Search Results for: "santa maria"

Paaiškėjo Mariaus Ivaškevičiaus filmo „Santa“ premjeros data

Paaiškėjo Mariaus Ivaškevičiaus filmo „Santa“ premjeros data

Ilgai laukta ir keliskart atidėliota Mariaus Ivaškevičiaus filmo „Santa“ premjera įvyks 2014 m. sausio 31 d. Lietuvos kino teatruose žiūrovais išvys dramatišką meilės istoriją, besitęsiančią tarp Suomijos ir Lietuvos, pasakos ir realybės. Filme pagrindinius vaidmenis sukūrė Suomijos kino žvaigždė Tommi Korpela bei lietuvių TV ir teatro aktorė Sandra Daukšaitė.

Kino pusryčiuose: tvarkingas lietuviškas filmas „Santa“ (apžvalga)

Kino pusryčiuose: tvarkingas lietuviškas filmas „Santa“ (apžvalga)

Praėjusią savaitę Lietuvos kino teatruose pradėtas rodyti Mariaus Ivaškevičiaus filmas „Santa“. Apie rekordines jo peržiūras spaudoje pranešimų nematyti, apie ką garsiai šūkavo paskutinių lietuviškų filmų – „Kaip pavogti žmoną“ ir „Redirected“ – kūrėjai. Jų kontekste „Santa“ itin subtilus, emocingas ir tvarkingas. Pabandysiu trumpai pagrįsti kodėl?

Muzikiniuose pusryčiuose – lietuviškam filmui „Santa“ sukurta Chinawoman daina

Muzikiniuose pusryčiuose – lietuviškam filmui „Santa“ sukurta Chinawoman daina

Jau visai netrukus, sausio pabaigoje, kino teatruose pasirodys kino mylėtojų laukiama lietuviško kino naujiena – Mariaus Ivaškevičiaus filmas „Santa“. Šio filmo kompozitorė – sparčiai Europoje populiarėjanti dainininkė Chinawoman – specialiai filmui sukūrė dainą „We Own the Night“. Filmo kūrėjai dalijasi gundančiu ir nostalgišku kūriniu bei pristato specialiai dainai sukurtą vaizdo klipą su išskirtiniais filmo kadrais.

Mariaus Ivaškevičiaus filmas „Tėve mūsų“ pelnė prestižinių apdovanojimų

Mariaus Ivaškevičiaus filmas „Tėve mūsų“ pelnė prestižinių apdovanojimų

Lietuviški filmai toliau skina laurus tarptautiniuose kino renginiuose. Šįkart pasižymėjo garsaus Lietuvos dramaturgo, kino scenaristo ir režisierius Mariaus Ivaškevičiaus sukurtas trumpametražis filmas „Tėve mūsų“, kuris praėjusią savaitę pelnė net du svarbius apdovanojimus.

Manų košė su bananais

Manų košė su bananais

Į pieną įberkite šaukštą cukraus, truputėlį druskos ir palaukite, kol užvirs. Tuomet į puodą atsargiai maišydami suberkite manų kruopas ir sutarkuotą bananą. Virkite maždaug 5 minutes. Dar 10 min. puodą palaikykite uždengtą. Pagardinkite vaniliniu cukrumi bei ,,Santa Maria” prieskoniais.

Programoje „Kulinariniai filmai“ – pamišusiųjų dėl skanaus maisto ir gero vyno istorijos

Programoje „Kulinariniai filmai“ – pamišusiųjų dėl skanaus maisto ir gero vyno istorijos

Mėgstantiems nepriekaištingą maistą ir profesionalų kiną festivalis „Kino pavasaris“ pristatė programą „Kulinariniai filmai“. Programos partneris „Santa Maria“ kviečia žiūrovą mėgautis keturiomis skaniomis juostomis. Maisto gaminimo virtuozai festivalio lankytoją lydės po įvairiausių šalių virtuves – nuo Prancūzijos iki Indijos.

