Search Results for: "paroda Lofte"

Fotografijų paroda „Young blood“ bus pristatyta su muzikiniu svečiu iš Vokietijos – Siopis

Fotografijų paroda „Young blood“ bus pristatyta su muzikiniu svečiu iš Vokietijos – Siopis

Pusės metų draugystę tarp ambicingų fotografų „TWODICKS“ ir „Jagermeister“ komandos netrukus užtvirtins pirmoji bendra paroda „Young blood“. Fotografų užfiksuotus naktinio gyvenimo nuotykius jau galima pamatyti Kauno klube „G Loftas“ ir Vilniaus klube „Briusly“. Šį savaitgalį parodos atidarymo vakarėliuose Vilniuje ir Kaune svečiuosis Siopis („Get Physical“, Vokietija), Few Nolder, St. Stereo ir Recoco.

S. V. Mitchello parodos lankytojai LOFTE klaidžiojo po labirintą (Foto)

S. V. Mitchello parodos lankytojai LOFTE klaidžiojo po labirintą (Foto)

Menų fabrike „Loftas“ – nauji vėjo gūsiai. Čia pirmą kartą suorganizuota… paroda – daugiajutiminis S. V. Mitchello labirintas „Bardo“. Parodos atidaryme apsilankė ir žinomi Lietuvoje žmonės. Meno labirintu vaikštinėjo ir dizaineris Giedrius Paulauskas su žmona, ir muzikos kritikas, gyvos muzikos renginių organizatorius, lietuviško roko pasaulio legenda Dovydas Bluvšteinas, ir muzikologas Darius Užkuraitis su Nijole Statkute bei kiti.

„Dar anksčiau išgirdęs parodos pavadinimą, iškart pagalvojau apie Brigitte Bardot, tačiau ši paroda nė kiek nepanaši į ją. Bardo Tibeto kultūroje reiškia tarpinį pasaulį, vietą, kur žmogaus siela nukeliauja po mirties tam, kad būtų įvertinta prieš sugrįždama į žemę reinkarnacijos būdu. Tai vieta, kur susiduriame patys su savimi“, – į parodos atidarymą susirinkusieims svečiams garsiai brito S. V. Mitchello kūrybą pristatė geras menininko bičiulis Darius Užkuraitis.

Sudėtingas labirintas buvo montuojamas tris dienas. Tai konstrukcija, kuri lankytojus veda per skirtingus paveikslus ir patyrimus, taip pat šios konstrukcijos dalys parodos svečius izoliuoja nuo realybės ir perkelia į kitą jutimų dimensiją.

Ši paroda – tai šešių metų kūrybinės veiklos rezultatas. „Bardo“ paveikslai – daugiau, nei tik piešiniai: „Linkstu juos vadinti „šventais veidrodžiais”, kurie suteikia galimybę kiekvienam žvilgtelti į savo paties „bardo“. Taip, mano piešiniai tamsūs, tačiau tamsa reikalinga tam, kad įžvelgtume šviesą”, – ekspozicijos prasmę aiškina pats menininkas.

Į brito parodos atidarymą Vilniuje svečiai suvažiavo iš viso pasaulio (Didžioji Britanija, Portugalija, Šveicarija ir pan.) – tiek menininko draugai, tiek kolekcionieriai, tiek buvę S. V. Mitchello klientai.

Praeityje garsus tatuiruočių meistras Steve’as dirbo ne viename tatuiruočių salone Europoje, o Didžiojoje Britanijoje netgi turėjo savąjį. Taigi pasaulyje gyvena daug žmonių, kurie ant daugiau nei pusės savo kūno „nešioja“ jo amžinus kūrinius – tatuiruotes. Atidaryme dalis jų pademonstravo kūrėjo darbus ant savo kūnų. „Tatuiravimas man suteikė daug žinių apie žmogaus kūną ir protą“, – savo kūrybos ištakas paaiškina S. V. Mitchellas.

