Search Results for: "piratavimas"

Piratavimas: kasdienių poreikių tenkinimas internete pažeidžiant autorių teises (interviu)

Piratavimas: kasdienių poreikių tenkinimas internete pažeidžiant autorių teises (interviu)

„Nuosekliai daugėja ginčų dėl intelektinės nuosavybės teisės pažeidimų“, – sako Vilniaus universiteto Teisės fakulteto lektorius, advokatų kontoros „Borenius“ advokatas dr. Statys Drazdauskas. Teigdama, kad Vakarų Europoje autorių teisių apsauga veikia ženkliai geriau jau vien dėl gyventojų sąmoningumo ir atsakingumo, jam pritaria ir Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos pirmininkė, advokatė Dina Adomavičiūtė. Spalio 9–16 d. vykstantis festivalis „In Latino“ dalijasi pokalbiu, aktualiu ne tik teisininkams ar kūrėjams, bet ir visiems dirbantiems meno, kultūros ar komunikacijos srityse.

Kino ir muzikos kūrėjai: kodėl interneto teikėjai palaiko piratus

Kino ir muzikos kūrėjai: kodėl interneto teikėjai palaiko piratus, o ne mus?

Dar 2016-ųjų vasarą didžiausiems šalies interneto teikėjams buvo įteiktas Asociacijos LATGA ieškinys, kuriame reikalaujama panaikinti prieigą prie piratinės svetainės „Linkomanija.net“. Bylos procesas vis dar tęsiasi, o Asociacijai LATGA byloje atstovaujantį patyrusį advokatą Andrių Iškauską labiausiai stebina atsakovų teiginiai, kad esą „Linkomanija.net“ nepažeidžia autorių teisių ir nedaro jokios žalos autoriams. Tokių, švelniai tariant, keistų argumentų nesupranta ir žinomi Lietuvos muzikos bei filmų kūrėjai.

Mitai apie elektronines knygas

Mitai apie elektronines knygas

Pastarąsias keletą savaičių viešojoje erdvėje nerimsta diskusijos apie elektronines knygas. Rašytojai, leidėjai ir skaitytojai susiskirstę į kelias skirtingas stovyklas nesutaria, ar tai tinkamas skaitymui formatas ir ar reikia leisti lietuviškas elektronines knygas. Skeptiškai nusiteikusi pusė akcentuoja didelę piratavimo grėsmę, skaitymo įrenginių stoką ir brangų pagaminimą. Interneto knygyno Knygos.lt atstovai nusprendė pateikti keletą faktų, paneigiančių apie elektronines knygas vyraujančius mitus.

ACTA – kas ir kodėl?

ACTA – kas ir kodėl?

Per pastaruosius kelerius metus vadinamasis skaitmeninis „piratavimas“ kelia neišsemiamas diskusijas. Todėl nenuostabu, kad kiekvienas oficialus susitarimas, naujas įstatymas ar įstatymo pataisa vėl ir vėl užverda naujas aistras. Vieni ekspertai teigia, kad šis ginčas niekada nebus išspręstas, kiti siūlo susitaikyti – tokia yra progreso kaina, dar kiti – siūlo su „piratais“ dorotis įstatymų pagalba. Pasirodo, slaptu laikytas ACTA susitarimas šioje kovoje turi itin svarbų vaidmenį.

Kas trečias kompiuterių pardavėjas padeda platinti piratines programas

Kas trečias kompiuterių pardavėjas padeda platinti piratines programas

Prieš keletą savaičių „Slaptojo pirkėjo“ tyrimo metu visoje Lietuvoje buvo patikrinta 150 kompiuterinės įrangos parduotuvių. Bendrovės „Microsoft“ užsakymu atliktu tyrimu, kurį vykdė bendrovė „Spect-Dive“, buvo siekiama sužinoti, ar kompiuterių pardavėjai klientus aptarnauja kokybiškai, ar jie išmano originalios programinės įrangos privalumus ir informuoja klientus apie suteikiamas garantijas.

Atsisiųsti ar pirkti?

Atsisiųsti ar pirkti?

Kada paskutinį kartą žiūrėjote filmą naudodamiesi kompiuteriu? Gal galite išduoti, iš kur tą filmą gavote? Pirkote?.. Dauguma Jūsų veikiausiai atsakys, kad atsisiuntė iš vadinamųjų „torrent“ tinklalapių, P2P programų, bylų saugyklų („MegaUpload“), FTP serverių ar iš kitur… Ar kada susimąstėte, kad šie išvardinti būdai dažniausiai yra nelegalūs?

Virusais užkrėsta kas ketvirta piratinė „Windows“ kopija

Virusais užkrėsta kas ketvirta piratinė „Windows“ kopija

Nenorite mokėti už legalias „Windows“ programas? Tokiu atveju siųsdamiesi nelegalias labai rizikuojate, nes „Microsoft“ duomenimis, virusais apkrėsta kas ketvirta piratinė „Windows“ šeimos operacinių sistemų kopija.

Kino verslas: spragėsiai žudo Holivudą

Kino verslas: spragėsiai žudo Holivudą

Filmui „Įsikūnijimas“ greičiau nei per metus surinkus 2,8 mlrd. JAV dolerių atrodytų nepadoru teigti, jog Holivudo kino industrijos pamatai braška. Tačiau būtent tai sako britas Adrianas Honas, internetinės kompanijos savininkas, besidomintis intelektinės nuosavybės teise. Pateikiame „Telegraph“ publikuotas Hono mintis apie Holivudo verslo modelio trūkumus.