Search Results for: "seniausias restoranas"

Seniausias pasaulio restoranas

Seniausias pasaulio restoranas, kur indus plovė žymusis F. Goja (Foto, video)

Seniausias restoranas pasaulyje menkai pakito nuo 1725-ųjų, kuomet buvo įkurtas Madride, Ispanijoje. Kviečiame pasižvalgyti po „Sobrino de Botin“.

„Vokiško kino dienų“ desertas – trumpametražiai filmai

„Vokiško kino dienų“ desertas – trumpametražiai filmai

„Quadratisch. Praktisch. Gut“ („Kvadratinis. Praktiškas. Geras“). Žinomo šokolado reklamos šūkis atspindi jo kilmės šalį visame pasaulyje garsinančias vadinamąsias vokiškas savybes: konkretų, metodišką, kokybę akcentuojantį požiūrį į veiklą, taip pat – ir į kūrybinę. Ne išimtis ir kinas. Mažo, bet labai gardaus šokoladuko skonį žada netrukus startuosiančių „Vokiško kino dienų“ trumpametražiai filmai.

Veržlūs šiuolaikinės muzikos garsai savaitgalį siautės Druskininkuose

Veržlūs šiuolaikinės muzikos garsai savaitgalį siautės Druskininkuose

Visą savaitgalį, nuo vidudienio iki vėlyvo vakaro, Druskininkuose skambės šiuolaikinės muzikos garsai. 28-tasis tarptautinis šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija“, prieš keletą dienų prasidėjęs Vilniuje, penktadienį, gegužės 18 d., tradiciškai iškeliauja į Druskininkus ir Liškiavą.
Druskininkiečiai ir miesto svečiai kviečiami į daugiau nei 10 nemokamų renginių, kurie vyks tokiose erdvėse kaip restoranas-muzikinis klubas „Druskininkų kolonada“, sanatorijos „Dainava“ salė, M. K. Čiurlionio muziejaus sodelis, viešbutis „Regina“, meno galerija „Sofa“, Druskininkų Švč. Mergelės Škaplierinės bažnyčia. Kaip ir kasmet, laivu plukdoma druskomanų delegacija sekmadienio popietę aplankys Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčią, kur skambės lietuvių ir užsienio autorių specialiai festivaliui sukurti kūriniai.
„Druskomanijos“ renginiuose klausytojus užplūs kamerinės muzikos subtilumas, garso performansai, instaliacijos, gyvojo meno pasirodymai, eksperimentinė elektronika.
„Festivalis pateiks plačiausią skonių paletę įvairios šiuolaikinės muzikos mėgėjams. Neabejojame, kad jaunatviškos ir veržlios muzikos garsai, išsklaidys savaitgalį žadamus lietaus debesis ar bent jau blogą nuotaiką“, – sako „Druskomanijos“ organizatoriai.
Gyvybe, veržlumu ir netikėtais muzikiniais sprendimais festivalio koncertuose džiugins ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių atlikėjai.
Penktadienį neįprastas duetas iš JK – Yumi Hara Cawkwell ir Guy Harries – koncerte „ELEKTRomanija“ kvies pasinerti į muziką, kupiną teatralinių ir vizualinių elementų, elektroninės muzikos prieskonių, senųjų ritualų bei legendų. Šeštadienį bus pristatoma Danijos menininkių ir vietinio jaunimo sukurta audiovizualinė instaliacija „Portretas“. Sekmadienio ryte, koncerte romantišku pavadinimu „Paukščių giesmės“ skambės Julijos Karaliūnaitės ir George’o Holloway’aus atliekami kameriniai muzikos žanrai.
Šalia akademinės, klasika tapusios šiuolaikinės muzikos, netrūks ir alternatyvaus muzikavimo. Penktadienio vakarą, greta ritualinio svečių iš JK pasirodymo, įvairiausią muziką miksuos „Diissc Orchestra“ kolektyvas. Šeštadienio vakariniame „Free“ grupių pasirodyme į klausytojų ausis liesis merginų dueto „Volumetears“ jausmingo soul ar ritmiško RnB dainos bei karštligiškos „Sheep Got Faxed“ džiazo improvizacijos, o festivalio uždarymui siūloma šiek tiek „gliukozės“, kur penki linksmi, meistriški ir artistiški „Brasspalvos“ muzikantai „nupūs“ bet kokią niūrią nuotaiką.
Visą „druskomanišką“ savaitgalį ansamblių „Claviola“, „No Future“, Lietuvos obojų kvinteto bei Šv. Kristoforo kamerinio orkestro garsais liesis tiek premjeriniai jaunųjų kompozitorių, tiek jau klasika tapę kūriniai.
Išskirtinis dėmesys šiemet skiriamas jubiliejinėms muzikinio pasaulio atstovų sukaktims: Šv. Kristoforo orkestro meno vadovo prof. Donato Katkaus 70-mečiui, kompozitorių Osvaldo Balakausko 75-mečiui, Broniaus Kutavičiaus 80-mečiui ir muzikos avangardisto Johno Cage’o gimimo 100-mečiui.
Seniausias šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija“ šiemet kviečia apsilankyti ne tik koncertuose bei garso instaliacijose, bet ir sudalyvauti 80-tą jubiliejų švenčiančio kompozitoriaus Broniaus Kutavičiaus ir muzikologės Laimutės Ligeikaitės pokalbyje „prie torto“.