Search Results for: "motociklininkai"

Pavojingiausios sporto šakos

Pavojingiausios sporto šakos

Sportas – sveikata! Turbūt šiuos žodžius kiekvienas (bent jau dauguma) girdėjo dar mokyklos laikais per kūno kultūros pamokas. Sakoma, jog sportas prailgina gyvenimą, juk sveikame kūne ir siela sveika…

Tačiau ar iš tikrųjų sportas visada užtikrina puikią sveikatą? O ir sporto šakų daugybė, ką geriausiai pasirinkti, kas būtų naudingiausia ir saugiausia? Žinoma, reikia sutikti, jog bet kurioje sporto šakoje galimos įvairios traumos, susižalojimai… Netgi nekaltai atrodantus šaškių žaidimas gali pakenkti sveikatai…

Bet kuriuo atveju, kiekvienais metais renkamos dešimt pavojingiausių pasaulyje sporto šakų. Dešimtukai kasmet nelabai keičiasi arba pasikeičia nežymiai. Tarp pavojingiausių sporto šakų daugiausia tų, kuriomis užsiima vyrai ir moterys.

Pavojingiausia moterims – palaikymo komados šokėja

Amerikoje, kur labai populiarus šis sportas, per metus suskaičiuojama apie 20000 rimtų traumų, kurias patiria komandų palaikymo šokėjos. Teigiama, jog yra didesnė tikimybė, jog per varžybas susižeis šokėja, o ne, pvz., krepšinio žaidėjas. Lūžusios kojos ar stuburo traumos – ne retenybė. Geras pasirodymas reikalauja aukų?

Regbis

Taip pat labai populiari sporto šaka Amerikoje, tačiau propaguojama ir kitose šalyse (taip pat ir Lietuvoje). Tai turbūt vienas žiauriausių kontaktinių žaidimų. Čia traumos tris kartus dažnesnės nei kariniuose susirėmimuose (!).

Plyšę raumenys, smegenų sukrėtimai, lūžę kaulai – tie žaidėjai sustoja tik tada, kai jau fiziškai nebegali toliau žaisti. Žinoma, tokiame sporte neapsieisi be kūno apsaugų, tačiau ir jos ne visada apsaugo.

Futbolas

Tai sporto šaka, kurioje dažniausiai patiriami smegenų sukrėtimai. Taip pat palyginti ne retai pasitaiko staigių mirčių. Futbolas yra viena iš sporto rūšių, kuriose įtraukiama ir galva, žaidžiama galva (ir čia kalbama tikrai ne apie mąstymą…).

Automobilių/motociklų lenktynės

Čia mirtys dažnos ir neišvengiamos, nes lenktynės neapsieina be didžiulio greičio (juk kitaip ir nebūtų lenktynės). Motociklininkai turi išlaikyti pusiausvyrą, važiuodami įvairiais keliais, posūkiais ir visa tai lydi beprotiškas greitis. O esant tokiam greičiui šalmas ar kitos apsaugos ne visada padeda.

Jojimas ant buliaus

Lipti ant nugaros toną sveriančiam įsiutintam gyvūnui turbūt tikrai labai drąsus žingsnis. Drąsus arba beprotiškas. Galbūt todėl Lietuvoje ši sporto šaka neprigijo. Kai kuriems šis žingsnis gali būti ir paskutinis.

Būti numestam keletą metrų – beveik būtinybė. Nors tereikia ant buliaus išsėdėti „tik“ (mažiausiai) aštuonias sekundes, tačiau įsiutęs gyvūnas visą tą laiką iš visų jėgų stengiasi numesti nepageidaujamą „svorį“. Tikriausiai tai pavojingiausios aštuonios sekundės pasaulyje.

Žirgų lenktynės

Žirgas – ne bulius ir jis nesistengia numesti raitelio, tačiau tai irgi viena pavojingiausių sporto šakų pasaulyje. Amerikoje iš 100000 dalyvių užfiksuotos 128 mirtys (žinoma, žirgų mirtys čia neįtraukiamos…).

Galbūt galima sakyti, jog tai nėra jau toks didelis skaičius, tačiau jei palyginsime šį sportą su kita taip pat pavojinga šaka – boksu, gali tekti pakeisti savo nuomonę. Idomu, jei žirgų sporte mirčių skaičius viršija šimtą, tai bokse iš 100000 dalyvių miršta 1-2.

Nardymas povandeniniuose urvuose

Dar viena šaka, priskiriama prie pavojingiausių pasaulyje. Didžiulis gylis, ledinis vanduo, neištirti požeminiai urvai, hipotermija, atsiskyrimas nuo nardymo komandos, menkas matomumas, oro trūkumas – tai tik keletas iš pavojų, tykančių vandenynų gelmėse. Nors nardytojai ir būna puikiai pasiruošę, apmokyti, tačiau ir jie neapsaugoti nuo šių grėsmių.

Dekompresija (slėgio sumažėjimas) gali sukelti problemų su stuburo smegenims, plaučiais, smegenims. Sakoma, jog pasisekę nardymai yra tie, iš kurių grįžtama.

