Search Results for: "narkotikas"

Kava – ritualas

Kava – ritualas, narkotikas ar mada?

Kava visada, o ypač šiuo metu – kultas. Nepaisant daugybės legendų, pirmą kartą kavamedis buvo aptiktas Etiopijoje, I a. pr. Kr. Tačiau kava kaip gėrimas pradėta vartoti tik XII a., na, o XVIII a. kava tapo populiari visame pasaulyje.

DJ Vadim: „Muzika yra mano narkotikas ir mano aistra“

DJ Vadim: „Muzika yra mano narkotikas ir mano aistra“

Nemiegantis, su savo kūryba daugiau nei 60 šalių aplankęs ir kasmet surengiantis po 170-180 pasirodymų džiunglių liūtas DJ Vadim šią vasarą apsilankys ir Lietuvoje vyksiančiame elektroninės muzikos festivalyje „Revolution Festival 2017“ ir yra vienas iš pagrindinių festivalio Jungle scenos atlikėjų.

Nuotaikų piliulės slepiasi maiste

Nuotaikų piliulės slepiasi maiste

Liūdesį melancholiją gali nuvyti… žuvis. Bet ne kažkokia peršaldyta jūros lydeka, o žinoma, tos žuvų rūšys, kuriose gausu riebiųjų Omega-3 rūgščių. Šios rūgštys dalyvauja hormonų apykaitoje, padeda palaikyti emocinį atsparumą ir pasipriešinti depresijai.

Kodėl taip sunku mesti rūkyti?

Kodėl taip sunku mesti rūkyti?

Ar žinote, kad metimas rūkyti yra vienas svarbiausių žingsnių, rūkaliams padedantis prailginti gyvenimo trukmę ir kokybę.

Mesti rūkyti nėra lengva, tačiau įmanoma. Tinkamiausias būdas mesti rūkyti ir daugiau nebegrįžti prie šio blogo įpročio – tai žinoti, kas galėtų vėl paskatinti pradėti rūkyti, kokias galimybes turite ir kur galite kreiptis pagalbos.
Mesti rūkyti nėra lengva, tačiau įmanoma. Tinkamiausias būdas mesti rūkyti ir daugiau nebegrįžti prie šio blogo įpročio – tai žinoti, kad galėtų vėl paskatinti pradėti rūkyti, kokias galimybes turite ir kur galite kreiptis pagalbos.

Elė Pranaitytė: „Kuo aš daugiau keliauju

Elė Pranaitytė: „Kuo aš daugiau keliauju, tuo man Vilnius ir Lietuva labiau patinka“

Kelionė – tai būdas pažinti ne tik save, bet ir pasaulį. Keliauti kiekvienas iš mūsų mėgstame skirtingais būdais: vieni keliauja su draugais, kiti pasaulį pažįsta keliaudami vienumoje. Elė Pranaitytė – Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) anglų filologijos studijų programos absolventė, gidė, tinklaraščio „Kūtvėlos kelionės ir klajonės“ autorė, anglų kalbos mokytoja, keliautoja.

Ar kanapės išties stebuklingas vaistas

Ar kanapės išties stebuklingas vaistas, galintis išgydyti vėžį?

Kanapės beveik visuomet buvo žmogaus buities dalis, kol prasidėjo visuotinė kanapių beprotybė – augalas, kurį kaip vaistą kinai vartojo prieš tūkstančius metų, o Džordžas Vašingtonas augino namuose, pradėtas vertinti kaip jaunimo žudikas. Kanapės beveik 70-čiai metų pasitraukė į pogrindį, o jų medicininiai tyrimai iš esmės nutrūko. Tačiau šiandien, kartu su iš už „anapus įstatymo“ po truputį grįžtančiu augalu, vėl plinta ir tvirtinimai apie kanapių gydomąją naudą.

Apie kavą: nustebsite sužinoję

Apie kavą: nustebsite sužinoję, ką su savimi nešiodavosi vokiečių kareiviai

Antrojo pasaulinio karo metu daugelis vokiečių kareivių kartu su savimi nešiodavosi nuo ekipiruotės neatskiriamą daiktą – kavamalę. Kavamalė buvo maža, pritaikyta transportavimui. Plieninė dėžutė su rankena ant viršaus ir talpa apačioje buvo pritaikyta greitam sumontavimui ir išmontavimui vietoje. Europiečių meilė kavai buvo tokia stipri, kad pasibaigus karui atsiradęs metalo trūkumas nesustabdė kavamalių ir skrudintuvų gamybos. Sprendžiant metalo trūkumo klausimą – dalis amunicijos būdavo išlydoma ir perdirbama į kavos gaminimo prietaisus.

Pūvantys gyvi žmonės arba siaubinga narkotikų žala (foto

Pūvantys gyvi žmonės arba siaubinga narkotikų žala (foto, N-18)

„Krokodilas“ – kone baisiausias narkotikas pasaulyje, savo daroma žala žmogui pralenkiantis net heroiną. Ne taip jau ir seniai Meksikoje gydytojams buvo pristatyta mergina su pūvančiais lytiniais organais. Plėštinės žaizdos genitalijose, pasak jos, atsirado būtent nuo šio mėsėdžiu praminto narkotiko. Iki siaubingos infekcijos ji du mėnesius leidosi „krokodilą“ – kodeino tablečių ir buitinės chemijos mišinį, kurio ji įsigydavo tiesiog gatvėje.

Atsakymo paieškos. „Didis grožis“ – pelnyti ar perdėti aikčiojimai? (nuomonė)

Atsakymo paieškos. „Didis grožis“ – pelnyti ar perdėti aikčiojimai? (nuomonė)

Pamažu iš kino teatrų besitraukiantis filmas „Didis grožis“ (angl. The Great Beauty / it. La grande bellezza, 2013) įsimintinu tapo visiems, kokiu nors būdu prie jo prisilietusiems: nuo kino platintojų iki bilietų pardavėjų. Itin didelio populiarumo ir mūsų šalyje sulaukusiai juostai likti abejingu žiūrovas šansų neturi – „Didis grožis“ arba labai patinka arba nepatinka. Nepažiūrėti šio filmo taip pat, galima sakyti, neįmanoma, aplinkiniams skanduojant jo pavadinimą. Kuo šis filmas parklupdo ne tik neišrankius žiūrovus, bet ir visko mačiusius kino kritikus? Arba atvirkščiai – dar neįpusėjus filmui priverčia žmones palikti kino salę?

Nikita iš „Soundboys“ apie muzikos renginių ir garso kokybę (interviu)

Nikita iš „Soundboys“ apie muzikos renginių ir garso kokybę (interviu)

Smagu, kad dubstep muzikos garso galybė mūsų šalyje pasiekė aukštumas, ką padaryti padėjo visiems naktinėtojams gerai žinomi „Soundboys“. Atšventę ketverių metų gimtadienį jie auga ir toliau, organizuodami savus vakarėlius, veždami dubstep meistrus ir suteikdami geriausią ausų orgazmą. Artėjančio šeštadienio vakarėlio proga kalbuosi su Nikita apie garsą, 2014-ųjų planus ir apie mus – reiverius.