Search Results for: "oslas"

Brangiausi pasaulio miestai: Oslas

Brangiausi pasaulio miestai: Oslas, Ciurichas ir Ženeva. O kur Vilnius?

Nesvarbu, ar gyventojai nuomoja būstą Osle, Ciuriche ir Ženevoje, ar turi nuosavą, būdami šiuose miestuose jie tikrai jaučiasi brangiausiais pasaulio gyventojais.

Tokias išvadas priėmė trejus netus pokyčius pasaulyje stebėjęs Šveicarijos UBS bankas. 2009 m. pradėto ir kasmet atnaujinamo tyrimo „Kainos ir atlyginimai: perkamosios galios palyginimas pasaulyje“ (Preise und Löhne – Kaufkraft rund um die Welt) metu ekonomikos pokyčiai stebimi 73 pasaulio miestuose. Tyrimo duomenys nustatomi atsižvelgiant į 122 prekių ir paslaugų krepšelį, 122 su darbu, atlyginimu ir darbo laiku susiję klausimai paremti 14 profesijų duomenimis. Iš viso surinkta 30 tūkstančių anketinių duomenų.

Šių metų tyrimo ataskaitoje skelbiama, kad kainų atžvilgiu brangiausia gyventi yra Norvegijos sostinėje Osle, Šveicarijos miestuose Ciuriche ir Ženevoje. Kiek geriau šioje situacijoje Danijos sostinei Kopenhagai ir Švedijos sostinei Stokholmui.

veicarija, kaip ir Islandija, Norvegija ir Lichtenšteinas, nepriklauso Europos Sąjungai. Jos yra Europos Laisvos Prekybos Asociacijos ( ELPA) narės.

Londonas (Didžioji Britanija) pagal kainų ir paslaugų brangumą užima 15-ą, Dublinas (Airija) – 20-ą, Maskvą (Rusija) – 42-ą vietą. Pigiausiai už 122 prekes ir paslaugas mokėsite Delyje, Mumbajuje (Indija) ir Maniloje (Filipinai).

Vilniuje (60) gyventi pigiau nei Varšuvoje (Lenkija) (46), Šanchajuje (Kinija) (49), Prahoje (Čekija) (52), Rygoje (Latvija) (53) ar Taline (Estija) (56). Tačiau pagal brangumą Lietuvos sostinė lenkia Kijevą (Ukraina) (61), Meksiką (Meksika) (64).

Tyrimas parodė, kad dabar Jungtinių Valstijų miestuose gyventi pigiau nei ankstesniais metais. UBS vertinimu, didžiąja dalimi tam pasitarnavo JAV dolerio kurso kritimas kitų valiutų atžvilgiu.

Didžiausių algų sostinės – taip pat Ciurichas ir Ženeva. Jiedu šiemet į trečiąją vietą nustūmė Kopenhagą, 2009 m. tituluotą atlyginimo dydžio lydere. Visgi Danijos sostinėje po mokesčių valstybei gyventojo kišenėje liktų mažiau nei Osle ar Sidnėjuje (Australija). Šveicarijos priežastis – geresni šalies BVP rodikliai nei praėjusio tyrimo metu. Kopenhagoje šį augimą „sukramtė“ 2 metus augusi infliacija. Danijos ekonomikai įtakos turėjo ir euro nuosmukis. Tuo tarpu Šveicarijos frankas dabar išgyvena aukso amžių.

Londone (22) prieš mokesčius gyventojų gaunamas atlyginimas yra 20 vietoje, dydžiu panašus į gaunamą Majamyje (JAV) ir Vienoje (Austrija). Maskvoje (41) gaunamos algos lygis mažai skiriasi nuo Taipėjaus (Taivanas), Singapūro ir Honkongo.

Taline (46) darbo užmokesčio dydžiai beveik nesiskiria nuo Prahos, Varšuvos ir Stambulo (Turkija). Vilnius pagal šiuos rodiklius – tik 52 vietoje. Jame ne ką geriau nei Bratislavoje (Slovakija), Dohoje (Kataras), Bogotoje (Kolumbija) ar Rygoje (55).

Mažiausi prieš mokesčius atlyginimai – Nairobyje (Kenija), Maniloje, Mumbajuje.

Daugiausiai sau leisti gali Ciuricho, Sidnėjaus ir Liuksemburgo (Liuksemburgas), Majamio ir Los Andželo (JAV) gyventojai. Jų perkamoji galia didžiausia tuo atveju, jeigu jie pirktų savo šalyje pagamintus produktus ir vietoje teikiamas paslaugas.

