Search Results for: "plaukų slinkimas"

Plaukų slinkimas – kaip su tuo kovoti?

Plaukų slinkimas – kaip su tuo kovoti?

Sveiki, spindintys ir tankūs plaukai – sveikatos ir jaunystės simbolis. Tačiau besikeičiantys metų laikai, gyvenimo būdas, hormonų pusiausvyros pokyčiai, genai turi įtakos plaukų slinkimui. Natūralu, kad retėjant plaukams ne juokais išsigąstame ir nežinome, ko griebtis, kad tai sustabdytume. Gydytojos dermatologės atkreipia dėmesį, kada verta sunerimti ir dalijasi patarimais, kaip su tuo kovoti.

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Plaukų slinkimas

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Plaukų slinkimas

Man 27 metai ir pastebėjau, kad viršugalvyje plaukai ėmė labai sparčiai retėti. Mano seneliui buvo panaši problema, bet būdamas jaunas (kažkur mano metų) darėsi azoto procedūras. Niekur nerandu, kas darytų tokias procedūras, stabdančias plaukų slinkimas. Kaip patartumėte su tuo kovoti?

Gausus plaukų slinkimas – liga ar natūralus reiškinys?

Gausus plaukų slinkimas – liga ar natūralus reiškinys?

Plaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos.

Plaukuotoje galvos dalyje yra apie 100 000–150 000 plaukų. Plauko šaknis yra giliai epidermyje – folikule. Plauko folikule. Jame nuolat dauginasi plauko ląstelės, ir taip plaukas auga. Plaukas vidutiniškai gyvena 5–7 metus.

Kiekvienam plauko folikului yra būdinga augimo ir ramybės fazių kaita. Yra trys fazės: augimo, arba anageno; tarpinė, arba katageno; ramybės, arba telogeno.

Anageno fazėje plaukas auga. Katageno fazėje plauko guolio dalys nyksta, pusiau rezorbuojasi, todėl susidaro kieta plauko kolba, ir folikulas trumpėja. Paskutinėje, telogeno, fazėje likusioji viršutinė plauko folikulo dalis turi nepakitusią struktūrą, plauko kolba tvirtai sukibusi su folikulu tol, kol pradeda augti naujas plaukas.

Paprastai apie 85 proc. yra anageno fazėje, 1 proc. – katageno ir 14 proc. telogeno fazėje.

Plaukas ir jo folikulas labiausiai yra pažeidžiami anageno fazėje.

Kodėl pradeda slinkti plaukai?

Plaukai ima slinkti dėl daugelio priežasčių: persirgus infekcinėmis ligomis, po sudėtingų operacijų, stresų, po įvairių infekcinių ligų, moterims po gimdymo, vartojant kai kurias kontracepcines tabletes. Plaukų slinkimui turi įtaką sezoniškumas. Rudenį ir pavasarį daugiau vyrų bei moterų skundžiasi plaukų slinkimu.

Dar viena plaukų slinkimo priežastis – padidėjęs riebalų liaukų sekreto išsiskyrimas. Jis užkemša poras, plaukas negauna deguonies, augti reikalingų medžiagų, todėl, kaip ir kiekvienas gyvas organizmas, žūna.

Neretai plaukai jautriai reaguoja į pačius menkiausius skydliaukės, medžiagų apykaitos sutrikimus, anemiją, navikus, taip pat odos ir jungiamojo audinio ligas (psoriazę, raudonąją vilkligę, seborėją), grybelines ligas.

Esant aktyviai hormonų androgenų veiklai, plaukų slinkimas yra užprogramuotas genetiškai – tai vadinama androgeniniu nuplikimu. Ši patologija sudaro apie 95 proc. visų vyrų nuplikimų.

Plaukų slinkimą skatina tiesioginiai saulės spinduliai, karštas oras, sūrus jūros vanduo, įvairios cheminės medžiagos.

1992 m. profesorius I.Kliman, ilgai tyrinėjęs vyrų alopecijos (nuplikimo) priežastis, pirmą kartą mokslininkų grupei pademonstravo, kad fibrozinis procesas plauko folikule yra viena pagrindinių plaukų slinkimo priežasčių. Plauko folikulo jungiamojo audinio skaidulos transformuojasi į kietas bei rigidiškas, spaudžia plaukų šaknis, sutrikdo plauko mitybą (užspaudžiamos kraujagyslės), plaukas plonėja ir galų gale iškrenta.

Kada laikas susirūpinti plaukų slinkimu? Per dieną natūraliai gali iškristi 50–100 plaukų. Tačiau kartais reiktų pradėti nerimauti ir dėl daug mažesnio jų skaičiaus: jei vietoje išslinkusių plaukų ataugo daug silpnesni ir plonesni. Tai gali atsitikti dėl plauko svogūnėlio atrofijos.