Kopimas į kalnus/alpinizmas

Yra įvairių alpinizmo rūšių. Tai gali būti lipimas į uolas, snieguotais kalnais, taip pat kopimas, nešantis su savimi bagažą arba be jo ir pan. Galima ne tik paslysti, bet pavojų sukelti gali ir pasikeitusios oro sąlygos.

Būnant tokiame aukštyje, pagalbos gali tekti ir ilgiau palaukti, juk, pvz., medikų sraigtasparniui nusileisti ant uolos būtų sudėtinga. Hipoksija (deguonies trūkumas), hipotermija, nušalimai, pneumonija (plaučių uždegimas) – tai dažniausios alpinistų nelaimės. Net 179 alpinistai (iš 1300) žuvo, norėdami įkopti į garsųjį Everestą.

Ledo ritulys, golfas, slidinėjimas…

Čia tik gali sužeisti lazda, ar pastumti, bet gali trenkti žaidėją ir į apsauginę sienelę. Galbūt truputį keista, tačiau prie pavojingų šakų priskiriamas ir golfas. Nors atrodytų, jog nėra kontakto su kitu žaidėju, taigi ir traumų būtų galima išvengti.

Amerikoje per metus įvyksta apie 4000 mirčių golfo lauke. 5% dėl blogo oro (dėl žaibų!). Pavojingas yra ir banglenčių sportas (ne visada pasiseka „suvaldyti“, pvz., 6m. aukščio bangą), ir slidinėjimas, ir… tikriausiai visos sporto šakos.

Netgi begalinis noras turėti gražias kūno formas gali būti pavojingas, ne tik dėl galimų traumų, pvz., treniruoklių salėje, jei neteisingai atlieki pratimus, tačiau ir dėl per didelio noro pasiekti tobulybę. Juk kas per daug, tas irgi nesveika…

Taigi sportas ne visada suteikia sveikatos, kartais jis gali būti netgi labai pavojingas sveikatai. Net ir pati paprasčiausia ir nesudėtingiausiai atrodanti sporto šaka gali sukelti pavojų (dėl daugybės, galbūt kartais sunkiai paaiškinamų priežasčių). Tačiau, jeigu jau pasirenkate kažkokią sporto šaką, tuomet žinokite, „į kokią galerą jus velnias neša“ ir būkite atsargūs! Gerų rezultatų!

Lietuvių pora leidžiasi į rekordinę kelionę – sieks apkeliauti pasaulį motociklais

Lietuvių pora leidžiasi į rekordinę kelionę – sieks apkeliauti pasaulį motociklais

Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį. Savo istorinei kelionei jie pasirinko BMW turistinių motociklų modelius „BMW F 800 GS Adventure“ ir „BMW F 650 GS“.

Kuo šią vasarą turistus stebins užsienio kurortai?

Kuo šią vasarą turistus stebins užsienio kurortai?

Vis daugiau žmonių, atėjus vasarai, pradeda planuoti savo poilsį, dažnas renkasi užsienio kurortų siūlomas pramogas. Įsisiūbuojant atostogų sezonui, lankomiausi miestai ir šalys visais įmanomais būdais stengiasi nustebinti atvykstančius keliautojus ne tik pramogų gausa, bet ir šventiniais renginiais. Kelionių ekspertas kviečia pasižvalgyti, į kokias šventes bei festivalius šią vasarą turistus kvies populiariausi atostogų kurortai.

„Eurobasket 2011“ vaizdo klipai (Video)

„Eurobasket 2011“ vaizdo klipai (Video)

Europos vyrų krepšinio čempionatas („Eurobasket 2011“)jau turi savo reklaminius klipus, kurie ragina visus laukti šio svarbaus Lietuvai sporto įvykio. Tad Jūsų dėmesiui – „Vėliava“, „Būgnininkai“ ir „Motociklininkai“ klipai, kuriuos sukūrė reklamos agentūra „BOX“.

Atstumas iki motociklo – 4 sekundės

Atstumas iki motociklo – 4 sekundės

Jei kelyje pastebite motociklą, turėtumėte laikytis bent keturių sekundžių atstumu nuo jo, t. y. dar didesniu, negu nuo priešais važiuojančio automobilio. Motociklų ir mopedų vairuotojai yra linkę stabdyti palaipsniui mažindami greitį ir perjungdami pavaras žemyn, o ne naudodamiesi stabdžiais. Tai reiškia, kad už jų važiuojantys vairuotojai negali pasikliauti vien tik stabdymo žibintu, kad suprastų, jog motociklininkas stabdo. Vairuotojai turėtų būti dar atidesni, jei motociklininkas vežasi keleivį, nes tokiu atveju motociklas manevruos kitaip, t. y. lėčiau, nes veža papildomą svorį ir jaučiamas didesnis pasipriešinimas*.
Nuo balandžio iki rugsėjo motociklų ir mopedų eismas tampa intensyvesnis, todėl automobilių vairuotojai turėtų būti pasiruošę susidurti su tokiais eismo dalyviais.

