Search Results for: "miestai"

Kaip mūsų miestai atrodys ateityje? (Foto)

Kaip mūsų miestai atrodys ateityje? (Foto)

Laikas.lt
Nuotraukos, kurias matote, tai ne menininkų fantazijos apie neįsivaizduojamsu pasaulius, kurių pilna kompiuterinių žaidimų ar filmų kadruose. Šios nuotraukos – tai rusų menininko Vladimiro Manyuhino manipuliacijos, kurios padarytos remiantis naujomis įvairių miestų fotografijomis. Ir jose menininkas įsivaizdavo, kaip pasaulis atrodys po to, kai ateis Apokalipsė.

Į kai kurias miestų nuotraukas-manipuliacijas menininkas įdėjo laukinų gyvūnų ir žmonių, kurie, pagal V.Manyuhiną, išliks gyvi. Daugiausia manipuliacijų atlikta su Rusijos miestų nuotraukomis, tačiau nepamirštas ir Niujorkas, Vašingtonas.

V.Manyuhino darbų kolekcija „Gyvenimas po Apokalipsės“ sukurta naudojantis įvairiomis nuotraukų apdirbimo programomis, kaip kad „Photoshop“ ir „3DMax“ ir labai greitai paplito po pasaulio naujienų srautus.

Niujorkas dabar ir…

po Apokalipsės:

Amerikos prezidento Abrahamo Lincolno statula Vašingtone dabar…

Ir ateityje:

Maskva dabar ir…

Po Apokalipsės:

Traukinių linija Niujorke dabar:

Ir po Apokalipsės:

Gidas po Vokietiją: trys miestai

Gidas po Vokietiją: trys miestai, kuriuos privalu aplankyti

Dar nesuplanavote vasaros kelionės? Turite laisvą savaitę ir norite ją praleisti turiningai, pasidairyti po nematytas vietas ir susipažinti su kitos šalies kultūra? Laikas krautis lagaminus ir keliauti į Vokietiją. Viena šalis ir skirtingose žemėse įsikūrę Frankfurto, Miuncheno ir Hamburgo miestai atskleidžia vis kitokią Vokietijos pusę.

Šv. Valentino diena: 5 romantiškiausi miestai

Šv. Valentino diena: 5 romantiškiausi miestai

Artėjant šv. Valentino dienai imame galvoti, kaip nustebinti savo antrąją pusę? Sunku būtų nuginčyti, kad geriausia dovana – savaitgalio kelionė į vieną iš romantiškiausių Europos arba Azijos miestų. Juolab kad vasario 14-oji šiemet – kaip tik sekmadienį. Kas gali būti geriau nei leistis į neilgą nuotykį ir, pabėgus nuo rutinos bei rūpesčių, kokybiškai pasimėgauti vienas kito draugija, beklaidžiojant nepažįstamo miesto gatvėmis?..

21-asis „Kino pavasaris“: 2 savaitės

21-asis „Kino pavasaris“: 2 savaitės, 5 miestai, 18 salių

2016 m. kovo 31–balandžio 14 d. Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 5 didžiuosiuose miestuose. Tai pirmas kartas, kuomet dvi savaites, tuo pačiu metu, festivalio filmai bus rodomi Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Trys didieji Lietuvos miestai kviečia pusryčiauti su muzika

Trys didieji Lietuvos miestai kviečia pusryčiauti su muzika

Trys didieji Lietuvos miestai kviečia dieną pradėti su muzika. Prieš kelis metus Piano.lt suorganizavo pirmą koncertą darbo dienos rytą 7.30 val., kuris sulaukė neįtikėtinai gausios publikos, šiltų aplodismentų ir fantastiškų atsiliepimų su prašymais tokius koncertus organizuoti dažniau. Todėl koncertų salės kūrybinė grupė ėmėsi iniciatyvos kviesdami į rytinės kavos koncertų ciklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Romantiškiausi pasaulio miestai – ne tik Paryžius

Romantiškiausi pasaulio miestai – ne tik Paryžius

Nuo seno žmonės maišo įvairiausius pasaulio kampelius tam, kad patirtų jų dovanojamą romantiką. Taip susiklostė, kad dažniausiai sąrašo viršuje atsiduria Paryžius. Laikas.lt siūlo susipažinti su kitais romantiškais miestais.

Keliaujate? Įdomiausi miestai Didžiosioms metų šventėms

Keliaujate? Įdomiausi miestai Didžiosioms metų šventėms

Jeigu per Kalėdas ir Naujuosius svajojate išvykti iš Lietuvos, tačiau negalite apsispręsti, siūlome jums pasaulio miestus, kurie turi giliausias Kalėdines tradicijas.

Brangiausi pasaulio miestai: Oslas

Brangiausi pasaulio miestai: Oslas, Ciurichas ir Ženeva. O kur Vilnius?

Nesvarbu, ar gyventojai nuomoja būstą Osle, Ciuriche ir Ženevoje, ar turi nuosavą, būdami šiuose miestuose jie tikrai jaučiasi brangiausiais pasaulio gyventojais.

Tokias išvadas priėmė trejus netus pokyčius pasaulyje stebėjęs Šveicarijos UBS bankas. 2009 m. pradėto ir kasmet atnaujinamo tyrimo „Kainos ir atlyginimai: perkamosios galios palyginimas pasaulyje“ (Preise und Löhne – Kaufkraft rund um die Welt) metu ekonomikos pokyčiai stebimi 73 pasaulio miestuose. Tyrimo duomenys nustatomi atsižvelgiant į 122 prekių ir paslaugų krepšelį, 122 su darbu, atlyginimu ir darbo laiku susiję klausimai paremti 14 profesijų duomenimis. Iš viso surinkta 30 tūkstančių anketinių duomenų.