Dieną be dietų Lietuvoje išrinkta pirmoji prieskonių karalienė (receptas)

Dieną be dietų Lietuvoje išrinkta pirmoji prieskonių karalienė (receptas)

Vakar, Tarptautinės dienos be dietų vakarą, išrinkta pirmoji Lietuvoje Prieskonių karalienė. Dėl šio titulo „Santa Maria“ inicijuotame konkurse rungėsi trys kulinarijos entuziastės, pakeliui į finalą įveikusios 50 konkurso dalyvių. Finalisčių pasirodymą ir jų pagamintą vakarienę vertino virtuvės virtuozai Deivydas Praspaliauskas ir Tomas Rimydis, kulinarinių knygų vertėja, maisto tinklaraščio autorė Eglė Mačerauskienė ir „Santa Maria“ prieskonių ekspertas Artūras Braslauskas. Nugalėtoja tapo ir prieskonių karūna pasidabino kaunietė Vita Klišaitienė.

Makaronų gaminimo menas

Makaronų gaminimo menas

Kuo skiriasi makaronų „kabinimas“ nuo makaronų valgymo? Pirmuoju atveju tenka meluoti ir galite už tai kažkada patekti į pragarą… Antruoju atveju, ypač jeigu patys gaminsitės makaronus su įvairiausiais prieskoniais ir padažais, pasistengę pateksite į skonių rojų. Neveltui dėl šio paprasto patiekalo iš miltų ir vandens kilmės ginčijasi net trys tautos − kinai, italai ir arabai…
Makaronų istorijos žinovai vis dėlto gana atkakliai tvirtina, kad jie atsirado senovės Kinijoje, − ten rasti seniausi makaronų pavyzdžiai (datuojami apie 3000 m. pr.Kr.). Etruskų kapų piešiniuose 4 a.pr.Kr. pavaizduoti vietiniai, gaminantys tai, kas labiausiai panašu į makaronus. Vadinami lakštiniais rytietiški makaronai iš Kinijos paplito į Tibetą, Pietryčių ir Vidurinę Aziją. Į Italiją lakštiniai greičiausiai atkeliavo XIII amžiuje keliautojo Marko Polo dėka, europietiški makaronai imti vadinti pasta.
Beje, pirmosios užuominos apie spagečius randamos graikų mitologijoje, kur pasakojama, kad graikų dievas Vulkanas išrado prietaisą, gaminantį juosteles iš tešlos… Pirmasis makaronų “mašiną” į Ameriką atvežė Tomas Džefersonas, grįžęs iš Prancūzijos, kur dirbo ambasadoriumi. 1848 m. Brukline atidarytas pirmasis makaronų fabrikas. Dabar populiariausi makaronai iš kvietinių miltų, tik jų formų yra keli šimtai rūšių…
Įvairiausiose pasaulio šalyse šis paprastas produktas iš mitų ir vandens, derinamas su skirtingais komponentais, prieskoniais, padažais, tampa netgi gurmaniškos virtuvės dalimi. Makaronai simbolizuoja tai, kas paprasta. Tačiau prie to paprastumo priderinus kiek spalvingesnius ir įdomesnius dalykus, gauname skanių patiekalų gamą. Patogu tai, kad įvairiausius skonius galime išgauti tiesiog namuose.
„Makaronai yra pigus ir patogus kulinariniams eksperimentams produktas. Pavyzdžiui, makaronų salotas su šaltai rūkytu kumpiu ir saulėje džiovintais pomidorais galite ruošti pagardindami akmens ir jūros druska (į jos sudėtį įeina geležies turtinga rožinės spalvos druska iš Himalajų ir rausva jūros druska iš Havajų) ir prieskoniais „Pasta Basilico“. Prie spagečių su kaparių padažu puikiai tiktų prieskoniai „Pasta Rossa“, o makaronų vamzdeliai su jautienos įdaru skaniausi su makaronų prieskoniais“, − pataria „Santa Maria“ rinkodaros vadovė Dainė Žalaitė.

Aitrioji arbata šaltam vakarui

Aitrioji arbata šaltam vakarui

Jums reikės: 1 l žaliosios arbatos 1 pakelis karšto vyno prieskonių (tinka SANTA MARIA ir kitokie) 4 šaukšteliai medaus (jei…

Šaltas

Šaltas, pikantiškas kokteilis

Šaltus pieno kartu su bananu ir cukrumi. Prieskonius galima berti ant viršaus, galima irgi kartu.