Mintis kurti „Bardo“ ir užsilikti Lietuvoje britui kilo ne iškart. Menininkas iki to daug keliavo, pusantrų metų gyveno su Navajų ir Hopi genčių indėnais JAV. O paskutinės kelionės į Indiją metu, kur S. V. Mitchellas įsiliejo į tremtyje reziduojančių Tibeto pabėgėlių buitį, kūrėjas gavo palaiminimą iš paties orakulo. Tai įkvėpė imtis „Bardo“ projekto.

„Mano darbai nėra tradiciškai nutapyti teptuku – jie sukurti naudojant specialią techniką-purškimą aerografu, kiekvienas vaizdas kuriamas sluoksnis po sluoksnio. Mes negalime paliesti savo svajonės, bet galime ją išgyventi ir jausti. Dėl to aš neliečiu savo paveikslų nei ranka, nei teptuku. Visi jie sukurti be fizinio kontakto“, – savo kūrybos techniką ir principus paaiškina britų menininkas.

Paroda „Bardo“ veiks spalio 14-19 dienomis nuo 14.00 iki 22.00 h. Parodą galima bus apžiūrėti ir specialaus meno turo metu – šį šeštadienį vidurnaktį. Daugiau informacijos apie parodą www.menufabrikas.lt.

Multimedijos ir muzikos festivalis „Insanitus“ iš Kauno keliasi į Vilnių

Multimedijos ir muzikos festivalis „Insanitus“ iš Kauno keliasi į Vilnių

Didžiausias tarptautinis multimedijos ir muzikos festivalis Lietuvoje – „Insanitus“ – po penkių metų ištikimybės Kauno urbanistinėms erdvėms lapkričio 6-14 d. keliasi į Vilnių.

„Talentų bankas“ pristato: „Threesome“

„Talentų bankas“ pristato: „Threesome“, kuriems labai tinka šis pavadinimas (interviu, foto)

Šiandien „Talentų banke“ pristatome trijulę kūrybingų bei ambicingų jaunuolių, pasivadinusių gana dviprasmišku pavadinimu „Threesome“. Taigi, kas jie tokie ir ką veikia trise?

Lotynų Amerikos kultūros dienos siūlys kiną

Lotynų Amerikos kultūros dienos siūlys kiną, muziką ir pokalbius

Kuo darosi šalčiau, tuo daugiau renginių pasiūloma, kad sušalę kultūros mėgėjai turėtų kur nueiti. O Lotynų Amerikos kultūros dienos – tai išvis karšta visomis prasmėmis proga pamatyti renginius šalies, kur žiema apsilanko ypač retai.

Kaune prasideda festivalio TARP renginiai

Kaune prasideda festivalio TARP renginiai

Spalio 12-14 dienomis aktyviausius Kauno kultūros taškus užplūs daugiasluoksnė meno ir poezijos festivalio TARP renginių programa, kurią sudarys nemokamos poetinio kino peržiūros, fotografijų parodos atidarymas bei neužmirštama džiazo, poezijos ir performansų naktis.
„Džiaugiamės šiemet galėdami tokią įvairią ir tarptautinę programą pristatyti ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, o vėliau – Klaipėdoje. Lietuvos publikai kasmet siekiame atskleisti platų tarpdisciplininio meno ir poezijos formų diapazoną, todėl festivalio programoje pristatome parodas, poezijos skaitymus, performansus, menų sintezes, filmų peržiūras, muzikos ir poezijos improvizacijas. Dėl renginių įvairovės festivalis tampa patrauklus itin plačiai auditorijai, kuri mūsų festivalyje tarsi naujai atranda poeziją,“– pasakoja Edvinas Grinkevičius ir Dovilė Butnoriūtė, festivalio programos organizatoriai Kaune.