Maskva pagal šį rodiklį užima 37-ą, Talinas – 43-ą, Praha – 46-ą, Varšuva – 52-ą vietas.

Vilniaus ir Rygos padėtis dar prastesnė – jie atitinkamai dalinasi 54 ir 57 vietomis. Šios Baltijos šalių sostinės rodikliais yra panašios į Santjagą (Čilė) ir Buenos Aires (Argentina). Kijevas pagal šiuos paskaičiavimus – 68-as.

Gal vertėtų ir nenusivilti… Savo šalyje pagaminto „tipiško prekių krepšelio“ beveik neįperka Meksiko, Manilos, Nairobio ir Džakartos (Indonezija) gyventojai.

Visus tyrimo duomenis rasite UBS internetiniame puslapyje.

Šie rodikliai dar ne kartą keisis. Valiutų kursai tai kyla, tai leidžiasi. JAV doleris neseniai buvo smukęs kaip niekad žemai, vis daugiau kritikos sulaukia euras. Šių metų rugpjūtį Šveicarijos frankas buvo pasiekęs neregėtas aukštumas, o dabar yra vėl kiek „palengvėjęs“.
O kas bus rytoj?
Nerijus Drochneris

Pritrenkiantys 3D gatvės piešiniai

Pritrenkiantys 3D gatvės piešiniai

3D gatvės menas išpopuliarėjo jau XVI amžiuje, Renesanso dailininkams dekoruojant prabangių vilų sienas. Grafičiu šio meno nepavadinsi, bet būtų nuostabu kažką panašaus išvysti ir Lietuvos miestuose.

Pateikiame nuostabias gatvės iliuzines apgaules, dažnai tampančias vienu pagrindiniu turistų foto-taikykliu

Festivalio TARP viešnia Jenny Hval: „Mano kūryba – šiek tiek autsaiderių

Festivalio TARP viešnia Jenny Hval: „Mano kūryba – šiek tiek autsaiderių, atsiskyrėlių muzika“

Spalio 25 dieną klube „Kablys“ (Vilnius, Kauno g. 5, II aukšte), nuo 21 val. pasigirs skandinavišos muzikos garsai. Lietuvių klausytojams savo paskutiniojo albumo „Viscera“ programą pristatys muzikos atlikėja, poetė ir vizualiųjų menų kūrėja Jenny Hval iš Norvegijos, reikšmingiausia šių metų „TARP“ festivalio viešnia. Artimesnei pažinčiai – interviu su atlikėja.

„Laikas.lt“ savaitės TOP komentarai (rugsėjo 22-29 d.)

„Laikas.lt“ savaitės TOP komentarai (rugsėjo 22-29 d.)

Na ką, mūsų mieli komentatoriai, žiūrime, ką mums parašėte šią savaitę.

„Scanorama“ skatina – galvoti ir žiūrėti

„Scanorama“ skatina – galvoti ir žiūrėti, ką nori (Foto)

Lapkričio 10 d. Vilniuje apokaliptine juosta „Melancholija“ bus atidarytas Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Šiemet devintą kartą vyksiantis festivalis gali pasigirti ne tik turtingiausia programa, bet pirmą kartą vyksiančiu Baltijos jūros regionio šalių ir Japonijos bendros gamybos forumu.

Makalius. Kiek kainuoja iš oro uosto nuvažiuoti į miesto centrą? (II dalis)

Makalius. Kiek kainuoja iš oro uosto nuvažiuoti į miesto centrą? (II dalis)

