Search Results for: "orkestras"

Žmogus orkestras Jimi Tenor: „Dievinu marinuotus agurkėlius ir lietuvišką virtuvę“ (interviu)

Žmogus orkestras Jimi Tenor: „Dievinu marinuotus agurkėlius ir lietuvišką virtuvę“ (interviu)

Jau kelis kartus Lietuvoje lankęsis – vieną, kai dar Lietuva priklausė Sovietų Sąjungai, ir kitą prieš ketverius metus – avantgardo, elektronikos ir šiaip visų galų meistras Jimi Tenoras sugrįžta jau šį ketvirtadienį.

Geriausias Baltijos kraštų kamerinis orkestras „Sinfonietta Riga“ atvyksta į „Gaidą“

Geriausias Baltijos kraštų kamerinis orkestras „Sinfonietta Riga“ atvyksta į „Gaidą“

Spalio 26 d. sostinės publika kviečiama į ypatingą koncertą – festivalyje „Gaida“ pasirodys geriausiu Baltijos kraštų kameriniu orkestru laikoma „Sinfonietta Rīga“. Ypatinga garso kokybe pasižymintis kolektyvas atveža į Vilnių naują ryškios lietuvių muzikos žvaigzdės – Europos muzikos festivalius pakerėjusių „Smėlio laikrodžių“ autorės Justės Janulytės – stambios apimties kurinį. Taip pat orkestras pagros ir festivalio kviestinio kompozitoriaus Georgo Friedricho Haaso intriguojančius ir tarptautinį pripažinimą pelniusius opusus.

Muzikiniai pusryčiai: populiariausios vasaros dainos „Call Me Maybe“ ėmėsi choras ir orkestras

Muzikiniai pusryčiai: populiariausios vasaros dainos „Call Me Maybe“ ėmėsi choras ir orkestras

Kanadietės Carly Rae Jepsen daina „Call Me Maybe“ šią vasarą tapo sunkiai suvokiamo dydžio hitu. 262 mln. peržiūrų „YouTube“ per pusę metų, 5,5 mln. parduotų dainos įrašų vien JAV (penkiskart platininio įrašo statusas), koveriai, kuriuos atliko dešimtys muzikantų pradedant Kelly Clarkson baigiant „Enter Shikari“, šimtai parodijų ir interneto memų.

Glenno Millerio orkestras į pavasarį žengti kviečia svingo ritmu

Glenno Millerio orkestras į pavasarį žengti kviečia svingo ritmu

Užvedantis, išjudinantis, priverčiantis nusišypsoti ir sukrusti – toks yra svingas. Šios, atrodytų, iš paties gyvenimo džiaugsmo gimusios muzikos koncertą, kurį surengs populiarusis Glenno Millerio orkestras, Vilniaus kongresų rūmuose galite išgirsti jau kovo 9-ąją. Wilo Saldeno vadovaujamas Europos Glenno Millerio orkestras Vilniaus publikai žada dovanoti pasaulio džiazo klasiką, nuotaikingas improvizacijas ir puikią nuotaiką.

Praėjusių metų rugsėjį kolektyvas įrašė naujausią savo kompaktinę plokštelę „In The Miller Mood“, kuri buvo išleista šių metų sausį. Nuo tada, kai albumas pasirodė prekyboje, orkestras pradėjo plataus užmojo gastroles, kurių metu aplankyti ketina net 16-a Europos šalių. Visų koncertų programos tema – išlaikyta savita amerikiečių muzikanto, trombonininko, aranžuotojo ir kompozitoriaus Glenno Millerio nuotaika.

Nuolat savo kūrinių repertuarą atšviežinantis orkestras žada Lietuvos publikai atlikti mėgstamiausias visų laikų kompozicijas, tokias kaip plokštelei pavadinimą paskolinęs kūrinys „In the Mood“ bei kitus – „Chattanooga Choo Choo“, „Tuxedo Junction“, „Moonlight Serenade“ ir t.t.

Glenno Millerio orkestro vadovas W.Saldenas garsėja kaip perfekcionistas, reikalaujantis nepriekaištingo skambesio iš kiekvieno savo kolektyvo nario. Nuo 1990-ųjų rūpestingai, pagal geriausias klasikinio džiazo tradicijas muzikantus auklėjęs pianistas per pasirodymus pasižymi itin šiltu bendravimu, palaiko ryšį su publika, dėl to yra labai mėgstamas. Tad nenuostabu, kad koncertuojant Glenno Millerio orkestrui, visas kolektyvas, jo lyderis ir klausytojai tarsi susilieja į vieną.