Tarp kino ir poetikos: „Judantys eilėraščiai“

Plati festivalio programa įtiks įvairiausiam skoniui. Kaip ir kasmet TARP fetsivalio programoje pristatomas autorinis trumpo metro kinas, kuriamas atsispiriant nuo vieno eilėraščio, eilutės ar simbolio. Todėl įžanginis festivalio renginys – poezijos filmų peržiūra „Judantys eilėraščiai“ spalio 12 d. 20 val. kavinėje „Kultūra“ (Donelaičio g. 16) pristatys poetų D.Jurevičiaus ir B.Januševičiaus bei video-menininkų V.Malčiaus ir A.Maknytės darbus. Kartu festivalis tęsia tradicijas ir pristato poetinių filmų konkurso rezultatus. Šių metu konkurso tema savo laiku kontraversiškai vertinamos poetės B.Pūkelevičiūtės eilėraščio eilutė: „Aš vadinu Tave savąja neramybe, nes jokio / Kito vardo tau nesurandu“. Geriausius, įdomiausius, kompetentingos komisijos atrinktus trumpametražius filmus žiūrovai kviečiami pamatyti spalio 13 d. 18 val. VDU galerijoje „101” (Laisvės al. 53).

Tarp eilėraščio ir fotografijos: „Ypatingas pasiūlymas“

„YPATINGAS PASIŪLYMAS visiems poetams ir poetėms, kuriems raidės ir žodžiai nebekelia fizinio pasitenkinimo“ – tai eilutė iš Manto (Šamano) Gimžausko eilėraščio „ANTIGRAVITACINĖ VORUTA“. Šį eilėraštį interpretuoti ir rezultatus pristatyti šiemet kaip niekada šamaniškame festivalyje TARP jau žinomus ir perspektyvius fotomenininkus (Rūta Jankauskaitė, Dmitrijus Matvejevas, Linas Šinkūnas, Valdemaras Jurelevičius, Marius Aksijonaitis, Saulius Žiūra, Ramūnas Blavaščiūnas ir kt.) sukvietė parodos kuratorius, fotografas D.Jurevičius. Fotografai buvo kviečiami pateikti savąsias „antigravitacines vorutas“ – darbų ciklą iš dviejų ar trijų spalvotų, šiek tiek į pop art’o ar dadaizmo stilistiką „nukrypusių“ fotografijų. Spalio 14d. 19 val. paroda atidaroma VDA KDF galerijoje (Muitinės g. 4). Paroda veiks iki Spalio 27d. Smalsūs kauniečiai kviečiami įvertinti šio poetiško eksperimento rezultatus!

Tarp poezijos, performansų ir džiazo: pripažinti atlikėjai iš viso pasaulio

Finalinis festivalio TARP renginys nustebins net ir nemažai mačiusią Kauno publiką. Spalio 14 d. 21 val. Kulminacinis festivalio renginys prasidės buvusio Kauno kailių fabriko „Vilkas“ erdvėse, lofte „Gargaras“ (Raudondvario pl. 101). Unikalioje miesto erdvėje bus pristatyta turininga, originali ir tarptautinė programa.
Vakarą pradės charizmatiškas poetas „Luulur“ iš Estijos. Jis pademonstruos performansinį skaitymą – atliks neegzistuojančia, savo paties kalba parašytus eilėraščius. Vėliau sceną perims ryškiausia festivalio viešnia – Kimberley Bianca, intriguojanti ir šiuolaikiška medijų menininkė iš Australijos. Poetė savo pasirodymuose jungia medijas ir poeziją į vieną bendrą darinį. Pasaulio festivalių scenose vertinama Bianca pristatys naujausią, dar beveik niekur nerodytą, performansą pavadinimu „Baltlantis“.
Vakaro eksperimentus tęs poetas ir muzikantas Robin Bale iš Didžiosios Britanijos. Jo performansas „Repeticije Kolone“ – istorijos pasakojimo, atlikimo meno ir gyvai atliekamos audio/vizualios prezentacijos dėlionė. Performatyviajai vakaro daliai pasibaigus žiūrovus pasitiks teatrologės, poetės Vaivos Grainytės, saksofonisto Gražvydo Kardoko bei perkusininko Arūno Perioko projektas „Regina“. „Reginos“ žanras, priklausomai nuo ją sudarančių žmonių, balansuoja tarp poetiško džiazo, minimalistinės psichodelikos ir ekscentriško folk-techno. Šį kartą „Reginos“ skambesį nulems naujas – Vaivos, Arūno ir Gražvydo – trio.
Muzikinę programą toliau tęs ir džiazo dygsniais vakaro atmosferą kurstys perspektyvi, džiazo konkursuose įvertinta, vienoje scenoje su pačiu Erik Truffaz koncertavusi (post)džiazo grupė „Sheep got waxed“. Įdomios grupės kompozicijos nuves prie vakaro kulminacijos – džiazo ir poezijos „jam session“. Tai unikali galimybė pamatyti poetus, improvizuojančius scenoje tekstais ir tuo pačiu metu jiems talkinančius muzikantus.
Poezijos festivalis TARP Spalio 12 – 14 dienomis poezijos ir kitų menų sintezėmis džiugins Kauno publiką.

