Search Results for: "socialiniai tinklai"

Psichologai: socialiniai tinklai klaidina smegenis ir iškraipo socialinius įgūdžius

Psichologai: socialiniai tinklai klaidina smegenis ir iškraipo socialinius įgūdžius

11-15 metų amžiaus paaugliai su bendraamžiais „gyvai“ praleidžia vos pusę to laiko, kuris būdavo įprastas 1988 metais, tokias tyrimų išvadas pateikė Danijos Nacionalinis visuomenės sveikatos institutas.

Daugiausia kibernetinių atakų pernai sulaukė didžiosios korporacijos ir socialiniai tinklai

Daugiausia kibernetinių atakų pernai sulaukė didžiosios korporacijos ir socialiniai tinklai

2010 metais didžiausią grėsmę elektroninėje erdvėje kėlė prieš didžiąsias verslo korporacijas bei socialinių tinklų vartotojus nukreiptos kibernetinių nusikaltėlių atakos. Verslo įmonėms daugiausia nuostolių atnešė kibernetinių piratų įsilaužimai siekiant pavogti konfidencialią informaciją bei svarbių sistemų darbo sutrikdymas. Tuo tarpu privatūs vartotojai dažniausiai nukentėjo įkliuvę į nuotoliniu būdu valdomų tinklų „botnet“ apgavystes socialinėje erdvėje.

„Praėjusiais metais didelę ekonominę žalą sukėlusios atakos įtikino net didžiausius skeptikus, jog kibernetinių piratų grėsmė nėra atsitiktinė. Neabejoju, jog jos šiais metais tęsis ir taps dar pavojingesnės. Tai turėtų paskatinti ir įmones, ir privačius vartotojus atidžiau rūpintis kompiuterių apsauga“, – sako ESET saugumo sprendimams šalyje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

Anot T. Parnarausko, didžiosios kompanijos yra itin pelningi taikiniai. Tai puikiai įrodė ir bene garsiausias praėjusių metų išpuolis – „Aurora“ ataka, kurios metu iš daugiau kaip šimto didžiųjų kompanijų buvo pavogti prisijungimo slaptažodžiai ir konfidenciali informacija. „Google“, „Adobe Systems“, „Yahoo Symantec“ – tai tik kelios nuostolių patyrusios įmonės, kurių programinių įrangų ar interneto naršyklių saugumo spragomis pasinaudoję nusikaltėliai įvykdė itin taikliai suplanuotas atakas“, – teigia „NOD Baltic“ įmonės vadovas.

Didžiausių nuostolių privatiems vartotojams praėjusiais metais atnešė besiplečiantys „botnet“ tinklai. Vienas iš pavojingiausių „botnet“ virusų buvo „Koobface“ – plisdamas socialiniuose tinkluose ir per pranešimų siuntimo programas šis virusas viliojo intriguojančiomis nuorodomis, pvz., „pažiūrėk, koks tu juokingas šiame vaizdo įraše“. Paspaudus šią nuorodą, vartotojas nukreipiamas į tinklalapį su netikra antivirusine programa, reikalaujančia apmokėjimo už kenkėjiškų programų pašalinimą.

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET 2010 metais fiksavo ir itin didelį virusų bei kenkėjiškų programų aktyvumą. Remiantis unikalios grėsmių stebėjimo sistemos „ThreatSense.Net“ duomenimis, praėjusiais metais aktyviausios buvo kirmino „Conficker“ atakos. Nuolat atsinaujinantis „Conficker“ kuria savo modifikacijas, kurios be vargo patenka į neapsaugotus kompiuterius, pasinaudojusios „Windows“ šeimos operacinių sistemų spragomis.

Antrąją vietą pagal užkrėstų kompiuterių skaičių užima virusas „INF/ Autorun“, plintantis per USB atmintines, skaitmeninių fotoaparatų ir kitų išorinių įrenginių laikmenas. Lyderių trejete išliko virusas „Win32/PSW.OnLineGames“, renkantis užkrėstame kompiuteryje saugomą informaciją bei internetinių žaidimų duomenis ir siunčiantis ją savo kūrėjams.

Ketvirtas pagal pavojingumą virusas 2010 metais „Win32/Agent“ pateko į kompiuterius besilankant užkrėstose internetinėse svetainėse ar per mobiliąsias laikmenas. Viruso kūrėjai, vogdami prisijungimo prie svetainių duomenis, ten integravo dalį kenksmingo kodo, taip leisdami virusui plisti. Penktojoje vietoje atsidūręs „Win32/Sality“ kompiuteryje „apsimesdavo“ foniniu režimu dirbančiu procesu ir iš registro ištrindavo saugumo priemones aktyvuojančius įrašus.

