Search Results for: "serseliafam"

Festivalyje ŠERŠĖLIAFAM pirmą kartą  išrinkta Metų kino moteris

Festivalyje ŠERŠĖLIAFAM pirmą kartą išrinkta Metų kino moteris

Visą savaitę sostinėje trukęs septintasis Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ pirmą kartą paskelbė Metų kino moters apdovanojimo laimėtoją ir tradiciškai išrinko geriausią konkursinės programos filmą.

Į Metų kino moters apdovanojimą pretendavo penkios, su kino pasauliu susijusios moterys: kinotyrininkė dr. Renata Šukaitytė, režisierė Giedrė Žickytė, kino prodiuserė Rasa Miškinytė, režisierė Janina Lapinskaitė ir vykdančioji prodiuserė Lineta Mišeikytė.

Nugalėtoja šiais metais tapo vykdančioji prodiuserė, Kino tarybos ir Nepriklausomų prodiuserių asociacijos valdybos narė Lineta Mišeikytė už nuoseklų ir nenuilstantį darbą, siekiant fiskalinių paskatų modelio Lietuvos kino pramonei. L. Mišeikytė yra ne vienos garsios užsienio juostos, filmuotos Lietuvoje, vykdančioji prodiuserė. Jos darbų sąraše – ir Edwardo Zwicko filmas „Pasipriešinimas“, kuriame vaidina garsus britų aktorius Danielis Craigas, ir pelningiausias lietuviškas filmas – Donato Ulvydo režisuotas „Tadas Blinda. Pradžia“.

„Nors visos Metų kino moters apdovanojimui nominuotos moterys be jokios abejonės vertos šio titulo, tačiau šiais metais pasirinkimą lėmė paskutiniai nominančių darbai, jų svoris, taip pat tikslas buvo atkreipti visuomenės dėmesį į tas Lietuvos kine dirbančias moteris, kurios gal nelabai dažnai matomos žurnalų viršeliuose, tačiau kurios dirba labai svarbų darbą keliant Lietuvos kino lygį ir ieškant jam galimybių bei vietos tarptautinėje arenoje“, – sako festivalio „Šeršėliafam“ organizatorė Greta Akcijonaitė.

Metų kino moteris šiemet buvo apdovanta autorine juvelyrės Vitos Pukštaitės-Bružės sukurta sidabrine „Kino fėjos“ sege, taip pat kitais rėmėjų prizais.

Kino mėgėjai taip pat galėjo išreikšti savo nuomonę ir viename populiariame Lietuvos naujienų portale balsuoti už vieną iš nominančių, labiausiai vertą Metų kino moters apdovanojimo. Beveik pusė portalo lankytojų savo balsą atidavė režisierei ir Aktorei Janinai Lapinksaitei, kuri ir tapo publikos Metų kino moterimi.

Festivalio „Šeršėliafam“ uždarymo vakare sostinėje taip pat paskelbtas filmas, kuris šiais metais laimėjo konkursinę programą. Komisija, kurią sudarė režisierius Donatas Ulvydas, aktorius Dainius Gavenonis ir reklamos specialistas Tomas Bartninkas, geriausiu filmu pripažino prancūzų režisierės Valerie Massadian juostą „Nana“. Šis debiutinis pilnametražis meninis filmas kelia pagrindinius gyvenimo ir mirties klausimus, kylančius asmens pabudimo procese. Nana, ketverių metų mergaitė gyvena Prancūzijos kaimelyje, atskirai nuo kitų vaikų. Ji kasdien bendrauja tik su savo motina ir seneliu bei ją supančiu tikruoju pasauliu, susidurdama su jo grožiu ir smurtu.

Geriausiam konkursinės programos filmui „Šeršėliafam“ ir kosmetikos priemonių linija „Rasa“ skyrė 300 eurų apdovanojimą. Be šio filmo dėl prizo taip pat varžėsi lenkų režisierės Annos Kazejak juosta „Sparnuotos kiaulės“, čekės Alice Nellis filmas „Mamos ir tėčiai“ bei slovakės Marianos Solčianskos kūrinys „Legenda apie skraidantį Kiprietį“.

