Search Results for: "rytinis dušas"

Septynios kasdienės nuodėmės: rytinis dušas

Septynios kasdienės nuodėmės: rytinis dušas, 8 valandos miego ir kt.

Nepaneigsime, kad cigaretės, alkoholis, greitas maistas yra kenksmingi žmogaus organizmui. Tačiau tikrai nesusimąstėme apie, atrodo, visai nekaltų, įprastų kasdienių „ritualų“ žalą.

Sveikatos ekspertai Dailymail.co.uk atskleidė septynias kasdien daromas nuodėmes.

Kasdienis dušas ar vonia

Dažnai maudytis duše ar vonioje – nesveika. Ypač naudojant karštą vandenį ir tiems žmonėms, kurių oda sausa. Pasak ekspertų, karštas vandentiekio vanduo ir muilas labai sausina odą, naikina jos apsauginį sluoksnį, tad maudantis kasdien duše netgi gali kilti infekcijos. Tačiau, jei negalite be to gyventi, siūloma praustis naudojant šiltą ar šaltą vandenį ir natūralų muilą, tik jokiu būdu ne dušo želę.

8 valandos miego per parą

Žmogui užtenka miegoti 7 valandas per parą. Jei kasnakt miegui skiriama 8 ar daugiau valandų, jaučiamas didesnis nuovargis. Ekspertų teigimu, geriau dienos metu nusnūsti 15 minučių, bet valanda sutrumpinti savo nakties miegą.

Burnos skalavimas, išsivalius dantis

Gan neįprasta, tačiau išsivalius dantis, nereikėtų vandeniu išskalauti burnos. Vanduo tiesiog sunaikina visą apsaugą, kurią buvo suteikusi dantų pasta. Taip pat nepatariama šlapinti šepetėlio prieš dantų valymą.

Geriausia dantis valyti ne po valgio, o prieš valgį likus pusvalandžiui. O jei norisi tai daryti pavalgius, palaukite taip pat bent pusę valandos.

Sėdėjimas ant klozeto

Atlikti gamtinius reikalus atsisėdus yra kenksminga mūsų žarnynui. Gydytojai pataria tai daryti tupint, o kadangi namie tai sunkiau padaryti, išeitis – po kojomis sėdint ant klozeto pasidėti kelių centimetrų aukščio kaladėlę ar kitą atramą.

Namų ruoša

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad tas sutuoktinis, kuris šeimoje prisiima atsakomybę už maisto gaminimą, namų valymą ir pirkinius, kenčia nuo padidėjusio kraujospūdžio. Žalą organizmui daro ne pats darbo krūvis, o stresas, kylantis bandant viską suspėti.

Valant namus naudojamos įvairiausios cheminės priemonės, kurios didina riziką susirgti astma.

Kvėpavimas

Skamba kiek keistai, tačiau neteisingas kvėpavimas mažina darbingumą, energingumą ir šiaip didina tikimybę susirgti plaučių ligomis. Jei kas mūsų paprašytų giliai įkvėpti, išsitiestume ir kvėpdami išpūstume krūtinę. Iš tikro reikėtų kvėpti iš pilvo. Tad kažką veikdami ar tiesiog bandydami nusiraminti turėtume įkvėpti taip, kad pilvas įdubtų, o iškvėpiant išsipūstų. Būtent taip naudojamas visas plaučių turinys.

Poilsis po vakarienės

Normalu, kad, grįžę po darbo dienos, pavakarieniaujate ir leidžiate sau pailsėti su knyga ar televizoriaus pulteliu rankoje. Tačiau tai leidžia suvartotam maistui virsti riebalais. Geriausia būtų pavalgius vakarienę išeiti bent pusvalandžiui pasivaikščioti ar užsiimti kita ne itin aktyvia veikla. Nebegalios net taisyklės – valgis iki 18 val. vakaro „neina į kūną“. Jei po vakarienės išeisite trumpam pasivaikščiojimui, ji gali būti ir 20 val. ir 21 val.