Search Results for: "sportiniai bateliai"

Pasidaryk pats. Mano personalizuotas festivalinis stilius

Pasidaryk pats. Mano personalizuotas festivalinis stilius

Jūsų vasaros sudedamoji dalis – festivaliai? Puiku! Tuomet štai keletas neatsiejamų festivalinio aprangos kodo patarimų, norintiems atrodyti išties festivališkai!
Aprangos kodas yra vienas – laisvas ir originalus. Tad kodėl tai negalėtų būti personalizuoti marškinėliai ir šį sezoną taip populiarūs (kas be ko ir patogūs) džinsiniai šortukai? Personalizuoti savo festivalinę aprangą atsieis pusvalanduką ir vos keli litai.
Šortukai
Didesnėm žirklėm maksimaliai nusikirpkite džinsus. Šiek tiek paplėšykite juos keliose vietose ir šen bei ten iš apačios prisūkite simpatiškos medžiagėlės atraižėlių. Dar porą žiogelių ir… štai!
Prie jų puikiai tiks lengvai krentantys marškinėliai.
Tačiau marškinėlius taip pat galite personalizuoti minimaliomis priemonėmis. Ogi paprasčiausiai – su markeriu!
Kiekviename muzikiniame festivalyje laukiami originaliai pasipuošę žmonės. Paskutinis mados klyksmas – plunksnos! Jas nusidažyti galite akriliniais dažais, kurių visuomet rasite dailės prekių parduotuvėlėse. Plunksnos plaukuose, plunksnos skrybėlėse, kabančios ant rankinės, palapinės…
Avalynė, kaip visada yra labai svarbus aprangos elementas.Svarbiausia, kad būtų patogu. Taigi sportiniai bateliai čia pats tas! Apipavidalinti markeriu, akriliniais dažais ar kniedėmis.