W.Saldenas skatina ir orkestrantų kūrybinę laisvę – bene kiekvienas gali parodyti savo instrumento grožį atskiromis solinėmis linijomis. Vadovo charizma leidžia pasiekti ne tik kiekvieną muzikantą, bet ir kiekvieną žiūrovą. Jis niekada nebūna nuobodus, o repertuarą moka mintinai, tad stebėti G.Millerio orkestro lyderį – vienas malonumas.

Gauti teisę orkestrui groti garsiojo trombonininko, kompozitoriaus ir aranžuotojo Glenno Millerio kūrinius – užduotis ne iš lengviausių. Europos Glenno Millerio orkestro vadovas Wilas Saldenas savąsias šio žinomo muzikanto studijas pradėjo dar 1978-aisiais. Per legendos kūrybos nagrinėjimo metus jam pavyko prisijaukinti magiškąją G.Millerio sėkmės formulę: „Kiekvienas grupės lyderis ar aranžuotojas svajoja sukurti naują ir su niekuo nesupainiojamą garsą, kuris kaip mat atpažįstamas po pirmųjų eilučių.“ W.Saldeno suburto orkestro skambesio unikalumas slepiasi už dviejų saksofonų altų, dviejų saksofonų tenorų ir klarneto.

Išskirtinio pasaulinio garso G.Millerio orkestro pasirodymas įvyks kovo 9 d. Vilniaus kongresų rūmuose. Bilietus į šį renginį galite įsigyti BILIETAI.LT kasose ir internetu http://www.bilietai.lt/lt/event/9625

„Kur dingo orkestras?“  Paslaptis atskleista

„Kur dingo orkestras?“ Paslaptis atskleista

„Kur dingo orkestras?“ – per paskutines dvi savaites toks užrašas intrigavo Vilniaus miesto gyventojus ir svečius. Vilniuje Rotušės ir Lukiškių aikštėse praeivius stebino išstatytos tuščios kėdės, po kuriomis pūpsojo batai, piupitrai su natomis bei dirigento pakyla, tarsi užuomina į kątik čia buvusį orkestrą, kurio nebėra. Mieste šmėžavo be žinios dingusių bevardžių žmonių nuotraukos – trimitininkas, arfininkė, smuikininkas. Autobusų stotelėje priešais Katedrą kabėjo tuščių kėdžių bei išgąsčio kupinų veidų vaizdai.

Paslaptis atskleista – visos šios instaliacijos skirtos muzikiniam teatralizuotam reginiui – elektroninei operos fantazijai „XYZ“, kuri po metų pertraukos vėl sugrįžta spalio 20-23 dienomis į netradicines menui erdves – Vilniuje į buvusį kino teatrą „Lietuva“, Kaune į „Pergalės“ angarą bei pirmą kartą Šiauliuose į „Šiaulių areną“.

Praėjusiais metais „bohemiečiai“ ryžosi improvizuoti su stipriausiais Lietuvoje elektroninės muzikos kūrėjais – Mario Basanov, Leon Somov ir Few Nolder. Taip gimė šis unikalus spektaklis, kurio metu „bohemiečių“ gyvai atliekamos klasikinės operų arijos susipina bendroje dermėje su šiuolaikinės elektroninės muzikos garsais, o simfoninį orkestrą pakeičia kompiuteriai.

„Dirbant su operiniais pastatymais, darbas be orkestro yra neįsivaizduojamas. Iš pradžių buvo labai baisu atsisakyti to, kas yra muzikos stuburas, stiprybė ir centrinė varomoji jėga. Esame nustebinti, kaip „bohemiečių“ solistų sąjunga su elektronine muzika praturtino tūkstančius kartų dainuotas arijas naujomis spalvomis“, – sako režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

„Klasika „XYZ“ kūriniuose neprapuola. Aš trauktuoju tai, kaip naujesnį jos etapą. Manau, kad Mocartas yra tikrai laimingas, kad jo muziką atrado šiuolaikinis jaunimas“, – antrina režisierei Asmik Grigorian.

