Search Results for: "metalo koncertai"

Antrasis festivalis „Jupiter“ su „Stoned Jesus“ – sausio 27 d. Vilniuje!

Antrasis festivalis „Jupiter“ su „Stoned Jesus“ – sausio 27 d. Vilniuje!

Žymiausi ukrainiečių alternatyvios muzikos atstovai „Stoned Jesus“ kartu su lenkų grupėmis „Dopelord“ ir „Sunnata“ sausio 27 d. koncertuos Vilniuje, klube „Pelėda“, alternatyvios muzikos festivalyje „Jupiter“. Antrą kartą vyksiančio festivalio grupės jau ne kartą grojo Lietuvoje ir čia turi savo ištikimų gerbėjų ratą. Juos visus vienija „stoner“ stilistikai daugiau ar mažiau artima kūryba, o šio žanro populiarumą mūsų krašte patvirtina kasmet įvykstantys jam dedikuoti koncertai.

Tarp pirmųjų „Devilstone“ atlikėjų – „Napalm Death“ ir „The Soft Moon“

Tarp pirmųjų „Devilstone“ atlikėjų – „Napalm Death“ ir „The Soft Moon“

Baltijos šalių alternatyvios muzikos renginių nišoje vardą užsitarnavęs festivalis „Devilstone“ (anksčiau „Velnio akmuo“) atskleidžia pusę šių metų programos atlikėjų, tarp kurių – ne vienerius metus festivalio fanų linksniuoti „Napalm Death“! Maždaug 40 grupių šių metų sąraše planuojantis festivalis vyks aštuntą kartą toje pačioje vietoje – Anykščių Dainuvos slėnyje – tačiau nemenkai prasiplėtęs tiek teritorijos, tiek turinio atžvilgiu. Veiksmas prasidės liepos 14, ketvirtadienį ir beveik be atokvėpio truks iki liepos 17, sekmadienio. Pirmą kartą koncertai vyks ir festivalio uždarymo dieną.

Festivalis „Velnio akmuo“ pristato koncertų programą

Festivalis „Velnio akmuo“ pristato koncertų programą

Pačiame vasaros festivalių sezono įkarštyje vyksiantis „Velnio akmuo“, likus kiek mažiau nei mėnesiui, skelbia dalį savo programos – koncertų tvarkaraštį. Keturių dienų roko ir ekstremalios muzikos festivalis prasidės liepos 17 d., ketvirtadienį, ir iš karto startuos su keletu pagrindinių akcentų. Šešerius metus skaičiuojantis „Velnio akmuo“ tradiciškai vyks Anykščiuose, Dainuvos slėnyje.

„Norden Wave“ organizatoriai: „Norime Šiaurės deimantus parodyti Lietuvai

„Norden Wave“ organizatoriai: „Norime Šiaurės deimantus parodyti Lietuvai, o vėliau lietuviškas gintaras savaime atsiras ten“ (interviu)

Šiaurės šalių muzikos ciklas „Norden Wave“ jau visai tuoj, šį penktadienį Lofte. Pirmojo vakaro svečiai – „Rangleklods“ iš Danijos, „Silverarken“ iš Švedijos, „Golden Parazyth“ iš Lietuvos. Visą reikalą organizuoja pavydėtinai didelę muzikinių įvykių organizavimo patirtį sukaupę Rolandas Jarušauskas („Woo“, „Havana Social Club“, „Gorky“…) ir Domininkas Kunčinas-Direktorius (ORE.lt, „Dr. Green“…). Užduodu jiems esminius klausimus apie „Norden Wave“ ir gaunu skirtingo išsamumo atsakymus:

„God Is an Astronaut“ Vilniuje: post-rokas Lietuvoje klausytoją turi (koncerto apžvalga

„God Is an Astronaut“ Vilniuje: post-rokas Lietuvoje klausytoją turi (koncerto apžvalga, foto, video)

Koncertas turėjo prasidėti 22 val. 22:05 publika dar būriavosi prie „Lofto“ durų. Ne todėl, kad organizatoriai būtų dirbę lėtai – tiesiog norinčiųjų patekti vidun buvo tiek daug.