Stilingas krepšinis: nuo sijonėlių iki „baggy“ šortų

Stilingas krepšinis: nuo sijonėlių iki „baggy“ šortų

Lietuvą vis stipriau glėbyje spaudžianti krepšinio karštinė norom nenorom įtraukia visus. Tačiau pabandykime apie krepšinį kalbėti šiek tiek iš kitos pusės – mados.
Pradžia: sijonai trumpėja
Nors šiandien krepšinis laikomas vyrų „reikalu“, neatskiriama alaus ir draugų kompanijos dalimi, pradžią profesionaliam krepšiniui davė moteriškosios giminės atstovės. Moterų krepšinio pradininke laikoma Senda Berenson Ebot, 1868 m. gimusi Vilniuje, vėliau išvykusi į JAV. Sužinojusi apie koledžo dėstytojo Johno Neismitho sukurtą žaidimą, pati nuvyko į Springfyldą, susipažinti su Johnu, o 1893 m. Northemptono koledže buvo surengtos pirmosios oficialios moterų krepšinio rungtynės. Vyrams žiūrėti rungtynių nebuvo leista dėl to, kad žaidėjos segėjo trumpus sijonėlius (sijonų ilgis – šiek tiek žemiau kelių). Po trisdešimties metų, šiek tiek pasikeitusi, ši sporto šaka atkeliavo į Lietuvą.
Kol krepšinis atkeliavo iki Lietuvos, mados pakito kartu besikeičiant kasdieninių drabužių mados tendencijoms. Sportinių sijonėlių ilgis šiek tiek sutrumpėjo, pradėjo dominuoti šviesios spalvos. Žinoma, visada buvo atsižvelgiama į tai, kad krepšininkės galėtų lengvai judėti, kad medžiaga gerai sugertų prakaitą ir būtų patvari.
1922 metais krepšinio kamuolį perėmė vyrai, kurie žaidė pirmąsias oficialias krepšiasvydžio (taip tuo metu buvo vadinamas krepšinis) rungtynes. Taip ir vyrai, ir moterys Lietuvoje buvo pirmą kartą pažymėti krepšinio karštinės ženklu.
Krepšinio aprangos tendencijos
Lietuvos fizinio lavinimo sąjungos (LFLS) nariai buvo pirmieji oficialaus krepšinio Lietuvoje žaidėjai. Jų sportinė apranga buvo pažymėta LFLS ženklu. Moterų aprangoje pradeda atsirasti šortai, marškinėliai ilgomis rankovėmis, kojinės iki kelių ir bateliai. Pastarieji gana įvairūs, nebūtinai sportiniai. Akivaizdu, kad tada krepšinio aprangos tendencijas diktavo ir galimybės. Iš pradžių krepšinis labiausiai buvo paplitęs tarp studentų, todėl kaina buvo gana svarbus akcentas. Kaip rašė to meto korespondentė ir sportininkė Elena Kubiliūnaitė-Garbačiauskienė, sportinė apranga ir kiti įrengimai buvo nebrangūs, todėl krepšinis taip greitai plito po visą Lietuvą.
Pirmųjų tarpvalstybinių krepšinio rungtynių metu, žaidėjai dėvėdavo minimalistinius marškinėlius su Lietuvos vyčio simboliu, vėliau buvo pridėtas užrašas „Lietuva“ ir numeriai. Kaskart krepšiniui virstant vis reikšmingesne sporto šaka, tai matydavosi ir žaidėjų uniformose: būdavo daugiau investuojama į medžiagas, bendrą estetinį komandos vaizdą. Lietuvoje krepšininkai atrodė panašiai kaip ir kitapus Atlanto vandenyno kolegos: aptempti berankoviai marškinėliai, trumpi šortai, sportiniai bateliai ir kojinės. JAV krepšininkai mūvėdavo ir kelių apsaugas. Aprangai siūti dažniausiai buvo naudojamas trikotažas, elastanas, laikra bei medvilnė.
Šiandien yra išlikę labai mažai žinių apie senąsias krepšinio aprangos madas Lietuvoje. Apie to meto krepšininkų išvaizdą byloja tik senos nespalvotos fotografijos. Vis tik, lietuvių identitetui visada buvo svarbios spalvos, dažniausiai naudojamos pagrindinės: geltona, žalia, raudona. 1938 metų laikraštyje „Lietuvos sportas“ apie krepšinio paplitimą po pasaulį rašoma: „Žali ir geltoni marškinėliai, išsiskirdami ir susiliedami spalvomis, švaistosi šen ir ten, žaidikams mitriai bebėgiojant kietomis sporto salės grindimis“. Dominuojanti žalia spalva lydėjo Lietuvos krepšininkus iki šių dienų.
Moterų krepšininkių sportinė apranga laikui bėgant vis labiau traukėsi, vyrų – išliko panaši. Žaidėjų apranga išryškindavo sportiškas kojas (nuo šlaunų iki blauzdų) bei rankas. Žinoma, su tokiais drabužiai buvo kur kas lengviau judėti, nei XIX a. pabaigos moterims.
Dar aštuntajame bei devintajame dešimtmetyje krepšininkai dėvėjo gana minimalistines aprangas: trumpi šortukai, aptempti berankoviai marškinėliai, kojinės iki kelių ir sportiniai batai. Jie ilgą laiką tiek Lietuvoje, tiek užjūrio šalyse buvo ne kedai, o vadinamieji konversai, Lietuvoje – inkariukai.
Baggy šortai ir nauja mada
Didelį perversmą krepšinio aprangos istorijoje padarė NBA žvaigždė Michaelas Jordanas. 1984 metais pradėjęs savo karjerą NBA jis įvedė laisvesnes krepšinio aprangos tendencijas. Vadinamuosius baggy šortus (lietuviškai vadinamus „beformius“) Jordanas dėvėjo dar prieš patekdamas į NBA. Jis manė, kad būtent šortai jam neša sėkmę, todėl nenorėjo jų atsisakyti. Netrukus M. Jordanas tapo „Nike“ firmos veidu ir baggy šortai bei platūs sportiniai marškinėliai sulaukė pripažinimo visame pasaulyje, įskaitant ir Lietuvą. Ši krepšininkų apranga patogi ne tik sportininkams, bet ir gamintojams, mat jie gali lengviau pritaikyti dydžius, nes nėra smarkiai suvaržytų apimties reikalavimų.
Besikeičiant uniformų madoms, buvo pritaikyta ir geresnė medžiaga, ne tik leidžianti kvėpuoti nuolatos judančiam krepšininko kūnui, bet ir leidžianti prakaitui greičiau išgaruoti.
Suknelės sugrįžo
Moterų krepšiniui atsidūrus antrame plane, jų apranga bei estetinis vaizdas pasikeitė nuo XX a. pradžios. Vyrams pralenkus gražiosios lyties atstoves krepšinio žaidime ir populiarume, jos pradėjo vis dažniau lygiuotis su vyriškojo krepšinio žaidėjais, todėl ir aprangos buvo beveik vienodos. Taip krepšininkės prarado moteriškumą ir suvienodėjo. XXI a. pradžioje pradėta diskutuoti apie moteriškos krepšinio aprangos konservatyvumą, atsirado naujų iniciatyvų keistis ir įvesti patrauklesnes krepšinio aprangos tendencijas moterims. Keičiant uniformas atsigręžiama į moteriškas formas, patrauklumą, išskirtinumą.
2010 metų pasaulio krepšinio čempionate suknelėmis pasipuošusios Baltarusijos krepšininkės parodė, kad moterys ir krepšinio aikštelėje gali būti moteriškos. Apsiginklavusios ne tik sportine galia, bet ir žavesiu, krepšininkės neapleidžia profesionaliojo sporto aikštelių. Lietuvoje krepšininkėms taip pat kuriamos moteriškumą pabrėžiančios uniformos, suknelės bei sijonėliai – grįžtama į tuos laikus, kai krepšininkės segėdavo sijonus krepšinio aikštelėse. Tikriausiai jau praėjo laikas, kai moterims norint prilygti vyriškajai giminei, tekdavo prisitaikyti ir supanašėti su jais. Dabar kiekviena lytis pabrėžia savo išskirtinumus ir privalumus.