Pernai beveik 5000 įvairaus amžiaus operos mylėtojų pritraukęs projektas šiemet sugrįžta atsinaujinęs: su devyniomis naujomis garsių arijų ir duetų interpretacijomis, su nauja scenografija, netikėtais Dalios Ibelhauptaitės režisūriniais sprendimais bei Juozo Statkevičiaus kostiumais. Į bendrą visumą dar kartą susijungs opera, technologijos, performansas ir mada.

Koncertai vyks Vilniuje – spalio 20 d., Kaune – spalio 22 d., o Šiauliuose – spalio 23 d.

Bilietus jau galima įsigyti internete www.bilietai.lt arba visose Bileitai.lt kasose.

Pirmą kartą Vilniuje - Niujorko filharmonijos orkestras

Pirmą kartą Vilniuje – Niujorko filharmonijos orkestras

Spalio 30 d. 19 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre pirmą ir vienintelį kartą Baltijos šalyse grieš Niujorko filharmonijos orkestras, kurio unikalumas aprašytas net Gineso rekordų knygoje.
Vilniuje šio orkestro koncerto mecenatas yra Vladimiro Romanovo fondas.
„Lietuvos visuomenei norėčiau suteikti galimybę išgirsti, pamatyti šiandienos pasaulinio lygio meno žvaigždes. Būtent todėl finansuojame ryškiausio pasaulyje – Niujorko filharmonijos – orkestro koncertą. Šis koncertas tęsia stambiausių pasaulio meno projektų pristatymo Lietuvoje ciklą. Neseniai Lietuvos publika turėjo galimybę pamatyti Maskvos Didžiojo teatro baletą „Korsaras“, o šis unikalus Niujorko filharmonijos orkestro koncertas neabejotinai taps įsimintinu šių metų meno įvykiu“, – sakė fondo steigėjas ir meno mecenatas verslininkas Vladimiras Romanovas.

Šiandien NFO yra skelbiamas vienu geriausiu pasaulio orkestru, ir dažnai pristatomas kaip simfoninio orkestro kokybės etalonas. Įsteigtas 1842-aisiais kaip Niujorko filharmonijos draugija, orkestras gana greit tapo žymiu visoje Amerikoje, ir jam teko garbė daug kur tapti pirmuoju.
Orkestras buvo pirmasis istorijoje, gavęs palikimą – garsusis leidėjas Josephas Pulitzeris 1913 m. savo turtą užrašė orkestrui. 1922 m. per vietinį radiją buvo pirmą kartą transliuotas simfoninio orkestro koncertas, o 1930 m. – NFO per radiją išgirdo visa Amerika; 1950-aisiais jie pirmą kartą pasirodė per TV. Orkestro istorijoje kiekvieni metai turėjo savo įvykius, jie susiję su garsiausiais muzikos pasaulio vardais. 1982 m., diriguojamas Zubin Mehta, orkestras griežė Baltuosiuose rūmuose Indiros Gandhi garbei. 1986 m. NFO koncerto Laisvės statulos 100-mečiui Niujorko centriniame parke klausėsi didžiausia auditorija, kada nors buvusi klasikinės muzikos koncerte – 800 000 klausytojų! Savo 150-ąjį jubiliejų orkestras šventė ant podiumo pakviesdamas tris gyvus orkestro muzikos vadovus: Pierre Boulez, Zubin Mehta ir Kurt Masur. Tokių garsenybių prie dirigento pulto daugelis orkestrų nepasikviečia ir po vieną! NFO buvo pirmasis simfoninis orkestras, 2003 m. griežęs per Grammy apdovanojimų ceremoniją, o jau po poros metų – pats pelnęs net 3 šiuos prestižinius apdovanojimus! 2004 m. orkestras buvo įtrauktas į Guinnesso pasaulio rekordų knygą, tais metais jie griežė 14 000-ąjį koncertą. Šių metų gegužę griežęs savo 15 000-ąjį koncertą, orkestras jau yra koncertavęs 429-uose miestuose 62-ose šalyse. 2009 m. į unikalią Guinnesso rekordų knygą jie buvo įtraukti dar kartą – klarnetų koncertmeisteris Stanley Drucker atsisveikino su orkestru po 60 metų darbo jame.

