Search Results for: "moderni muzika"

Savaitgalį  moderniame Zaraso salos paplūdimyje – kurortinio sezono atidarymas

Savaitgalį moderniame Zaraso salos paplūdimyje – kurortinio sezono atidarymas

Gegužės 27-28 dienomis Zaraso ežero saloje, kurioje vasarą tradiciškai vyksta tokie festivaliai kaip „Galapagai“ ar „Roko naktys“, rengiamas kurortinio sezono atidarymas. Turtinga savaitgalio programa nuties tiltą ir iki šių festivalių.

Devintajame TARP – 24 valandos moderniosios poezijos iš viso pasaulio ir diskoteka buvusioje redakcijoje

Devintajame TARP – 24 valandos moderniosios poezijos iš viso pasaulio ir diskoteka buvusioje redakcijoje

Spalio 11-ąją tarptautinis audiovizualinės poezijos festivalis TARP į poezijos parą kvies įsisukti šiuolaikinio meno mėgėjus, skaitytojus, medijų meno atstovus, kinomanus, grafikus, melomanus ir smalsuolius. Devintą kartą vykstantis renginys šių metų tema „PARAidžiui“ ir netradicine dvidešimt keturių valandų forma per trumpą laiką kvies pažinti šiuolaikinės poezijos formas.

Pavasarinė mados muzika „Julia Janus“ virtuvėje (foto)

Pavasarinė mados muzika „Julia Janus“ virtuvėje (foto)

Energingas rokas, elegantiškos lounge melodijos, miesto šviesomis pulsuojantis hiphopas – muzika yra nuolatinė šiuolaikinės moters palydovė, gyvenimui suteikianti unikalų ritmą bei padedanti išreikšti individualumą. Muzikinės interpretacijos – neatsiejama dizainerės Julios Janus kūrybos dalis, tad naujausia kolekcija „Muzika mano virtuvėje“ dedikuota garso ir žodžio ekspresijai, jaunatviškam polėkiui bei moderniam požiūriui į madą.

„Sirenų“ klube – moderni pasaka

„Sirenų“ klube – moderni pasaka, džiazas ir kontrkultūros apraiškos

Vakar prasidėjęs dešimtasis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ peržengia teatro ribas. Festivalio metu veiksiantis „Sirenų klubas“ kviečia į susitikimą su jaunaisiais lietuvių režisieriais, diskusiją apie (kontr)kultūrą, spektaklį netradicinėje teatrui erdvėje ir koncertą. Kaip teigia organizatoriai, šis klubas – tai nuolat kintantis, savo klausytojo, žiūrovo ir dalyvio ieškantis procesas.

Festivalio „Mėnuo Juodaragis“ muzika - nuo ramios magijos iki ugningo šėlsmo (video)

Festivalio „Mėnuo Juodaragis“ muzika – nuo ramios magijos iki ugningo šėlsmo (video)

Rugpjūčio 23-25 dienomis Zaraso ežero saloje vyksiantis festivalis „Mėnuo Juodaragis XVI“ šiemet akcentuoja latvių temą ir sukvietė kaip niekad gausų būrį kaimyninės šalies kūrėjų. Tačiau senas tradicijas puoselėjančiame tarptautiniame renginyje pasirodys ir keletas itin originalių, Lietuvoje dar nekoncetravusių kolektyvų iš tolimesnių kraštų – Didžiosios Britanijos, JAV ir Rytų Europos šalių.

Kiek monetų gatvės muzikanto kepurėje?

Kiek monetų gatvės muzikanto kepurėje?

Ženklų, kad į miestą jau atėjo pavasaris – kiekviename žingsnyje: daugiau dviratininkų, mažiau kepurių ir striukių, daugiau meilės. Tačiau tikrasis pavasaris neprasideda tol, kol neįmetama pirmoji moneta į gatvės muzikanto kepurę ar gitaros dėklą. Kai išgirsti Pilies gatvę skambant – dažniausiai tai įvyksta kovo pabaigoje – žinai, kad žiema jau įveikta. Bet šiandien ne apie muziką. Šiandien apie monetas.