Lina Sabaitytė

„Crocs” pristato pirmuosius sportinius batelius (Foto)

„Crocs” pristato pirmuosius sportinius batelius (Foto)

Perversmą mados pasaulyje sukėlę inovatyvios avalynės „Crocs” kūrėjai pirmą kartą pristato naujo stiliaus modernių sportinių batelių kolekciją, kuri pasižymi ypatingu lengvumu.

2011 m. pavasario-vasaros „Crocs“ kolekcijoje pristato beveik besvorių sportinių batelių liniją. Tai – šiuolaikinė klasikinio sportinių batelių dizaino versija, tačiau jie pagaminti naudojant revoliucinę „Croslite™“ technologiją – specialią antimikrobinę medžiagą, prisitaikančią prie pėdos ir sumažinančią kojų bei nugaros nuovargį. Iš „Croslite™“ medžiagos pagaminti batai masažuoja pėdas ir stimuliuoja kraujotaką.

Naujoji kolekcija pasižymi tuo, jog „Croslite™“ technologija derinama su įvairių medžiagų įvairove: drobe, zomša ir oda. Tai užtikrina patogumą, ypatingai gerą atramą ir išskirtinę išvaizdą. Tokių medžiagų pasirinkimas leidžia sumažinti bato svorį, tačiau apavas išlieka stilingas ir originalus. Naujoje kolekcijoje pristatomi įspiriami ir suvarstomi sportiniai bateliai visai šeimai.

Universalūs, kasdieniai „Hover Lace Up“ su raišteliais ir įspiriami „Hover Slip On“ sportiniai bateliai sveria tik 249 gramus, todėl garantuoja visą dieną trunkantį komfortą. Jie yra pagaminti iš stilingo įvairių spalvų drobės paviršaus ir „Croslite™“ pado.