Šių metų tyrimo ataskaitoje skelbiama, kad kainų atžvilgiu brangiausia gyventi yra Norvegijos sostinėje Osle, Šveicarijos miestuose Ciuriche ir Ženevoje. Kiek geriau šioje situacijoje Danijos sostinei Kopenhagai ir Švedijos sostinei Stokholmui.

veicarija, kaip ir Islandija, Norvegija ir Lichtenšteinas, nepriklauso Europos Sąjungai. Jos yra Europos Laisvos Prekybos Asociacijos ( ELPA) narės.

Londonas (Didžioji Britanija) pagal kainų ir paslaugų brangumą užima 15-ą, Dublinas (Airija) – 20-ą, Maskvą (Rusija) – 42-ą vietą. Pigiausiai už 122 prekes ir paslaugas mokėsite Delyje, Mumbajuje (Indija) ir Maniloje (Filipinai).

Vilniuje (60) gyventi pigiau nei Varšuvoje (Lenkija) (46), Šanchajuje (Kinija) (49), Prahoje (Čekija) (52), Rygoje (Latvija) (53) ar Taline (Estija) (56). Tačiau pagal brangumą Lietuvos sostinė lenkia Kijevą (Ukraina) (61), Meksiką (Meksika) (64).

Tyrimas parodė, kad dabar Jungtinių Valstijų miestuose gyventi pigiau nei ankstesniais metais. UBS vertinimu, didžiąja dalimi tam pasitarnavo JAV dolerio kurso kritimas kitų valiutų atžvilgiu.

Didžiausių algų sostinės – taip pat Ciurichas ir Ženeva. Jiedu šiemet į trečiąją vietą nustūmė Kopenhagą, 2009 m. tituluotą atlyginimo dydžio lydere. Visgi Danijos sostinėje po mokesčių valstybei gyventojo kišenėje liktų mažiau nei Osle ar Sidnėjuje (Australija). Šveicarijos priežastis – geresni šalies BVP rodikliai nei praėjusio tyrimo metu. Kopenhagoje šį augimą „sukramtė“ 2 metus augusi infliacija. Danijos ekonomikai įtakos turėjo ir euro nuosmukis. Tuo tarpu Šveicarijos frankas dabar išgyvena aukso amžių.

Londone (22) prieš mokesčius gyventojų gaunamas atlyginimas yra 20 vietoje, dydžiu panašus į gaunamą Majamyje (JAV) ir Vienoje (Austrija). Maskvoje (41) gaunamos algos lygis mažai skiriasi nuo Taipėjaus (Taivanas), Singapūro ir Honkongo.

Taline (46) darbo užmokesčio dydžiai beveik nesiskiria nuo Prahos, Varšuvos ir Stambulo (Turkija). Vilnius pagal šiuos rodiklius – tik 52 vietoje. Jame ne ką geriau nei Bratislavoje (Slovakija), Dohoje (Kataras), Bogotoje (Kolumbija) ar Rygoje (55).

Mažiausi prieš mokesčius atlyginimai – Nairobyje (Kenija), Maniloje, Mumbajuje.

Daugiausiai sau leisti gali Ciuricho, Sidnėjaus ir Liuksemburgo (Liuksemburgas), Majamio ir Los Andželo (JAV) gyventojai. Jų perkamoji galia didžiausia tuo atveju, jeigu jie pirktų savo šalyje pagamintus produktus ir vietoje teikiamas paslaugas.

Maskva pagal šį rodiklį užima 37-ą, Talinas – 43-ą, Praha – 46-ą, Varšuva – 52-ą vietas.

Vilniaus ir Rygos padėtis dar prastesnė – jie atitinkamai dalinasi 54 ir 57 vietomis. Šios Baltijos šalių sostinės rodikliais yra panašios į Santjagą (Čilė) ir Buenos Aires (Argentina). Kijevas pagal šiuos paskaičiavimus – 68-as.

Gal vertėtų ir nenusivilti… Savo šalyje pagaminto „tipiško prekių krepšelio“ beveik neįperka Meksiko, Manilos, Nairobio ir Džakartos (Indonezija) gyventojai.

Visus tyrimo duomenis rasite UBS internetiniame puslapyje.

Šie rodikliai dar ne kartą keisis. Valiutų kursai tai kyla, tai leidžiasi. JAV doleris neseniai buvo smukęs kaip niekad žemai, vis daugiau kritikos sulaukia euras. Šių metų rugpjūtį Šveicarijos frankas buvo pasiekęs neregėtas aukštumas, o dabar yra vėl kiek „palengvėjęs“.
O kas bus rytoj?
Nerijus Drochneris

Ateities miestai

Ateities miestai

Fantastiniuose filmuose matome didžiulius ateities miestus, dažniausiai įsikūrusius dangaus ar požemio erdvėse, o visur aplinkui – vien tik skraidančias mašinas… Iš tiesų, ar kada pagalvojote apie tai, kas laukia mūsų miestų ir kaip jie atrodys po keliasdešimt ar šimto metų?…

Tradiciniai pusryčiai skirtingose Europos šalyse

Tradiciniai pusryčiai skirtingose Europos šalyse

Išvykus svetur, maistas – viena įdomiausių, labiausiai intriguojančių patirčių. Per jį galima ne tik pažinti šalį, bet ir iki šiol dar neatrastais skoniais ar jų deriniais nustebinti save, o gal net pasisemti įkvėpimo raciono pokyčiams namuose?