Dabar NFO yra seniausiai gyvuojantis orkestras Amerikoje ir vienas seniausių pasaulyje, stulbinantis savo profesionalumu, atlikimo precizika ir ypatingu muzikalumu. Jo muzikantai griežia aukščiausios kokybės instrumentais, Gvarneri smuikai ar Steinway fortepijonai yra jų kasdieniai darbo įrankiai, sukuriantys nepakartojamą orkestro skambesį.

Į Vilnių orkestras atvyksta tiesiai iš Varšuvos. Ten spalio 29 d. orkestras grieš koncertą su 16-ojo tarptautinio Frédérico Chopino pianistų konkurso laureatu, paskelbtu spalio 22 d. Sausio pradžioje konkurso laureatas dar kartą koncertuos su šiuo orkestru Niujorke Avery Fisher Hall.

Koncertinio turo EUROPA/RUDUO 2010, į kurį įeina koncertai Serbijoje (Belgrade), Slovėnijoje (Liublianoje), Lenkijoje (Varšuvoje), Vokietijoje (Hamburge), Prancūzijoje (Paryžiuje) ir Liuksemburge, geografijoje pirmą kartą atsirado ir vienintelis koncertas Vilniuje. Šias gastroles, kaip ir visą orkestro veiklą remia pasaulinis orkestro rėmėjas Credit Suisse. „Nesvarbu kiek kartų Niujorko filharmonijos orkestras keliautų į Europą, grįžimas į simfoninės tradicijos gimtinę visada išliks jaudinantis,“ – sakė Niujorko filharmonijos orkestro prezidentas ir vykdantysis direktorius Zarinas Mehta (Zarin Mehta), garsiojo dirigento Zubino Mehta‘os sūnus.

Muziką tik balsu ir „lūperiu“ kurianti Rūta Žibaitytė pristato naują dainą

Muziką tik balsu ir „lūperiu“ kurianti Rūta Žibaitytė pristato naują dainą

Daugybės muzikinių projektų dalyvė, žymiausių šalies atlikėjų pagyras susirinkusi pritariančioji vokalistė, nuo vaikystės muzikos garsų apsupta dainininkė Rūta Žibaitytė šiandien debiutuoja kaip vieno žmogaus orkestras – Ruta Loop.

Festivalis „Bliuzo naktys“ pasiūlys „estiškų peiliukų“ pusryčiams ir maudynes su dūdomis

Festivalis „Bliuzo naktys“ pasiūlys „estiškų peiliukų“ pusryčiams ir maudynes su dūdomis

Pozityvusis festivalis „Bliuzo naktys“, liepos 1-2 dienomis vyksiantis Varniuose, prie Lūksto ežero, savo gerbėjus džiugins ne tik kokybiška muzika scenoje, bet ir pašėlusia atliėkjų dvasia, užpildančia kiekvieną kvadratinį metrą. Šiandien skelbiama, kad atvyksta tie, kurie aštriu vokalu skverbiasi po šonkauliais, tie, kurie suburia minią prie scenos net trumpiausiu „Lūpyčių“ motyvu ir tie, kurie gali akimirksniu perkelti festivalį į vandenį.

„Mėnuo Juodaragis XVIII“ – paskutinis vasaros savaitgalis po medaus pilnatimi

„Mėnuo Juodaragis XVIII“ – paskutinis vasaros savaitgalis po medaus pilnatimi

Paskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 28–30 d., atsinaujinusi Didžioji Zaraso sala pakvies į jau aštuonioliktą kartą vyksiantį šiuolaikinės baltų kultūros ir nepriklausomos muzikos festivalį „Mėnuo Juodaragis“, kurio pagrindinė tema šįkart – bitės.

„Studio 9“ vasaros puošmena – gyvi „#Openformore“ ketvirtadieniai su ilgai lauktais svečiais iš užsienio

„Studio 9“ vasaros puošmena – gyvi „#Openformore“ ketvirtadieniai su ilgai lauktais svečiais iš užsienio

Visą sezoną po stogu sirpusi „#Openformore“ klubinių renginių serija atėjus vasarai kraustosi į jaukų „Studio 9“ kiemą, kur gryname ore pažindins su Lietuvoje dar negirdėtais, bet ilgai lauktais klubinės scenos veikėjais iš viso pasaulio ir gyvais jų pasirodymais.