Festivalio žiūrovai taip pat balsavo už jiems labiausiai patikusį „Šeršėliafam“ filmą. Festivalio interneto svetainėje daugiausiai balsų surinko ir be didesnės konkurencijos laimėjo lenkų režisierės Malgoskos Szumowskos filmas „Jos“, kuriame vaidina ir garsi prancūzų aktorė Juliette Binoche. Filmas pasakoja dviejų merginų istorijas, kurios priverčia vidutinio amžiaus rašytoją pervertinti savo pačios gyvenimą ir šeimą. Režisierė drąsiai nušviečia moters seksualumą ir visą jo sudėtingumą.

Moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“, kovo 11 d. pasibaigęs Vilniuje, savaitgalį jau vyko Nidoje ir Palangoje. Iki kovo 17 d. festivalio filmai aplankys dar penkis Lietuvos miestus – Kauną, Klaipėdą, Ukmergę, Panevėžį ir Druskininkus.

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ pasitinka pavasarį

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ pasitinka pavasarį

Nebyli kino estetika, spalvos ir garsai, priverčiantys žiūrovus juoktis, poetiška komedija, pati lėčiausia kino istorijoje persekiojimo scena – visi šie apibūdinimai skirti režisierių trijulės iš Belgijos filmui „Fėja“, kuris pirmąją pavasario dieną atidarys septintąjį Tarptautinį moterų filmų festivalį „Šeršėliafam“.

Šeršėliafam“ 2012

Šeršėliafam“ 2012

Kovo 1-17 d. jau septintus metus iš eilės į kino sales aštuoniuose Lietuvos miestuose kvies Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam”,…

7-ojo festivalio „Šeršėliafam“ programoje – apdovanojimus pelnę filmai

7-ojo festivalio „Šeršėliafam“ programoje – apdovanojimus pelnę filmai

Kovo 1 d. prasidėsiantis Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ šiandien pristatė šių metų programą, kurioje – gerai pažįstamos pavardės, nauji atradimai ir apdovanojimus jau pelnę filmai.

Išrinkti geriausi tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ filmai

Išrinkti geriausi tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ filmai

Kovo 13 d. Vilniuje pasibaigusiame tarptautiniame moterų filmų festivalyje „Šeršėliafam“ geriausiu konkursinės programos filmu išrinkta kontroversiška prancūzų drama „Žigola“, tuo tarpu žiūrovų simpatijos atiteko nuoširdumu spinduliuojančiam filmui „Tėve mūsų, kuris esi medyje“. Toliau „Šeršėliafam“ kino juostos keliaus į Klaipėdos, Ukmergės bei Kauno kino ir kultūros centrus.

Tarptautinę „Šeršėliafam“ festivalio žiuri šiemet sudarė laidų vedėjas ir kino kritikas Rolandas Maskoliūnas, režisierius Marat Sargsyan ir Ispanijos karalystės ambasados misijos vadovo pavaduotojas Manuel Hernández Gamallo. Vyriška komisija iš penkių į konkursinę programą atrinktų moterų režisierių debiutų savo simpatijas atidavė prancūzų režisierės Laure Charpentier juostai „Žigola“, kurioje be jokių tabu pasakojama istorija apie ekscentriškas prostitutes, gangsterius bei viena kitą mylinčias moteris. Žigola – tai laisvos ir drąsios moters, negalinčios pamiršti draugės savižudybės ir nebijančios prisiimti atsakomybės už savo pačios sprendimus, portretas. Šis filmas ekranizuotas pagal režisierės sukurtą to paties pavadinimo novelę.