GaDi muzikos festivalis – trumpai ir jaukiai (foto)

GaDi muzikos festivalis – trumpai ir jaukiai (foto)

GaDi muzikos festivalis vyko Kaišiadoryse, vasaros estradoje. Vienos paros šventė buvo kupina geros muzikos, atsipalaidavimo ir draugystės.

„Tallinn Music Week“ tarp 183 atlikėjų – ir lietuvis M. Palubenka

„Tallinn Music Week“ tarp 183 atlikėjų – ir lietuvis M. Palubenka

Net 183 grupės ir atlikėjai iš 13 šalių kovo 29 d. užims Taliną trims dienoms ir trims naktims bei surengs koncertus „Tallinn Music Week“ (TMW) – didžiausiame muzikos talentų festivalyje Baltijos šalyse. Be jau anksčiau paskelbtos Alinos Orlovos mūsų šalį šiais metais renginyje atstovaus ir dainininkas bei muzikantas Markas Palubenka.

Lietuvos roko periodika: trumpa istorinė apžvalga

Lietuvos roko periodika: trumpa istorinė apžvalga

Pirmasis periodinis leidinys Lietuvoje, skirtas roko ir populiariajai, ar kaip tuomet buvo įvardyta, pramoginei muzikai, tapo „Melomanas“, pasirodęs Vilniuje 1989 m. liepą. Nuo jo ir pradedama ši Luko Devitos apžvalga…

Festivalis „Velnio akmuo“: 23 grupės

Festivalis „Velnio akmuo“: 23 grupės, 8 šalys ir velniškas savaitgalis gamtoje

„Velnio akmuo“, liepos 15 – 17 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis, jau trečiąkart sudrebins Dainuvos slėnį ekstremaliosios muzikos skambesiu. Festivalio metu iškilsiančiose dviejose scenose bus surengti 4 koncertai, kuriuose pasirodys 14 įvairių sunkiosios muzikos žanrų atlikėjų iš užsienio šalių bei 9 iš Lietuvos.

Pasak „Velnio akmens“ organizatorių, šiemet į renginį sukviesti itin stiprūs ir puikiai žinomi sunkiosios muzikos grandai, tokie kaip britai „Benediction“, amerikiečiai „Inquisition“, švedai „October Tide“, italai „Forgotten Tomb“, airiai „Gama Bomb“ ir kt. Neliko pamiršti ir šiuo metu vieni geriausių lietuviškos metalo scenos reprezentatorių „Obtest“, „Soul Stealer“, „Paralytic“, „Pergalė“, „Mandragora“ bei „Anomaly“, ir dar trys nauji lietuvių kolektyvai, grosiantys festivalio išvakarėse mažojoje scenoje.

Kaip ir kasmet festivalis pasižymi itin plačia koncertuosiančių kolektyvų geografija. Renginyje pasirodys grupės iš Norvegijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Prancūzijos, Italijos bei JAV. Tokiai šalių įvairovei daug įtakos turi viena iš pagrindinių festivalio idėjų – kiek įmanoma platesnis skirtingų sunkiosios muzikos žanrų spektras. Šiemet jaukiame gamtos prieglobstyje aidės black, death, doom, thrash, heavy, stoner metalo garsai. Tarp festivalio dalyvių yra ir tikrų žanro grynuolių (pvz., death metalo veteranai „Benediction“, thrash kolektyvas „Gama Bomb“), ir kūrėjų, jungiančių keletą stilių (doom / death atliekantys „October Tide“, black / doom grupė „Forgotten Tomb“).

Vienas svarbiausių festivalio korifėjų – death metalą atliekanti grupė iš Didžiosios Britanijos „Benediction“. Tai itin sėkmingas šio žanro kolektyvas, galintis pasigirti ir plačia koncertinių turų geografija, ir šimtatūkstantiniu parduotų albumų kopijų skaičiumi. „Benediction“ sudaro patyrusių profesionalų komanda, garsėjanti puikiais gyvais pasirodymais.

Black metalą atliekanti grupė iš Kolumbijos / JAV „Inquisition“ bei melodingojo black / thrash kolektyvas iš Norvegijos „Susperia“ – kiti garbūs „Velnio akmens“ svečiai. „Inquisition“ – visame pasaulyje žinomi savo žanro profesionalai, išsiskiriantys nesumeluota ideologija bei skiriantys itin daug dėmesio grojimo technikai. Ekspresyvių, charizmatiškų ir šiek tiek melodingų skandinavų „Susperia“ sudėtyje – ne ką mažiau talentingi muzikantai, groję tokiose grupėse kaip „Dimmu Borgir“ bei „Satyricon“.

