Search Results for: "sąnarių sveikata"

Linų sėmenys – grožiui ir sveikatai

Linų sėmenys – grožiui ir sveikatai

Lietuvoje linų auginimas turi gana gilias tradicijas. Jis auginamas ne tik kaip pluoštinis augalas, bet ir kaip turintis nemažai gydomųjų savybių: linų sėmenyse gausu riebalų, baltymų bei dietinių skaidulų, sėmenų aliejuje yra daug įvairių vitaminų, provitamino A, mineralinių medžiagų, fermentų ir t. t. Kita vertus, linai – tai ne tik vaistas, bet ir itin gera kosmetinė priemonė: naudojant ar vartojant linų sėmenų produktus, plaukai greičiau auga, tampa žvilgantys, stiprūs, o oda švelni ir skaisti. Linų sėmenų produktai taip pat skatina riebalų sudeginimą, slopina apetitą, padeda greičiau pašalinti maistą iš organizmo. Tad akivaizdu, jog linų sėmenys – tai ne tik vaistai, bet ir natūrali kosmetinė priemonė.

Močiučių pasakos apie sveikatą

Močiučių pasakos apie sveikatą, kuriomis tikėti neverta

Kartais sakoma, kad mūsų močiutės apie sveikatą žino viską. Tačiau ar tikrai? Medikai pateikia keletą liaudyje paplitusių įsitikinimų, kuriais tikėti neverta.

Gyvūnų terapija: katės gydo skausmą

Gyvūnų terapija: katės gydo skausmą, šunys veikia kaip antidepresantas

Norite šaltą vakarą prisiglausti prie kažko švelnaus ar pūkuoto? O gal tiesiog pasiguosti dėl nevykusio pirmadienio ar bjauraus oro? Tokiais atvejais jūsų geriausiu draugu gali tapti mylimas augintis. Jis niekada jums nepasakys, kad dėl blogų minčių kaltas tik jūs pats ar, kad gana niurzgėti.

10 (ne)įprastų dalykų

10 (ne)įprastų dalykų, trumpinančių mūsų gyvenimą

Daugumai žmonių kuo puikiausiai žino, kad žalingi įpročiai (alkoholio vartojimas ir rūkymas) trumpina gyvenimą. Tačiau lygiai tą patį poveikį turi ir kai kurie labai įprasti dalykai, lydintys mus kiekvieną dieną. Kokie jie?

Netinkamai maitindamiesi

Netinkamai maitindamiesi, maisto papildų neišvengsite

Nuomonių apie maisto papildus esti įvairių. Dažnas mano, kad jų vartojimas neefektyvus, nebūtinas, o nauda – ne visada pagrįsta.

Reumatologė: klaida

Reumatologė: klaida, kurią pavasarį daro beveik visi

Pasak medikų, pavasarį ypač padaugėja pacientų, kurie skundžiasi sąnarių skausmais, kelių patinimais ar paprasčiausiu jų traškėjimu. Specialistų teigimu, tokios problemos kyla dėl pačių žmonių neapgalvoto elgesio – atšilus orams jie kimba į sodo darbus ar ima intensyviai bėgioti, tinkamai neįvertinę savo fizinės būklės.

Jums depresija? O gal tiesiog trūksta vitamino D?

Jums depresija? O gal tiesiog trūksta vitamino D?

Pastarųjų metų moksliniai tyrimai parodė, kad vitaminas D ne tik stiprina imunitetą, kaulus ar padeda lytinei hormonų veiklai, bet ir mažina riziką susirgti onkologinėmis, širdies ir kraujagyslių ligomis, depresija, ir net iki 26 procentų sumažina mirties riziką.

Po poilsio gamtoje – krūva įkandimų: kaip apsisaugoti?

Po poilsio gamtoje – krūva įkandimų: kaip apsisaugoti?

Vasara Lietuvoje – trumpa ir vis šykšti geresnio oro. Todėl kai tik iš išlenda saulė, o termometro stulpelis pradžiugina nors dvidešimt kelių laipsnių šiluma, lekiame į gamtą. Norisi pasimėgauti grynu oru, maudynėmis ir ant laužo ruoštu maistu. Tačiau išsiilgtam poilsiui gamtoje reikia pasiruošti. Nuotaiką gadinantys vabzdžiai gali sukelti ir rimtų sveikatos sutrikimų.

Vienišų Lietuvos senolių istorijos graudina ir stebina

Vienišų Lietuvos senolių istorijos graudina ir stebina

Dovanų paieškos, kalėdinio stebuklo laukimas ar susitikimai su artimaisiais – gražiausių metų švenčių dalis. Deja, ne visiems gyventojams Kalėdų laikotarpis vienodai džiaugsmingas. Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) programų direktorės Rasos Stukienės teigimu, daugumos Lietuvos senolių šventės, kaip ir kasdienybė, yra itin skurdžios. Ypatingai sunku sergantiems, vienišiems ar vienkiemiuose gyvenantiems senoliams.

Kokie požymiai rodo

Kokie požymiai rodo, kad maistas tau žalingas?

Alergija – viena iš iš dažniausių civilizacijos ligų. Dažnu atveju nemaloni kūno reakcija pasireiškia pieno produktams. Tačiau kaip atskirti – tai alergija, ar maisto netoleravimas? Ar tik gydytojas gali nustatyti, kad esi alergiškas tam tikram maisto produktui?