Ieškantiesiems stiliaus ir komforto derinio, siūlomi suvarstomi „Devario“ ir „Devario Mesh“ sportiniai bateliai, kurie yra padengti zomša.

Naujoje „Crocs“ kolekcijoje nepamiršti ir vyrai. Jiems pristatyti „Bowen“ ir „Bowen Brights“ sportiniai bateliai. Tikros odos sportinių batelių viršus suteikia stilingumo, todėl jie tinkami eiti į darbą ar mokyklą. Tačiau klasikinis sportinių batelių dizainas ir „Croslite™“ technologija užtikrina, jog juos galima naudoti ir sportuojant.

Vaikams šį sezoną pristatomi „Crocband Sneak“ retro stiliaus sportiniai bateliai, kurie taip pat pasižymi ypatingu komfortu, lengvumu ir yra pritaikyti aktyviam naudojimui.

Naujos kolekcijos batus galima įsigyti visuose Europos „Crocs“ batų skyriuose, taip pat ir Lietuvoje. Naująją kolekciją galima rasti internetiniu adresu www.crocs.eu.

Kompanija „Crocs“ kuria, gamina ir parduoda vyrų, moterų ir vaikų avalynę, pažymėtą „Crocs™“ prekės ženklu. Visi šie batai yra pagaminti naudojant specialią „Croslite™“ technologiją, kuri avalynės pramonėje yra didelė naujovė. Naudojant šią technologiją, pagaminama minkšta, patogi, lengva, nedažanti, atspari kvapams, lengvai plaunama, tinkama dėvėti kasdien ir laisvalaikiu avalynė. „Crocs™“ avalynė parduodama 125 pasaulio šalyse.

„Pienių vynas“ – naujai skaitytojų kartai

„Pienių vynas“ – naujai skaitytojų kartai

Ray Bradbury (Rėjus Bredberis; g. 1920 m.) – daugelio romanų, fantastinių apsakymų ir detektyvų autorius, šiuo metu gyvenantis Los Andžele, Kalifornijoje.

Lietuvių skaitytojams šis autorius pažįstamas iš garsiausių savo kūrinių „Marso kronikos“, „451° Farenheito“, „Pradžios pabaiga“. Bradbury kūryba – poetiška ir drauge išmintinga, paslaptinga ir kartais bauginanti.

„Pienių vyne“ paprastai ir jautriai pasakojama apie vaikystę ir senatvę, laimingą gyvenimą ir mirtį.

Mažame žaliame Ilinojaus valstijos Grintauno miestelyje Daglas Spoldingas gyvena dvyliktąją savo gyvenimo vasarą. Ji nepaprasta – pilna stebuklingų ir baisių įvykių, lydinčių Daglą kiekvieną vasaros dieną. Sportiniai bateliai, lengvi tarsi pūkas, su kuriais galima bėgioti greitai kaip antilopei, laimės mašina, konstruojama kaimyno, vaškinė burtininkė, pranašaujanti ateitį, paslaptinga dauba, kurioje tūno grėsmė – visa tai supinama į lengvus ir poetiškus pasakojimus apie neįtikėtiną augančio berniuko kasdienybę.

Stebukladarė senelė, mokanti konservuoti gyvenimo džiaugsmą, šeimos ritualu tapęs pienių skynimas vynui, kuriame išsaugoma kiekviena Spoldingų vasara, išmintingi pokalbiai apie augimą ir brandą, vaikų žaidimai ir suaugusiųjų poelgiai – viskas formuoja Daglo Spoldingo pasaulėjautą ir paverčia šią vasarą unikalia, virsmo, vasara. Pienių vynas – gėrimas ir kartu metafora, atskleidžianti augant įgyjamos patirties saldumą ir kartumą.