Daugiau informacijos apie festivalį ieškokite www.tarpfest.lt

Didžiuosius miestus užlies festivalio TARP renginių banga

Didžiuosius miestus užlies festivalio TARP renginių banga

Visą pasaulį įspūdingais audiovizualiniais pasirodymais stebinanti Didžiosios Britanijos ir Vokietijos elektroninės muzikos grupė „Planningtorock“ spalio 7 d. koncertu Vilniuje (menų fabrike Lofte) iššaus TARP festivalio atidarymo šampano kamštį. Šeštą kartą organizuojamas festivalis naujas meno formas visą spalio mėnesį demonstruos Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune.

Audiovizualinės poezijos festivalis TARP: Miesto šamanų regėjimai

Penkerius metus plėtęsis, augęs ir kasmet į netradicines erdves užsienio ir lietuvių atilikėjų kūrinius bei pasirodymus atrasti kvietęs festivalis TARP šiais metais skelbia nebeišsitenkantis pogrindžio erdvėse. Todėl poetine energija putojanti muzikinių, literatūrinių ir vizualinių renginių banga spalio mėnesį užtvindys didžiųjų Lietuvos miestų scenas.
„Šiais metais visą festivalio idėją vienijanti miesto šamanų regėjimų tema buvo pasirinkta neatsitiktinai, – teigė festivalio iniciatorė, poetė, grupės „AVaspo” vokalistė G. Labanauskaitė. – Kai burtai ir užkalbėjimai ima veikti pasitelkiant naujausias technologijas, netikėčiausiu metu ima vertis šiuolaikiški ir šamaniški miesto regėjimai.“

Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune – atlikėjai iš viso pasaulio

Spalio 7 dieną šamaniškai muzikos, poezijos ir vaizdų energijai prasiveržus „Planningtorock“ pasirodymo metu Lofte, festivalio renginių ciklą iki pat spalio 30 dienos didžiuosiuose Lietuvos miestuose tęs muzikiniai, poetiniai, vizualinio, tarpdisciplininio meno, interaktyvūs ir kt. pasirodymai.
Festivalio metu bus galimybė išvysti latvių grupės „Orbita“, estų poeto klasiko Jaan Malin (pasivadinusio pseudonimu Luulur), australų menininkės Kimberley Bianca, britų atlikėjo Robin Bale, lietuvių atlikėjų ir grupių „Kamanių Šilelis“, „AVaspo“, „Verslo rizikos rezervas“, „Sala“, „Rumunija“, „Vilkduja“, „Sheep got waxed“, „Regina“, Mesijaus Kudirkos, Jacques Gaspard Biberkopf, ir kitų pasirodymus. Festivalio programą spalio 30 d. (Lofte, Vilniuje) pabaigs išskirtinis JAV repo ir slam poezijos sensacijos – Saul Williams – pasirodymas.
Festivalio metu vyks įvairių netradicinių formų poezijos skaitymai – slam poezijos varžybos, poezijos jam‘ai, pripažintų Lietuvos poetų poezijos skaitymai mistiškoje V.S. Mitchell parodoje, Energetikos ir technikos muziejuje ir kt. Susirinkusieji į renginius turės galimybę išvysti įvairius poetinis filmus, susipažinti su kasmet TARP organizuojamo poetinio filmų konkurso darbais bei sudalyvauti konkurso nugalėtojų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonijoje Nacionalinėje dailės galerijoje spalio 15 d.
Šiais metais festivalis skatins prisiminti Birutės Pūkelevičiūtės bei Manto Gimžausko (Šamano) poeziją, dalyvaujant poetinių filmų konkurse ar išvystant fotografijų parodą „Ypatingas pasiūlymas…“.
Daugiau informacijos apie festivalį ieškokite www.tarpfest.lt

