Search Results for: "pakelti nuotaiką"

Santykis su savimi: kelios gudrybės

Santykis su savimi: kelios gudrybės, kaip greitai pakelti sau nuotaiką

Turbūt nė nereikia sakyti, jog dažnas kas rytą pabunda ne pačios geriausios nuotaikos, o jei dar „netyčia“ dingo karštas vanduo, neužsiveda automobilis, visą kelią link darbo lydi kamščiai ir aibės kitų bėdų, kurios mažų mažiausiai nepakelia nuotaikos. Yra keletas triukų, kuriuos pasitelkus, galima bet kur ir bet kada nors trumpam pakelti savo nuotaiką ir gauti teigiamų emocijų. Ekspertai vieningai sutaria, jog laimės jums neatneš nei pinigai banko sąskaitoje, nei nuo veido išnykusi raukšlelė, panaudojus kremus.

Nuotaikai pakelti – mažieji „selfiai“ (foto)

Nuotaikai pakelti – mažieji „selfiai“ (foto)

Nors ir žinome, kad kažkas iš mūsų juoksis, papučiame lūpytes ir spaudžiame telefono ar fotoaparato mygtuką. Mažieji modeliai selfių paskirties nesupranta, jiems tai tiesiog būdas gerai praleisti laiką, šiek pasimaivyti. Pažiūrėkite, kokie mieli ir išdykę suaugusiuosius kopijuojantys vaikai.

Bloga nuotaika? Pasiklausykite klasikinės muzikos!

Bloga nuotaika? Pasiklausykite klasikinės muzikos!

Ruduo – geriausias metas apsilankyti klasikinės muzikos koncerte. Netikite? Pasaulyje vis daugėjant susirgimų depresija ir sveikatos specialistams ją jau skelbiant XXI a. liga, mokslininkai vis labiau gilinasi į alternatyvius depresijos gydymo būdus. Vienas iš tokių daugeliui dar neatrastų kelių įveikti nuotaikos sutrikimus neabejotinai yra klasikinė muzika.

Kaip žiemą pagerinti nuotaiką?

Kaip žiemą pagerinti nuotaiką?

Šaltuoju metų laiku daugelis iš mūsų susiduria su depresija: dienos apniukusios, vakarai šalti, problemoms galo nematyti – visa tai priveda prie visiškos apatijos. Kaip pasikelti nuotaiką?

Daiktų pusryčiai. Įdomiausi pirkinių maišeliai (foto)

Daiktų pusryčiai. Įdomiausi pirkinių maišeliai (foto)

Ėjimas apsipirkti kelia nuobodulį? Ką gi, neabejojame, jog šie pirkinių maišeliai turėtų tikrai pakelti nuotaiką ir varginantį procesą padaryti kur kas molonesnį. Ir, neabejokite – tokie linksmi, nešvankūs ar net kiek šiurpoki daikčiukai privers nusišypsoti ne tik jus, bet ir sutiktus praeivius.

„Liūdnų slibinų“ gimtadienis: už švarą

„Liūdnų slibinų“ gimtadienis: už švarą, „Anykščių šilelį“, mažaūgių svajones ir moterų teises

„Liūdni slibinai“ nėra jau tokie liūdni ir tikrai moka linksmintis bei pakelti nuotaiką kitiems – tokia tiesa dar kartelį buvo įrodyta šį penktadienį sostinės „New York“ klube, kuriame Dominykas Vaitiekūnas, Aistė Lasytė ir Vaidas Kublinskas pristatė savo naująjį „kūdikį“ „Albumas be jokių Ė“ bei šventė garbingą ketverių metų gimtadienį.

Šalin rudeninę depresiją! 20 būdų

Šalin rudeninę depresiją! 20 būdų, kaip išgyventi rudenį

Ruduo prišaukia blogą nuotaiką ir net depresiją. Tačiau rudeniniai depresijai reikia nepasiduoti ir stengtis elgtis taip, kad ruduo nesugadintų mūsų geros nuotaikos. Šiame straipsnyje rasite 20 būdų, kaip rudenį pakelti nuotaiką.

Iš ko galima pažinti agresyvius vairuotojus?

Iš ko galima pažinti agresyvius vairuotojus?

Amerikos psichologų atliktas tyrimas atskleidė, jog vairuotojai, siekiantys išskirti savo automobilį iš kitų tokiais dalykais kaip pagal užsakymą pagaminti valstybiniai automobilio numeriai, didesnis duslintuvas ar net lipdukai, yra linkę dažniau demonstruoti agresyvų elgesį kelyje*. Tyrimas rodo, kad 90 proc. agresyvių vairuotojų yra vyrai, dažniausiai 25–44 metų amžiaus, tačiau auganti tendencija demonstruoti agresiją už vairo pastebėta ir tarp moterų**.