Muzikinė festivalio programa pasižymės ir stipriu thrash metalo desantu. Bent trys stiprūs thrash‘o kolektyvai iš Britų salyno – „Gama Bomb“, „Savage Messiah“ bei „Mutant“ – pamalonins šio ekstremalaus žanro mėgėjus bei visus, kuriems nesvetima veržli ir energinga muzika.

Taip pat verta paminėti, jog „Velnio akmuo“ tęsia grupių su moterimis vokalistėmis tradiciją. Šįkart festivalio publiką kaitins ne tik vasara, bet ir švedų melodingojo death metalo grupės „Decadence“ lyderė Metallic Kitty. Žavioji šiaurietė – ne tik įspūdingas grupės veidas, bet ir muzikine prasme svarbiausia „Decadence“ narė, kurianti ir muziką, ir dainų tekstus.

„Šių metų „Velnio akmenyje“ nėra išskirtinių, svarbiausių ir pagrindinių grupių: po ilgų svarstymų, paieškų ir derybų pavyko suburti itin stiprią bendrą festivalio atlikėjų visumą, taigi kiekvienas festivalio lankytojas atras sau įdomią bei vertingą muziką grojančių kolektyvų“ – teigia festivalio organizatorius Vaidas Voronavičius.

Metalistų „Voivod“ kariuomenės palyda – grupė iš Alytaus „Porfiria“

Metalistų „Voivod“ kariuomenės palyda – grupė iš Alytaus „Porfiria“

Laikai, kai kiekviename Lietuvos mieste ir net miestelyje buvo sava metalistų subkultūros gvardija, nuėjo užmarštin. Ir daugelio to meto sunkiosios muzikos grupių vardai bei įrašai puošia nebent archyvus ar slepiasi senųjų gerbėjų atmintyje. Bet niekada nevėlu juos atgaivinti. Tą 2009 metais nusprendė padaryti ir mūsų thrash metalo legenda iš Alytaus „Porfiria“. Po 18 metų sugrįžusi tikrų dzūkų komanda jau spėjo sugroti nemažai koncertų, ruošiasi albumo įrašymui, o taip pat su dar dvejomis lietuvių grupėmis nusipelnė „apšildyti“ legendinius Kanados trešerius „Voivod“ jų vizito Vilniuje gegužės 17 d. metu. Ta proga pristatome „Porfiria“ istoriją.

„Porfiria“ susibūrė 1990 m. Kaip tik tuo metu, kai abejose Atlanto pusėse klestėjo thrash metalas. Todėl nenuostabu, kad būtent šio stiliaus muziką alytiškiai ir pradėjo groti. „Porfiria“ priešistorė susijusi su grupe „Tiltas“, kurioje prieš tai penkerius metus hard roką grojo vėliau sunkios kraujo ligos pavadinimą pasirinkę vaikinai. Pertrauką lėmė karinė tarnyba. Štai tas žymusis originalus ketvertas: bosistas/vokalistas Gintaras Liaukevičius (Gauras), gitaristas Arūnas Pauža (Paužas), būgnininkas Vladas Matulevičius (Suomis) ir vokalistas Kęstutis Margelevičius (Peisas). Galima sakyti, kad iki Marijos žemės ilgai keliavęs šis metalo stilius (dar 1981 m. pradėtas legendinės grupės „Metallica“), atrado tinkamus pasekėjus ir Alytaus eksperimentiniame namų statybos kombinate 1991-aisiais įvykęs koncertas neoficialiai laikomas thrasho „krikšto“ Lietuvoje data. Ši komanda ilgą laiką neturėjo sau lygių Vilniaus ir kitų miestų sunkiosios muzikos scenoje. Taigi lietuviška legenda sugrįžta!