Vienas garsiausių Ray Bradbury kūrinių, pasižymintis ypatingu skaidrumu, lengvumu ir poetiškumu. Paveikslai, kuriami autoriaus, visam laikui išlieka skaitytojo atmintyje. Išmintis, sklindanti iš teksto, priverčia įsiklausyti į žodžius, tinkančius ir jaunam, ir senam. Tai nepakartojamas autoriaus vaikystės prisiminimų ir neišsenkančios fantazijos derinys, iš tiesų padedantis įgyti arba atgauti prarastą gyvenimo džiaugsmą.

Kaip pradėti bėgioti?

Kaip pradėti bėgioti?

Aštuntajame dešimtmetyje buvo labai populiarus šūkis „Sportas visiems“, jis puikiai atspindi bėgiojimą – bene demokratiškiausią sporto šaką, kurią mielai propaguoja ir jaunimas, ir garbingo amžiaus senjorai. Norint pradėti bėgioti, nereikia specialios įrangos ar trenerio, nes esate tik jūs ir kelias, todėl apsisprendimas bėgioti priklauso tik nuo jūsų pačių motyvacijos ir tikslų.

Specialisto patarimai: kaip tinkamai pasiruošti pėsčiųjų žygiui?

Specialisto patarimai: kaip tinkamai pasiruošti pėsčiųjų žygiui?

Lietuvoje vis populiarėjant ir artėjant pirmajam „Neringos žygiui“, kuris rugsėjo 16 d. kvies susipažinti su Kuršių nerijos legendomis, vis daugiau gyventojų kyla klausimas, kaip pasiruošti žygiui, kad į batus nepribirtų smėlio, ilgas kelias nevirstų nuospaudomis ir iš žygio grįžtum su geriausiomis emocijomis.

Festivalyje „Galapagai“ – virtualus nuotykių kambarys

Festivalyje „Galapagai“ – virtualus nuotykių kambarys, aktyvios rungtys ir meilės strėlės

Muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“, liepos 28-29 dienomis Zarasuose, ežero saloje festivaliautojams pateiks visą įvairovę pramogų, pakvies dalyvauti socialinėse iniciatyvose, rengs pasimatymus, sporto, šokių ir relaksuojančios jogos užsiėmimus ar virtualius nuotykius ir pasiūlys daugybę kitokios veiklos.

5 vasaros festivalių mados tendencijos

5 vasaros festivalių mados tendencijos, kurias privalai žinoti (foto)

Šių metų vasaros festivaliuose vyraus tikra stilių įvairovė: nuo septyniasdešimtųjų hipiškų ir „vintage“ stiliaus detalių iki romantiškų ar net rokeriškų motyvų, šiuo metu karaliaujančių ant mados podiumų. Stilingiausieji įkvėpimo semsis iš tokių festivalių kaip legendinis „Woodstock“ ar populiarusis „Coachella“. Tad kokį stilių pasirinkti festivaliams Lietuvoje, pataria „Deichmann Trendblog“ stiliaus ir mados tinklaraštininkės Laura ir Eva Macijauskaitės.

5 batų poros

5 batų poros, kurias privalai turėti šį pavasarį

Pavasariui vis labiau įgaunant pagreitį, niūros ir pilkos spalvos palieka ne tik kiemą, bet ir rūbų spintas. Jas pakeičia drąsios, kiek iššaukiančios spalvos, formos bei medžiagos, o mados pasaulio kolekcijas užkariauja etniniai bei festivalių siautulį primenantys motyvai. Tad šį pavasario/vasaros sezoną, stiliaus ikonos neišsivers be sportinės ir laisvalaikio avalynės batelių bei spalvingų platformų.

Stilistės patarimai: ką rinktis šiam pavasariui

Stilistės patarimai: ką rinktis šiam pavasariui, kad visada jaustumeisi puikiai?

Pavasaris po truputį jau beldžiasi į duris ir vis dažniau pagauni save galvojant, ko gi šiemet reikės, kad jaustumeisi puikiai ir atrodytum madinga bei stilinga? Stilistė ir mados tinklaraščio Tryon.lt autorė Kristina Danilevičė vardija užtikrintus variantus šiam metų laikui, kuriuos pasirinkusi tikrai neprašausi pro šalį.