Nuotraukos – Dariaus Jurevičiaus (praėjusiųTARP festivalių akimirkos)

Tibeto apeigų ir šamanizmo įkvėptos parodos premjera

Tibeto apeigų ir šamanizmo įkvėptos parodos premjera

Spalio 13–19 d. menų fabrikas „Loftas“ virs mistikos, šamaniškų ritualų, budistinio lengvumo ir fantastikos elementų erdve – čia bus atidaryta unikali britų kilmės menininko Steveno Vincento Mitchello darbų paroda.

„Bardo“ projektas – tai kvapą gniaužiančių paveikslų ir skulptūrų serija, gimusi ritualinių Tibeto apeigų, šamanizmo ir meditacinių praktikų fone. Paskutinės kelionės į Indiją metu, kur S. V. Mitchellas gyveno su tremtyje reziduojančiais Tibeto pabėgėliais ir kur jam buvo suorganizuotas susitikimas su Dalai Lamos ir Tibeto vyriausybės vyriausiuoju dvasiniu patarėju, tapo svarbiu įvykiu dailininko gyvenime. Dvasinio skaitymo, ateities spėjimo metu jis gavo palaiminimą iš paties orakulo – tai ir buvo įkvėpimas imtis „Bardo“ projekto.

„Mane įkvepia tai, kas mistiška. Tapydamas aš išeinu į „kitokį“ pasaulį – tamsos ir simbolių pasaulį”, – sako pats menininkas.

Parodos pavadinimas, kilęs iš tibetiečių kalbos, „bar“ reiškia „tarp“, o „do“ – „du“. Šia sąvoka apibrėžiama dvasios būsena, pažodžiui verčiama „tarp dviejų“ – gimimo ir mirties. Pagal Tibeto „Mirusiųjų knygą“, turime tik du pasirinkimus: pasiekti amžinąjį nušvitimą ir išsilaisvinti iš žemiškųjų vargų, arba atgimti naujame kūne. „Bardo“ – tai tarpinė būsena, „erdvė“ tarp gimimo ir mirties, būtent šios erdvės atvaizdavimo savo kūriniais ieško Stevenas.

Kiekviena menininko paroda – ištisa vizualinė kelionė ne tik per parodos kūrinius, bet ir juos supančią aplinką. „Vilniaus parodoje paveikslai tikrai vien nekabės ant sienų. Ši paroda – tai kompleksinė patirtis. Čia naudosiu šventą Tibeto geometriją ir paleisiu žiūrovus į meno labirintą. Per judėjimą šiuo labirintu ir vyks parodos patyrimas. „Patirtis” – esminis raktažodis, o detales, įdomumo dėlei, kol kas palaikysiu paslaptyje“, – tęsia darbų autorius.

S. V. Mitchello darbai buvo eksponuojami žymiausiose Europos sostinių galerijose. 15 metų patirtis studijuojant šamanų, žynių meną JAV, Kanadoje, gyvenimas su indėnų gentimis padarė didelę įtaką jo kūrybai.

Siurrealistas, magiškojo realizmo, fantastikos ir eksperimentinio meno atstovas S. V. Mitchellas kūrybinį kelią pradėjo kaip tatuiruočių meistras: „Tatuiruotės yra atskira meno forma. Ji padeda žmogui išreikšti savo viziją ir įamžinti ant savo odos. Tai taip pat ir puiki šamanizmo praktika. Jaučiu didelę pagarbą šiam menui. Jis buvo didžiulė dalis mano gyvenimo – iš abiejų adatos pusių“. Šiuo metu menininkas garsėja savo preciziškomis skulptūromis ir darbais, sukurtais specialia purškimo technika aerografu – taip kiekvienas vaizdas kuriamas sluoksnis po sluoksnio.

