Search Results for: "moterys ir IT"

Moterys ir IT: skaičiai gerėja

Moterys ir IT: skaičiai gerėja, o pozicijos stiprėja

Vyrauja nuomonė, kad su IT susijusios profesijos yra gan vyriškos. Tam tikrai yra pagrindo – užtenka pažiūrėti, kas daugiausia šiuo metu studijuoja IT universitetuose ar eina vadovaujančias pareigas IT įmonėse Lietuvoje. Tad stereotipai vis dar gajūs. Vis dėlto situacija gerėja: vis daugiau moterų įsidarbina IT sektoriuje ir užima vis įvairesnes ir aukštesnes pozicijas. Savo ilgo kelio pradžią IT sektoriuje prisimena prieš kelias savaites Lietuvoje viešėjusi Anja Monrad, tarptautinės technologijų bendrovės „Dell“ viceprezidentė ir generalinė direktorė Vidurio ir Rytų Europai. Drauge A. Monrad pateikia sprendimą, kaip gerinti moterų situaciją IT sektoriuje.

Kodėl moterys vienu metu gali atlikti net kelis darbus?

Kodėl moterys vienu metu gali atlikti net kelis darbus?

Mokslininkai atskleidė stulbinančius faktus – moterys vienu metu gali atlikti net kelias užduotis, ypač jei tai susiję su pamestų daiktų paieška. Kitaip tariant- ankstyvą rytą, jos geba ne tik paruošti pusryčius šeimai, aprengti vaikus, susišukuoti, išsivalyti dantis tačiau taip pat vos per kelias minutes rasti pamestus mašinos raktelius. Kyla klausimas – kodėl moterys visus darbus spėja atlikti per itin trumpą laiką?

Kodėl moterys nepatiria seksualinio pasitenkinimo

Kodėl moterys nepatiria seksualinio pasitenkinimo

„Jos nemoka atsiduoti savo pojūčiams ir priimti kito – būtent dėl to seksualinio pasitenkinimo nepatiria 58 proc. moterų,“ – teigia prancūzė gydytoja ginekologė Danielė Flomenbaum.

Apie ką moterys meluoja draugėms?

Apie ką moterys meluoja draugėms?

Dažniausiai nieko nestebina, kad moterys tarpusavyje dalinasi viskuo, kas po saule. Tačiau buvo atskleisti penki itin asmeniški dalykai, kurių savo draugėms jos pasakoti nenori. Jos meluoja tuomet, kai nori pasilikti asmeninę nuomonę sau ir kai bijo pavydo.

Ko moterys turėtų pasimokyti iš vyrų?

Ko moterys turėtų pasimokyti iš vyrų?

Mo­te­rys daž­nai prie­kaiš­tau­ja vy­rams, kad jie per daug pa­vir­šu­ti­niš­ki, ne­jau­trūs, ne­mo­ka iš­klau­sy­ti… Na, mo­te­rys taip pat nė­ra to­bu­los ir kai ku­rių da­ly­kų ga­lė­tų pa­si­mo­ky­ti iš vy­rų. Pa­vyz­džiui, da­ry­ti tik vie­ną dar­bą vie­nu me­tu.

Moterys ir seksas pagal Zodiako ženklus

Moterys ir seksas pagal Zodiako ženklus

Kiekvienas žmogus individualus, todėl ir sekso poreikiai yra skirtingi. Beje, čia yra ir astrologų nuomonė, kurie teigia, jog žvaigždės veikia ne tik moters charakterį, bet ir jos norus bei intymaus gyvenimo aistras. Taigi, ko laukia iš vyro…

Kokio sekso nori moterys?

Kokio sekso nori moterys?

Vyrai galvoja, kad įtikti moteriai sekse nėra lengva. Mat vienai intymiuose santykiuose patinka viena, kitai – kita. Vienoms patinka švelnumas, kitas labiau „užveda“ vyrų grubumas.

Kas išrankesni – vyrai ar moterys?

Kas išrankesni – vyrai ar moterys?

Ilgą laiką buvo manoma, kad moterys yra kur kas išrankesnės negu vyrai. Tačiau amerikiečių mokslininkai nustatė, jog tai visiška netiesa, nes viskas priklauso nuo konkrečios situacijos.

Ginekologė: jeigu ne abejingumas sau

Ginekologė: jeigu ne abejingumas sau, per savaitę nemirtų 5 moterys

Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų. Šios liūdnos statistikos būtų galima išvengti, nes visos 25–60 m. amžiaus moterys turi galimybę nemokamai kas 3 metus pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio ir nustatyti galimas jo užuomazgas pradinėje stadijoje, atlikus PAP tyrimą. Laiku atliktas PAP tyrimas skystojoje terpėje daliai Lietuvos moterų išgelbėtų gyvybę, tačiau vykdant šios ligos prevencijos programą, Lietuvoje patikrinta tik 44 proc. moterų. Pasak ginekologės Žanos Bumbulienės, moterų abejingumas savo kūnui ir edukacijos stoka tampa liūdna mirties nuo vėžio statistika.

„Moterys moksle“: kas buvo pirmosios astronautės

„Moterys moksle“: kas buvo pirmosios astronautės, skridusios į kosmosą?

Praėjus vos dvejiems metams po pirmojo žmogaus, Jurijaus Gagarino, skrydžio į kosmosą, jo pėdomis pasekė ir Valentina Tereškova. Po dar dviejų dešimtmečių kosmose pabuvojusių moterų sąrašą papildė Svetlana Savickaja ir Sally Ride. Kaip joms tai pavyko? Koks pirmųjų astronaučių indėlis į kosmoso tyrimus? O į mūsų visuomenę?