Tačiau net ir tuomet, jei plaukas išslinko su svogūnėliu, toje vietoje lieka svogūnėlio matrica, ir plaukas vėl ataugs. Tokiais atvejais svarbu sustabdyti svogūnėlio atrofijos procesą bei fibrozės procesą plauko folikule.

Kokios medžiagos stabdo plaukų slinkimą?

Plaukų svogūnėlių regeneraciją skatina netoksinė vitaminų kilmės medžiaga 1-metilnikotinamido chloridas. Jis saugo nuo uždegimų ir seborėjos, gerina kraujotaką, saugo nuo plaukų slinkimo ir skatina plaukų augimą. Kasdien naudojant plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra šios medžiagos (pavyzdžiui, šampūną ir želė „Dermena”), plaukų slinkimas paprastai sumažėja po 3-4 savaičių. Tai patvirtino klinikiniai tyrimai. Svarbu tai, kad po daugelio testų nepastebėta jokio nepageidaujamo poveikio.

Plaukų slinkimą stabdo ir priemonės, kurių sudėtyje yra amineksilio, medžiagos SP94, ir kt.
Parengė Veronika Pečkienė
Konsultavo gydytoja dermatologė Raimonda VENCEVIČIŪTĖ

„Sveikas žmogus” 2005 m. Nr. 10

Plaukų gaivinimo planas rudeniui

Plaukų gaivinimo planas rudeniui

Vasarą atsipalaiduojame – atostogos, kelionės į šiltuosius kraštus, kepinanti saulė, malonus vėjas, maudynės jūroje ir baseinuose, suveltų plaukų šukuosenos ir šokiai iki paryčių. Puiku! Tačiau rudenį, grįžus į įprastą ritmą, nesunku pastebėti, kokie silpni ir pažeisti tapo mūsų plaukai, todėl jiems reikalinga intensyvi priežiūra ir maksimalus drėkinimas.

Plaukų slinkimo priežastys ir stabdymas

Plaukų slinkimo priežastys ir stabdymas

Jeigu ir jūs matote, kaip po galvos plovimo kemšasi vonia, šepetyje lieka gera sauja jūsų „augmenijos“, arba dar blogiau – randate jos ant savo pagalvės arba drabužių, vargu ar liekate abejingi. Ką daryti, jeigu plaukai ėmė smarkiai slinkti? Jeigu kalbame ne apie patologinį plikimą arba alopeciją (visišką galvos arba tam tikrų jos plotų nuplikimą), nepulkite į paniką. Idealiu atveju šio nemalonaus reiškinio priežastį turėtų nustatyti specialistai, tačiau šį kartą kalbame ne apie tai – padėti sau toliau išvardintomis priemonėmis galėsite tik tuo atveju, jeigu plaukų slinkimas yra laikinas.

Kaip atsikratyti pleiskanų? Sveiki plaukai: patarimai ir receptai

Kaip atsikratyti pleiskanų? Sveiki plaukai: patarimai ir receptai

Kaip atsikratyti pleiskanų? Kaip įveikti pleiskanas? Pleiskanojo galvos oda ir nežinote ką daryti? Ką gi, pabandykime šiek tiek panagrinėti priežastis bei priemones kovai su pleiskanomis. Ši liga kartais lieka nepastebėta, tačiau gali tapti viena iš plaukų slinkimo priežasčių! Vyrai, rūpinkitės savo sveikata!

Balti “Dribsniai”, kuriuos mes kartais galime pastebėti tiek ant ant mūsų plaukų, tiek ant rūbų – tai nemalonus reiškinys, bet jis yra labai nevienareikšmiškas. Kažkam pavyksta įveikti šią problemą tiesiog kartą panaudojus specialiai kovais su pleiskanomis skirtą šampūną, o kažkas mėnesių mėnesius iš visų jėgų bando atsikratyti įkyrių “dribsnių” ir ne kartą bei ne du kreipiasi į odos specialistus. Ar įmanoma atsikratyti pleiskanų vieną kartą ir visiems laikams?

Pirmiausia reikėtų paminėti, kad mokslininkai iki šiol nepriėjo vieningos nuomonės dėl to, kas gi yra pleiskanų atsiradimo priežastis. Kai kurie mano, kad pleiskanos – tai mikroskopinio grybelio pasekmės, kadangi šis grybelis visada gyvena mūsų galvos odos paviršiuje. Dažniausiai Jūs nepastebite šio grybelio egzistavimo, tačiau susidarius tam tikroms sąlygoms jis gali pradėti elgtis ganėtinai agresyviai ir tokiu atveju plaukus papuošia “sniegas”. Grybelio aktyvumą gali paskatinti stresas, bloga ekologija, hormoninių preparatų vartojimas, nuovargis, vitaminų trūkumas: B12, B6, F, organizmo dehidratacija, o taip pat plaukų priežiūros priemonės (ypač neteisingai parinktos). Taip pat viena iš pleiskanų atsiradimo priežasčių galėtų tapti jūsų kirpėjo “apsileidimas”, kadangi jis gali nerimtai žiūrėti į savo darbą, t.y. tiesiog nedezinfekuoti savo įrankių prieš pradėdamas dirbti su nauju klientu.
Pleiskanos ir jų rūšys

