Search Results for: "red dot dizaino apdovanojimai"

Lietuvoje sukurtai kepurei - prestižinis dizaino apdovanojimas

Lietuvoje sukurtai kepurei – prestižinis dizaino apdovanojimas

Pasauliniuose dizaino apdovanojimuose „Red Dot“ triumfavo Lietuvoje sukurta prekė. Pergalę drabužių kategorijoje iškovojo kompanijos „Hello!Moon“ kūrinys – žieminė kepurė su atšvaito funkcija. Šviečiančius drabužius kuriančiai lietuviškai įmonei už šios kepurės dizainą bus įteiktas prestižinis apdovanojimas „Red Dot Award: Product Design 2016“.

Lietuvos drabužių dizainerė pirmą kartą įvertinta prestižiniu „red dot” apdovanojimu

Lietuvos drabužių dizainerė pirmą kartą įvertinta prestižiniu „red dot” apdovanojimu

Lapkričio pabaigoje dizaino studijos „Pure&Soft” įkūrėja, rūbų dizainerė Rita Kazokaitė gavo prestižinį, dizaino Oskaru visame pasaulyje vadinamą, „red dot” dizaino apdovanojimą už originalią drabužio koncepciją besilaukiančioms.

Nuo 1955 m. Vokietijos Šiaurės Reino-Vestfalijos dizaino centro rengiami prestižiniai „red dot“ apdovanojimai yra žinomi visame pasaulyje ir juose pripažinimo siekia visi dizaineriai, kuriantys inovatyvius, masinei gamybai skirtus produktus. Šiuose apdovanojimuose yra išskiriamos trys kategorijos: produktų dizaino („red dot award: product design”), komunikacijos dizaino („red dot award: communication design“) ir dizaino koncepcijos („red dot award: design concept”).

Šių metų dizaino koncepcijos konkurse „red dot award: design concept” buvo pateikta daugiau nei 3000 paraiškų iš viso pasaulio. Konkursas suskirstytas į 19 dizaino kategorijų iš kurių vienoje, „Fashion” kategorijoje, komisija „red dot“ ženklą suteikė ir lietuvei dizainerei.

„Man, kaip ko gero ir kiekvienam dizaineriui, „red dot” yra aukščiausias įvertinimas koks tik gali būti. Smagu, kad pirmą kartą dalyvaudama šiame konkurse iš karto gavau apdovanojimą. Tai, be abejonės, didžiausias mano 8 metų darbo pramoninio rūbų dizaino sirtyje įvertinimas”, – sako R. Kazokaitė.

Konkursui pateiktas idėjas vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė nepriklausomi įvairių sričių dizaino ekspertai iš Singapūro, Kinijos, Čilės, Korėjos, Australijos, Japonijos, Vokietijos ir Belgijos. Darbai buvo vertinami pagal iš anksto nustatytus ir viešai paskelbtus kriterijus: inovatyvumą, funkcionalumą, pritaikymą masinei gamybai ir estetinį vaizdą. „Red dot” apdovanojimą savo kategorijoje pelniusios R. Kazokaitės drabužio idėja puikiai atitiko visus šiuos reikalavimus.

„Dalyvauti „red dot” konkurse su drabužio koncepcija – visai kitoks uždavinys, nei dalyvauti mados konkursuose. Čia visai kiti vertinimo kriterijai ir keliami uždaviniai. Rūbas tampa nebe meno kūriniu, o dizaino objektu, kur daug svarbesnę reikšmę turi jo funkcija, ergonomiškumas ir jo aktualumas šių dienų vartotojams ir tik po to viskas apjungiama į vientisą meninį pavidalą“, – sako R. Kazokaitė.

