Search Results for: "pavojingiausi"

Pavojingiausios sporto šakos

Pavojingiausios sporto šakos

Sportas – sveikata! Turbūt šiuos žodžius kiekvienas (bent jau dauguma) girdėjo dar mokyklos laikais per kūno kultūros pamokas. Sakoma, jog sportas prailgina gyvenimą, juk sveikame kūne ir siela sveika…

Tačiau ar iš tikrųjų sportas visada užtikrina puikią sveikatą? O ir sporto šakų daugybė, ką geriausiai pasirinkti, kas būtų naudingiausia ir saugiausia? Žinoma, reikia sutikti, jog bet kurioje sporto šakoje galimos įvairios traumos, susižalojimai… Netgi nekaltai atrodantus šaškių žaidimas gali pakenkti sveikatai…

Bet kuriuo atveju, kiekvienais metais renkamos dešimt pavojingiausių pasaulyje sporto šakų. Dešimtukai kasmet nelabai keičiasi arba pasikeičia nežymiai. Tarp pavojingiausių sporto šakų daugiausia tų, kuriomis užsiima vyrai ir moterys.

Pavojingiausia moterims – palaikymo komados šokėja

Amerikoje, kur labai populiarus šis sportas, per metus suskaičiuojama apie 20000 rimtų traumų, kurias patiria komandų palaikymo šokėjos. Teigiama, jog yra didesnė tikimybė, jog per varžybas susižeis šokėja, o ne, pvz., krepšinio žaidėjas. Lūžusios kojos ar stuburo traumos – ne retenybė. Geras pasirodymas reikalauja aukų?

Regbis

Taip pat labai populiari sporto šaka Amerikoje, tačiau propaguojama ir kitose šalyse (taip pat ir Lietuvoje). Tai turbūt vienas žiauriausių kontaktinių žaidimų. Čia traumos tris kartus dažnesnės nei kariniuose susirėmimuose (!).

Plyšę raumenys, smegenų sukrėtimai, lūžę kaulai – tie žaidėjai sustoja tik tada, kai jau fiziškai nebegali toliau žaisti. Žinoma, tokiame sporte neapsieisi be kūno apsaugų, tačiau ir jos ne visada apsaugo.

Futbolas

Tai sporto šaka, kurioje dažniausiai patiriami smegenų sukrėtimai. Taip pat palyginti ne retai pasitaiko staigių mirčių. Futbolas yra viena iš sporto rūšių, kuriose įtraukiama ir galva, žaidžiama galva (ir čia kalbama tikrai ne apie mąstymą…).

Automobilių/motociklų lenktynės

Čia mirtys dažnos ir neišvengiamos, nes lenktynės neapsieina be didžiulio greičio (juk kitaip ir nebūtų lenktynės). Motociklininkai turi išlaikyti pusiausvyrą, važiuodami įvairiais keliais, posūkiais ir visa tai lydi beprotiškas greitis. O esant tokiam greičiui šalmas ar kitos apsaugos ne visada padeda.

Jojimas ant buliaus

Lipti ant nugaros toną sveriančiam įsiutintam gyvūnui turbūt tikrai labai drąsus žingsnis. Drąsus arba beprotiškas. Galbūt todėl Lietuvoje ši sporto šaka neprigijo. Kai kuriems šis žingsnis gali būti ir paskutinis.

Būti numestam keletą metrų – beveik būtinybė. Nors tereikia ant buliaus išsėdėti „tik“ (mažiausiai) aštuonias sekundes, tačiau įsiutęs gyvūnas visą tą laiką iš visų jėgų stengiasi numesti nepageidaujamą „svorį“. Tikriausiai tai pavojingiausios aštuonios sekundės pasaulyje.

Žirgų lenktynės

Žirgas – ne bulius ir jis nesistengia numesti raitelio, tačiau tai irgi viena pavojingiausių sporto šakų pasaulyje. Amerikoje iš 100000 dalyvių užfiksuotos 128 mirtys (žinoma, žirgų mirtys čia neįtraukiamos…).

Galbūt galima sakyti, jog tai nėra jau toks didelis skaičius, tačiau jei palyginsime šį sportą su kita taip pat pavojinga šaka – boksu, gali tekti pakeisti savo nuomonę. Idomu, jei žirgų sporte mirčių skaičius viršija šimtą, tai bokse iš 100000 dalyvių miršta 1-2.

