Search Results for: "odos šveitimas"

Didžiausia odos priežiūros klaida – prausti ją vandeniu

Didžiausia odos priežiūros klaida – prausti ją vandeniu

Odos priežiūrai lietuvės skiria daug laiko, tačiau ne visuomet išnaudoja jį tikslingai. Kokias odos priežiūros klaidas dažniausiai pastebi profesionalai ir kaip teisingai prižiūrėti odą?

5 dažniausios odos priežiūros klaidos

5 dažniausios odos priežiūros klaidos

Kosmetologė Ingrida Česevičienė atkreipia dėmesį į 5 dažniausias veido odos kasdienės priežiūros klaidas, kad jų išvengusios moterys ir po daugelio metų galėtų džiaugtis švytinčia ir sveika oda.

Cheminiam odos šveitimui ruduo – tinkamas metas

Cheminiam odos šveitimui ruduo – tinkamas metas

Cheminis odos šveitimas (pilingas) – speciali technologija, skirta viršutiniam odos sluoksniui šalinti. Ji skatina gilesnių odos sluoksnių regeneraciją, dėl kurios oda pastorėja, pasilygina, pagausėja elastinių ir kolageninių skaidulų. Rudens ir žiemos sezonas ypač tinkamas šioms procedūroms.

Pleiskanoja galvos oda ir slenka plaukai. Ką daryti?

Pleiskanoja galvos oda ir slenka plaukai. Ką daryti?

Dilgčiojanti, paraudusi, jautri galvos oda, juntamas tempimas, padidėjęs galvos odos riebalų išsiskyrimas, pleiskanos – tokios problemos vis dažniau kamuoja tiek vyrus, tiek moteris. Norint atsikratyti šių nemalonių pojūčių tikrai nereikia pirkti nemažus pinigus kainuojančių šampūnų, kaukų ar balzamų – pirmiausia reikia žinoti bei nustatyti viso to atsiradimo priežastis.

Ką reikia žinoti apie veido valymą žiemą: jokių kietų dalelių!

Ką reikia žinoti apie veido valymą žiemą: jokių kietų dalelių!

Šaltuoju metų laiku veido odos valymas ne mažiau svarbus odos priežiūrai nei šiltuoju, tačiau jis turi būti kitoks. Atšalus orams, veido odą atakuoja temperatūrų kaita, todėl ji praranda drėgmę, išryškėja trūkumai: įvairios pigmentinės dėmelės, išsausėjimai bei šerpetojimai. Juos įprasta šalinti kietų mikrodalelių turinčiais šveitikliais, tačiau šaltuoju metu šios šiurkščios dalelės gali tik dar labiau suerzinti ir taip jautresnę odą.

SPA ritualas žingsnis po žingsnio. Pasilepinkite tiesiog namuose

SPA ritualas žingsnis po žingsnio. Pasilepinkite tiesiog namuose

Palepinti profesionaliomis grožio ir SPA procedūromis ne tik malonu, bet ir naudinga – tiek kūno grožiui, tiek gerai savijautai. Nors tokiam malonumui ne visada pakanka laiko ar galimybių, atsisakyti grožį puoselėjančių procedūrų tikrai nereikia.

Strijos – priešas

Strijos – priešas, su kuriuo kovoti reikia nedelsiant

Baltais, melsvais ar rausvais ruoželiais numarginta oda – ne tik šviežiai iškeptų mamyčių, bet ir paauglių problema, dažnai atsirandanti dėl sparčių augimo šuolių. Kūno estetikos specialistai griauna mitus, jog strijos kūną sudarko visam gyvenimui. Veikiant giliausius sluoksnius, kurių nepasiekia net brangiausi kremai, šiuos odos defektus paslėpti visgi įmanoma, tik imtis priemonių rekomenduojama problemai neįsisenėjus.

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Suglebusi kaklo oda

Individualūs natūralios kosmetikos specialistės patarimai. Suglebusi kaklo oda

Man 44 metai. Oda dehidratuota, ypač problemos su kaklo oda – suglebusi. Išbandžiau įvairiausias priemones, rezultatai būdavo trumpalaikiai. Jau 3 mėnesiai naudoju natūralius aliejus, hidroliatus ir pan. Man atrodo, kad odos būklė šiek tiek pagerėjo. Patarkite, kokie aliejai ar jų mišiniai, hidroliatai, ar dar kas nors natūralaus man labiausiai tiktų. Ypač dėl kaklo odos stangrinimo. Gal reikėtų derinti natūralią kosmetiką su specialiomis priemonėmis.

