Search Results for: "regėjimas"

Prastėjantis regėjimas – nuo kompiuterio neatsiejamo šiuolaikinio gyvenimo rykštė

Prastėjantis regėjimas – nuo kompiuterio neatsiejamo šiuolaikinio gyvenimo rykštė

Pavasaris – ne tik atgimstančios gamtos, bet dažnam ir suintensyvėjusios veiklos metas. Dirbantieji siekia kuo daugiau nuveikti iki vasaros, o moksleiviai ir studentai uoliai ruošiasi egzaminų sesijoms. Šiuolaikinio žmogaus darbui tapus neatsiejamu nuo kompiuterių, bene labiausiai kenčia akys. Būtent šiuo metų laiku dauguma žmonių pastebi nusilpusį regėjimą: pradeda mirguliuoti akyse, liejasi vaizdas, vis dažniau tenka prisimerkti. Niekada akinių nenešioję žmonės pradeda svarstyti, ar nevertėtų jų įsigyti.

Nevalingų įpročių pasekmės – raukšlės veide

Nevalingų įpročių pasekmės – raukšlės veide

Ne vienai merginai ar moteriai, besirūpinančiai savo išvaizda, yra tekę patirti siaubą pastebėjus naują raukšlelę veide. Tačiau bėgantis laikas ir gyvenimo būdas jų su kiekviena diena palieka vis daugiau. Brangiausi kremai ar veido procedūros tik pristabdys raukšlių atsiradimą, tačiau laiko atgal neatsuks ir nepanaikins tų raukšlių, kurios atsiranda dėl įdingo mimikavimo įpročių. Žmonės, kartais net patys to nesuprasdami, savo emocingu kalbėjimu ir nuotaikų demonstravimu skatina veido raukšlių susidarymą.

Apsinuodijimas alkoholiu. Kaip gelbėtis?

Apsinuodijimas alkoholiu. Kaip gelbėtis?

Kviesti greitąją pagalbą.
2. Kol ateis gydytojas, būtina išplauti skrandį – sukelti vėmimą. Reikia sukelti vėmimą pirštu, arba sugirdžius ligoniui šilto vandens su druska bei soda, stengtis, kad vemiant būtų pašalinta viskas, kas yra skrandyje.
Vėmimo negalima sukelti, jei ištiko širdies priepolis (arba įtariama, kad širdies infarktas), prasidėjo traukuliai, apsinuodijusysis yra nesąmoningas, apsinuodijo kūdikis iki 6 mėn., trys paskutiniai nėštumo mėnesiai.
3. Jei nukentėjusysis nesąmoningas, paversti ant šono, pasirūpinti, kad neužspringtų (jei vemia).
4. Apsinuodijus alkoholiu, ligoniui reikia duoti gerti daug skysčių, gliukozės, elektrolitų tirpalų (su kaliu ir karbonatais). Taikant šiuos metodus, koma turėtų praeiti per 3–6 valandas.
5. Apsinuodijus kitais alkoholiais (metilo, propilo, etilenglikoliu), priešnuodis yra paprasčiausias etilo alkoholis (degtinė). Jis užblokuoja minėtą fermentą (alkoholdehidrogenazę), ir šie alkoholiai neskyla į nuodingus metabolitus. Tačiau šis metodas veiksmingas tik iš karto po apsinuodijimo.
6. Skirti vitaminų (ypač B grupės) ir folio rūgšties.

Daugiau: http://sveikas.lt/svarbu/straipsniai/pirmoji-pagalba/apsinuodijimai/#ixzz19gWroZZ4

Technologijos šiandien

Technologijos šiandien

Nuo televizijos, kuri suteikia galimybę žiūrėti filmus, žinias ir kitas aktualijas, iki išmaniųjų telefonų, leidžiančių bendrauti nevaržomai, kad ir kurioje pasaulio vietoje būtume. Nuo naujausių automobilių, kuriuos vairuojame, iki šaldytuvo, kuriame galime laikyti maistą ir jį užšaldyti.