O monetų nėra daug. Bent jau nepakankamai, kad gatvėje muzikuojantieji galėtų verstis vien grojimu ir nesukti galvos, kaip sumokėti buto nuomą. Yra tų, kurie gali, pavyzdžiui Robertas Burckas, geriau žinomas kaip „Naked Cowboy“. Tiesa, jis gyvena Niujorke ir groja prisidengęs tik apatiniais, kaubojiškais batais ir skrybėle. Ir taip jau 14 metų, bene kasdien, centrinėje miesto aikštėje. Skaičiuojama, kad per metus jis uždirba 250 tūkst. JAV dolerių.

Lietuvos miestai gatvės muzikantams ne tokie palankūs. Čia mažiau praeivių, trumpesnis grojimo sezonas, o dėl poros rusų folkloro perlus grojančių apgirtusių bardų ir įkyriai pinigų prašančių, bet mažai ką pasiūlyti turinčių pseudopankų grupelių gatvės muzikanto statusas Lietuvoje yra nuvertintas.

Vis dėlto grojančių yra, kaip ir jiems aukojančių.

Per valandą – iki 300 Lt

„Lietuvoje per valandą surenku 50–300 Lt. Kai grojau Vokietijoje – per pusvalandį surinkdavau 100 eurų, Olandijoje – 15 eurų. Gal netinkamą vietą ten buvau pasirinkusi“, – sako aštuonerius metus gatvėse gitara grojanti Ugnė Valinčiūtė. Jos repertuare – „Coldplay“, „Kings of Leon“, „Radiohead“ ir kitų modernių roko grupių kūriniai.

„Galima tikrai nemažai užsidirbti. Žinoma, turi kažkuo sužavėti žmones – ne tik grojimo ypatumais, bet ir balsu. Be to, svarbu pasirinkti „judrią“ vietą“, – detales atskleidžia Ugnė.

Atrodytų, įspūdingos sumos. Tačiau muzikuoti gatvėje nėra tas pats, kas dirbti biure nuo 8 iki 5. Groti ir dainuoti praktiškai gali iki trijų valandų per dieną. Antraip rizikuoji susigadinti balsą, o ir pirštai vėliau pradeda nebeklausyti. Be to, šiame „versle“ itin daug lemia atsitiktinumai. „Kartą Palangoje už vieną dainą davė 200 eurų!“, – prisimena Ugnė. Štai ir visos savaitės uždarbis.

Sėkmės receptas: maža mergaitė, grojanti ne gitara

Dažnai muzikos kokybė nėra tiesiogiai susijusi su uždirbta suma. Yra dešimtys faktorių, kurie priverčia praeivius išsitraukti pinigines. Ir tai nebūtinai yra profesionalus grojimas ar dainavimas.

Dvejus metus gatvėse gitara džiazą grojantis Vadimas Stankevičius pusiau ironizuodamas, pusiau rimtai pateikia formulę. Įsivaizduokime, kad yra suma „x“, kurią gali uždirbti potencialus gatvės muzikantas, ir stebėkime, kaip ši suma kinta keičiantis pačiam muzikantui.

„Jei groja mergaitė – tuomet plius 50 proc., jei ji maža – dar plius 50 proc. Jei groja graži panelė – plius 200 proc. Jei ji dar ir dainuoja – plius 150 proc. Jei groja ne su gitara – plius 50 proc. Jei atrodo kaip vargšelė – plius 150 proc. Jei groja berniukas – jau minus 20 proc. Jei suaugęs vyras – minus 40 proc. Jei jis groja vienas – minus 80 proc. Jei groja su gitara – minus 80 proc. Jei nedainuoja – minus 100 proc. Žiauri tiesa!“, – šypsosi Vadimas.

Jo manymu, didžiausia problema, kad praeiviai vertina pastangas, o ne rezultatą. Dėl to daug dėmesio ir pinigų sulaukia, pavyzdžiui, prastai grojantys, bet labai besistengiantys maži vaikai.

Pats Vadimas atitinka beveik visus „minuso“ kriterijus, tad konkurenciją išlaikyti bando grodamas kartu su fleitininku. Fleita – neįprastas instrumentas, patraukiantis praeivių akį ir ausį. Kaip ir akordeonas, saksofonas, smuikas. Ar jais grojama kokybiškai – vėlgi ne taip svarbu.

Vidutinis Vadimo uždarbis grojant dviese – 50–150 Lt per 3–4 valandas. Netikėta tai, kad, muzikanto teigimu, nebūtinai geriausia groti tada, kai daugiausia praeivių.