Šeštojoje ir septintojoje vietoje atsidūrė viruso „Conficker“ atmaina „INF/Conficker“ ir kenkėjiška programa „Win32/Tifaut.C“. Abu kenkėjai plito per mobiliąsias duomenų laikmenas, kurias naudodami vartotojai dažnai nepasirūpino net minimalia apsauga.

Aštuntojoje 2010 m. grėsmių sąrašo vietoje liko tinklalapių lankytojus į virusus įrašančias svetaines nukreipiantis kodas „HTML/ScrInject.B”. Devintoje vietoje – „Win32/Spy.Ursnif.A“ (0,81 proc.) šnipinėjanti programa, kuri vagia asmeninę informaciją ir pasinaudodama „Remote Desktop“ nuotolinio aptarnavimo moduliu siunčia ją savo kūrėjams. Paskutinysis pavojingiausių kenkėjų dešimtuke „Win32/Qhost“ naudojosi „Windows“ spragomis, kad įsirašytų į operacinės sistemos katalogą ir savo kūrėjams perleistų užkrėsto kompiuterio valdymą ir prieigą prie vartotojo duomenų.

Lietuvių dizaineris atrado nišą – pristatė naują drabužių prekės ženklą vyrams

Lietuvių dizaineris atrado nišą – pristatė naują drabužių prekės ženklą vyrams

Kai internetas ir socialiniai tinklai tiesiog skendi moteriškų drabužių pasiūloje ir gausybėje stiliaus naujienų, vyrams verslo drabužius dažniau tenka užsakinėti iš užsienio ar tenkintis masinės produkcijos pasiūla. Pastebėjęs, jog daugelis Lietuvos dizainerių koncentruojasi į moterų madą, dizaineris Kęstutis Lekeckas ėmėsi kolekcijos vyrams ir pristatė naują vyriškų drabužių prekės ženklą „Harmman“.

Žinomų Lietuvos žmonių atsiliepimai apie ovacijomis atsistojus sutiktą filmą „Nematomas frontas“

Žinomų Lietuvos žmonių atsiliepimai apie ovacijomis atsistojus sutiktą filmą „Nematomas frontas“

Rugpjūčio 15 d. Lietuvos kino teatruose startavus filmui „Nematomas frontas“, žiniasklaidos priemonės, socialiniai tinklai ir filmo kūrėjų Jono Ohmano, Vinco Sruoginio ir Marko Johnstono pašto dėžutės užtvindytos padėkomis ir nuoširdžiais komentarais. Filmui palaikymą išreiškė gausus būrys žinomų politikos, visuomenės ir šou verslo veikėjų.

Nevykęs „Photoshop'as“: susektos „Facebook“ nuotraukų gudrybės (foto)

Nevykęs „Photoshop’as“: susektos „Facebook“ nuotraukų gudrybės (foto)

Be abejonės, visi internetinėje erdvėje nori atrodyti gražesni, protingesni ir „kietesni“ nei yra iš tikrųjų. Ir tai nėra jau taip blogai, tačiau reikia prisiminti vieną paprastą taisyklę – jei jau dumiate akis, pasistenkite tai daryti kuo profesionaliau. Ypač, jei kalba sukasi apie „Facebook“ profilio nuotraukas, „šiek tiek“ patobulintas „Photoshop’u“. Juk socialiniai tinklai vienija galybę žmonių, todėl labai tikėtina, kad atsiras bent vienas akylesnis internautas, kuris pastebės nemokšiškas jūsų klaidas. O tada beliks raudonuoti…

Spėkite

Spėkite, kas nutiko blondinei, kuri per „Youtube“ pasigyrė apiplėšusi banką? (video)

Socialiniai tinklai, tinklaraščiai, internetinės vaizdų tarnybos, „debesėliai“ – visa tai yra labai naudingi dalykai, be kurių negali gyventi milijonai žmonių. Ir vis tik kai kurie vartotojai užmiršta, kad per didelis viešumas naudingas ne visuomet.

Linksmos idėjos: kūrybingi „Facebook“ laiko juostos viršeliai

Linksmos idėjos: kūrybingi „Facebook“ laiko juostos viršeliai

Daug kas burba, jog socialiniai tinklai tik „vogia“ žmonių laiką ir neteikia jokios apčiuopiamos naudos. Visgi kartais tai tampa erdve pasireikšti kūrybiškumui ir pademonstruoti neblogą humoro jausmą – tik pažiūrėkite į šiuos „Facebook“ laiko juostos viršelius! Gal ir jums tai taps įkvėpimo šaltiniu?

Socialinių tinklų bateliai (Foto)

Socialinių tinklų bateliai (Foto)

Socialiniai tinklai nenumaldomai veržiasi į mūsų gyvenimus – dizainerė iš Venesuelos juos perkėlė net ir į batus.

