Search Results for: "mokslo darbai"

„Mokslo sriuba“: ar įmanoma tapti genijumi?

„Mokslo sriuba“: ar įmanoma tapti genijumi?

Žvelgdami į Žmonijos istoriją matome daug asmenybių, kurios buvo genialios. Leonardas da Vinčis, kompozitorius Volfgangas Amadėjus Mocartas, rašytojas Viljamas Šekspyras, fizikas Izaokas Niutonas, išradėjas Nikolas Tesla. Jei ne jų darbai, tikėtina mes gyventume kukliau nei dabar. Prieš mus Žemėje gyveno milijonai žmonių ir beveik visi greitai užmirštami. O genijus atsimename. Jie įkūnija tobulo žmogaus įvaizdį, o mes norime būti tobuli.

Metų mokytojas Donatas Vasiliauskas: „Džiugu

Metų mokytojas Donatas Vasiliauskas: „Džiugu, jog nereikėjo laukti viso gyvenimo, kad mano darbai būtų įvertinti“

Mokytojo profesija yra ir bus prestižiška. Nors šiuo metu mokytojai finansiškai galbūt ir negyvena labai gerai, visuomenė turi suprasti, kad valstybės pamatas yra jauni žmonės, švietimas, kurio sistemoje pats svarbiausias asmuo – mokytojas, kuriantis Lietuvos ateitį. „Finansiniai dalykai anksčiau ar vėliau bus išspręsti“, – įsitikinęs šiemet Metų mokytojo premija įvertintas jaunas pedagogas iš Alytaus Donatas Vasiliauskas.

10 priežasčių studijuoti Kaune

10 priežasčių studijuoti Kaune

„Kaunas atsigauna“ tampa kone priežodžiu pastaruoju metu, o netiesioginėse lenktynėse su Vilniumi Kaunas, panašu, įgauna vis daugiau pranašumų.

Į NASA išvykstančių studentų tikslas – užmegzti ilgalaikę partnerystę

Į NASA išvykstančių studentų tikslas – užmegzti ilgalaikę partnerystę

Kelionė, kuri gali atverti naujų perspektyvų duris. Šansas, kurį gauna toli gražu ne kiekvienas. Taip arba panašiai galima apibūdinti Lietuvos studentams atsivėrusią galimybę įžengti į prestižines Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) laboratorijas. Mokslo inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) paskelbė, jog šiais metais galimybę stažuotis NASA Ames tyrimų centre laimėjo šeši lietuviai. Net keturi konkurso nugalėtojai studijuoja Kauno technologijos universitete (KTU) ir nekantrauja leistis į vieną svarbiausių gyvenimo nuotykių.

Mokslininkas F. Bukauskas garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje

Mokslininkas F. Bukauskas garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje

Prof. F. Bukausko vadovaujama laboratorija – tarp pirmaujančių pasaulyje pagal tarpląstelinių ryšių per plyšines jungtis tyrimus. Vadinamieji plyšiniai kanalai tarp ląstelių gyvybiškai svarbūs mūsų organizmui, o juos sudarančių koneksino baltymų mutacijos atsakingos už daugelį įgimtų ligų. Šia tema tyrėjas publikavo per 100 straipsnių prestižiniuose mokslo leidiniuose. Profesorius yra daugelio Nacionalinio sveikatos instituto JAV projektų vadovas ir vykdytojas.

Įsteigta oficiali vestuvių planuotojų mokykla

Įsteigta oficiali vestuvių planuotojų mokykla

Švietimo ir mokslo ministerija bei Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino pirmąją Lietuvoje mokymų programą, skirtą rengti kvalifikuotus vestuvių planuotojus. Tokią paslaugą nuo šiol siūlys vienintelė šalyje „Vestuvių verslo mokykla“, kurią įkūrė vestuvių planuotoja, floristė bei dekoro specialistė Inga Klimienė. Tikimasi, kad mokymų programą pasirinkę rinkos naujokai bei pažengusieji formuos naują profesionalių vestuvių planuotojų kartą, kuri nuolat kels šios konkurencingos rinkos paslaugų kokybės kartelę.

Pasaulinio garso informatikas prof. Algirdas Avižienis: „Tikimybė

Pasaulinio garso informatikas prof. Algirdas Avižienis: „Tikimybė, kad kompiuteriai taps pavojingi – reali“

Grėsmė, kad ateityje dirbtinio intelekto pažangos dėka kompiuteriai užkariaus pasaulį, yra reali – tai nėra tik rašytojų fantazijos, teigia tarptautiniu mastu pripažintas informatikos mokslininkas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) garbės profesorius Algirdas Avižienis.

Šiuolaikinis menas ir kvantinės fizikos paskaitos po atviru dangumi festivalyje „Yaga Gathering 2016“

Šiuolaikinis menas ir kvantinės fizikos paskaitos po atviru dangumi festivalyje „Yaga Gathering 2016“

Ketvirtadienį, liepos 28 dieną prasideda festivalis „Yaga Gathering 2016“. Penkias dienas truksiančiame renginyje po atviru dangumi vyks parodos, garso ir vaizdo performansai, paskaitos, audioteatro spektakliai, skambės eksperimentinė muzika, – ir tai tik dalis naujos krypties pasirodymų, veiksiančių pirmą kartą pristatomoje festivalio Koncepto scenoje.

Sėkmės istorija: lietuvės verslas Londone ir kvietimas į Harvardą (interviu)

Sėkmės istorija: lietuvės verslas Londone ir kvietimas į Harvardą (interviu)

Dvidešimt septynerių metų vilnietei Eglei Vinauskaitei pavydėtų daugelis apie studijų aukštumas svajojančių žmonių. Po ilgų metų svajonių jauna moteris pagaliau gavo tai, ko taip sunkiai siekė – kvietimą studijuoti prestižiškiausiu pasaulyje tituluojamame Harvardo universitete JAV. Žmonių vystymosi ir psichologijos studijų magistro programoje studijuojanti E.Vinauskaitė teigė, kad JAV ir Lietuvos aukštojo mokslo sistemos skiriasi kaip diena ir naktis. JAV, pasak moters, ne tik kad nėra srautinių paskaitų, bet ir paprastų, studento iškaltus faktus tikrinančių egzaminų. Už Atlanto labiau vertinama studento motyvacija, aktyvumas, mokėjimas argumentuoti savo nuomonę. Tai, pasak pašnekovės, ten sudaro didžiąją dalį pažymio.

„Kalėjimo bėglių“ ir „Iksmenų“ režisierius šifruos smegenis

„Kalėjimo bėglių“ ir „Iksmenų“ režisierius šifruos smegenis

Kaip veikia žmogaus smegenys ir dėl kokių aplinkybių jų veikla ima trikti? Šiuos dalykus aiškins mokslininkų komanda kartu su žinomu režisieriumi Brettu Ratneriu naujausiame mokslinės dokumentikos filme „Iššifruoti smegenis“.