„Kai šilta, daugiausia žmonių pasirodo vidudienį, nuo 12 val. Bet tada meta labai retai. O vakare, apie 22 val., kai žmonių visai nedaug, meta beveik kiekvienas. Galbūt tai alkoholio poveikis, o galbūt suveikia mąstymas, kad kas gi kitas įmes – juk nieko aplinkui nėra“, – svarsto muzikantas.

Po 1,5 metų jis baigs muzikos studijas ir taps profesionalu. Šiuo metu pašnekovas yra pradėjęs groti džiazo grupėje, koncertuoja kavinėse, restoranuose. Ar ir toliau gros gatvėje, jis kol kas negali atsakyti.

Nori pagroti Amsterdamo centre – lauk eilėje

Dar vienas itin aktyvus Vilnius gatvės muzikantas – „The Beatles“ dainų repertuaru garsėjantis Romanas Gorodeckis, geriau žinomas Holmso pseudonimu. Profesionalus programuotojas šiuo metu gyvena Olandijoje, Amsterdame. Kai nedirba kompiuteriu, Holmsas eina į atokesnes miesto gatves ir per porą valandų grodamas surenka iki 40 eurų. Yra bandęs ištempti ir iki penkių valandų, tačiau 50 eurų ribos viršyti nepavyko.

Lietuvoje šio muzikanto uždarbis – panašus, tik kita valiuta: „Priklauso nuo sezono. Vasarą, kai atvažiuoja daug turistų, per valandą pavyksta „padaryti“ 40–50 Lt. Ne sezono laiku – duok Dieve, 20–30 Lt.“

Didesnį honorarą jis galėtų gauti grodamas pačiame Amsterdamo centre, tačiau ten laukia konkurencija. „Norint pagroti centrinėse aikštėse, reikia laukti eilėje. Ir jei jau nusprendi tai daryti, turi būti pasiruošęs nuotaikingai ir be klaidų atlikti visą programą. Neturi teisės prarasti žiūrovų, nes jei išeina bent penki, išeina ir visi kiti“, – sako Holmsas.

Amsterdamo aikštėse groja palyginti aukšto lygio muzikantai. Jų uždarbis siekia nuo 100 iki 300 eurų per valandą, tačiau šių pinigų neskubama išleisti. Dažniausiai didžioji dalis uždarbio atidedama žiemai, kad būtų galima iškeliauti groti į šiltesnius kraštus. Šiame mieste nemažai gatvės muzikantų grodami išgyvena visus metus.

Gali susidaryti įspūdis, kad gatvės muzikantams pati muzika – antraeilis dalykas. Tarsi svarbiausias rodiklis būtų uždirbti pinigai, viskas daroma tik dėl jų. Tačiau bent jau Lietuvos muzikantų atveju, atrodo, yra priešingai. Tokią mintį diktuoja ne tik ribotas kalbintų muzikantų uždarbis, bet ir jų repertuaras. Nė vienas iš pašnekovų nepataikauja publikai dainuodamas „Ilgą kelią“, o bando supažindinti vilniečius su gan rafinuota muzika, nesvarbu, ar tai būtų Ugnės „Coldplay“, Vadimo bossa nova ar Holmso „The Beatles“.

Be to, kaip teigia Holmsas, jei eini groti, nes labai reikia pinigų – lyg tyčia jų niekas neįmeta.

„Kai grojimas tampa darbu, o ne malonumu, mažėja ir uždarbis. Tai man pasitvirtina kiekvieną kartą, kai išeinu groti vien dėl pinigų“, – prisipažįsta šešerius metus gatvėse grojantis muzikantas.

Renginių salės „Vakaris“ atidarymas –  su gyva muzika ir juodu humoru

Renginių salės „Vakaris“ atidarymas – su gyva muzika ir juodu humoru

Viešbutyje „Amberton Klaipėda“ netrukus atidaroma moderni renginių salė „Vakaris“ jau kviečia uostamiesčio gyventojus bei svečius planuoti šventiško gruodžio pramogas ir skelbia pirmuosius savo vakarus: gruodžio 8-ąją, trečiadienį, vyksiančią kultinio šoumeno Algio Ramanausko-Greitai bei dviejų legendinių Raimių – Šilansko ir Bingelio – juodojo humoro fiestą, gruodžio 9-ąją, ketvirtadienį, rengiamą dainininko Donato Montvydo solinį gyvo garso koncertą.