Jeigu po to, kai Jūs išsiplovėte galvą, oda niežti ir krenta pleiskanų “žvyneliai”, tai reiškia, kad pas Jus yra sausos pleiskanos. Dažniausiai tokių pleiskanų atsiradimas yra lydimas ląstelių apykaitos sutrikimų, dėl kurių per greitai vyksta negyvų ląstelių “šalinimas”. Jeigu riebalinės liaukos išskiria per mažai riebalų, kitaip sakant, jeigu Jūsų galvos oda yra sausa, tokiu atveju didelis ląstelių kiekis pradeda kauptis paviršiuje, o po to tiesiog atsilukštena. Tuo pačiu plaukai blunka ir galiukai pradeda šakotis.

Kartais būna atvejų, kuomet odos galvai sudrėkinti tiesiog pakanka atstatyti organizmo skysčių balansą, kitaip sakant – pakanka tiesiog daugiau gerti virinto, mineralinio arba filtruoto vandens.

Jeigu iškart po to, kai Jūs išsiplaunate plaukus, jie pradeda “spindėti”, o atsiradusios pleiskanos – retos ir stambios, Jūs – riebių pleiskanų savininkas. Šias pleiskanas pastebėti yra sudėtingiau. Dažniausiai minėti “dribsniai” prilimpa prie galvos odos, sulimpa tarpusavyje, o po to tampa papildomu maistinių medžiagų šaltiniu įvairiems mikroorganizmams. Rezultatai būna liūdinantys: riebalų sankaupos, odos uždegimai, plaukų svogūnėlių žuvimas, plaukų slinkimas.

Taip pat pleiskanos gali būti tam tikro dermatologinio susirgimo faktoriumi. Jeigu galvos oda kenčia nuo uždegimo, joje galima pastebėti paraudimų ir jaučiasi niežulys – tai ženklas, kad laikas tučtuojau kreiptis į dermatologą.
Šampūnas nuo pleiskanų – tai laikina

Šampūnas nuo pleiskanų

Dažniausiai dauguma šampūnų nuo pleiskanų gali tik nuplauti viršutinį susikaupusių “žvynelių” sluoksnį, tuo pačiu šie šampūnai nekovoja su pleiskanų priežastimi, o tiesiog pašalina kai kuriuos simptomus. Jeigu Jūs plausite galvą tokiais šampūnais, kiekvieną dieną, o gal net ir kelis kartus į dieną, iliuzija, kad pas Jus nėra pleiskanų, tęsis gan ilgai, tačiau laikui bėgant pleiskanų sluoksnis, tas, kuris byra, byrės vis greičiau ir greičiau, o grybelis tiesiog “pripras” prie gydomojo šampūno ir paprasčiausiai nebereaguos.

Jeigu pleiskanos plaukuose atsirado staiga, pavyzdžiui, prieš labai svarbų įvykį Jūsų gyvenime, arba laiko gydymui neturite, tokiu atveju šampūnas nuo pleiskanų – vienintelis veiksminga priemonė/išeitis, tačiau būtinai atkreipkite dėmesį į šampūno sudėtį, kurį yra nurodyta ant buteliuko.

Tokie ingredientai, kaip:

limbazole, Zinc Pirythione, Selenium Disulphide, Ketoconozole pasižymi antibakterinėmis savybėmis.
Coal Tar (degutas), Octopirox, Selenium Disulphide – šie ingredientai padeda šalinti pleiskanų “dribsnius”.
Sulphur (siera), Coal Tar (degutas, Salicylic Acid – šie elementai skatina ląstelių regeneracijos proceso lėtėjimą.

Jeigu minėtų ingredientų nėra, tikėtina, kad šampūnas nesuteiks Jums “pirmosios pagalbos”.
Gydomieji mišiniai nuo pleiskanų

Paprašykite vaistininkų parodyti Jums būtent gydomąsias priemones nuo pleiskanų, kadangi tik tokie preparatai gali įveikti pagrindinę priežastį – grybelį. Dažniausiai tokie šampūnai būna kur kas brangesni ir efektas po jų panaudojimo pasireiškia ne po pirmo plovimo tačiau Jūs turėsite galimybę bent jau ilgesniam laiko tarpui atsikratyti pleiskanų.
Liaudies priemonės, skirtos kovai su pleiskanomis

Atsikratyti pleiskanų Jums taip pat padės laiko patikrinti liaudies metodai.
Rūgpienis

