Search Results for: "national geographic"

„National Geographic Lietuva“: alkoholis skatino ir bėdas

„National Geographic Lietuva“: alkoholis skatino ir bėdas, ir žmonijos pokyčius

Alkoholis žmonijos istorijoje, kaip teigia mokslininkai, suvaidino neįtikėtinai svarbų vaidmenį ir paskatino ne vieną pokytį. Prieš milijonus metų, kai maisto būdavo sunkiau gauti, etanolio patrauklumas ir smegenyse prasidėję cheminiai procesai, kuriais atlyginta už fermentuotų vaisių atradimą, tikriausiai buvo svarbus privalumas, padėjęs protėviams primatams išlikti. Gali būti, kad šiandien šios genetinės ir neurocheminės savybės lemia daugybės žmonių priklausomybę nuo alkoholio. Skaudus, 9000 metų trunkantis žmogaus ir etanolio „meilės romanas“ tyrinėjamas žurnalo „National Geographic Lietuva“ vasario numeryje.

Stephen Hawking bando atsakyti į klausimus apie visatą „National Geographic Channel“ dokumentinėje laidoje „Genijus“

Stephen Hawking bando atsakyti į klausimus apie visatą „National Geographic Channel“ dokumentinėje laidoje „Genijus“

Kas aš esu? Kodėl aš esu čia? Ar mes esame vieni? Per daugelį metų mokslininkai ir išradėjai pasiekė didelių laimėjimų įvairiose mokslo srityse, tačiau neatsakytų klausimų vis dar yra. Naujas dokumentinių laidų ciklas „Genijus“ ir Stephen Hawking atskleis, jog kiekvienas iš mūsų gali lengvai suprasti didžiuosius žmonijos mokslo atradimus ir inovacijas.

Kryžių kalno nuotrauka – tarp „National Geographic“ pasaulinio fotografijų konkurso laureatų

Kryžių kalno nuotrauka – tarp „National Geographic“ pasaulinio fotografijų konkurso laureatų

Žurnalas „National Geographic“, leidžiamas ir lietuvių kalba, paskelbė kasmetinio fotografijų konkurso nugalėtojus. Tarp laureatų, pagerbtų garbės raštais, pateko japonė fotografė Hideki Mizuta, kuriai pergalę konkurse atnešė nuotrauka, kurioje užfiksuotas Šiaulių rajone esantis Kryžių kalnas.

"National Geographic" fotografijos konkursas

„National Geographic” fotografijos konkursas

Pasauliniame žurnalo „National Geographic” nuotraukų konkurse pirmą kartą oficialiai kviečiami dalyvauti ir fotografijos mėgėjai iš Lietuvos.

Nuo rugsėjo 16 d. iki lapkričio 30 d. visi norintieji galės pateikti savo darbus vienoje iš trijų kategorijų – „Žmonės”, „Vietovės” ir „Gamta”. Kiekvienos kategorijos nugalėtojas bus apdovanotas 2500 JAV dolerių prizu, o jo nuotrauka bus išspausdinta tarptautiniame „National Geographic” žurnale. Dalyvavimo konkurse mokestis yra 15 JAV dolerių už vieną nuotrauką. Pagrindinio prizo laimėtojas taip pat bus dar apdovanotas 7500 JAV dolerių premija ir pakviestas į Vašingtoną, kur 2011 m. sausio 11–14 d. dalyvaus „National Geographic” fotografijos seminare ir galės susipažinti su žurnalo redakcija.

2009 m. „National Geographic” pasauliniame fotografijų konkurse žmonės iš viso pasaulio pateikė vertinimui daugiau nei 208 tūkstančius nuotraukų. Šiais metais fotografijas vertins bei nugalėtojus rinks ekspertų komisija, kurioje dirbs ir garsūs fotografai Džoelis Sartorė (Joel Sartore) ir Lenas Dženšelis (Len Jenshel).

Per daugiau kaip du dešimtmečius bendradarbiavimo su Nacionaline geografijos draugija Džoelis Sartorė sukūrė daugiau nei dvi dešimtis reportažų, tarp kurių ir tolimi Amazonės drėgnieji atogrąžų miškai, ir alų geriantys bei kalnuose lenktyniaujantys Didžiosios Britanijos gaisrininkai. Dž. Sartorė yra vienas iš Pievos fondo (Grassland Foundation) įkūrėjų ir vienas Tarptautinės gamtosaugos fotografų lygos steigėjų. Be „National Geographic”, Džoelis yra parengęs reportažų tokiems žurnalams kaip „Time”, „Life”, „Newsweek”, „Sports Illustrated” bei daugeliui knygų. Jam ir jo darbams buvo skirta ne viena televizijos laida – „National Geographic. Keliautojas”, BBC, NBC „Vakaro žinios”, NPR „Savaitgalio laida”, Andersono Kuperio (Anderson Cooper) serija „Planeta pavojuje” ir valandos trukmės PBS dokumentinis filmas.

Lenas Dženšelis yra ne tik vienas žymiausių peizažo fotografų Amerikoje, bet ir vienas iš „Naujos spalvos” judėjimo pradininkų, fotografavęs peizažus ir gyvenimo būdą nuo 1974 m. L. Dženšelio nuotraukos buvo ne kartą eksponuojamos personalinėse parodose įvairiose pasaulio šalyse: Jokohamos muziejuje Tokijuje, Čikagos meno institute, Tarptautiniame fotografijos centre Niujorke ir kitur. Tarp gausybės jo pelnytų apdovanojimų yra ir prestižinė Džono Gugenheimo atminimo stipendija.