Agresyviu vairavimu laikomi tokie veiksmai kaip greičio viršijimas, itin staigus startavimas užsidegus žaliam šviesoforo signalui, važiavimas per arti kitų transporto priemonių, pavojingas manevravimas iš vienos eismo juostos į kitą, kitų eismo dalyvių neinformavimas apie ketinamus atlikti manevrus, šviesoforų ir eismo ženklų ignoravimas. „Yra konkrečių situacijų, kuriose mes galime tikėtis agresyvaus elgesio. Tarp tokių situacijų tikrai yra eismo kamščiai ar sudėtingesnės kelio atkarpos, kur keičiami kelio ženklai ar atliekami kiti darbai, taip pat važiuojant į ir iš darbo, grįžtant namo po atostogų ar savaitgalių“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos direktorius. Dabar, žinodami psichologų atlikto tyrimo rezultatus, galime numatyti, kad vairuotojai, siekiantys išskirti savo automobilius iš kitų, tikėtina, kelyje elgsis agresyviai.

Jei kelyje pastebite agresyvų vairuotoją, išlikite ramus. Pirmiausia pabandykite užleisti jam kelią. „Turėtumėme vengti situacijų, kurios yra potencialiai provokuojančios. Geriau nebandyti aplenkti, vytis ar blokuoti agresyvaus vairuotojo automobilį kelyje. Patariama vengti akių kontakto, kuris gali sukelti papildomą pyktį. Turėtumėte ignoruoti agresyvius gestus, tiesiog neatsakykite į juos. Jei matote, kad automobilis vairuojamas taip, kad kyla pavojus kitiems vairuotojams, turėtumėte apie tai pranešti policijai“, – pataria „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai. Niekada nereikia bandyti pamokyti agresyvų vairuotoją, nes tai – policijos patrulių užduotis.

Jei įtariate, kad esate linkęs demonstruoti tokį elgesį, kuris yra būdingas agresyviems vairuotojams, turėtumėte vengti tokių situacijų, kurios skatina vairuoti pavojingai. Teisingiausia būtų susitelkti ties vairavimu – kalbėjimas telefonu ar nervingas knaisiojimasis rankinėje blaško ir gali erzinti ne tik jus, bet ir kitus, esančius kelyje. Jei jaučiatės susierzinęs, pabandykite pakelti nuotaiką įsijungdami atpalaiduojančios muzikos. Skubėjimas niekada nepasitarnauja nervingiems žmonėms, todėl visada stenkitės išvykti šiek tiek anksčiau ir suplanuokite kelis alternatyvius maršrutus, kurie leistų aplenkti transporto kamščius.

Kai esate itin liūdnas arba išsiblaškęs, geriau rinkitės kitą transportą – viešąjį ar taksi. „Bet jei sėdite savo automobilyje ir žinote, kad vėluosite, tiesiog priimkite faktą, kad šį sykį nespėsite laiku ir tiek“, – sako „Renault“ vairavimo mokyklos instruktoriai.

Kaip elgtis susidūrus su agresyviu vairuotoju:
Užleiskite jam kelią;
Nesivykite jo;
Venkite akių kontakto;
Neatsakykite į agresyvius gestus;
Jei vairuotojas yra pavojingas kitiems eismo dalyviams – skambinkite policijai.

Jei pats esate agresyvus vairuotojas:
Venkite stresinių situacijų: transporto kamščių, skubėjimo;
Susikoncentruokite ties vairavimu, venkite blaškymosi;
Įsijunkite ramią, atpalaiduojančią muziką;
Jei esate labai liūdnas – nevairuokite;
Prisiminkite, kad vairuojant saugumas turėtų būti pagrindinis jūsų rūpestis.

Laužkis „Šventinio bankucheno“ (interviu

Laužkis „Šventinio bankucheno“ (interviu, foto)

Užsukus į „Albatrosą“, kurį laiką pasitikdavo ant baro stovintis puikiai pažįstamas lietuviškų vestuvių palydovas šakotis, liaudyje labiau žinomas bankucheno vardu. Ir ne šiaip sau, o papuoštas žybsinčiomis lemputėmis. „Šventinis bankuchenas“, – pagalvoji ir tada supranti, kad čia tikrai jis. Taip atrodė „Šventinio bankucheno“ flajeris. Jei kviečia, reikia nueiti. Gal ir tundra, bet tą vakarą pirmą kartą gyvai mačiau Shidlo, arba Luko Šidlausko (27 m.), atliekamus bajerius (ne pasirodymus su lietuviško regio grupe).

„Nykštietiškas triatlonas 2012“ dalyviams linkima ištvermės (Interviu)

„Nykštietiškas triatlonas 2012“ dalyviams linkima ištvermės (Interviu)

Šiemet antrus metus iš eilės įvyks turistinis-sportinis renginys – Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas 2012”. Tokiu originaliu būdu naujojo turistinio sezono pradžią pažymės Anykščiai – 2012 metų Lietuvos kultūros sostinė. Kalbamės su renginio iniciatoriumi.