„Mes negalime paliesti savo svajonės, bet galime ją išgyventi ir jausti. Dėl to aš neliečiu savo paveikslų nei ranka, nei teptuku. Visi jie sukurti be fizinio kontakto. Tai sukuria magišką svajonės jausmą piešiant. Įvaldyti ir ištobulinti šią techniką užtruko apie 5 metus – dabar tai tarsi mano kūno dalis“, – procesą nupasakoja autorius.

S. V. Mitchellas parodos „Bardo“ premjerai Vilnių pasirinko neatsitiktinai: „Lietuva – pirmoji Europos šalis, kur eksponuosiu savo darbus. Norėjau pagerbti šios šalies žmones, tad didžioji dauguma „Bardo” kūrinių yra sukurti čia. O po netikėtos pažinties su muzikantu Viktoru Diavara menų fabrike „Loftas”, iškart žinojau, kad tai bus ta vieta, kur pristatysiu bus pristatyta.“ Tuo pačiu tai ir pirmoji meno paroda surengta „Lofte”.

Laikas.lt

Naujas loftų kvartalas be lietuviško lofto standartų (Interviu

Naujas loftų kvartalas be lietuviško lofto standartų (Interviu, Foto)

Loftų kultūra jau spėjo suformuoti stereotipą mūsų tautiečių sąmonėje ir pasąmonėje. Vieniems gyventi lofte atrodo mada, o kitiems – nepriimtinas gyvenimo būdas… Čia gyvenantiesiems, žinoma, tai natūralus dalykas. Projektas „Loft Town“ keičia susidariusią situaciją ir kuria kitokį lofto bei jo gyventojo veidą.

Kalbamės su projekto dizaineriais – Dalia Mauricaite ir Nauriu Kalinausku.

Projektas „Loft Town“ – naujas loftų kvartalas buvusioje Kuro aparatūros gamykloje ar kažkas daugiau?

50 000 kv. m. buvusių gamyklos statinių pradėtas formuoti savotiškas miestas mieste, kuriame bus įrengti butai, biurai, studijos, komercinės patalpos.

Įrengėte demonstracinį keturių aukštų lofto interjerą. Koks šio sumanymo tikslas?

Taip padalinome 200 kv. m. erdvę tarsi į du loftus. Pirmą aukštą su antresole įrengėme kaip butą su vaikų kambariu, atskiru miegamuoju, darbo kambariu, dviejomis voniomis. Antrą aukštą su antresole – kaip namų ofisą. Tokiu būdu parodėme, kad toje pačioje vietoje galima ir dirbti, ir gyventi. O svarbiausia, pademonstravome lofto galimybes, parodėme, kad loftas nėra specifinė vieta, kurioje gyvena specifiniai žmonės, kad tai tik tuščia erdvė, kurią galima įsirengi taip, kaip nori.

Ar brangu stilingai įsirengti loftą? Kalbu apie baldus, apdailą… Kokios kainos vyrauja jūsų demonstracinėje versijoje?

Žmonėms, įsirengiantiems naują būstą, labai svarbu renkantis medžiagas galvoti apie visumą, o ne apie atskirų detalių kainas. Klientai dažnai susikoncentruoja ties perkamo daikto kaina ir pamiršta visumą. Pavyzdžiui, bijo kloti brangias grindis, nes tada neužteks pinigų stalui. Svarbiausia teisingai sudėlioti akcentus: ant kokybiškų grindų stalą galima atsivežti iš senelių ar net pasidaryti iš senų durų… Planuojame išleisti Demo interjero katalogą, kuriame bus galima aiškiai paanalizuoti kiekvieno daikto kainas atskirai ir kokio biudžeto reikėtų įsirengti kambarį būtent taip. Katalogo tikslas – taupyti kliento laiką ir padėti jam susigaudyti tarp interjero įrengimo subtilybių bei padėti atsirinkti naujus interjero apdailos sprendimus, medžiagų tiekėjus.