Motokroso olimpiadoje JAV septyniolikmetis Nerijus Rukštela finišavo 21-as

Motokroso olimpiadoje JAV septyniolikmetis Nerijus Rukštela finišavo 21-as

Iš Jungtinėse Amerikos Valstijose vykusių „Red Bull Motocross of Nations“ lenktynių grįžo Lietuvos delegacija. 63 kartą surengtoje vadinamojoje Motokroso olimpiadoje 17-metis Lietuvos motociklininkas Nerijus Rukštela varžėsi su geriausiais profesionaliais pasaulio motociklininkais. Jaunoji mūsų šalies motokroso viltis ne tik pasisėmė vertingos patirties, bet ir pateisino organizatorių lūkesčius, pademonstruodama gerus rezultatus.

Kasmet vis kitoje pasaulio vietoje rengiamos „Red Bull Motocross of Nations“ lenktynės savo mastais, dalyvių ir žiūrovų skaičiumi neturi analogų. Šiais metais Griaustinio slėnyje (Thunder Valley), Leikvude, Kolorado valstijoje, iš 30 šalių dalyvių A finale varžėsi 19, o B finale – 11. Po pirmųjų kvalifikacinių varžybų, lietuviai pateko į B finalą, kartu su Airijos, Ekvadoro, Švedijos, Kosta Rikos, Ukrainos, Venesuelos, Gvatemalos, Islandijos, Meksikos ir Filipinų atstovais. Surinkę 50 taškų kvalifikacinėse lenktynėse lietuviai užėmė 9 vietą. Pirmasis B finalo trejetas – Airija, Ekvadoras ir Švedija.

A finale lenktyniavo JAV, Japonija, Latvija, Puerto Rikas, Italija, Vokietija, Belgija, Prancūzija, Australija, naujoji Zelandija, Didžioji Britanija, Ispanija, Šveicarija, Estija, Portugalija, Austrija, Kanada, Brazilija, Suomija.

Sportininkai varžėsi 3 motociklų klasėse. MX1 klasėje (motociklai iki 450 kubinių centimetrų) Lietuvą atstovavo Mindaugas Kazakevičius, MX2 klasėje (motociklai iki 250 kubinių centimetrų) – Nerijus Rukštela, o Open klasėje (motociklai iki 650 kubinių centimetrų) – Rimantas Pažemeckas.

Daugiausia vilčių Lietuvos delegacija siejo su 17-mečiu Nerijumi Rukštela, kuriam 2010-ieji – jau 13 karjeros sezonas. „Tokiam jaunam sportininkui galimybė dalyvauti tokio lygio lenktynėse kaip „Red Bull Motocross of Nations“ – labai aukštas įvertinimas. Juk pagal varžybų reglamentą šalims dalyvėms skiriamos tik 3 dalyvių vietos, dėl kurių kiekvienos šalies sportininkai varžosi tarpusavyje visus metus“, – sakė Lietuvos motokroso komandos vadovas Julius Juodišius.

Nerijus Rukštela važiavo „Kawasaki“ motociklu. Kvalifikaciniuose važiavimuose MX2 klasėje Nerijus iškovojo 23 poziciją iš 30 sportininkų. Nugalėtoju tapo Trey Canard (JAV). B finale Nerijus užėmė 21 poziciją iš 34 dalyvių. Kiti Lietuvos atstovai finišavo atitinkamai 29–30 pozicijose. B finale nugalėjo Martin Davalos (Ekvadoras).

Komandų įskaitoje nugalėjo JAV rinktinė (Ryan Dungey, Trey Canard, Andrew Short), antrieji liko Belgijos atstovai (Steve Ramon, Clement Desalle, Jeremy Van Horebeek), tretieji – Vokietijos (Marcus Shiffer, Ken Roczen, Maximilian Nagl).

„Įvertinę mūsų technines galimybes, savo komandos dalyvavimą vertiname gerai. Net negalėdamas lenktynėse važiuoti savo motociklu, kurį dėl riboto biudžeto teko palikti Lietuvoje, Nerijus Rukštela pademonstravo gerus rezultatus, gavo vertingos profesionalaus sporto lenktynių patirties. Esame be galo dėkingi įmonei „Lituanica“, Lietuvos motociklų sporto federacijai, lietuvių bendruomenei Kolorade bei Čikagos lietuviams – jie itin daug prisidėjo, kad Lietuvos sportininkai galėtų sudalyvauti „Motocross of Nations“ varžybose“, – teigė J. Juodišius.

Pasak jo, tikimasi, kad ir kitais metais bus galimybių dalyvauti Tautų taurės varžybose (Motorcross of Nations). 2011-aisiais jos vyks Prancūzijoje.

Vos tik grįžęs į Lietuvą N. Rukštela ėmėsi ruoštis paskutiniam Lietuvos motokroso čempionato etapui, kuris vyks spalio 9–10 dienomis Rokiškyje. Lietuvos motokroso čempionate MX2 klasėje po penkių etapų jaunasis lenktynininkas užima pirmąją vietą.