Search Results for: "smegenų mankšta"

Fiziniai pratimai – ne tik raumenų

Fiziniai pratimai – ne tik raumenų, bet ir proto treniruotėms

Šiandien daugybė žmonių dirba streso kupiną darbą ir rizikuoja „perdegti“. Mokslininkai vis dažniau paliečia aktualią šių laikų problemą – lėtinio nuovargio sindromą, kurio pagrindiniu simptomu laikomas išsekimas, atsiradęs dėl įtampos. Šis sindromas pasireiškia vadinamiesiems „darboholikams“.

5 būdai pagerinti regėjimą

5 būdai pagerinti regėjimą

Regėjimas – vienas iš svarbiausių pojūčių. Jis padeda mums pažinti pasaulį ir jį priimti. Tačiau nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio arba televizoriaus ekrano baigiasi tuo, kad akys vis labiau silpsta, o mums tenka apsilankyti pas oftalmologą ir pirkti stipresnius akinius arba kontaktinius lęšius. Kai kuriais atvejais, kai situacija visiškai beviltiška, gali netgi prireikti operacijos (korekcijos lazeriu). Kad to išvengtumėte, galima išbandyti alternatyvius regėjimo gerinimo metodus. Kokie gi iš jų yra patys efektyviausi?

Psichologo patarimai. Kaip įveikti apatiją

Psichologo patarimai. Kaip įveikti apatiją, atsiradusią po atostogų?

Laba diena, Evelina. Grįžau į darbą po atostogų, praėjo mėnuo, tačiau niekaip negaliu vėl įsijausti į tą patį ritmą. Ryte keliuosi su ašaromis, po darbo grįžusi vakarą praleidžiu ant sofos priešais televizorių. Man tai visiškai nebūdinga, nes esu pakankamai aktyvus žmogus. Darbe viską darau per prievartą. O blogiausia tai, kad kenčia man artimi ir brangūs žmones, nes ant jų išsilieju. Apie darbo pokyčius nesinori galvoti, nes nesugalvoju, ką kitą norėčiau veikti, nes paprasčiausiai nieko nenoriu daryti. Suprantu, kad turiu labai daug, tačiau nemoku, negaliu tuo džiaugtis. Tiksliau, niekas manęs nedžiugina. Nežinau, tai atsitiktinumas ar ne, bet viskas prasidėjo būtent po atostogų. Labai tikiuosi, kad ką nors man patarsite, nes bijau, kad per savo dabartinę būsena, su kuria niekaip negaliu susitvarkyti, nukentės mano ir man svarbaus žmogaus santykiai, darbas ir t. t.

Psichologo patarimai. Kaip nepasiduoti rudeninei depresijai?

Psichologo patarimai. Kaip nepasiduoti rudeninei depresijai?

Ruduo turbūt labiausiai iš visų metų laikų mums atneša prieštaringus išgyvenimus.

Saulėtas, auksinis ruduo žavi savo brandumu ir ramybe, tačiau, kuomet šį auksą nupučia vis atšiauresni vėjai ir nuplauna dargana, vis aiškiau susiduriame su aplinkinio pasaulio nuogumu ir apmirimu, kurie neretam iš mūsų lyg aidas atsikartoja vidiniame pasaulyje. Tuomet nuslopsta gyvenimo džiaugsmas ir energija, atsėlina ar suintensyvėja liūdnos mintys, vienišumo, tuštumos ir beprasmybės išgyvenimai – visa tai, ką mes linkę vadinti skambiu depresijos vardu.