Minėjote, kad šioje demonstracinėje versijoje pateikėte nestandartinių sprendimų. Gal galite keletą jų paminėti?

Vienas iš jų – stiklo siena atskirianti erdves ir padedanti išlaikyti privatumą bei šviesos srautą. Kitas neįprastas sprendimas tai vonių grindų ir sienų poliaritarinė danga be jokių sujungimų. Naudojome net septynias skirtingas grindų dangas tam, kad lankytojai pamatytų jas realiame interjere. Skirtingos sienų dangos: dažytos skirtingom tekstūromis, tapetuotos. Kelių tipų durys – pirmame aukšte įrengtos durys be staktų – daugelio žmonių svajonė, kurią sugriauna statybininkai arba durų gamintojai teigdami, jog tai neįmanoma… Panaudojome tikrai nemažai funkcionalių sprendimų, kuriuos tikrai verta apžiūrėti atvykus į Demo loftą.

Kiek autentiškas išliko pats buvusio fabriko pastatas? Kiek jis toks išliks toliau vystat projektą?

Labai džiugu, kad projekto įgyvendintojai tiki pastato verte ir vertina istoriją. Juk visi supranta, kad nugriauti ir pastatyti iš naujo įprastą daugiabutį yra kur kas pigiau ir paprasčiau, nei projektuoti, rekonstruoti, išlaikant žemaaukštį pastatą miesto centre. Komplekso uždaruose kiemeliuose ir viršutiniuose aukštuose išlieka įspūdingos arkos, kurios puikiai atsiskleidžia Demo lofte. O tikintiesiems gandais, kad gyventi buvusioje gamykloje žema ar net pavojinga, siūlome apžiūrėti autentiškų skaidrių, iliustruojančių buvusios gamyklos darbuotojų kasdienybę, parodą.

Kiek turtinių vienetų planuojama įrengti ir kokia jų kaina?

Pirmasis iš trijų etapų bus pradėtas statyti šių metų rugsėjį, o jau ateinančias Šv. Kalėdas naujuose namuose švęs pirmieji gyventojai. Pirmojo etapo metu bus įrengta 200 nekilnojamojo turto vienetų. Visų kaina labai skirtinga. Ją lemia daug faktorių – plotas, lokacija, aukštas, patalpos aukštis ir t. t. Tie kas pasiklysta interneto platybėse Demonstraciniame interjere galės susipažinti su realiu „Loft Town“ projekto maketu ir net pamatyti, kaip saulė apšvies būsimo būsto langus.

Kuo šis loftų kvartalas skirsis nuo loftų Ševčenkos gatvėje?

Ševčenkos gatvės loftuose – savaeigis judėjimas. Čia žmonės pirko plotą gamybinėse patalpose, be projekto, patys darė viską nuo nulio – statė pertvaras, kanalizaciją, keitė stogą, langus ir t. t. Todėl pirmajame lietuviškame loftų kvartale ir gyvena daug architektų, kurie supranta, kaip įsirengti būstą, tiksliau kaip suprojektuoti nusipirktą plotą. Tai tas pats, kas pastatyti namą, tik čia dar norint pravesti kokį vamzdį reikia susitarti su tame pačiame name gyvenančiais kaimynais. Kvadratinis metras „Ševčenkoje“ prieš aštuonerius metus kainavo, žinoma, gal dešimt kartų mažiau nei čia, tačiau viską įsirengiant išleista nemažai pinigų ir sugaišta daug laiko. Svajojantiesiems gyventi lofte ir nenorintiesiems penkerius metus praleisti statybose reikėtų rinktis vystytojų kuruojamus projektus, tokius kaip „Loft Town“ su pakeista paskirtimi, miesto komunikacijomis, infrastruktūra, gerbūviu…

Primename, kad Demo loftas atviras visada, kaip ilgai besitęsianti paroda su išsamiu gamintoju katalogu. Tad nepraleiskite progos susipažinti su interjero dizaino, projektavimo naujovėmis, o gal net įsigyti loftą buvusioje autentiškoje buvusio fabriko erdvėje.