Nardymas povandeniniuose urvuose

Dar viena šaka, priskiriama prie pavojingiausių pasaulyje. Didžiulis gylis, ledinis vanduo, neištirti požeminiai urvai, hipotermija, atsiskyrimas nuo nardymo komandos, menkas matomumas, oro trūkumas – tai tik keletas iš pavojų, tykančių vandenynų gelmėse. Nors nardytojai ir būna puikiai pasiruošę, apmokyti, tačiau ir jie neapsaugoti nuo šių grėsmių.

Dekompresija (slėgio sumažėjimas) gali sukelti problemų su stuburo smegenims, plaučiais, smegenims. Sakoma, jog pasisekę nardymai yra tie, iš kurių grįžtama.

Kopimas į kalnus/alpinizmas

Yra įvairių alpinizmo rūšių. Tai gali būti lipimas į uolas, snieguotais kalnais, taip pat kopimas, nešantis su savimi bagažą arba be jo ir pan. Galima ne tik paslysti, bet pavojų sukelti gali ir pasikeitusios oro sąlygos.

Būnant tokiame aukštyje, pagalbos gali tekti ir ilgiau palaukti, juk, pvz., medikų sraigtasparniui nusileisti ant uolos būtų sudėtinga. Hipoksija (deguonies trūkumas), hipotermija, nušalimai, pneumonija (plaučių uždegimas) – tai dažniausios alpinistų nelaimės. Net 179 alpinistai (iš 1300) žuvo, norėdami įkopti į garsųjį Everestą.

Ledo ritulys, golfas, slidinėjimas…

Čia tik gali sužeisti lazda, ar pastumti, bet gali trenkti žaidėją ir į apsauginę sienelę. Galbūt truputį keista, tačiau prie pavojingų šakų priskiriamas ir golfas. Nors atrodytų, jog nėra kontakto su kitu žaidėju, taigi ir traumų būtų galima išvengti.

Amerikoje per metus įvyksta apie 4000 mirčių golfo lauke. 5% dėl blogo oro (dėl žaibų!). Pavojingas yra ir banglenčių sportas (ne visada pasiseka „suvaldyti“, pvz., 6m. aukščio bangą), ir slidinėjimas, ir… tikriausiai visos sporto šakos.

Netgi begalinis noras turėti gražias kūno formas gali būti pavojingas, ne tik dėl galimų traumų, pvz., treniruoklių salėje, jei neteisingai atlieki pratimus, tačiau ir dėl per didelio noro pasiekti tobulybę. Juk kas per daug, tas irgi nesveika…

Taigi sportas ne visada suteikia sveikatos, kartais jis gali būti netgi labai pavojingas sveikatai. Net ir pati paprasčiausia ir nesudėtingiausiai atrodanti sporto šaka gali sukelti pavojų (dėl daugybės, galbūt kartais sunkiai paaiškinamų priežasčių). Tačiau, jeigu jau pasirenkate kažkokią sporto šaką, tuomet žinokite, „į kokią galerą jus velnias neša“ ir būkite atsargūs! Gerų rezultatų!

TOP 10 pavojingiausių ginklų pasaulyje

TOP 10 pavojingiausių ginklų pasaulyje

Galingiausios pasaulio valstybės demonstruoja savo raumenis rodydamos naujausius ginklus ir technologijas. Tačiau, kurie ginklai yra patys veiksmingiausi, daro maksimalią žalą, reikalauja mažiausiai laiko ir pastangų, norint įvaldyti ginklą bei turėjo didžiausią globalią įtaką pasaulyje?

Knygų pusryčiuose - Kaune gimusi pavojingiausia Amerikos moteris (konkursas)

Knygų pusryčiuose – Kaune gimusi pavojingiausia Amerikos moteris (konkursas)

1869 metais Kaune, Vilijampolėje, gimė pavojingiausia Amerikos moteris. Taip amerikiečių saugumo tarnybos vadino Jungtinėse Valstijose anarchizmo ikona tapusią Emmą Goldman (1869–1940). Keturis kartus suimta ir kalinta JAV kalėjimuose, kartą ištremta iš šios šalies, ji nesiliovė drąsiai kovoti už engiamųjų – darbininkų, moterų, kareivių, prostitučių, homoseksualų – teises ir sugadino daug kraujo valdžios vyrams. E. Goldman veikla padarė lemiamą įtaką XX a. pirmosios pusės anarchizmo ir feminizmo plėtrai.

