Search Results for: "savigyda"

Sveikatos sutrikimai vasarą gali ne tik sugadinti atostogas

Sveikatos sutrikimai vasarą gali ne tik sugadinti atostogas, bet ir paploninti piniginę

Vasarą visiems norisi mėgautis šiltojo metų laiko teikiamomis galimybėmis, planuoti išvykas, keliones, poilsį gamtoje ir tikrai nesukti galvos dėl sveikatos. Tačiau specialistai perspėja, kad ignoruodami netikėtai užklupusius sveikatos sutrikimus, rizikuojate ne tik prisišaukti rimtesnes bėdas, bet ir kaip reikiant paploninti piniginę.

Knarkimas – ne aplinkinių problema

Knarkimas – ne aplinkinių problema

Apie knarkimo problemas knarkiantieji dažniausiai sužino iš aplinkinių, išgirdus jų nusiskundimus dėl sukelto triukšmo miego metu. Nerizikuoti savo ir artimųjų poilsiu, šiandien padėti gali nosies kriauklių ir pertvaros plastika. Pasak gydytojo otorinolaringologo Giedriaus Strazdo, procedūros efektyvumas priklauso ne tik nuo operacijos, bet ir paties paciento požiūrio į ligą. Reikėtų žinoti, kad knarkimą sąlygoja ne vien pasunkėjęs kvėpavimas, bet ir netinkamas gyvenimo būdas.

Išsamus sveikatos horoskopas 2017-iesiems

Išsamus sveikatos horoskopas 2017-iesiems

Sužinokite, ką jūsų kūnui ir mintims žada žvaigždės. Kuris metų laikas bus pats sėkmingiausias? Kada vertėtų pasisaugoti? Kam būtina skirti daugiausiai dėmesio?

Racionaliai gydantis ne tik pasveikstama greičiau

Racionaliai gydantis ne tik pasveikstama greičiau, bet ir sutaupoma

Atslūgus sergamumui gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, specialistai rekomenduoja pasimokyti iš net 18 mirties atvejų sukėlusios epidemijos ir daugiau dėmesio skirti profilaktikai, atidžiau stebėti savo organizmą, tinkamai gydytis ir užkirsti kelią ligos paūmėjimams ar komplikacijoms. Vaistininkų teigimu, profilaktikai bei pirmiesiems simptomams gydyti nėra būtini vaistai, taip pat puikiai tinka ir natūralios priemonės.

Stiprinkite imunitetą atsakingai: 3 dažniausiai pasitaikančios klaidos

Stiprinkite imunitetą atsakingai: 3 dažniausiai pasitaikančios klaidos

Pastarąsias kelias savaites visuomenės sveikatos specialistai jau fiksuoja didėjantį gyventojų sergamumą ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Štai Klaipėdos visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią savaitę mieste buvo užregistruota 813 ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų atvejų. Net 75 proc. sergančiųjų buvo vaikai iki 17 metų. Tiesa, gripo atvejų uostamiestyje praeitą savaitę užregistruota nebuvo.

Šaliname skysčių perteklių ir lieknėjame

Šaliname skysčių perteklių ir lieknėjame

Per didelis svoris ir patinęs kūnas – tai ne tik negražu, bet ir ne itin malonu. Tačiau tai dar nebūtinai reiškia, kad leidai sau per daug atsipalaiduoti ir užsiauginti riebaliukų. Visai tikėtina, kad tavo organizme susikaupė per daug skysčių, kuriuos pašalinus išsispręs ir svorio problemos.

Profesorės patarimai vasarai: kaip išvengti odos vėžio

Profesorės patarimai vasarai: kaip išvengti odos vėžio

Lietuvą pasiekus vasariškiems orams ne vienas mūsų išskubėjome lepintis saulės teikiamais malonumais, tačiau kuo gresia saulės vonios ir ką daryti norint išvengti odos vėžio? „Saulė pavojingiausia vidurdienį. Venkite jos šiuo paros metu, o likusią dienos dalį nepamirškite naudoti apsaugančių priemonių“, – įspėja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų Odos ir venerinių ligų klinikos vadovė prof. Skaidra Valiukevičienė.

Kokios profesijos bus populiarios ateityje?

Kokios profesijos bus populiarios ateityje?

Bėgant metams ir pasauliui žengiant į priekį, kai kurios profesijos nyksta, kitos – kuriasi. Turbūt jau niekas nepažįstame audėjų, telefono stočių operatorių ar pėdkelnių adytojų – o juk šios profesijos buvo tikrai populiarios sovietmečiu! Futurologijos (mokslo apie ateities prognozavimą) specialistai spėja, kad ateityje, maždaug 2030-aisiais, paklausios ir gerai apmokamos specialybės bus kiek kitokios nei šiandien…

Kaip įveikti nemigą?

Kaip įveikti nemigą?

Pastaruoju metu labai blogai miegu. Ryte atsikeliu neišsimiegojusi, nors ir nenaktinėju. Negaliu pasakyti, kad patiriu didelį stresą, ir labai dėl ko išgyventi neturiu. Kas dar be streso gali sukelti nemigą? Renata

Lietuviai per mažai rūpinasi savo akimis

Lietuviai per mažai rūpinasi savo akimis

Gydytojai įspėja, kad silpstantis regėjimas gali reikšti ne tik tai, kad reikia akinių, bet būti ženklu, jog sergama mažai žinoma ir klastinga liga – amžine geltonosios dėmės degeneracija (AGDD), tuo tarpu savigyda ir pavėluota diagnozė gali sukelti labai skaudžių pasekmių.