Nugalėtojai bus renkami 2010 m. gruodžio 15 d. Visa informacija, susijusi su konkursu, yra skelbiama internete adresu: www.ngphotocontest.com/lithuania.

Unikalia informacija ir fotografijomis išsiskiriantis „National Geographic” lietuviškai buvo pradėtas leisti 2009 m. spalį ir per metus, sociologinių tyrimų duomenimis, subūrė 90 tūkstančių skaitytojų ratą. Šiuo metu lietuviškas „National Geographic” žurnalas turi daugiau nei 6 tūkstančius prenumeratorių, o naujausias žurnalo numeris, kuriame atskleidžiamos šokiruojančios faraono Tutanchamono gyvenimo ir mirties aplinkybės, yra išleistas 17,5 tūkst. egzempliorių tiražu.

Tarptautinis 33 kalbomis (japonų, ispanų, italų, hebrajų, graikų, prancūzų, vokiečių, lenkų ir kt.) leidžiamas žurnalas garsėja išskirtinėmis fotografijomis, reportažais ir žemėlapiais. Per 122 metų istoriją „National Geographic” tapo žinomas savo nuodugniais straipsniais apie skirtingas kultūras, gamtą, mokslą ir technologijas. Anglų kalba žurnalas leidžiamas nuo 1888 m. Pasaulinis žurnalo tiražas siekia apie 8 milijonus egzempliorių.

"National Geographic Lietuva" žurnalui vieni metai

„National Geographic Lietuva” žurnalui vieni metai

Šį penktadienį, rugpjūčio 27 d., prekyboje pasirodys naujausias, dvyliktasis „National Geographic Lietuva” žurnalo numeris, išleistas 17 500 egzempliorių tiražu. Lietuviška legendinio žurnalo „National Geographic” versija, rinkos tyrimų duomenimis, per metus subūrė beveik 90 tūkst. ištikimų skaitytojų ratą ir tapo vienu populiariausių kiekvieną mėnesį leidžiamų žurnalų Lietuvoje.

Atskleista laimės formulė

Atskleista laimės formulė

Kas sieja Daniją, Kosta Riką ir Singapūrą? Šių valstybių gyventojai jaučiasi saugūs, jaučia prasmę ir gyvena taip, kad patirtų kuo mažiau įtampos ir daugiau džiaugsmo. Žurnalas „National Geographic Lietuva“ lapkričio numeryje žvelgia į laimingiausiomis vadinamas šalis ir jų gyventojus bei išveda laimės formulę.

Atskleista kiek

Atskleista kiek, kada ir kodėl meluojame

Netikrų naujienų (angl. fake news) amžiuje klausimas, kodėl žmonės meluoja ir kodėl mes taip noriai patikime melu, tampa vis svarbesnis. Mokslinių tyrimų duomenimis, dažniausiai meluojama paauglystėje, tačiau bent kartą per dieną sumeluoja pusė visų 9–60 metų amžiaus žmonių. Apie melo priežastis ir pasekmes pasakojama žurnalo „National Geographic Lietuva“ birželio mėnesio numeryje.

Mokslas atskleidė

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Kai kurie protai tokie neeiliniai, kad pakeičia pasaulį. Nežinia, kas lemia šių ypatingų žmonių pranašumą prieš kitus, bet mokslas leidžia daryti tam tikras prielaidas. Kur slypi genialumo priežastys, iš kokių dalelių susideda genijai ir kaip sukurti genialų protą – tai klausimai, į kuriuos bent iš dalies žurnale „National Geographic Lietuva“ atsako viso pasaulio mokslininkai.

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Dar visai neseniai manyta, kad žmonės nustojo vystytis labai seniai. Atsiradus galimybei ištirti genomą paaiškėjo, kad iš tiesų mūsų organizmas ir toliau keičiasi prisitaikydamas prie konkrečios aplinkos. Tačiau, pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. Žurnale „National Geographic Lietuva“ teigiama, kad atotrūkį panaikinti ir pranašumo žmonijai suteikti gali nauji moksliniai metodai ir technologiniai sprendimai – skaičiuojama, kad jau dabar Žemėje vaikšto apie 20 tūkst. kiborgų, t. y. žmonių, nešiojančių vienokius ar kitokius ypatingų gebėjimų suteikiančius implantus.

Naujas lyties suvokimas keičia pasaulį

Naujas lyties suvokimas keičia pasaulį

Visi nešiojame mums prilipdytas etiketes. Malonias – „dosnus“, „linksmas“, „sumanus“ – nešiojame išdidžiai. Skaudžiosios gali tapti našta visam gyvenimui. Etiketę, kuri prilimpa labiausiai ir, be abejonės, daro didžiausią įtaką, daugelis gauna vos gimę: „Berniukas!“ arba „Mergaitė!“ Šiandien įsitikinimai apie lytį keičiasi iš esmės, vien ko vertas faktas, kad feisbukas leidžia pasirinkti iš daugiau kaip 50 terminų lyčiai vartotojo profilyje nurodyti. Kaip tik dėl to žurnalo „National Geographic Lietuva“ sausio numeryje kalbama apie lytį: moksle, socialinėse sistemose ir civilizacijose įvairiais laikotarpiais.