Pasak festivalio komisijos, drama „Žigola“ laimėjo dėl savo įtaigios kino kalbos bei šiuolaikinės visuomenės tendencijų atskleidimo. „Pakankamai originali filmo struktūra ir tema, – argumentavo žiuri narys Rolandas Maskoliūnas. – Netradicinė aplinka bei įtampa tarp moterų ir vyrų pasaulių susidūrimo atspindi tai, kas vyksta ir šiandien. Lesbietiškumas tampa tik savotišku modeliu arba priemone, pabrėžiančia visuomenės problemas ir tendencijas. „Žigola“ juostoje kuriamos dvi linijos – pasakojama filmo istorija bei vaizduojamos moters, kaip herojės, pastangos keistis. Noras tapti tokia kaip visos, bet negalėjimas to padaryti. Vidinis dramatizmas – vienas iš filmo privalumų.“

Filmo „Žigola“ režisierei Laure Charpentier atiteks paskatinamasis prizas – 300 eurų. Komisijos nariai pripažino nelengvai priėmę bendrą sprendimą. „Vienam iš mūsų „Žigola“ visai nepatiko, bet visi sutikome, kad tai vienas stipriausių ir ryškiausių konkursinės programos filmų,“ – teigė Marat Sargsyan.

Tarp konkursinės programos filmų „Šeršėliafam“ komisijos nariai atrado ir kitą favoritą. Specialusis žiuri paminėjimas atiteko italų juostai „Šienligė“ už „amžinai madingą klasikinę filmo struktūrą, atskleistą per šiuolaikinės pasakos istoriją su optimizmą žadinančia žinute“.

Festivalio filmuose „Šeršėliafam“ žiuri teigė pajutę stiprią moterišką charizmą. „Moteriškos lyties veikėjai atskleisti tikrai giliai ir natūraliai, tuo tarpu vyrai vaizduojami kiek stereotipiškai, – dėstė komisijos narys Manuel Hernández Gamallo. – Filmų istorijos koncentruojasi į moterį, jos problemas bei vidinį pasaulį. Žiūrėdamas filmą, jautiesi tarsi stebėtum istoriją moters akimis.“

Didžiausio žiūrovų dėmesio sulaukė režisierės Julie Bertucelli drama „Tėve mūsų, kuris esi medyje“, pasakojanti apie subyrėjusią šeimos idilę po tėvo mirties bei nuoširdų dukters tikėjimą tėvo reinkarnacija į milžinišką figmedį. Filmas uždarė 2010-ųjų Kanų kino festivalį bei buvo palydėtas septynias minutes trukusiomis ovacijomis. Pagrindinį vaidmenį šiame filme atliko aktorė ir dainininkė Charlotte Gainsbourg. Iš viso Vilniuje, kino teatruose „Pasaka“ bei „Skalvija“ vykusiuose seansuose apsilankė daugiau nei 4000 žiūrovų.

Vilniuje pasibaigęs tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ jau ilgąjį savaitgalį lankėsi Panevėžyje, Palangoje ir Nidoje. Šią savaitę filmai keliauja į kitus Lietuvos miestus.

Kovo 16-17 d. Klaipėdoje – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose.
Kovo 16-17 d. Ukmergėje – Ukmergės kultūros centre.
Kovo 17-18 d. Kaune – Mykolo Žilinsko dailės galerijoje.

„Šeršėliafam“ - pirmieji kadrai š A. Puipos filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“

„Šeršėliafam“ – pirmieji kadrai š A. Puipos filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“

Šeštasis tarptautinis moterų kino festivalis „Šeršėliafam“ leis žiūrovams pro rakto skylutę pažvelgti į naujausią režisieriaus Algimanto Puipos darbą – Jurgos Ivanauskaitės romano „Miegančių drugelių tvirtovė“ ekranizaciją. Programoje „Vyras ir moteris“ kovo 12 dieną, šeštadienį, bus pristatomas fotografės ir operatorės Kristinos Sereikaitės filmas apie filmavimo aištelės užkulisius ir ištraukos iš filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“.