Vagystės iš automobilių. Pavojingiausios vietos Lietuvoje

Vagystės iš automobilių. Pavojingiausios vietos Lietuvoje

Vagystė iš automobilio – svetimo daikto ar svetimos nuosavybės pasisavinimas iš automobilio be teisėto savininko sutikimo. Ar kada nors iš jūsų, jūsų pažįstamų ar draugų buvo pavogę grotuvą ar kitą daiktą iš automobilio? O gal ne vieną kartą nukentėjote nuo ilgapirščių? Jeigu taip, šiandien galite sumažinti riziką pagal turimą informaciją pasirinkę automobilio statymo vietą.

Didžiausia ir pavojingiausia pasaulyje riedlentė (video)

Didžiausia ir pavojingiausia pasaulyje riedlentė (video)

Riedėti gatvėse ar tam skirtose aikštelėse ir atlikti paprastus triukus bet kuriam patyrusiam „skeiteriui“ yra pastangų nereikalaujantis, smagus užsiėmimas, tačiau važiuoti didžiausia pasaulyje riedlente bandant ją suvaldyti jau yra ne tiek linksma, kiek gniaužianti kvapą užduotis.

„Pavojingiausia“ visuomenės grupė – homoseksualai

„Pavojingiausia“ visuomenės grupė – homoseksualai

Daugelis sociologinių tyrimų byloja lietuvius esant vienus homofobiškiausių Europoje: kas trečias mano, kad tik visiškas homoseksualų nebuvimas nekeltų problemų visuomenei; kone ketvirtadalis bijo homoseksualių žmonių kaimynystės; tarp dominuojančių stereotipų yra homoseksualumo tapatinimas su liga, nuodėme, pedofilija. Bandymas apie homoseksualus kalbėti ne menkinančiu ar kritikuojančiu tonu it cunamis sukelia masinę isteriją ir yra rizikingas.

Atsargiai

Atsargiai, bakterijos! 8 daiktai, kuriais geriau nesidalinti

Mėgstate dalintis daiktais? Taip, tai draugiškumo ženklas, bet ar tikrai tai nėra rizikinga? Juk žmonės nešioja daugybę virusų, kuriuos lengvai gali perduoti kitiems.

Arizonos universiteto mikrobiologai atliko tyrimą, kurio metu išrinko 8 labiausiai bakterijomis ir virusais užkrėstus daiktus.

Netgi, atrodytų, nekalčiausias parkerio pasiskolinimas iš draugo gali baigtis rimtomis bakterinėmis ligomis ar virusais.

Pirkinių vežimėliai

Tik pagalvokite, jūs ką tik padėjote kopūstą toje pačioje vietoje, kurią prieš kelias minutes trypė į pirkinių vežimėlį įkeltas vaikas. Ir, mamos, negi norite savo vaiką sodinti ten, kur ką tik buvo padėtas žalias viščiukas?

MSN.com teigimu, pirkinių vežimėliai yra tarsi bakterijų rifai. Amerikoje net 80 proc. vežimėlių yra užkrėsti E. coli bakterijomis, gripu, peršalimais.

Norėdami išvengti bakterijų, prieš ir po apsipirkimo, švariai nusiplaukite rankas.

Bankomatai

Pasirodo, bankomatai ir jų liečiamieji ekranai turi bene daugiausiai įvairiausių bakterijų ir virusų. Vienas pavojingiausių „radinių“ – MRSA bakteriją, kuri yra atspari daugeliui antibiotikų, dirgina odą ir netgi gali baigtis mirtimi. Patys pavojingiausi bankomatai – esantys viduje, didžiausią dienos dalį praleidžiantys šešėlyje ir panašiai. Šiek tiek švaresni – esantys saulės kaitroje. Norėdami išvengti pavojingų užkratų – prieš naudodami bankomatą, nuvalykite jį drėgna servetėle ir, žinoma, po naudojimo nusiplaukite rankas.

Dantų šepetėliai

Ar esate kada nors naudoję kito žmogaus dantų šepetėlį? O galbūt paskolinote savąjį draugui? Daugiau tokios klaidos nedarykite – netgi artimiausio žmogaus dantų šepetėlis gali būti tikras bakterijų lizdas.