Tantrinis seksas: 4 žingsniai pradedantiesiems

Tantrinis seksas: 4 žingsniai pradedantiesiems

Greito gyvenimo ritmo laikais dažnai kalbame apie vienos nakties nuotykius, o ilgalaikiai santykiai ir meilė lovoje nustumiami į antrą planą. Pakeiskime šitai ir pasimokykime tikro mylėjimosi meno, tantrinio sekso.

Kaip spręsti žvairumo problemą

Kaip spręsti žvairumo problemą, jei tau per trisdešimt

Žvairumas nuo seno yra apipintas daugybės mitų. Vieni sako, kad žvairu galima tapti specialiai žvairuojant akimis, kiti įsitikinę, kad žvairumas – kaip amžinas neišgydomas prakeiksmas, treti mano, jog jei vaikystėje žvairumas nebuvo atstatytas, vilčių jį koreguoti suaugus – nėra. Visi šie mitai yra klaidingi: žinoma, žvairumą atstatyti vaikystėje yra paprasčiau, tačiau ne ką prastesnių rezultatų pasiekiama ir žvairas akis koreguojant suaugusiems.

Akių gydytoja pataria: kaip tausoti akis žiūrint televizorių?

Akių gydytoja pataria: kaip tausoti akis žiūrint televizorių?

Televizorius – neatsiejamas daugelio lietuvių laisvalaikio atributas. 2014-ųjų pavasarį tyrimų bendrovės GfK atliktas tyrimas rodo, kad net 89 proc. mūsų šalies piliečių žydrąjį ekraną įsijungia kasdien, 9 proc. – bent kartą per savaitę. Žinių laidos, sporto varžybos, dokumentiniai filmai ar animaciniai filmukai – televizorių mėgsta žiūrėti ir vaikai, ir suaugusieji. Tam, kad laikas prie ekrano nenuvargintų akių, svarbu laikytis keleto taisyklių. Kokios jos, pasakoja gydytoja oftalmologe Rūta Kėvelaitienė.

11 akinių tendencijų – nuo itin ekstravagantiškų iki skirtų kuklioms

11 akinių tendencijų – nuo itin ekstravagantiškų iki skirtų kuklioms, bet stilingoms (foto)

Užkietėjusios stileivos žino, kad saulės akiniai reikalingi ne tik šiltuoju sezonu. O ir paprastus akinius nebūtina nešioti tik tada, kai išrašo gydytojas. Ką daryti, jei regėjimas puikus, bet taip norisi pabalnoti neramią nosį gražiais akiniais, kurie gali tapti svarbiausiu įvaizdžio akcentu? Įsigyti akinius be dioptrijų tiesiog kaip aksesuarą. Šis vienuoliktukas padės prisigaudyti idėjų ir pasisemti drąsos.

Moteris išsitatuiravo visą kūną

Moteris išsitatuiravo visą kūną, nors… niekada nematys savo tatuiruočių! (foto)

Kai kalbama apie tatuiruotes, vienas iš jų priešininkų argumentų – piešiniai laikui bėgant atsibosta. O ką, jei niekada jų nematai? Ir kalba eina ne apie tatuiruotes sunkiai matomose vietose…

5 būdai pagerinti regėjimą

5 būdai pagerinti regėjimą

Regėjimas – vienas iš svarbiausių pojūčių. Jis padeda mums pažinti pasaulį ir jį priimti. Tačiau nuolatinis sėdėjimas prie kompiuterio arba televizoriaus ekrano baigiasi tuo, kad akys vis labiau silpsta, o mums tenka apsilankyti pas oftalmologą ir pirkti stipresnius akinius arba kontaktinius lęšius. Kai kuriais atvejais, kai situacija visiškai beviltiška, gali netgi prireikti operacijos (korekcijos lazeriu). Kad to išvengtumėte, galima išbandyti alternatyvius regėjimo gerinimo metodus. Kokie gi iš jų yra patys efektyviausi?