Jos teigimu, šio drabužio konstravimo principas toks, kad jis yra lengvai reguliuojamas pagal didėjantį besilaukiančios moters pilvą. Drabužį galima dėvėti tiek prieš nėštumą, tiek po jo, todėl jo nereikia išmesti ar atiduoti kitai būsimai mamytei. Tokia rūbo konstrukcija, kurią galima naudoti bet kokio stiliaus – sportiniams, laisvalaikio ar netgi vakariniams nėščiųjų rūbams, iki šiol nebuvo pritaikyta. Ši idėja dėkinga tuo, jog leidžia kurti patogius rūbus, kuriuos galima dėvėti ilgiau nei 9 mėnesius, o tai labai svarbu tiek finansiniu požiūriu, tiek tausojant gamtinius išteklius.

Pati idėja, anot R. Kazokaitės, gimė spontaniškai, eksperimentuojant su gaminių konstrukcijomis. Atradus šią idėją, vėliau buvo svarbiausia išlaikyti jos paprastumą ir kartu pritaikyti masinei gamybai skirtiems drabužiams.

2002 m. Vilniaus Dailės akademijoje baigusi kostiumo dizaino specialybės mokslus Rita Kazokaitė nuo to laiko kuria rūbų kolekcijas skirtas masinei gamybai. Daugiausiai ji specializuojai sporto ir laisvalaikio drabužių dizaino srityje. 2009 m. įkūrė savo dizaino studiją „Pure&Soft”, priklauso tarptautinei laisvai samdomų dizainerių asociacijai IDEAS, bendradarbiauja su Italų dizaino studija.

Pirmą kartą 2007 m. „red dot“ apdovanojimas buvo įteiktas lietuviui, dizaino studijos „Contraforma“ dizaineriui ir vadovui Nauriui Kalinauskui už sukurtą minkštų baldų seriją LOGO.

Išrinkta geriausia ateities prietaiso koncepcija (Foto)

Išrinkta geriausia ateities prietaiso koncepcija (Foto)

Tarptautinio koncepcinių buitinių prietaisų dizaino konkurso “Electrolux Design Lab 2011” nugalėtoju tapo portatyvinis dėmių valymo įrenginys. Bratislavos menų akademijos (Slovakija) studento Adrian Mankovecký sukurta koncepcija, atliepianti išmaniojo mobilumo iššūkius, konkurse nurungė daugiau per 1300 projektų iš 50 šalių.

Šis nedidelis taškinio poveikio prietaisas neigiamų jonų ir garų pagalba atšviežina audinį ir pašalina dėmes. Tereikia perskirti du prietaiso komponentus ir suspausti juos abipus audinio toje vietoje, kurioje yra dėmė ar kvapas, bei pasirinkti vieną iš keturių programų. Energiją mini valymo įrenginiui teikia cukraus kristalų baterija.

Konkurso žiuri, sudaryta iš žinomų architektų ir dizainerių buvo sužavėta slovako kūrybiškumo ir įžvalgos. „Portatyvinis dėmių valytuvas yra paremtas rimtomis vartotojų poreikių įžvalgomis ir yra ypatingai aktualus. Tai greito valymo įrenginys, kartu mažinantis poveikį aplinkai. Be to, jo naudojimas yra labai intuityvus. Taigi mes visi norėtume tokio prietaiso“, – sakė „Electrolux“ globalaus dizaino vyresnysis viceprezidentas Henrikas Otto.

Ši koncepcija, išsiskirianti nauju požiūriu į operatyvios drabužių priežiūros problemą ir jautrius audinius, H.Otto asmeniškai imponavo ir dėl savo panašumo į „Electrolux“ dizaino ikoną – belaidį dulkių siurblį „Ergorapido“.