Valydami dantis žmonės nulupa dalelę burnos odos. Nuo dantų šepetėlio galite „pasigauti“ B ir C hepatitą, ŽIV. Šiomis ligomis praktiškai neįmanoma užsikrėsti bučiuojantis. Tad, jeigu pamiršote savo dantų šepetėlį, geriau visai nesivalykite dantų negu naudokite svetimą šepetėlį.

Šukos

Šukuojantis kartu su plaukais pasilieka dalelė odos (ypatingai – šepečiuose). Galvos odoje taip pat gali būti daug bakterijų, tad negi lankydamiesi kirpykloje, įsitikinkite, kad kirpėjas prieš naudojimą dezinfekuotų šukas.

Parkeriai ir pieštukai

Taip, į juodąjį „nesidalinimo“ sąrašą patenka ir parkeriai ir pieštukai. Atrodo, kas čia tokio iš kolegos pasiskolinti parkerį? Netiesa, ant parkerio arba pieštuko gali būti itin daug bakterijų, ne tik todėl, kad dauguma žmonių reguliariai nesiplauna rankų, bet ir mėgsta graužti parkerio galiuką. Jums tai gali baigtis gripu, peršalimu ar net rimta burnos infekcija. Stenkitės visuomet naudoti savo parkerį ir nešiokitės drėgną servetėlę, kuria galėtumėte pasinaudoti, jeigu staiga prireiktų svetimo.

Mobilieji telefonai

Pasirodo, moterų telefonai yra kur kas nešvaresni negu vyrų. Tai gali būti dėl makiažo priemonių arba tiesiog todėl, kad statistiškai moterys peršalimu serga dažniau negu vyrai. Jeigu tenka pasinaudoti svetimu telefonu – po to švariai nusiplaukite rankas.

Makiažo priemonės

Stenkitės nenaudoti svetimų makiažo priemonių ir, ypatingai venkite kosmetikos parduotuvėse esabčių pavyzdžių. Pasak MSN.com, po du metus trukusio tyrimo, buvo nustatyta, kad daugiausiai bakterijų yra lūpų ir akių makiažo priemonėse.

Nuotolinio valdymo pulteliai

Jeigu tenka naudotis svetimu nuotolinio valdymo pulteliu (tarkime, viešbutyje), būtinai prieš tai jį nuvalykite servetėle, o po naudojimo, nusiplaukite rankas. Pasirodo, pultelis yra vienas nešvariausių objektų, naudojamų buityje, nes žmonės tiesiog tingi nusiplauti rankas po tualeto arba po darbų lauke.
Laikas.lt
Parengta pagal MSN.com

Kaip atrodyti nuotraukose gerai?

Kaip atrodyti nuotraukose gerai?

Jei kada nors žiūrėjote į save nuotraukoje, ir matomas vaizdas privertė susigūžti, vadinasi, puikai žinote, kad fotoaparatas, kaip ir veidrodis, niekada nemeluoja.

