Search Results for: "sporto avalynė"

Sprinteris M.Galdikas: „Dėl krepšinio manijos kenčia daug sporto šakų“

Sprinteris M.Galdikas: „Dėl krepšinio manijos kenčia daug sporto šakų“

Niekam ne paslaptis, jog lengvoji atletika Lietuvoje – ne pati populiariausia sporto šaka, dažniausiai tūnanti krepšinio ir futbolo šešėlyje. Vis dėlto, džiugu, kad ši tendencija neatbaido jaunų žmonių nuo lengvaatlečių kelio. Šiandien su mumis mintimis sutiko pasidalyti šių metų Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionato ketvirtosios vietos 4×100 metrų dalyvis, sprinteris Matas Galdikas.

Patarimai

Patarimai, kad sportinė apranga padėtų treniruotis

Lietuvoje itin populiarėjantis sveikas gyvenimo būdas diktuoja visuomenei naujas taisykles. Vis daugiau žmonių ima mankštinti, treniruotis, prižiūrėti savo kūną ir mitybą. Tai labai svarbus visuomenės pokytis, kuriuo itin džiaugiasi treneriai ir sveikos gyvensenos ekspertai. Pavasaris – laikas, kuomet sporto klubuose kaip niekad daug žmonių. Daugelis ruošiasi šiltajam sezonui ir nori padailinti savo figūrą, tad ima sportuoti iš anksto. Dažniausiai pirmiausia, kuo reikia pasirūpinti prieš pradedant treniruotis – tinkama sportinė apranga. Pasirodo, nuo tinkamo aprangos priklauso ne tik Jūsų savijauta treniruotės metu, bet ir pasiekti rezultatai.

Kaip pradėti bėgioti?

Kaip pradėti bėgioti?

Aštuntajame dešimtmetyje buvo labai populiarus šūkis „Sportas visiems“, jis puikiai atspindi bėgiojimą – bene demokratiškiausią sporto šaką, kurią mielai propaguoja ir jaunimas, ir garbingo amžiaus senjorai. Norint pradėti bėgioti, nereikia specialios įrangos ar trenerio, nes esate tik jūs ir kelias, todėl apsisprendimas bėgioti priklauso tik nuo jūsų pačių motyvacijos ir tikslų.

Kiek dienų per gyvenimą praleidžiame sportuodami

Kiek dienų per gyvenimą praleidžiame sportuodami, sėdėdami, mylėdamiesi?

Kai 6 valandą ryto suskambėjęs žadintuvas mus pažadina tam, kad prieš darbą spėtume pusvalandį pabėgioti ar padaryti rytinę mankštą, dažnam iš mūsų atrodo, kad šios treniruotės užima gana daug mūsų dienos laiko, tačiau sportinių drabužių, avalynės ir inventoriaus gamintojo „Reebok“ atliktas tyrimas rodo, kad sportui vidutiniškai žmonės skiria mažiau nei 1 proc. savo gyvenimo laiko.

Einam pasivaikščiot! Kiek kalorijų sudegina mūsų kasdienė veikla?

Einam pasivaikščiot! Kiek kalorijų sudegina mūsų kasdienė veikla?

Dažnas mūsų skaičiuoja ne tik kalorijas, kurias suvartojame per dieną, bet ir tas, kurias išeikvojame. Dirbantiems sėdimą darbą – tai rimtas iššūkis. Visa diena, praleista biure, tikrai neprideda aktyvumo mums. Bet yra mažų kasdienių triukų, kurie tas kalorijas padeda deginti. Šį kartą dėmesys krypsta į vaikščiojimą – tai, ką darome kasdien, bet tikrai galėtumėme daryti aktyviau. Kiek kalorijų sudegina, regis, kasdienė mūsų veikla?

Reumatologė: klaida

Reumatologė: klaida, kurią pavasarį daro beveik visi

Pasak medikų, pavasarį ypač padaugėja pacientų, kurie skundžiasi sąnarių skausmais, kelių patinimais ar paprasčiausiu jų traškėjimu. Specialistų teigimu, tokios problemos kyla dėl pačių žmonių neapgalvoto elgesio – atšilus orams jie kimba į sodo darbus ar ima intensyviai bėgioti, tinkamai neįvertinę savo fizinės būklės.

Jaunėjančios sąnarių ligos: kaip jų išvengti?

Jaunėjančios sąnarių ligos: kaip jų išvengti?

Įprasta manyti, kad sąnarių ligos vargina tik vyresnio amžiaus žmones. Visgi ši nuostata klaidinga. Dėl nejudraus gyvenimo būdo ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvaus sportinio krūvio, netinkamai atliekamų pratimų, prastos mitybos, žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo, ar nekontroliuojamo viršsvorio uždegiminės sąnarių ligos jaunesnio amžiaus žmones užklumpa net dažniau nei senjorus, pastebi specialistai.

5 klausimai bėgikei Eglei Balčiūnaitei

5 klausimai bėgikei Eglei Balčiūnaitei, arba kaip pasiruošti geram startui?

Bėgimo takuose Eglė Balčiūnaitė jau nuo septintos klasės. Ilgas ir atkaklus darbas sportininkei šiandien duoda saldžių vaisių – ji džiaugiasi tokiais pasiekimais, kaip penktas rezultatas Lietuvos 800 m bėgimo stadione istorijoje, pagerintas nuo 1983 m. galiojęs 400 m bėgimo rungties Lietuvos rekordas, pirmosios lietuvių lengvaatletės, patekusios į Pasaulio uždarų patalpų čempionato rungties finalą, vardas.

Kaip žiemą išvengti traumų?

Kaip žiemą išvengti traumų?

Anksti atėjus žiemai, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, kad paslydus ir nugriuvus iškyla didelis traumų pavojus. Patariama rūpintis savo ir artimųjų sveikata, avėti tinkama avalyne, būti itin atidiems ir neskubėti.

Ką daryti

Ką daryti, kad bėgiojimas nevirstų skausmingu malonumu?

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, apie 42 proc. ciklinės veiklos, tokios, kaip bėgimas, vaikščiojimas ar šokinėjimas, metu patirtų traumų sudaro kelio traumos. Gydytojų-traumatologų teigimu, statistika nereikėtų stebėtis, nes tokio sporto kaip bėgimas metu apkrova sąnariams padidėja 3–4 kartus, todėl nesunkiai gali atsirasti skausmas ar kitos traumos. Kauno klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ ortopedas-traumatologas Laimutis Škikas įspėja, kad norintys išsaugoti sveikus sąnarius ir džiaugtis sporto teikiamais malonumais, turėtų atkreipti dėmesį į kelis svarbius patarimus.