Search Results for: "savęs pažinimas"

Ypatingas potyris: interaktyvus savęs ir Vilniaus pažinimas „Sirenose“ (foto)

Ypatingas potyris: interaktyvus savęs ir Vilniaus pažinimas „Sirenose“ (foto)

Savaitgalį kviestiniams svečiams – keliems festivalio „Sirenos“ draugams, pagalbininkams ir bendražygiams – buvo surengtos išankstinės vokiečių trupės „Rimini Protokoll“ premjerinio, specialiai Vilniui sukurto interaktyvaus spektaklio „Remote Vilnius“ peržiūros. Šis teatrinis įvykis, koprodiusuotas Lietuvos nacionalinio dramos teatro bei Goethe‘s instituto, vilniečiams ir miesto svečiams bus atviras rudenį, rugsėjo 24 – spalio 5 dienomis.

Sapnų kolekcionierius: „Gyvenimo tikslas visada eina po savęs pažinimo“

Sapnų kolekcionierius: „Gyvenimo tikslas visada eina po savęs pažinimo“

Alejandro (arba tiesiog Aleks) Blumentalis turi daugiau nei 30 metų darbo patirties su įvairiais socialinės gerovės projektais veik visuose pasaulio žemynuose. Pastaruosius 20 metų jis kas rytą vietoje kavos puodelio čiumpa į rankas rašiklį ir užsirašinėja kiekvieną sapną. Kodėl? Atsakymai į šį ir kitus klausimus apie netikėtą požiūrį į kasdienias visuomenės problemas ir jų sprendimo būdus – pokalbyje su Aleks.

Liepą jau septintąjį kartą kvies sveikatingumo festivalis „Mandala“

Liepą jau septintąjį kartą kvies sveikatingumo festivalis „Mandala“

Liepos 14-16 d. poilsiavietėje „Saulėtas kampelis“ netoli Pabradės šalia Pailgio ežero vyks jau septintąjį kartą organizuojamas sveikatingumo festivalis „Mandala“. „Sveikatą suvokiame holistiškai – tai ne tik fizinio kūno sveikata, bet ir ramybė, savęs pažinimas, pasitenkinimas gyvenimu, darnūs santykiai su aplinkiniais“, – sako renginio iniciatorė, Turkijoje gyvenanti psichologė ir šokio terapeutė Sigita Dabulskytė.

Įžymybės

Įžymybės, kurios bėgant metams tik gražėja (foto)

Kai kam amžius prideda ne tik išminties bei gyvenimiškos patirties, bet ir grožio. Netikite? Siūlome peržvelgti šių įžymybių fotografijas ir įsitikinti, kad laikas nėra jau toks visagalis grožio griovėjas. Kita vertus, geresnis savęs pažinimas ir, neslėpkime, turimos visos finansinės galimybės rūpintis savo išvaizda turbūt tikrai yra ne paskutinieji veiksniai, lemiantys tokį įžymybių išgražėjimą…

„Opium“ savaitgalis – „+++“ palydėtuvės ir viešnios iš Latvijos sutiktuvės

„Opium“ savaitgalis – „+++“ palydėtuvės ir viešnios iš Latvijos sutiktuvės

Pirmojo gimtadienio dar šį mėnesį sulauksiantis sostinės Senamiesčio klubas „Opium“ visų pirma bandys išgyventi ateinantį savaitgalį. Ketvirtasis „Minimal.lt“ ir „Partyzanų“ komandų šokis su kardais smogs per pakinklius gruodžio 3-ąją, penktadienį, o gruodžio 4-osios programoje numatomas savęs pažinimas su viešnia iš Latvijos Ksenia Kamikaza vakarėlyje „Eargasm“.

Ar sąmoningumo reikia mokytis?

Ar sąmoningumo reikia mokytis?

Kalbiname Asmenybės sąmoningumo ugdymo centro „Luxvita“ vadovę ir lektorę Neriją Kondratenko. Dar metų neturintis sąmoningumo ugdymo centras pagal nuveiktus darbus jau yra gerai pažįstamas visuomenei. Rugsėjo mėnesį startuoja naujas šio centro projektas – Asmenybės sąmoningumo akademija „Gyvenimas Jūsų rankose“, apie kurį sutiko plačiau papasakoti idėjos autorė.