Taigi, kai esate visuomenės dėmesio centre, ir papracai seka fotoobjektyvais kiekvieną Jūsų žingsnį, būtina ne tik elgtis padoriai, bet ir išmanyti, kaip įvairiomis aplinkybėmis padarytose nuotraukose visada atrodyti geriau. Ir vargu ar kas žino šias gudrybes geriau nei čekų kilmės JAV multimilijonierė Ivana Trump, viena iš labiausiai fotografuojamų pasaulio moterų.
Štai jos patarimai:
KAIP ELEGANTIŠKAI IŠLIPTI IŠ AUTOMOBILIO
Išlipančios iš automobilio sijonuotos moterys yra vienas mėgstamiausių paparacių vaizdų, nes ne tik atskleidžia fotografuojamo asmens elegantiškumą, bet ir teikia daug galimybių užfiksuoti juokingą kadrą… Pavojingiausia tokiose situacijose – iškeliant kojas nevalingai pademonstruoti pasauliui savo apatinius rūbelius. Svarbiausia, išlipant iš automobilio, stenkitės nepakelti kelių aukščiau strėnų, ir, prieš atidarant duris, būkite prie jų kiek įmanoma arčiau. Išlipant iškart tieskite kūną – taip atrodysite oriau.
ŽIŪRĖKITE Į OBJEKTYVĄ PER PETĮ
Tokia poza beveik garantuoja gerą kadrą, nes atrodo natūrali ir nesurežisuota, be to, žaisminga. Kita priežastis –žiūrint per petį, fotokamera užfiksuos tik tris ketvirčius Jūsų veido, ir jis nuotraukoje atrodys siauresnis. Net kai nežiūrite į fotografą pro petį, galite išgauti tą patį efekltą, lengvai pasukdama galvą į dešinę ar į kairę. Žiūrint tiesiai į kamerą, veidas nuotraukoje atrodys apvalesnis.
KODĖL REIKIA SUKRYŽIUOTI KOJAS
Nuotraukoje sukryžiuotos kojos tiesiog siaurina strėnas (užpakalį). Taip pat patartina viršutinės kojos pėdą nulenkti žemyn, nes tai sukelia įspūdį, kad koja yra keliais centimetrais ilgesnė – jokia pasaulio moteris tikrai neužpyktų, jei jos kojos būtų dar ilgesnės. Tačiau kas kita sukryžiuotos ant krūtinės rankos – jos įrėmina viršutinę Jūsų kūno dalį ir sukelia griežtą bei atstumiantį įspūdį. Taip pat neleiskite rankoms kadaruoti šalia šonų, nes atrodys, kad jaučiatės nepatogiai. Geriausia rankomis į ką nors atsiremti – tokia poza rodo, kad Jūsų atsipalaidavusi ir turite gerą laiką.
KAIP SEDĖTI
Jei būsite fotografuojama sėdinti, verčiau sėskite ant sofos ar minkštasuolio ranktūrio, nei ant pačio baldo. Tai padarys Jūsų sedėseną tiesesne, be to, Jūsų kojos nebus priplotos prie sofos (o tuo pačiu, ir nebus pastorintos). Be to, patartina nuo fotoaparato kiek nusisukti, nes sukelia liekninantį efektą, ir atrodysite plonesnė, nei sėdinti tiesiai prieš objektyvą.
APŠVIETIMAS
Venkite aplinkos, kuri verčia Jus prisimerkti. Jei saulė spigina Jums tiesiai į akis, paprašykite fotografo pereiti į kitą vietą. Be to, saulės šviesa neišvengiamai sukurs šešėlius ant Jūsų veido, tad geriausia stovėti atvirame šešėlyje, pavyzdžiui, po medžiu. Profesionalus fotografų apšvietimas balina spalvas, todėl, fotografuojantis su tokio tipo apšvietimu (pavyzdžiui, atelje) patarinta naudoti tamsesnį makiažą, nes su šviesiais tonais atrodysite kaip Adamsų šeimynėlės narė. Tačiau, jei Jūsų maskara yra pernelyg tamsi, akys nuotraukoje atrodys mažesnės nei iš tiesų yra. Ir nesusigundykite užsidėti daugiau makiažo, nei priklauso, nes nuotraukose bet koks veidas visada atrodo labiau kaip kaukė.
Netiesa, kad negalima fotografuotis, kai objektyvas atsuktas į šviesą. Iš tiesų, nėra geresnio būdo paslėpti savo veido bruožų trūkumus, kaip atsistoti nugara į šviesos šaltinį. Be to, blykstė visada išryškina raukšles bei pabrėžia veido raudonį. Geriausia fotografuotis atvirame ore, per saulėlydį arba saulėtekį, tada apšvietimas būna „minkščiausias“.
KAIP ŠYPSOTIS
Visada šypsokitės – rimtu veidu atrodysite įsitempusi ar prisisėmusi vandens į burną. Tačiau dirbtinė šypsena yra dar blogiau – ji visada akivaizdžiai nenatūrali. Geriausias būdas išgauti tinkamą šypseną – įsivaizduoti, kad fotografas yra Jūsų geriausias draugas. Galvokite apie kažką malonaus, bet būkite atsargi, neperlenkite lazdos – pernelyg plati šypsena išryškins raukšles apie akis.
PAREMKITE VEIDĄ RANKA
Taip Jūs automatiškai atrodysite atsipalaidavusi. Galva neabejotinai bus palenkta į vieną pusę, ir taip atrodysite prieinama bei gundanti. Galų gale, tokia poza tinka ir kalbantis su mielu draugu… Flirtuokite su kamera, o jei fotografas Jums patrauklus – flirtuokite ir su juo – tik, aišku, įsitikinusi, kad šalia nėra Jūsų vyro ar draugo…
KAIP LAIKYTI GALVĄ
Truputį pakeltas smakras sumažina dvigubą pagurklį ir vizualiai mažina nosies dydį. Palenktus galvą žemyn, ant Jūsų veido atsiras tamsių šešėlių, todėl tikrai yra daugiau priežasčių fotografuojantis laikyti galvą iškelta. Yra nedidelė gudrybė, kaip suteikti savo burnai ir žemesniajai veido daliai geresnę formą – prispauskite liežuvį prie vidinės viršutinių dantų pusės. Keistai jausmas, sutinku, tačiau jis tikrai duoda gerus rezultatus.
Ilgaveidžiams geriau žvelgti į objektyvą šiek tiek pakėlus smakrą aukščiau. Tačiau plačių šnervių ir mėsingos nosies savininkams verčiau žvelgti į objektyvą iš padilbų.
APRANGA
Pagrindinė taisyklė – nesifotografuoti fone, kurio spalva sutampa su Jūsų aprangos spalva. Antra, balti vyriški marškiniai niekada neatrodo tvarkingai nuotraukose – ji išskaido žmogaus figūros kontūrus, o vaizdajuostėje išbalansuoja kitas baltas spalvas. Dar blogiau nei balti marškiniai – žali arba violetiniai: jie suteikia veidui nenatūralų atspalvį ir iškraipo veido bruožus. Geriausiai šiuolaikinių fotoaparatų matricos perteikia mėlyną spalvą.
FIGŪRA
Nuotraukos centre esantis asmuo visada atrodys storesni, nei stovintys jam iš šonų.
KO NEREIKIA DARYTI:
Nevalgykite ir nesišypsokite tuo pačiu metu. Taip visada atrodysite įsitempusi, ir šypsena atrodys dirbtinė. Verčiau užsidenkite burną ranka, nes kramtantis žmogus bet kuriuo atveju nuotraukose atrodo juokingai.
Nesifotografuokite atviroje saulėje. Būsite priversta prisimerkti, ir ant veido atsiras šešėlių.
Nepūskite lūpyčių ir atvirai nerodykite nepasitenkinimo, kai šalia yra fotografas. Fotoaparatas yra negailestingas užverstoms akims ar piktoms veido išraiškoms.
Kai kurie fotografai mano, kad vienos akies mirktelėjimas atrodo seksualiai, tačiau momentinėse nuotraukose to užfiskuoti praktiškai neįmanoma – visada atrodysite kaip tinginė ar prisigėrusi alkoholio. Pataupykite mirtelėjimus tiems, kuriems išties norite tai padaryti.
Vienintelis žmogus, kuriam leidžiama pamatyti visus Jūsų dantis, yra stomatologas. Šypsotis atvira burna yra gerai, tačiau niekam nemalonu matyti, kiek Jūs turite plombuotų dantų…