„Filmavimo procesas yra vienas sudėtingesnių filmo kūrimo etapų režisieriams. Filmavimo aikštelėje tvyro nuolatinis stresas, įtampa, savęs išbandymas keičiant stilius, aktoriams persikūnijant. Visgi didžiausią spaudimą jaučiu bandydamas įgyvendinti savo vizijas. J. Ivanauskaitės romane man buvo įdomiausia pagrindinės herojės, Monikos, gyvenimo drama. Norėjosi pratęsti rašytojos darbą, tiksliau, pasakyti tai, ko ji nesukūrė, perteikti savitą romano sapną. Jurgą vertinu už jos stiprius siužetus, būtent tokio ir ieškojau skaitydamas daugelio talentingų lietuvių rašytojų darbų“, – pasakoja Algimantas Puipa.

Režisierius atskleidžia, kad filme apie kūrybinį procesą bus galima pamatyti ne tik sudėtingąsias filmavimo akimirkas, bet ir komiškas situacijas, net slapta kamera filmuotus kasdienius filmavimo grupės džiaugsmus ir rūpesčius. „Jau filmuojant filmą keitėsi aktoriai, kol galiausiai susidarė pilna kūrybinė grupė. Pagrindiniam vaidmeniui režisierė Janina Lapinskaitė buvo pasirinkta paskutinę minutę. Filme apie filmą matysite visos kūrybinės grupės bendrą darbą – nuo repeticijų iki filmavimo“, – teigia A. Puipa.

Režisierė Janina Lapinskaitė neplanavo atlikti vaidmens „Miegančių drugelių tvirtovėje“. Kaip ji pati teigia, „dirbama antrąja režisiere, dalyvavau scenarijaus kūrime ir parengiamuosiuose darbuose. Padėdama vyrui perprasti moterišką psichologiją, pagrindinę veikėją Moniką įsileidau į save. Todėl stojusi prieš kamerą, jau gyvenau Monikos gyvenimą. Ir gyvenau jį viso filmavimo metu, net jausdavau, kad manyje gyvena dvi asmenybės – aš ir Monika. Kai būdavo labai sunku, tekdavo ir pasakyti sau – „Monika, išeik iš čia“.

Algimantas Puipa ir Janina Lapinskaitė teigia, jog filmavimo atmosfera buvo sudėtinga ne tik dėl kūrybinių kančių, bet ir šaltos žiemos ar aktorių ligų. Filmavimo grupėje buvo jaučiama pagarba ir rūpestis, nuolatinė pagalba kitiems komandos nariams. „Kai baigėme filmuoti pirmąją filmo pusę, nenorėjau, kad kūrybinė grupė išsibarstytų. Čia susirinko tikrai nuostabūs žmonės“, – teigė J. Lapinskaitė.

Nors filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ premjera numatoma šių metų pabaigoje, į visų laukiamą ekranizaciją galima akies krašteliu pažvelgti jau dabar – kino teatre „Pasaka“ kovo 12 dieną 17 val. bus rodomos filmo ištraukos ir filmas apie filmavimo aikštelės užkulisius, sukurtas fotografės ir operatorės Kristinos Sereikaitės. Seanso metu dalyvaus ir filmo kūrybinė grupė.

„Šeršėliafam“ atidarė G. Žičkytės filmas apie sūrininkus (foto)

„Šeršėliafam“ atidarė G. Žičkytės filmas apie sūrininkus (foto)

Ketvirtadienio vakarą kino teatre „Pasaka“ buvo oficialiai atidarytas šeštasis moteriškasis kino festivalis „Šeršėliafam“ . Moterų režisierių ir apie moteris sukurti filmai šiais metais bus rodomi kovo 3–13 dienomis.

Festivalį atidarė 2009 metų „Sidabrinės Gervės“ už dokumentinį filmą „Baras“ naujasis režisierės Giedrės Žičkytės filmas „Paskui saulę ir ožkas“. Nors seanso pradžioje režisierė užbėgdama už akių atsiprašinėjo dėl ne visiškai ar perdėm skubotai pabaigto filmo, publikai tai visiškai neužkliuvo.