Kaip kilo mintis įsteigti Asmenybės sąmoningumo akademiją „Gyvenimas Jūsų rankose“?
Šiandien visuomenėje vyrauja vadinama krizė, žmonės turi labai daug problemų santykiuose, finansuose, sveikatos, darbo ir kitose srityse ir nežino kaip su tuo tavrkytis, kaip išeiti iš užburto problemų rato. Iš nežinojimo pradeda ekspermentuoti ne tik su savo kūnais, sveikata, bet ir su gyvenimais, mėgindami įvairias „gyvenimo gerinimo“ metodikas, saujomis gerdami cheminius vaistus ir t.t. Farmacijos rinka plečiasi, atsiranda vis daugiau „puikių“ vaistų, metodų, o ligų kažkodėl nemažėja. Įvairūs negalavimai net gi jaunėja: ligos prieš 50 metų dažniausiai pasireiškusios vyresnio amžiaus žmonėms, šiandien neretai pasitaiko paaugliams (pvz. artritas). Drąsiai galiu teigti, kad žmogui nėra normalu blogai jaustis. Jis turi jaustis gerai ir komfortabiliai visada ir visur, būtent todėl kilo mintis įsteigti sąmoningumo akademiją.

Atidarote Asmenybės sąmoningumo akademiją. Ar jautėte poreikį tokio pobūdžio ugdymo įstaigai?
Pagal žmones atvykstančius į individualias konsultacijas galiu teigti, kad akademijai poreikis tikrai yra. Konsultacijų laiko neužtenka išsamiai išdėstyti viską, ką žmogus turėtų žinoti. Šiandien žmonės turi labai daug problemų ir nežino net nuo ko pradėti jas savarankiškai spręsti. Ieško pagalbos, atsakymų, o per ilgus ieškojimus neretai nuklysta. Daug kur pateikaima teorinė informacija, tačiau žmonės jos neįsisavina ir negeba pritaikyti gyvenime. Sąmoningumo ugdymas gana ilgas procesas. To neišmoksi mokykloje ar universitete, todėl steigiame šią sąmoningumo akademiją. Galima mokytis visą gyvenimą iš savo ar/ir iš svetimų klaidų, situacijų, tačiau, kam eiti ilgiausiu keliu, kai yra trumpesnis? Baigęs sąmoningumo akademiją žmogus jau gebės nustatyti jį supančių situacijų priežastis, kas, kaip ir kodėl vyksta, žinos kaip jas išspręsti pačiam.

Ar žmonės lengvai pripažįsta, kad jiems trūksta sąmoningumo?
Žinoma, nelengvai. Visuomenė terminą sąmoningumas supranta kaip nori suprasti: neretai sąmoningumą tapatina su intelektu, o nesąmoningumą – su kvailumu. Žemo sąmoningumo lygio žmogus nėra kvailas, jo IQ kaip tik gali būti labai aukštas, tačiau jis sunkiai susigaudo gyvenimo paprastose situacijose, nesugeba teorinių žinių pritaikyti praktikoje, nevaldo savo emocijų. Žemo sąmoningumo lygio žmogus gali būti baigęs ne vieną universitetą, tačiau pradėjęs dirbti jis nemokės savo žinių panaudoti.

Kaip verinate mūsų šalies sąmoningumo lygį?
Lietuvos sąmoningmo lygis šiuo metu yra 4. Jis priklauso nuo visų šalies gyventojų sąmoningumo vidurkio. Tai pakanakamai žemas sąmoningumo lygis. Kaip pavyzdį galiu pateiktį, kad Vokietija yra 9- ame, Lenkija – 6, Rusija 8 –ame sąmoningumo lygyje. Žemas šalies žmonių sąmoningumas daro didelę įtaką valstybės priimamiems savrbiems sprendimams, ekonominei situacijai ir t.t.

Kokios disciplinos bus dėstomos sąmoningumo akademijoje?
Asmenybės sąmoningumo akademijoje nebus kategoriškos studijų programos. Jei bus poreikis paskaita ta pačia tema bus dėstoma ir 5 kartus. Mūsų tikslas, nėra išdėstyti ir išeiti. Siekiame, kad studentas suvoktų ir viduje įsisąmonintų pateiktą informaciją, gebėtų ją pritaikyti gyvenime. Sąmoningumo akademijoje „Gyvenimas Jūsų rankose“ įvairių sričių specialistai dėstys šių sričių disciplinas: asmenybės tobulėjimas (savęs pažinimas, suvokimas, neigiamų minčių ir emocijų įvaldymas, draugystė su savimi ir supančia aplinka santykiai su aplinkiniais…), praktiniai savigydos užsiėmimai (savo kūno pažinimas, ligų priežasčių nustatymas, ligų ir emocijų santykio analizavimas…), daugiafunkcinio meno pažinimo teoriniai ir praktiniai užsiėmimai (muzika, dailė, judesys, saviraiška, vaidyba…), gyvasis tikėjimas (savimi, aplinka, savo siekiais ir tikslais, tikėjimo ir religijos skirtumai…) ir kt.