Tirštai ištepkite juo plaukus nuo šaknų iki pat galiukų, tuo pačiu lengvai įtrinkite rūgpienį į galvos odą. Palikite kaukę pusvalandžiui, po to nuplaukite kaukę vandens ir garstyčių tirpalu: 1 stal. šaukštas garstyčių 1 litrui vandens.
Bitkrėslė

Paimkite 1 stal. šaukštą susmulkintos bitkrėslės žiedų ir lapų, ir užplikykite juos 2 stiklinėm vandens. Palikite mišinį 2 valandom. Nukoškite užpilą ir naudokite jį galvai plauti nenaudodami muilo. Kursas: 10-12 procedūrų.
Citrina

Pavirkite keturių citrinų žieveles 1 litre vandens 15 minučių. Atvėsinkite mišinį ir naudokite skalaudami po plaukų plovimo.
Medetkos

Kad atsikratytumėt pleiskanų būtina 2-3 kartus per savaitę naudoti paprastą medetkų užpilą, kurį reikia įtrinti į galvos odą. Po to reikia apvynioti galvą rankšluosčiu (pabūti 30 minučių), po to nuskalauti šiltu vandeniu. Taip pat galima naudoti ir nuovirą, pagamintą iš dilgėlių lapų (užplikykite stal. šaukštą sausų lapų stiklinėje vandens), kuris gali būti naudojamas ir kaip skalavimo priemonė po plaukų plovimo, ir kaip kaukė.
Kaukė su alkoholiu

Tokią kaukę rekomenduojama naudoti kas antrą dieną. Sumaišykite pusantro šaukšto kefyro, pusantro šaukšto degtinės ir vieną vištos kiaušinį. Ištepkite mišiniu plaukus ir palikite 20 minučių. Nuskalaukite šiltu vandeniu.
Kaukė su alyvuogių aliejumi

Kaukė yra efektyvi kovojant su sausomis pleiskanomis. Paimkite pusės citrinos sultis ir sumaišykite su 4 stal. šaukštais alyvuogių aliejaus. Po to įpilkite šiek tiek šilto vandens ir lengvais sukamaisiais judesiais įtrinkite gautą mišinį į galvos odą. Procedūrą reikia atlikti 2-3 minutes iki galvos plovimo.

Ką gi, tikimės, kad dabar galėsite atpažinti savo pleiskanų rūšį ir jau žinote efektyvių priemonių kovai su pleiskanomis. Kaip atsikratyti pleiskanų? Šį klausimą sau užduoda pagrinde vyrai – tokia jau mūsų dalia, tačiau neverta nuleisti rankų! Juk mes, vyrai, kovotojai, tad kovokime su sveikatos problemomis!

Būkite sveiki!

Pleiskanoja galvos oda ir slenka plaukai. Ką daryti?

Pleiskanoja galvos oda ir slenka plaukai. Ką daryti?

Dilgčiojanti, paraudusi, jautri galvos oda, juntamas tempimas, padidėjęs galvos odos riebalų išsiskyrimas, pleiskanos – tokios problemos vis dažniau kamuoja tiek vyrus, tiek moteris. Norint atsikratyti šių nemalonių pojūčių tikrai nereikia pirkti nemažus pinigus kainuojančių šampūnų, kaukų ar balzamų – pirmiausia reikia žinoti bei nustatyti viso to atsiradimo priežastis.

10 blogiausių Šv. Valentino dienos dovanų moterims

10 blogiausių Šv. Valentino dienos dovanų moterims

Artėjant Šv. Valentino dienai vis girdime patarimus, ką dovanoti savo antrajai pusei meilės dienos proga. O „LaisvalaikioDovanos.lt“ lankytojai išrinko blogiausių Šv. Valentino dienos dovanų moterims TOP-10. Pateikiame patarimus, ko negalima dovanoti moterims Šv. Valentino dieną.

Anemija arba kai norisi užkrimsti kreidos

Anemija arba kai norisi užkrimsti kreidos

Iškreiptas skonio pojūtis – vienas iš anemijos požymių. Tačiau kartais žmogus tai priima kaip natūralų dalyką. Štai viena pacientė reguliariai valgė kreidą, o savo gydytoją įtikinėjo, kad toks jos organizmo poreikis.

Natūralios kosmetikos specialistės Rūtos Daunoravičienės konsultacijos

Natūralios kosmetikos specialistės Rūtos Daunoravičienės konsultacijos

Kokio veido ar kūno priežiūros priemonės jums tinka? Kaip prižiūrėti problematišką odą? Kodėl verta rinktis natūralią kosmetiką? Kaip išspręsti odos problemas? Į šiuos ir panašius klausimus Jums atsakys mūsų konsultantė Rūta Daunoravičienė. Klausimus siųskite [email protected]. Lauksime!