Kiek kainuoja iš oro uosto nuvažiuoti į miesto centrą? Briuselis, Paryžius, Oslas, Stokholmas, Milanas
Prieš savaitę supažindinome Jus su autobusų ir traukinių kainomis iš Londono, Barselonos ir Romos oro uostų iki miesto centro. Šįkart tęsiame mažiausių kainų paieškas, į kurias prijungiame ir visų Jūsų pajėgas, skatindami pasidalinti savo pigiausia kelione iš išvardintų miestų oro uosto iki miesto centro.
Ne paslaptis, kad kartais kelionė iš pigių skrydžių bendrovių bazinių oro uostų iki miestų, į kuriuos neva nusileidžia lėktuvai, gali kainuoti brangiau, nei patys lėktuvo bilietai. Čia – keli įrodymai.
Briuselis. Charleroi oro uostas (Šarlerua)
“Ryanair” išvystė šį oro uostą nuo visiško nulio – anksčiau čia buvo visiškai nereikšmingiems skrydžiams skirtas oro uostas, tačiau dabar tai viena pagrindinių pigių skrydžių bendrovių bazė. Lėktuvo bilietai Kaunas-Briuselis-Kaunas retai kada kainuoja daugiau, nei 150 lt, o štai 45 minučių kelionė autobusu Brussels Charleroi oro uostas – Paryžiaus stotis kainuoja 26 eurus į abi puses (90 lt). Autobuso tvarkaraštis pritaikytas prie skrydžių tvarkaraščio.
Keli Makalius.lt skaitytojai pasidalino savo idėjomis pigesnei kelionei iki miesto centro – štai, vienas jų rekomenduoja iš oro uosto vykti iki Charleroi miesto autobusu už 2,5 euro, o iš ten – traukiniu iki Briuselio (kaina 6,50 eur). Sutaupome apie 30 litų.
Paryžius. Beauvais oro uostas (Buvei).
Deja deja, pigių kelionės iki miesto alternatyvų nelabai pavyko rasti. Paprasčiausias ir greičiausias kelias nukakti iki pagrindinės Paryžiaus stoties – tai sėsti į autobusą ir už 30 eur (105 litus) į abi puses kiek daugiau nei valandą vykti iki miesto. Iš ten metro traukiniais lengvai pasieksite savo viešbutį. Beje, į šį autobusą bilietų pirktis internet kol kas negalima.
Oslas. Rygge oro uostas.
Ne paslaptis, kad Norvegija yra viena brangiausių šalių Europoje. Kelionė viešuoju transportu šioje šalyje taip pat nepigi – studentai į abi puses sumokės 210 NOK (Norvegijos kronų), kitaip – 94 litus. Įprasta šio bilieto kaina – 250 NOK (112 lt) į abi puses.
Beje, Rygge oro uostas nuo Oslo nutolęs 60 kilometrų.
Stokholmas. Skavsta oro uostas.
Džiaugiatės įsigytas pigiais lėktuvo bilietais iš Vilniaus arba Kauno į Stokholmą? Taip, turime gausybę puikių pasiūlymų skrydžiams į Stokholmą iš laikinosios arba dabartinės Lietuvos sostinių,o bilietų kainos prasideda vos nuo 42 lt į abi puses su visais mokesčiais.
Tačiau vertėtų nepamiršti ir to, kad Skavsta oro uostas yra įsikūręs ne prie Stokholmo. Iki jo laukia pusantros valandos kelionė. “Flygbussarna” autobusai į abi puses suvežios už 27 eurus (terravision.eu puslapyje galima įsigyti bilietus – 94 litai).
Tačiau Makalius.lt puslapio skaitytojai dalinasi savo patirtimi apie pigesnes keliones iš oro uosto iki Švedijos sostinės – anot jų, už 20 kronų (9,20 LT) reiktų važiuoti iki Nykoping miestelio geležinkelio stoties, o iš ten, iš anskto nusipirkus bilietą, traukinys Nykoping-Stockholm kainuos 49 kronas ( 22 litus).
Naudodamasis proga norėčiau parekomenduoti apsilankyti Nykoping mieste – labai gražus, tvarkingas, vartus į jūrą turintis miestas, kuriame praleidome 5 valandas ir pamatėm tikrai labai įdomiu vietų (uostas, senamiestis, pasivaikščiojimas paupiu).
Milanas. Bergamo oro uostas.
Keista, bet abu Milano oro uostai (Malpensa ir Bergamo) yra gerokai nutolę nuo miesto centro. Pakalbėkim apie Bergamo oro uosto transportą, kadangi tiek Ryanair, tiek Wizzair iš Vilniaus skraidina būtent į šį miestą.
60 minučių trunkanti kelionė su terravision.eu Jums kainuos 9,90 euro (34 litus) į vieną pusę ir 15 eurų (52,50 lt) į abi puses. Ar galima rasti pigesnių alternatyvų?
Makaliaus prašymas skaitytojams
Mielieji, būkim draugiški ir pasidalinkime savo pigiausios kelionės iš išvardintų miestų iki jų centro patarimais! Kaupdami informaciją bendrai, turėsime jos tikrai daugiau, ir pagelbėsim ne vienai dešimčiai žmonių. Ačiū!

Makalius: gaudykite nuolaidas kelionėms!

Makalius: gaudykite nuolaidas kelionėms!