15 naujų arbatos panaudojimo būdų

15 naujų arbatos panaudojimo būdų

Negalite išmesti to, kas galėtų būti pakartotinai panaudota ar perdirbta! Kilo mintis apie arbatą. Juk jos aš išgeriu du ir daugiau puodelių per dieną, o jei ateina svečių, prisikaupia visa krūva panaudotos arbatos. Taigi nusprendžiau interneto platybėse paieškoti naujų senos arbatos naudojimo būdų, žinoma, išskyrus jos pagrindinę funkciją. Naršiau visur: nuo užsienio internetinių svetainių iki lietuviškų pokalbių forumų. Galutinis rezultatas – 15 būdų! Būtinai praneškite, jei kažką praleidau…

1. Kilimų valymas: su panaudotais ir išdžiovintais žaliosios arbatos lapais galima išvalyti supelijusį, purviną kilimą. Tiesiog išbarstykite arbatą ant kilimo, mažumėlę patrinkite ir palikite dešimt minučių. Tegul arbata paskleidžia savo magiją! Po to viską nusiurbkite su siurbliu. Subtilūs persų bei rytų kilimai taip pat gali būti valomi su šiuo atveju beveik sausais žaliosios arbatos lapais. Juos, apibarsčius ir mažumėlę palaukus, reikia tiesiog nušluoti su šluota.

2. Medinių grindų valymas: taninas, esantis juodojoje arbatoje, suteikia blizgesio ir sodrią spalvą skietmedžio grindims. Kiekviena kartą, kaip ir paprastai valote grindis, užberkite žiupsnelį juodosios arbatos ir patrinkite, tuomet leiskite joms džiūti. Rezultatas bus matomas vos po keleto kartų!

3. Baldų šveitimas: plikoma arbata taip pat yra puiki priemonė mediniams baldams šveisti bei valyti. Suvilgykite minkštą audinį nedideliu kiekiu arbatos su tirščiais ir galite šveisti ir valyti stalus, kėdes ir kitus Jūsų namuose esančius medinius baldus.

4. Veidrodžių ir langų blizginimas: arbata gali pašalinti „užsispyrusius“ nešvarius pirštų antspaudus nuo stiklo ir padaryti jį žvilgančiu.Jums tiesiog reikia patrinti stiklą drėgnu arbatžolių maišeliu ar apipurkšti jį iš specialaus purškimo butelio su paruošta arbata. Ir jokios chemijos!

5. Klozeto dėmių naikinimas: sklinda gandai, kad panaudoti arbatos lapai gali magiškai pašalinti „užsibuvusias“ dėmes unitazo apačioje. Reikia tik įpilti, palikti kelioms valandoms, lengvai pašveisti ir nuleisti vandenį. Turite tai išbandyti!

6. Nudegimo gydymas: šlapi arbatos maišeliai gali nuraminti saulės bei kitus nedidelius nudegimus. Nudegus saulėje visą kūną, patariama gydytis arbatos vonioje.

7. Pavargusių akių nuraminimas: šilti, drėgti arbatos maišeliai gali sumažinti akių paburkimą ir skausmą. Arbatos maišeliai atrodo šiek tiek mažiau juokingi, nei agurko griežinėliai po akimis!

8. Kraujuojančių dantenų nuraminimas: vaikui, kai iškrenta pieninis dantukas, pabandykite prie tos vietos pridėti šaltą ir šlapią arbatos maišelį. Jis sumažina kraujavimą ir skausmą. Papildomai nepamirškite pasakyti, kad dantukas ataugs, tik dar tvirtesnis!

9. Sausų plaukų atgaivinimas: plikoma arbata yra puikus kondicionierius sausiems plaukams. Jei jūsų plaukai sausi, lūžinėja, perskalaukite juos su nesaldinta arbata ir tiesiog palikite džiūti. Ir pigu, ir natūralu!

10. Odos puoselėjimas: siekiant apsaugoti ir pagražinti odą, išmėginkite žaliosios arbatos voneles. Kitas plačiai rekomenduojamas odos puoselėjimo būdas – veido garinimas su ramunėlių arbata. Ryte atsibusite pajaunėję!

11. Spuoguotos odos gydymas: tinkamiausias spuoguotos odos gydymas – veido plovimas su žaliąja arbata.

12. Mėsos minkštinimas: jei ruošiatės gaminti „kietą“ mėsą ir nežinote jos minkštinimo būdų, labai geras patarimas iš namų šeimininkių forumo – pamirkykite ją juodojoje arbatoje ir ji beregint taps minkštesnė!

13. Komposto gamyba: įpilkite į kompostą stiprios arbatos – tai paspartins šį procesą ir paskatins gerųjų bakterijų augimą.

14. Kambarinių gėlių „lepinimas“: retkarčiais, vietoj vandens, ant paparčių ir kitų kambarinių gėlių užpilkite arbatos. Dirvožemis tampa panašus į rūgštinį, kuris gėlėms labiausiai tinka ir „patinka“. Taip pat galite ant kiekvienos gėlės vazonėlio padėti po šlapią arbatos maišelį, tai suteikia dirvai maistingų medžiagų. Jūsų gėlytės atsidėkos žydėjimu!

15. Dažų gamyba: žalioji ir juodoji arbata jau nuo seno yra naudojamos dažų, audinių bei popieriaus gamyboje. Jos audiniui suteikia dirbtinį antikvarinį ar smėlio potepį.