Festivalis „Šeršėliafam“ savaitgalį kvies į turgelį

Festivalis „Šeršėliafam“ savaitgalį kvies į turgelį, iš kurio galima tikėtis visko

Pirmąjį kovo savaitgalį nuo neatmenamų laikų vykstančios Kaziuko mugės dvasia kovo 6 d. užsuks ir į kino teatrą „Pasaka“. Čia tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ rengia turgelį, iš kurio galima tikėtis visko.

Kovo 6 d. nuo 13 iki 16 val. vyksiančiame turgelyje dalyvaus per dvidešimt prekeivių, išskleisiančių savo kurtas grožybes: auskarus, karoliukus, aksesuarus iš molio ar stiklo, seges ar rankų darbo medžiaginius žaislus. Savo kurtus išskirtinius prie kūno prisiderinančius drabužius pristatys kompanija „Le Muse“, kuri kūrė stilių ir festivalio plakato herojei.

„Šeršėliafam“ organizatoriai tikisi, kad turgelis į kino teatro erdves įneš žavaus šurmulio, o atėję į filmus žiūrovai ir žiūrovės namo parsineš ne tik gerus įspūdžius, bet ir įdomų papuošalą ar rankdarbį.

Turgelyje festivalio svečių lauks netikėtumas: nuo 13 val. didžiojoje kino teatro „Pasaka“ salėje šokių mokykla „In Dance“ visus norinčius supažindins su trimis šokių stiliais – Kuboje gimusia salsa, plastiškų ir gracingų judesių regetonu bei seksualiai išraiškingu Lotynų Amerikos šokiu – bachata. Trumpose improvizuotose pamokėlėse damos ir džentelmenai bus mokomi pagrindinių šių šokių žingsnelių.

Po visų turgelio linksmybių pasimėgauti sekmadienio vakaru pakvies nenuspėjami „Šeršėliafam“ moterų režisierių kūrybos filmai. Didžiausiais sekmadienio favoritais laikomi šie kino filmai: prancūzų režisierės Julie Bertucelli „Tėve mūsų, kuris esi medyje“ su aktore Charlotte Gainsbourg, šmaikšti ir spalvinga romantinė komedija „Itališka vestuvių karštinė“ ir netikėta kanadietės Adrianos Maggs drama „Beveik kino žvaigždė“.

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ – jau šeštus metus vykstantis kino renginys, skirtas supažindinti su moterų režisierių kūryba. Šiais metais festivalyje bus parodyti 35 filmai, tarp jų – speciali programa „Katalonijos moterys“, skirta ispanių režisierių kūrybai, aktorės Juliette Binoche retrospektyva, ciklas „Moteris ir vyras“, skirtas režisierių Janinos Lapinskaitės ir Algimanto Puipos kūrybiniam duetui.

Festivalis kovo 3–13 d. vyks sostinės kino teatruose „Pasaka“ ir „Skalvija“.

Iš moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ šiemet galima tikėtis visko

Iš moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ šiemet galima tikėtis visko

Kovo 3–13 d. Vilniuje kino centruose „Pasaka“ ir „Skalvija“ vyrų režisierių filmai džentelmeniškai užleis ekranus damoms – čia svečiuosis šeštasis tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“. Šiemet jis atvyksta su dar didesniu kino juostų ir renginių bagažu bei provokuojančiu šūkiu „Iš jos gali tikėtis visko“.

„Iš jos gali tikėtis visko“ – pasirinkę šį žavingai ir nenuspėjamai moteriai tinkantį apibūdinimą supratome, kad šūkis puikiai atspindi festivalio idėją ir turinį: programa labai įvairi ir spalvinga tiek temomis, tiek asmenybėmis. Čia mielą savo širdžiai filmą ras ir moterys, ir vyrai, o parodų ir renginių gausa festivalis tikrai turtingesnis nei bet kada prieš tai. Taigi ir iš jos, ir iš „Šeršėliafam“ galima tikėtis tikrai visko“, – pasakoja festivalio sumanytoja Greta Akcijonaitė.