Studijos akademijoje truks 9 mėn. Ar tiek laiko užtenka, kad žmogus taptų sąmoningesniu?
Vieniems užtenka, kitiems ne. Čia kaip su daugybos lentele vieni geba išmokti per savaitę, kiti per mėnesį, kiti gerai jos nemoka ir visą gyvenimą. Studentams bus suteiktos visos galimybės, kad jie įsisavintų pateikiamą informaciją, kad jų sąmoningumas pakiltų, bet galutinis rezultatas priklausys nuo jų pačių ir įdėtų pastangų. Kaip sakoma, ką pasėsi, tą ir pjausi.

Kokią naudą gaus asmuo atėjęs studijuoti į sąmoningumo akademija „Gyvenimas jūsų rankose“?
Akademiją baigę studentai gebės visapusiškai prisiimti atsakomybę už savo mintis, veiksmus, gebės valdyti savo neigiamas emocijas, gebės mokslo įstaigose gautas žinias pritaikyti darbe, gyvenime. Galiu drąsiai teigti, baigę asmenybės sąmoningumo akademiją „Gyvenimas Jūsų rankose“ žmonės ir laikys gyvenimą savo rankose į gerąją pusę pasikeis visos sritys: darbas, santykiai, sveikata ir t.t. Šios akademijos diplomas – sėkmingo gyvenimo garantas.

Psichologo konsultacijos

Psichologo konsultacijos

Evelina Globė – psichologė, Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos magistrė, besidominti asmenybės, socialine psichologija, meno terapija. Yra dėsčiusi Vytauto Didžiojo universitete „Psichologijos įvadą“, „Bendravimo psichologiją“; vedusi seminarus paaugliams bei jaunimui „Savęs pažinimas ir asmenybės ugdymas“, „Sėkmingo bendravimo įgūdžiai“.

Joga. Faktai be mistikos

Joga. Faktai be mistikos

Kilimėliais nuklota salė ant kurių erotiškai rangosi gausybė gražių moterų… na arba pabandykime iš kitos pusės – stilinga ir madinga šiuolaikinė grupinė mankšta su kitomis ne tokiomis gražiomis moterims, kurioms reikia numesti gerokai daugiau svorio…

Keliautoja Jovita: „Kiekvienas savo gyvenime turi išbandyti pakeliauti vienas“ (interviu)

Keliautoja Jovita: „Kiekvienas savo gyvenime turi išbandyti pakeliauti vienas“ (interviu)

Jovita, jau trečius metus studijuoja inžinerinį dizainą Kauno technologijų universitete, domisi fotografija, bijo aukščio ir tamsos, nemėgsta šaltibarščių. Geba kalbėti anglų, italų, ispanų, rusų kalbomis. Draugai ją apibūdina keistuole, nenustygstančia vietoje. Mergina jaučia nenumaldomą aistrą keliauti, kurią apibūdina žodžiais ,,Įkvėpimas. Patirtis. Naujos pažintys“.

Psichologo patarimai. Apie (ne)pagrįstą nepasitikėjimą savimi

Psichologo patarimai. Apie (ne)pagrįstą nepasitikėjimą savimi

Turiu problemą. Nepasitikiu savimi ir man tai labai trukdo moksluose, bendravime su kitais, įvairiose situacijose. Sau atrodau negraži, matau vien išsipūtūsį pilvą, juodus paakius, spuogus ir kitus aplinkiniams mažai pastebimus dalykus. Šiaip stora savęs nelaikau, sveriu 53kg, esu 175cm ugio. Tačiau kitos man atrodo dešimt kartų plonesnės, gražesnės, rodos, kad jų veido oda gražesnė ir jos mokosi geriau. Viduje trokštu tokia būti, esu idealiste. Taip pat trokštu turėti gražių rūbų kaip jos, būti modeliu (išbandžiau daugelį agenturų, bet nei viena neatrinko ir tai dar labiau sumažino pasitikejimą savimi).