Dovilė Raustytė
Nuotr. Ieva Varkojytė

Naujas „Lofto“ sezonas. Ką pamatysime ir išgirsime?

Naujas „Lofto“ sezonas. Ką pamatysime ir išgirsime?

Atostogų vasarą išėjęs Vilniaus menų fabrikas „Loftas“, ilsina tik per metus įspūdingų grupių maratoną atlaikiusias grindis. Užkulisiuose šiomis dienomis jau ryškėja artėjančio naujo sezono žiežirbos – nuo metamorfozių krepšinio čempionato metu iki išskirtinių parodų bei koncertų, tarp kurių – ir pasaulinės elektroninės muzikos pažibos „Jazzanova“.

Kai visos Lietuvos akyse bus tik krepšinis, „Loftas” taps tikra jo fanų šventove. 500 kvadratinių metrų erdvė visą čempionato laikotarpį bus pati tikriausia krepšinio taverna su galingu ekranu ant didžiosios sienos, krepšinio aikštele taiklumui miklinti bei koncertais su Lietuvos ir užsienio atlikėjais, tarp kurių – ir kosmopolitiškos charizmos asai „N.O.H.A.” iš Vokietijos.

„Iki krepšinio čempionato jau skaičiuojame nebe savaites, o dienas. Ir vis dažniau susilaukiam nekantrių klausimų – kur čia įdomiau įsitaisius stebėti varžybų? Tad „Lofto“ krepšinio taverna bus ypatinga vieta susirinti ir drauge laikyti kumščius už pergales”, – idėją palaikė Vilniaus miesto Vilniaus miesto Savivaldybės administracijos Kultūros, Sporto ir Turizmo departamento direktorė Kristina Ulevičiūtė.

Pasibaigus krepšinio karščiui, jį keis kitas – koncertų ciklas dedikuotas pasaulio muzikos žanrui. Kartu su partneriais „Gera muzika gyvai“, neseniai Lietuvai dovanojusiais JAV grupės „Ozomatli” pasirodymus, menų fabrikas pakvies į muzikinę kelionę po atokiausius pasaulio pakampius. Koncertų seriją atidarys užburiantys žymaus Malio atlikėjo Samba Toure muzikos garsai.

Spalį „Lofte“ įvyks unikali menininko Steven Vincent Mitchell daugiajutiminė darbų paroda.

S. V. Mitchell darbai eksponuojami žymiausiose pasaulio šiuolaikinio meno galerijose – „Saatchi&Saatchi” Londone, “Chiellerie” Amsterdame ir t.t. Tačiau didžiausias menininko pasiekimas – kelionė į Tibetą bei susitikimas su šio regiono savivaldos atstovais bei palaiminimas iš paties Dalai Lamos iliustruoti svarbiausią nepripažintos šalies istorinį paveldą – Tibeto Mirusiųjų Knygą. „BARDO“ parodos piešiniai – būsimos Mirusiųjų Knygos iliustracijos – įspūdingi giliaprasmiai kūriniai, nukeliantys į kitą jutimų dimensiją.

Tačiau bene didžiausia rudens naujiena ir džiaugsmas visiems Lietuvos melomanams – lapkritį numatytas Vokietijos elektroninės muzikos grandų „Jazzanova” koncertas.

1995-aisiais susiformavęs šešių didžėjų ir prodiuserių kolektyvas iki šiol yra nu-jazz, chillout ir jazz house muzikos autoritetas ir ypatingai laukiamas svečias svarbiausiose pasaulio elektroninės muzikos šokių scenose.

„Kiekvienas, nors kiek rimčiau besidomintis elektroninės muzikos raida, yra praėjęs „Jazzanova’os” etapą. Tad pamatyti juos gyvai Vilniuje – proga, kurios praleisti neįmanoma. Ir tai – tik vienas iš panašaus kalibro renginių, kuriuos esame suplanavę rudeniui. „Loftas“ rugsėjį pasitiks stipriai – tiek renginių skaičiumi, tiek ir atvežamais vardais”, – būsimais koncertų planais dalijasi menų fabriko įkūrėjas Viktoras Diavara.