Šiemet festivalio programa išaugo iki 35 filmų, atvežtų iš įvairių pasaulio vietų. Šalia pagrindinės ir konkursinės programų, festivalis supažindins su ispanišku moterų režisierių filmų rinkiniu „Katalonijos moterys“, režisierių Janinos Lapinskaitės ir Algimanto Puipos filmų ciklu „Moteris ir vyras“, aktorės Juliette Binoche retrospektyva bei lietuviškomis kino premjeromis.

Pagrindinė programa

Pagrindinėje festivalio programoje – 8 skirtingų nuotaikų ir temų filmai, kurių režisierės už savo kūrybą yra pelniusios apdovanojimų svarbiausiuose kino festivaliuose. Vienas ryškiausių šios programos filmų – prancūzų režisierės Julie Bertucelli „Tėve mūsų, kuris esi medyje“, uždaręs 2010-ųjų Kanų kino festivalį, bei, kalbama, palydėtas penkias minutes trukusiomis ovacijomis. Pagrindinį vaidmenį šiame filme sukūrė aktorė ir dainininkė Charlotte Gainsbourg.

Garsios švedų aktorės Pernillos August pirmasis pilnametražis filmas „Anapus“ jau laimėjo beveik 10 apdovanojimų, tarp jų – Venecijos kino festivalio kritikų žiuri prizą. Kino festivalių žiūrovams puikiai pažįstama danų režisierė Pernille Fischer Christensen „Šeršėliafam“ pristatys jausmingą dramą „Šeima“. Po festivalius keliauja bei prizus raško ir Belgijoje gimusios Dorothée van den Berghe drama „Mano karalaitė Karo“. Festivalis „Šeršėliafam“ supažindins ir su dviem naujokėmis režisierėmis iš Sandanso kino festivalio – kanadiete Adriana Maggs („Beveik kino žvaigždė“) ir Katie Aselton („Viena naktis laisvės“). Romantiškai nusiteikę festivalio žiūrovai neprašaus pro šalį apsilankę vokiečių režisierių filmuose: Doris Dörrie romantinėje dramoje „Vyšnių žydėjimas“ ir Neele Leana Vollmar komedijoje „Itališka vestuvių karštinė“.

Konkursinė programa

Pernai pirmąkart festivalyje surengta konkursinė programa, šiemet joje dalyvauja 5 moterų režisierių debiutai. Tai – stilingas, burbonu ir cigaro dūmais kvepiantis prancūzų rašytojos Laure Charpentier filmas „Žigola“ ir Elise Girard su filmu „Belvilis-Tokijas“, Kosta Rikoje gimusi Paz Fabrega ir jos subtilus darbas „Šaltas jūros vanduo“, italų režisierė Laura Luchetti ir jos vintažinė „Šienligė“ bei vokietė Ina Weisse, debiutuojanti su kino juosta „Architektas“. Konkursinės programos laimėtojo rinkimas tradiciškai patikėtas įžvalgiems vyriškosios lyties atstovams – šiais metais filmus vertinanti žiuri: kino laidų guru Rolandas Maskoliūnas, režisierius Marat Sargsyan ir Ispanijos karalystės ambasados misijos vadovo pavaduotojas Manuel Hernández Gamallo.

„Katalonijos moterys“

Ispanišku temperamentu dvelkianti kino festivalio „Šeršėliafam“ naujiena – programa „Katalonijos moterys“ su penkiais ispanių režisierių kūrybos darbais. Joje sutilpo net trys žinomos režisierės Isabele Coixet filmai – „Dalykai, kurių tau niekad nesakiau“, „Paslaptingas žodžių gyvenimas“ ir „Elegija“. Kiti programos kūriniai – Judith Colell drama „53 žiemos dienos“ bei iš Peru kilusi Claudia Llosa su praėjusiais metais kino festivalyje „Kino pavasaris“ jau rodytu filmu „Liūdesio pienas“. Katalonijos regiono kultūros tema plėtojama ir festivalio „Šeršėliafam“ renginių programoje.