Straipsnį parengė Giedrius Drukteinis
elegancija.eu

Rykliai: bijoti nereikia. Pasitikėti taip pat

Rykliai: bijoti nereikia. Pasitikėti taip pat

Ar žinojote, kad nuo ryklių žmonės miršta net 45 kartus rečiau negu nuo žaibo ir net 70 kartus rečiau negu nuo šunų užpuolimo. Remiantis „Business Insider“ atlikta analize, ryklių pavojus gyvybei yra vienas mažiausių, o kur kas nesaugiau yra vaikščioti, kramtyti maistą ar keliauti bet kokia transporto priemone. Vis dėlto, net ir žinant šiuos faktus, nerti į vandenį su šiais plėšrūnais yra baisu, tačiau tuo pačiu – patrauklu. Sužinokite, kur geriausia pasimatyti su rykliais ir kaip pasiruošti šiai pramogai.

5 faktai

5 faktai, kurių greičiausiai nežinojote apie krovinių pervežimą

Jei kas dieną nedirbate su keliomis logistikos kompanijomis, greičiausiai šių faktų tikrai nežinosite. O vertėtų. Juk logistikos rinka Lietuvoje yra išvystyta itin aukštu lygiu. Esame žinomi visoje Europoje dėl savo puikios geografinės padėties ir kvalifikuotų vežėjų. Dėl šių priežasčių turėtume daugiau domėtis krovinių pervežimu.