauti keliaudami po pasaulį!

Nepasikuklinome ir sudarėme skaniausių pasaulio sriubų dešimtuką!

1. Vietnamietiška sriuba Fo (Pho)

Vietnamietiška sriuba “Fo” – lyginant, gan jaunas patiekalas. XX-ojo šimtmečio pradžioje prancūzų kolonizatoriai supažindino vietinius kulinarus su mėsos sultiniu, o anie pagardino jį čili, žuvies padažu, prieskoniais ir ryžių lakštiniais.

Iš Vietnamo šiaurės šis patiekalas paplito po visą šalį. Sriubos Fo “centru” laikomas Hanojus. Anksti anksti ryte Hanojuje įsikūrę maisto pramonės atstovai, t.y. “kioskininkai” ir mažų kavinukių darbuotojai ir t.t., siūlo praeiviams aromatingą sriubytę!

2. Bulvių sriuba “Locro de papas”

Šis skanumynas geriau nei bet kuri kita sriuba padės susišildyti, jeigu Jums teks atsidurti Ekvadoro kalnų gyvenvietėse. Būtent ši vieta yra laikoma bulvių tėvyne, todėl nėr ko stebėtis, kad vienas iš nacionalinių patiekalų – bulvienė. Ji visada pagardinama česnakai ir aitriaisiais pipirais, kartais sūriu, avokadu, jautiena arba jūrų kiaulyčių mėsa.

3. Barščiai iš Ukrainos

Ukraina pretenduoja į barščių tėvynės vardą, nors šia sriuba mėgaujamasi ir Lenkijoje, ir Rusijoje ir netgi pas mus Lietuvoje. Jeigu norite receptų gausos, Jums į Ukrainą! Kijeve, Lvove ir Odesoje barščiai esmingai skirsis.

“Mergaitišką” barščių spalvą patariama sulyginti “vyrišku” priedu – paplotėliais su česnakais ir žalumynais.

4. Obe ata – pipirų sriuba iš Nigerijos

Nigerijos gyventojai vietiną sriubą “Obe Ata” laiko afrodiziaku – jaudinančia priemone. Naujokui ši pipirų sriuba kali pasirodyti “pragaru šaukšte”. Ji skani, tačiau įspūdis toks, tarsi laižytum šėtono šakes, kątik ištrauktas iš krosnies. Apart aitrių pipirų šią sriubą gali pagardinti apžarniais, džiovinta žuvimi arba visa ožkos galva.

Tas, kad ragavo “Obe Ata” Lagoso gatvėse, gali būti tikras – jis patyrė tikrą Vakarų Afrikos skonį.

5. Waterzoï iš Belgijos

Belgiška sriuba “Waterzoi” gimė Gento mieste. Laikantis originalaus recepto ši sriuba turėtų būti gaminama iš žuvies (pavyzdžiui, lydekos, karpio arba ešerio), tačiau šiandien žuvį dažnai keičia vištiena.

Norint paragauti tikrą “Waterzoi” teks keliauti į viduramžių dvasią išsaugojusį kvartalą Patersholį. Jame įsikūrusiuose restoranuose šią sriubą gamina naudojant įvairias daržoves, įdedant kiaušinių trynių ir grietinėlės. Į šį patiekalą priimta mirkyti duonos gabaliukus, o užsigeria “Waterzoi” belgišku alumi.

6. Škotiška Cullen Skink žuvienė

Cullen Skink, žuvienę iš rūkytos žuvies, pirmą kartą pagamino gyvenvietėje Cullen, esančioje šiaurinėje Škotijos pakrantėje. Anais laikais žuvis buvo pigesnė nei mėsa ir šis patiekalas suteikdavo jūreiviams jėgų.

Sriuba gaminama iš rūkytos juodadėmės menkės, bulvių, svogūnų ir grietinėlės.

7. Callaloo iš Trinidado

Trinidadą galima lyginti su sriuba – tai, kas afrikietiška, arabiška, indiška, prancūziška, kiniška ir indėniška, susimaišė čia ir lėtai gaminosi po Karibų saule, formuojant nepakartojamą salos skonį, prie kurio puikiai dera romas Black Label.

Tradiciniu Trinidado patiekalu laikomas Callaloo – sriuba, gaminama iš šviežių taro lapų, bambijų tyrės, kartais iš kokosų ir krabų mėsos. Labai skanu šią sriuba valgyti su Fu-Fu – trintu bananu.

8. Clam Chowder iš Naujosios Anglijos (JAV)

Naujosios Anglijos, JAV kulinarai labai rimtai žiūri į šios sriubos gaminimą. Ši sriuba vadinama Clam Chowder ir gaminamai iš moliuskų. 1930 metais buvo beveik priimtas įstatymas, griežtai draudiantis dėti į patiekalą pomidorus. Su jais gautųsi visiškai kitokia sriuba – Manheteno čauderis.

9. Gaspačo (gazpacho) iš Ispanijos

Iš varguolių sriubos ispaniškas gaspačo pamažu virto išties karališku patiekalu. Kuomet kepina andalūzietiškas karštis, šaltas patiekalas iš prinokusių pomidorų ir pipirų, pagardintas česnakais ir alyvuogių aliejumi, gali pažadinti bet kieno skonio receptorius.