Juliette Binoche retrospektyva

Šiemet prancūziško kino gerbėjus džiugins talentingos prancūzų aktorės Juliette Binoche retrospektyva. Nors festivalis kvies pasimėgauti tik maža dalele Binoche vaidmenų, tačiau tarp jų – keletas lemtingų posūkių jos kino karjeroje. Retrospektyvoje – nuo Leos Carax „Pont Nef meilužių“, Krzysztof Kieslowski filmo „Trys spalvos: mėlyna“ iki mažiau Lietuvoje rodytų André Téchiné „Pasimatymo“, Amos Gitai „Išsiskyrimo“. Į programą įtraukta ir komedija „Laiko skirtumas“, kurioje Binoche vaidina kartu su Jean Reno, bei drama „Paryžius“, kurioje aktorės partneris buvo naujoji prancūzų kino žvaigždė Romain Duris.

Moteris ir vyras

Dar viena maloni festivalio naujiena laukia programoje „Moteris ir vyras“. Pirmą kartą rengiama programa dedikuota tvirtam tandemui šeimoje ir kūryboje: Janinai Lapinskaitei ir Algimantui Puipai. Festivalis ne tik parodys A.Puipos filmus „Moteris ir keturi jos vyrai“, „Vilko dantų karoliai“ bei „Elzė iš Gilijos“, prie kurių sukūrimo prisidėjo ir J.Lapinskaitės ranka. „Šeršėliafam“ kvies prisiminti J.Lapinskaitės dokumentinius filmus, kurių daugumos idėjos kilo iš bendros dviejų režisierių kūrybos. Tarp asmeninio gyvenimo ir darbo ryškaus brūkšnio nebrėžiantys J.Lapinskaitė ir A.Puipa festivalyje pristatys ir naujausią bendrą kūrinį – ištraukas iš naujausio režisieriaus filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“. Pagrindinį vaidmenį šiame, pagal Jurgos Ivanauskaitės romaną sukurtame, filme atlieka J.Lapinskaitė. Filmų seansuose dalyvaus ir su žiūrovais bendraus abu režisieriai.

Lietuviška programa

Festivalio žiūrovai pirmieji turės galimybę išvysti dvi lietuviškas dokumentines premjeras – režisierės Dali Rust filmą „Nadiežda“ ir Giedrės Žickytės „Paskui saulę ir ožkas“. Tuo tarpu animacijos programoje „Šeršiukai“ bus parodyti net šeši jaunosios kartos lietuvių moterų animatorių – Rasos Jonikaitės, Gabrielės Baltrušaitytės, Darijos Čiuželytės, Sigitos Kučikaitės, Redos Bartkutės bei Ievos Miškinytės – kūriniai.

Kiti renginiai

Katalonijos kultūros pėdsakų galima aptikti ne tik filmų programoje – renginiuose taip pat bus atskleidžiamos šio regiono tradicijos vietinių moterų akimis. Šokio spektaklyje „Cukrus“ choregrafė ir šokėja Noelia Liñana jausmingai perteiks savo gyvenimo kovą su „uždrausto vaisiaus“ vilionėmis. Norintys pasisemti įkvėpimo iš choreografės asmeninių atradimų, galės save išbandyti šokio kūrybinėse dirbtuvėse. Ispanų menininkė Ariadna Parreu pakvies į interaktyvų projektą „Teleportretai“, kuriame pagal nepažįstamų ir niekada gyvenime nematytų žmonių pateiktą 10 sakinių žmogaus fizinių bei charakterio savybių aprašymą autorė sukūrė portretus. Festivalio metu gurmanams bus surengta Katalonijos vynų degustacija. Dar vienas festivalio renginys prasidės tik kovo 31 d., kai galerijoje ARKA bus pradėta eksponuoti ispanų fotografės Ouka Leele paroda. Lietuvišką atspaudą į festivalio renginius įspaus fotografė Vaiva Abromaitytė, pristatydama parodą „Iš vandens“. Kovo 6-ąją kino teatras „Pasaka“ kvies į „Šeršėliafam turgelį“, kuriame bus galima mainytis, parduoti ar dovanoti įvairius rankdarbius ir kitus daiktus. Mobiliųjų aplikacijų pritaikymo kino bei audiovizualinės industrijose galimybes pristatys seminaras – dirbtuvės „Šeršėliomobil“. Dar vienas festivalio renginys prasidės kovo pabaigoje