Pačiame uostamiesčio centre esančio viešbučio antrajame aukšte įrengta salė, atitinkanti visus šiuolaikiškoms renginių erdvėms keliamus reikalavimus, klaipėdiečiams žadami patogiu metu vyksiantys aukštos kokybės renginiai įvairiam skoniui ir iki šiol uostamiestyje nematyti projektai, parengti specialiai šiai scenai, o skirtingų žanrų artistams – puikios sąlygos pasirodymams.

„Vakaris“ ketina aprėpti visus renginių kokybės aspektus, kurie ligi šiol buvo išsibarstę įvairiuose uostamiesčio pramogų taškuose. Čia įrengta 300 sėdimų vietų, išdėliotų pakopomis, salė, lengvai modifikuojama į erdvę teatro spektakliams, kabareto stiliaus vakarams arba masiniams renginiams, kuriuose galės linksmintis iki 1000 svečių; stacionari scena su įspūdingo dydžio LED ekranu; profesionalų reikalavimus atitinkanti akustinė sistema bei apšvietimo įranga.

Jau žinoma, kad netrukus čia išskirtinį savo naujojo albumo „Aš kaip žąsis“ pristatymą Klaipėdos publikai čia surengs grupės SEL lyderis Egidijus Dragūnas, naujausią programą atveš garsusis prodiuserio Leon Somov ir atlikėjos Jazzu duetas, koncertą surengs dainininkas Gytis Paškevičius.

Teatro vakarų tradiciją pradės komedija „Vietų nėra“ su Eimučiu Kvoščiausku, o prieš Kalėdas, ketvirtadienį, gruodžio 23-iąją, čia viešės Gyčio Ivanausko teatras su spektakliu „8 kvadratiniai metrai“. „Vakaryje“ jau apsilankę Lietuvos teatro profesionalai negailėjo jai pagyrimų – kompaktiška, jauki, bet itin moderniai įrengta salė, pasak jų, jau gali pasigirti turinti savo aurą.

Išskirtinė atmosfera salės svečių laukia ir didžiųjų metų švenčių metu. Per artėjančias Kalėdas „Vakaris” virs užburiančiu „Naktiniu kabaretu“. Tai – specialiai šiai salei rengiamas prodiuserio Arūno Matačiaus projektas, kuriame dalyvaus „Silence“ muzikinės šeimos atstovai, gražuolės šokėjos Ditos Von Teese propaguojamos burleskos profesionalės iš užsienio bei kiti įspūdingi svečiai, drauge kuriantys Lietuvoje dar neregėtą programą.

Naujųjų metų naktį „Vakaris“ apskries aplink pasaulį, publikai dovanodamas iškart penkių gyvos muzikos koncertų maratoną. Svajingas 1930-ųjų Paryžius, į tikrų melomanų kraują įsigėrę roko hitai, Jamaikos regio įkvėpta meditacija, rokenrolo kaleidoskopas su garsiausiais Elvio Preslio priedainiais ir įspūdingas Lotynų Amerikos ritmų karnavalas – tokių muzikalių ir turiningų Naujųjų metų sutiktuvių Klaipėda iki šiol nėra mačiusi.

Ištisinė elektroakustinė "Linija" supins muziką ir choreografiją

Ištisinė elektroakustinė „Linija” supins muziką ir choreografiją

Šį antradienį, rugpjūčio 24 d., 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčios (Vilniaus g. 30, Vilnius) erdvės prispildys originalių elektroakustinių garsų, modernių pučiamųjų kvinteto akordų ir grakštaus judesio.

Klaipėdoje – šešiagubos Joninės su „world” muzika

Klaipėdoje – šešiagubos Joninės su „world” muzika

Birželio 23 dieną, trečiadienį, nuo 21.30 val. Klaipėdos „Švyturio menų doke” (Naujoji uosto g. 3) prasidės ypatingas Joninių nakties vakarėlis – „Juan Balkanieros”, atversiantis intriguojančius įvairių tautų šventinių ritmų horizontus.

Kaip atrodė amerikietiškų paauglių eros pradžia 1940 metais (foto)

Kaip atrodė amerikietiškų paauglių eros pradžia 1940 metais (foto)

Ankstyvasis 5-asis dešimtmetis Amerikoje – tai laikai, kai šalis budo po Didžiosios depresijos, o už Atlanto vandenyno vyko Antrasis Pasaulinis karas. Laikai, kai dar nebuvo Justino Bieberio, „One Direction” ar tokių serialų kaip „Liežuvautoja” („Gossip Girl“)…