10. Ajiaco (achiako) sriuba iš Kolumbijos

Dažniausiai sriuba laikoma pirmuoju patiekalu, tačiau, po kolumbietiško Ajiaco valgyti nesinorės dar ilgai. Į šią sriubą deda trijų rūšių bulves – mažytes geltonas papas criollas, raudonas vaškines sabaneras ir minkštą baltas pastusas, o charakteringo aromato patiekalui suteikia žolelė Guasko. Ispanams įsiveržus į originalų indėnų čibčų (chibcha) receptą, sriuba buvo papildyta vištiena ir grietinėle.

Ką gi, štai ir susipažinote su 10 skaniausių pasaulio sriubų! Laikui bėgant gali būti, kad šis straipsnis pasipildys ir receptais (kiekvienos sriubos), bet tai tik planai. Skanių įspūdžių!

„Cozy Europa“ vilios originaliais pasaulio virtuvių receptais

„Cozy Europa“ vilios originaliais pasaulio virtuvių receptais

Sostinės prekybos centre „Europa“ oficialiai atidaroma kavinė „Cozy Europa“. Pasaulio virtuvių ir naujų, gurmaniškų skonių mėgėjai čia ras greitai ir šviežiai paruoštų sriubų, salotų, karštų patiekalų ir desertų. Skubantiems dešiniojo Neries kranto biurų darbuotojams kavinė siūlo didelį sumuštinių išsinešti asortimentą. Vakare kavinė kviečia užsukti bokalo belgiško alaus ar taurės vyno ir paskanauti gardžių užkandžių. Čia vienu metu gali vaišintis apie 70 svečių.
Originalaus „Cozy Europa“ meniu kūrėjai – virtuvės šefas iš Švedijos Jurgen Weis ir „Cozy“ virtuvės šefė Lilija Kokoskina. Du virtuvės meistrai, pasitelkdami kūrybinę vaizduotę ir patirtį, sukūrė šiuolaikišką patiekalų meniu, kuriame dera Europos, Azijos, Pietų Amerikos ir kitų šalių skonių įvairovė, aukšta kokybė ir greitas paruošimas.
„Cozy Europa“ kviečia kasdien pasinerti į nedidelę kulinarinę kelionę, ragaujant salotas su antiena, kriaušių tzatziki ir alyvų aliejuje skrudintomis daržovėmis, mėgaujantis turkiška vestuvių sriuba su aviena ar skanaujant makaronus su karališkomis krevetėmis, šitakės grybais ir kokoso pienu. Aštresnio skonio mėgėjai neliks abejingi tortilijoms su aštria jautiena, pagardintoms pomidorų–žaliųjų citrinų salsa. Kavinės desertų meniu – ne mažiau spalvingas: nuo įvairiausių skonių pyragų – karijų riešutų, žaliųjų citrinų, obuolių ir gervuogių, iki klasikinio bei šokolado ir žaliųjų citrinų skonio „Crème brulée“.
„Cozy Europa“ sriubų, salotų ir užkandžių vidutinė kaina – nuo 8 iki 15 litų, karštą patiekalą čia galima užsisakyti nuo 16 litų, desertas kainuoja 6–7 litus.
„Naują „Cozy Europa“ koncepciją sukūrėme galvodami apie žmones, kurie daug dirba, keliauja po visą pasaulį ir vertina skonių įvairovę, gerą kokybę bei greitą ir draugišką aptarnavimą. Kviečiame kasdien pasinerti į nedidelę kulinarinę kelionę per pietus, pusryčius ar vakare, gurkšnojant vyną ir užkandžiaujant sūriu su alyvuogėmis“, – sakė Gedas Petrauskas, „Cozy Europa“ bendraturtis.
Kavinės „Cozy Europa“ darbo laikas: darbo dienomis – nuo 8.00 iki 21.00 val., išeiginėmis dienomis – nuo 10.00 iki 20.00 val.
Kavinę „Cozy Europa“ valdančios UAB „Amster“ akcininkai yra Bernie ter Braak, Gedas Petrauskas ir Arvydas Paulauskas. Investicijos į naująją kavinę siekia 100 tūkst. litų. Savininkai ateityje kavinės paslaugas planuoja išplėsti – pasiūlyti maistą išsinešti, pristatyti užsakymus į vietą.
Pirmoji kavinė „Cozy“ duris atvėrė Vilniaus senamiestyje 2004 m. balandžio mėn. 2008 m. įteiktas svetingiausios kavinės apdovanojimas, kurį kasmet skiria Vilniaus savivaldybė.

Beatos meilė daržovėms: cukinijų

Beatos meilė daržovėms: cukinijų, pomidorų ir kaparėlių salotų receptas

Ką gi ką gi štai ir vėl mano rankose nauja receptų knyga „Beatos virtuvė: daugiau daržovių“, kurią drąsiai galėčiau pavadinti ode daržovėms, skaniam ir vaišingam gyvenimui Knygoje sutalpinau daugiau nei 100 receptų su populiariausiomis daržovėmis, tai receptai kasdieniam gyvenimui, kuriuos įveikti galės kiekvienas.