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ kovo 3–13 d. vyks kino teatruose „Pasaka“ ir „Skalvija“ Vilniuje, vėliau kelsis į Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Ukmergę, Nidą bei Palangą. Kituose miestuose bus parodyta po kelis festivalio filmus.

Moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ programoje – aktorės Juliette Binoche retrospektyva

Moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ programoje – aktorės Juliette Binoche retrospektyva

Jau šeštąjį kartą organizuojamas tarptautinis moterų kino festivalis „Šeršėliafam“ artėjančiais metais vyks kovo 3-10 d. kino teatre „Pasaka“. Festivalio programa buvo pristatyta gruodžio 16 d. jaukioje „Pilies šokoladinėje“. Skanaujant šokoladinius saldumynus, festivalio pristatymo metu daugiausiai dėmesio buvo skiriama prancūzų kino žvaigždei Juliette Binoche ir jos filmų retrospektyvai, kuri bus parodyta festivalio metu.
„Tarptautinis moterų kino festivalis šįkart bus ne tik labai prancūziškas, bet ir labai ispaniškas. Žiūrovai galės pamatyti talentingos prancūzų aktorės Juliette Binoche filmų retrospektyvą ir susipažinti su geriausiais jos vaidmenimis. Prancūziškąją programą padeda rengti Prancūzų kultūros centras, o ispaniška dalimi „Katalonijos moterys“ rūpinasi Greta Akcijonaitė, šiuo metu ir gyvenanti Katalonijos regione“, – pasakoja kino teatro „Pasaka“ projektų vadovė Andrė Jarutytė.
Į Juliette Binoche filmų retrospektyvą įtraukti Leos Carax „Pont Nef meilužiai“, André Téchiné „Pasimatymas“, Amos Gitai drama „Išsiskyrimas“, komedija „Laiko skirtumas“, kurioje Binoche vaidina kartu su Jean Reno. Bus prisiminti ir Lietuvos žiūrovams gerai žinomi filmai „Paryžius“, „Šokoladas“ ir legendinė Krzysztof Kieslowski juosta „Trys spalvos: mėlyna“.
„Juliette Binoche yra grynas prancūziško stiliaus, grožio, pragmatiškumo įsikūnijimas ekrane. Būdama 10 m. ji jau svajojo būti aktore, nuo 13 m. pradėjo vaidinti. Ji antroji po prancūzų aktorės Simone Signoret gavo „Oskaro“ apdovanojimą. Ši prancūzų aktorė labai atsakingai renkasi vaidmenis ir moka juos pasirinkti. Mylinti, nuoširdi, išgyvenanti filme „Trys spalvos: mėlyna“ ar magiška kaip filme „Šokoladas“ – visur ji išlieka labai charizmatiška,“ – pasakojo žinoma Lietuvos kino kritikė Izolda Keidošiūtė.
Programos pristatymo metu svečių laukė staigmena – šio festivalio sumanytojos Gretos Akcijonaitės kreipimasis iš kitapus ekrano. Šiuo metu Ispanijoje, Katalonijos regione gyvenanti G. Akcijonaitė pristatė dar vieną festivalio programą „Katalonijos moterys“: „Joje bus atskleidžiamos šio regiono tradicijos, šokiai, muzika, fotografija, šiuolaikinio meno instaliacijos, kulinarinis paveldas, šiame regione puoselėjamos maisto ir vyno tradicijos Katalonijos moterų akimis“, – atskleidė Greta Akcijonaitė.
Tarptautinis moterų kino festivalis vyks 2011 m. kovo 3-10 d. kino teatre „Pasaka“.