Muzikiniai pusryčiai. Belaukiant Jamie Woono

Muzikiniai pusryčiai. Belaukiant Jamie Woono

Šviežia ir gaivi kaip pavasaris Jamie Woono muzika Vilniuje suskambės jau kovo 24 d. Ją atlikėjas vadina pop, tačiau gerbėjai ir muzikos kritikai pastarajai prikabina kur kas įmantresnių epitetų.

Savo sėkmės viršūnėje į Lietuvą atvykstanti naujos kartos pop žvaigždė – Jamie Woonas – nėra atlapaširdis, tačiau visada turi ką pasakyti, ypač jeigu kalba pakrypsta apie jo ar kitų muzikantų kūrybą.

Kelios šiuo metu ant didžiulės sėkmės bangos plaukiančio Jamie Woono mintys apie šlovę, talentingą mamą, įtakas toliau pokalbyje su atlikėju.

Kas buvo tavo muzikiniai favoritai, kai pradėjai domėtis muzika?
JW: Michaelas Jacksonas mano muzikiniam suvokimui padarė didžiulę įtaką. Tačiau mano mamos balsas (ji buvusi Kylie Minogue, Michaelo Jacksono ir Björk pritariančioji dainininkė – aut. past.) yra didžiausias įkvėpimas.

Savo karjeros saulėtekyje susipažinai su Burial, taip pat apšildei Amy Winehouse. Kodėl tau taip sekasi?
JW: Taip yra greičiausiai dėl to, kad mes visi esame iš Londono. Burial aš tiesiog nusiunčiau žinutę su pasiūlymu remiksuoti mano muziką ir jis mielai sutiko. Amy apšildžiau tik kartą ir senokai. Tai nutiko Niujorke. Ten vyko britų muzikos mugė ir tuo metu reikėjo nebrangaus atlikėjo iš Didžiosios Britanijos, kuris pradėtų šou (juokiasi).

Kalbant apie Burial. Daug dirbai su juo. Ko jis tavęs pamokė?
JW: Jis verda labai skanią arbatą. Nuo tada pradėjau gerti arbatą (juokiasi).

Greičiausiai būtent dėl Burial įtakos tavo muzikai, tau neretai yra prilipinama dubstep atlikėjo etiketė.
JW: Taip, šis faktas įdomus ir man, nes, pavyzdžiui, aš nemanau, kad mano muzika yra dubstep. Žinoma, dubstep turėjo įtakos mano kūrybai ir ši muzika mane įkvepia, taip pat jaučiamas Burial indėlis mano albume, tačiau manau, kad mano muzika labiau tiktų vadinti r’n’b, pop. Negalėčiau groti naktiniuose klubuose.

Ar esi socialinių tinklų mėgėjas?
JW: Esu, tačiau turiu pripažinti, kad nelabai moku jais naudotis.

Ar nemanai, kad socialiniai tinklai griauna tą mistiškumo, žvaigždiškumo, nepasiekiamumo sieną tarp atlikėjo ir gerbėjo?
JW: Manau, kad tai nėra taip svarbu. Socialiniai tinklai yra puiki platforma bendravimui. Tad jie mane labiau domina kaip įrankis bendravimui, ne rinkodarai.

Tavo muzika gili ir dvasinga. Ar pats esi emocionali būtybė?
JW: Manau, kad esu nerami būtybė, kartais netgi kiek emo… (juokiasi).

Tavo šeima labai muzikali. Kada supratai, kad ir tu nori būti muzikantu?
JW: Jau būdamas vaikas mėgau dainuoti. Kažkuria prasme netgi buvau eksbicionistas. Per giminės vakarėlius nuolat dainuodavau svečiam. Tačiau vėliau mąsčiau apie žurnalisto ar rašytojo profesiją. Būdamas penkiolikos į rankas paėmiau gitarą. Tuo metu klausiau britpop: „Blur“, „Oasis“, „Radiohead“.

Kaip pasikeitė tavo gyvenimas po to, kai „BBC“ tave išrinko vienu perspektyviausių muzikantų 2011 metais?
JW: Žinote, pastebėjau, kad po to įvykio daugybė nepažįstamų žmonių bandė su manimi susisiekti dėl vienų ar kitų priežasčių. Taigi galiu teigti, kad šis įvertinimas juos supažindino su mano muzika. Taip pat gavau daug linksmų žinučių iš savo draugų. Pavyzdžiui, kad mano dainą girdėjo prekybos centre „Asda“ (juokiasi).

JAMIE WOON – Lady Luck
http://youtu.be/BvsfGhEqnXE

Ar „Google Plus“ gali pralenkti „Facebook“?

Ar „Google Plus“ gali pralenkti „Facebook“?

Šiuo metu labiausiai tarpusavyje konkuruoja du socialiniai tinklai „Facebook“ ir „Google Plus“. P. Allenas pranašauja, kad jau 2012 gale „Google Plus“ turės per 400 mln. vartotojų.