Antroji konkurso vieta atiteko australo Enzo Kocak iš Monash Universiteto Melburne sukurtam prietaisui „Ribbon“ (Liet. kaspinas, juosta).Tai įrenginys, apjungiantis kaitlentės, šildytuvo ir šaldytuvo funkcijas. Jo unikali forma ir lankstumas leidžia jį apsukti apie indą, kuriame yra maistas arba gėrimas ir jį pašildyti (juodoji prietaiso pusė) ar atšaldyti (baltoji pusė). Jį patogiai galima suvynioti, pasiimti su savimi arba, tarpusavyje sujungus kelis segmentus, naudoti kaip kaitlentę

Trečiąją vietą laimėjo naujazelandietės iš Massey Universiteto konkursui pateiktas smagus ir aplinkai draugiškas plaktuvas “Smoobo”. Į guminį kamuolį tereikia sudėti visus ingredientus, gerai užsukti kamštelį ir pamėtyti, kad atšoktų į grindis ar sieną. Šokinėjimas aktyvuoja kinetines baterijas, kurios leidžia suktis mentelėms, sutrinti ingredientus ir suplakti kokteilį. „Smoobo” paviršius yra nelygus, todėl žaidimas su juo itin smagus – niekada nežinai, į kurią pusę jis atšoks.

Interneto balsuotojų geriausia koncepcija buvo išrinkta buvo revoliucinga mikrobangų krosnelė „Onda“. Naudojant specialią pakuotę, jos vienas šonas įkišamas į prietaisą, kuris aktyvuoja mikrobangas, perduodamas per aliuminio foliją, kuria iš vidaus padengta pakuotė. Energijai generuoti naudojamos popierinės baterijos. Už šį Matthew Schwartzo Matthew Schwartz (California valstybinis universitetas, JAV) balsavo per 17 tūkst. internautų.

Finalas ir komisija

Tarptautinio koncepcinių buitinių prietaisų konkurso „Electrolux Design Lab 2011” finalas, kuriame varžėsi 8 geriausios koncepcijos, atrinktos iš 25, patekusių į pusfinalį, įvyko rugsėjo 7 d. Londone, konferencijos „Room – Home Intelligence metu.
Žiuri nariais buvo danų dizainerė Cecilie Manz, įvairiais apdovanojimais įvertinti architektai Hayes ir James Slade ir “Electrolux” globalaus dizaino vyriausiasis viceprezidentas Henrik Otto.

Išmanusis mobilumas

2011 m. “Electrolux Design Lab” tema pakvietė įvairių šalių studentus kurti „išmaniuoju mobilumu“ paremtus buitinių prietaisų sprendimus, kurie vartotojams, taupantiems laiką ir tampantiems vis mobilesniais, padėtų laikyti ir gaminti maistą, prižiūrėti indus ir drabužius namuose ir už jų ribų.
Pasirinkti šią temą konkurso organizatorius paskatino mažėjantis narių skaičius namų ūkiuose, ilgėjančios darbo valandos bei technologijų užtikrinamas didesnis mobilumas.

Electrolux Design Lab 2010

Praėjusių metų „Electrolux Design Lab“ konkursą, kurio iššūkis buvo 2050-aisiais beveik dvigubai sumažėsianti miestiečių gyvenamoji erdvė, laimėjo indo studento Peter Alwin sukurtas mikroindukcinis kaitintuvas „Sraigė“, prilimpantis tiesiai prie puodo, keptuvės ar puodelio ir kaitinantis jo turinį. Šis prietaisas ateityje galėtų pakeisti įprastas virykles, kaitlentes ar mikrobangų krosneles.

Electrolux Design Lab

Įsteigtas 2003 m., „Electrolux Design Lab“ yra kasmetinis globalus dizaino konkursas industrinio dizaino studentams, kurie kviečiami pristatyti inovatyvias ateities buities prietaisų idėjas. Per visus ankstesnius metus Design Lab sulaukė tūkstančių dalyvių iš daugiau nei 100 šalių.

Kiekvienais metais konkursas turėdavo skirtingą temą : „2-asis erdvės amžius“, 2011 Londonas; „Dizainas 90-iai metų į priekį“, Londonas, 2009; „Dizainas interneto kartai”, Ciurichas, 2008; „Žaliasis dizainas ”, Paryžius, 2007; „Dizainas sveikai mitybai”, Barselona, 2006; „Ateities dizainas”, Stokholmas, 2005; „Ateities dizainas”, Niujorkas, 2004; „Vartotojų skatinami sprendimai”, Budapeštas, 2003.