Ar kada nors pagalvojote, kaip atsigauna žmogus, grįžęs iš savaitgalio išvykos po kaimynines šalis arba porai dienų pakėlęs sparnus į kurį nors Europos didmiestį?
Nuomonė apie tai, kad išvykti į kelionę ir atsipūsti nuo darbų bei slegiančių kasdienių bėdų yra brangu – labai klaidinga. Kelionių agentūrų ir organizatorių suformuota nuomonė, kad skrydis lėktuvu ir pora nakvynių viešbutyje kainuos maždaug 900-1200 litų taip visus paveikė, jog neturintieji tokių lėšų net neieško kažko pigiau – juk, neva, vis tiek nieko gero neras. Apsidairykime aplink ir žvilgtelėkime į šios savaitės kelionių pasiūlymus – galbūt suvoksime, kad kelionė gali kainuoti mažiau, nei audringas savaitgalis Vilniaus klubuose?
[Autobusu – į kaimynines šalis už 25 litus]
Kelionė autobusu iš Vilniaus į Rygą trunka tik 4 valandas, iš Rygos į Taliną – 5 val. . O bilieto kaina dažnai nesiekia 60 litų (važiuojant liukso klase!) – tokius pasiūlymus nuolat skelbia autobusų linijos „LuxExpress“, savo aukštos klasės autobusais kursuojanti tarp Baltijos šalių sostinių ir Sankt Peterburgo. Neretai kompanija paskelbia kelionės bilietų už 15 litų akciją. Reikia tik retkarčiais sekti kainas! O jas sekite www.luxexpress.lt
„SimpleExpress“ – pigiausios linijos visose Baltijos šalyse. Iš Kauno į Rygą jų pagalba nuvyksite už 25 litus, iš Rygos iki Talino – dešimčia litų brangiau. O štai aplankyti Varšuvą tiek vilniečiai, tiek kauniečiai gali taip pat vos už 25 litus! Tokių ir kartais dar geresnių akcijų galima rasti www.simpleexpress.eu .

Kelionės autobusu neprailgsta, jeigu į išvyką leidžiatės su linksma kompanija. Pažinti kaimyninės šalies sostinę išties smagu – žmonių mentalitetas savas, o architektūra – visiškai kitokia. Juo labiau, kad ir kainos labai priimtinos lietuviams – nakvynė asmeniui nekainuos nė 50 litų, jeigu vyksite ne vienas.

[Lėktuvu – į Berlyną, Londoną arba… Šiaurės Europą]
Džiugu žinoti, kad pigiausios Europos avialinijos „Ryanair“ savo baze pasirinko Kauno oro uostą – nuo šių metų gegužės ne tik tūkstančiai lietuvių, bet ir gausybė kaimyninių šalių gyventojų plūsta į Kauną, kadangi iš čia per kelias valandas ir dažniausiai už mažiau nei 100 litų galite pasiekti kelis Europos miestus – Berlyną, Oslą, Tamperę, Gėteborgą, Diuseldorfą, Briuselį , Paryžių ar Londoną.
Aviakompanijos skelbiami specialūs pasiūlymai sugundo kiekvieną – tik ne visi susigundę pasiryžta leistis į pačių suplanuotą kelionę. Štai, pavyzdžiui, šiuo metu galime rasti daugybę bilietų į Berlyną gruodžio, sausio mėnesiams už 119 litų, o į Paryžių – vos už 210 litų į abi puses su visais mokesčiais. Diuseldorfas, Oslas, Tamperė pasiekiami už 77 litus į abi puses. Šiems bilietams akcija vyksta iki lapkričio 1 dienos.
Tokių mažų kainų bijoti ir jomis netikėti nereikia – kuo greičiau burkite linksmą kompaniją, su kuria smagiai praleisite kelias dienas svečioje šalyje, o grįžę dar ilgai gyvensite buvusios kelionės įspūdžiais. Visa tai organizmui atsilieps dar geriau, kai žinosite, kad kelionei išleidote visiškus skatikus.

Sėkmės!

Daugiausia kamščių Europoje susidaro Briuselyje

Daugiausia kamščių Europoje susidaro Briuselyje

Naujausio Europos kelių apkrovimo tyrimo sąraše pirmasis atsidūrė Briuselis. Varšuva, Londonas bei Budapeštas taip pat dažnai gali tapti vairuotojų košmaru, tuo tarpu vairavimas Ispanijoje ar Skandinavų šalyse yra kur paprastesnis ir malonesnis.