Nors bičiulius išskyrė pats gyvenimas – verslas, vedybos, pasitraukimas į užsienį – „Porfiria“ vis dar maištauja prieš pop kultūrą. Vienas likęs grupės muzikos ir tekstų kūrėjas Paužas nostalgiškai prisimena buvusį tandemą su Gauru. Dabar su juo, „užstrigusiu“ pop muzikos kalvėje JAV, bendrauja Skype erdvėje, iš kur Gauras juokaudamas „prašo parsivežti“. Ir nors dabar yra galimybė įsigyti gerus instrumentus ir aparatūrą, svarbiausias „Porfiria“ narių kredo – šalin „negyvą“ muziką!

„Porfiria“ senbuvis Paužas neslepia, kad šiandien turėti grupę yra gana brangus malonumas. Per brangus jaunimui, ypač jei jie nedirba ir neturi pakankamai pajamų. Jaunystėje kurį laiką gelbsti entuziazmas, bet ilgainiui vis tiek atsimuši į finansų sieną. Patys „porfirininkai“ dabar labiau rūpinasi ne įvaizdžiu, o grojimo technika ir profesionaliu požiūriu į muziką. Jie turi savo repeticijų studiją, su specialia garsą sugeriančia medžiaga išmuštomis sienomis ir gera aparatūra. Ją įsirengė Suomio šeimos įmonėje. Yra paruošę maždaug valandos trukmės programą, joje be dainų yra ir instrumentinė kompozicija.

Senaisiais laikais, kai alternatyvi muzika sunkiai skynėsi kelią Lietuvoje ir net albumo išleidimas neretai būdavo prabanga, „Porfiria“ išleido tik demo „Porfiria“ (1991). Tačiau šios grupės įtaka Lietuvos metalo muzikos vystymuisi yra neįkainojama. Ne veltui 2009 m. gruodžio 19 d. po ilgos pertraukos ir pusiau pasikeitusia sudėtimi sugrįžę ir koncertą gimtajame mieste surengę alytiškiai sutraukė nemažą būrį gerbėjų. Sena meilė mėgstamai muzikai iš naujo uždegė „Porfiria“ narių entuziazmą ir jie jau galvoja apie pilnaverčio albumo įrašą. Greitai parengtas pilnas repertuaras ir kaip iš gausybės rago pasipylę koncertai galėtų sukelti ilgus metus gyvuojančių ir neišsiskirsčiusių grupių pavydą. Tačiau „Porfiria“ nariai liko paprasti ir neišdidūs, šlovė jiems nėra pirmaeilis dalykas. Galbūt dėl to per daug neafišuoja nei savo pomėgio metalo muzikai, nei buvusio solidaus grupės statuso.

2010 m. balandį „Thrashing Balls“ koncerte „Porfiria“ grojo su viena pirmųjų dabartinio „Mayhem“ vokalisto Attila Gábor Csihar grupių, „Korog“. Gegužę jie užkopė ant Tauro kalno Vilniuje, kur su kitomis „Brutal Madness Fest“ grupėmis drebino sostinę. Birželį grupė pasirodė pagrindinėje scenoje koncerte gimtojo Alytaus gimtadienio proga. Rugpjūtį „Porfiria“ dalyvavo labdaros koncerte „Mūsų Šigeliui“ Druskininkuose ir kartu su jungtinėmis roko pajėgomis surinkta suma prisidėjo prie „Suwalki Blues“ (Lenkija) festivalio dienomis svečioje šalyje nukentėjusio Andriaus Šigelio gydymo. Lapkritį grupė Kaune drauge su „Ossastorium“ ir kitais šėlo „Autumn Devastation“ festivalyje. Gruodį Alytuje, sutinkant 2011-uosius, sugrota kartu su lietuvaičiais „Lucifer“ ir „Infectic“. Pastarąją komandą subūrė vieno iš „Porfiria“ įkūrėjų – Gauro, Lietuvoje likęs sūnus Karolis (Koma). O dabartinėje „Porfiria“ sudėtyje, be dviejų likusių senbuvių, groja du jaunikaičiai – vokalistas / gitaristas Antanas Čebinskas iš grupės „Helluary“ ir bosistas Paulius Musteikis, grojęs grupėje „Extreme“.

Dabar „Porfiria“ muzikantai gali džiaugtis proga nepraėjus nė dvejiems metams po sugrįžimo dalintis scena su taip pat ilgus metus thrash metalą grojančiais kanadiečiais „Voivod“. Bet ir šią progą vyrai vertina santūriai. Kaip ir priklauso patyrusiems ir subrendusiems muzikantams.