Search Results for: "meno parodos"

CERN dirbantis dr. A. Juodagalvis: „Ši organizacija – ne tik mokslo

CERN dirbantis dr. A. Juodagalvis: „Ši organizacija – ne tik mokslo, bet ir meno gimimo vieta“

Pagrindinis garsaus serialo „Didžiojo sprogimo teorija“ personažas Šeldonas, daug kam pažįstamas kaip šiek tiek pamišęs mokslo entuziastas, už galimybę apsilankyti Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN) atiduotų kone viską. Vilniaus universiteto (VU) Teorinės fizikos ir astronomijos instituto (TFAI) vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Andrius Juodagalvis ne tik įgyvendina šio herojaus svajonę, bet ir aktyviai populiarina CERN veiklą Lietuvoje. Kovo 15 d. atsidarysiančiame Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre (NFTMC) jis pristatys CERN parodą „Accelerating Science“.

Knygų pusryčių konkurse – lėlių kūrimo meno profesionalės Susanna Oroyan knyga

Knygų pusryčių konkurse – lėlių kūrimo meno profesionalės Susanna Oroyan knyga

Patobulinkime kūrybinius įgūdžius, remdamiesi profesionalios ir tarptautiniu lygiu pripažintos lėlių kūrėjos Susannos Oroyan patirtimi. Autorė supažindina skaitytoją su „vaizduotės inžinerijos“ sąvoka ir dizaino galimybių įvairove bei išsamiai aprašo darbus, kad būtų lengviau idėjas paversti tikrove.

Šiemet tarptautinės meno laboratorijos „Insanitus“ programa išskirtinai atvira lankytojams

Šiemet tarptautinės meno laboratorijos „Insanitus“ programa išskirtinai atvira lankytojams

Lapkričio 14-17 dienomis Kaunas pradės pulsuoti audiovizualiai – į miestą sugrįžta tarptautinė meno laboratorija „Insanitus“. Tai vienas didžiausių Lietuvoje uždaros erdvės kultūrinių įvykių, suburiantis Lietuvos ir užsienio audio, video, performanso menų atlikėjus, meno projektų organizatorius ir idėjininkus, siekiant atrasti ir įtvirtinti dar nepažintus meno regėjimo ir supratimo būdus, bei pristatyti šiuos atradimus visuomenei.

Kaip tuščios sienos virto kažkuo daugiau (parodos „Mylios valanda“ apžvalga)

Kaip tuščios sienos virto kažkuo daugiau (parodos „Mylios valanda“ apžvalga)

Visi žinome, jog pamatuoti, kiek mylių nuvažiuosime, nueisime ar nuskrisime per valandą – nėra sunku. O per kiek valandų galime įveikti mylią? Būtent šis iki begalybės besitęsiantis, fundamentalių sąvokų apsikeitimą įprasminantis matmuo vienija galerijoje „Vartai“ neseniai atidarytos parodos „Mylios valanda“ darbus.

Užupio meno inkubatoriuje - pasaulio kultūrų atspindžiai

Užupio meno inkubatoriuje – pasaulio kultūrų atspindžiai

Antradienį Užupio meno inkubatoriuje duris atvėrė paroda „Daugiaplanis pasaulis“. Ši paroda atspindi autoriaus išgyvenimus, įspūdžius iš kelionių bei pažinties su įvairiomis kultūromis. Paroda jau buvo pristatyta kitų Europos miestų gyventojams.

„Samsung Galaxy S4“ vasaros reporterės Gabijos įspūdžiai iš tarptautinės šiuolaikinio meno mugės (foto)

„Samsung Galaxy S4“ vasaros reporterės Gabijos įspūdžiai iš tarptautinės šiuolaikinio meno mugės (foto)

Šį savaitgalį lankiausi jau ketvirtus metus vykstančioje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje – „ArtVilnius`13“. Nors visada mėgau lankytis šiuolaikinio meno parodose, galerijose, nelaikau savęs didžia meno fanatike, o ir šioje parodoje lankiausi pirmą kartą, tad ėjau be jokių didesnių lūkesčių ar išankstinio nusistatymo.

Festivalio „Centras“ atidaryme – šiuolaikinio meno kūrėjų paroda

Festivalio „Centras“ atidaryme – šiuolaikinio meno kūrėjų paroda

Jau balandžio 8 d. (pirmadienį) 19 val. Kauno kino teatre „Romuva“ startuos VIII tarptautinis medijų meno ir muzikos festivalis „Centras“, kuris atidarymo proga pristatys net šešių šiuolaikinio meno kūrėjų darbų parodą.

Festivalio „Insanitus“ meno programą kurs tarptautinių svečių komanda (foto)

Festivalio „Insanitus“ meno programą kurs tarptautinių svečių komanda (foto)

Spalio 11-12 dienomis ketvirtą kartą įvyksiantis Kauno festivalis „Insanitus“ šiemet – didesnis ir įdomesnis nei bet kada. Renginio organizatoriai jį išplėtė iki dviejų dienų muzikinės ir meninės programos. Pastarojoje, sulaukusioje LR Kultūros ministerijos palaikymo – pirmą kartą organizuojamoje menininkų rezidencijoje paruošti Kauno įkvėpti darbai, kuriuos papildys iš Tarptautinės Maskvos Jauno meno bienalės atvežti kūriniai.

„ARTVILNIUS'12“ - vieni garsiausių Vokietijos meno kuratorių (Interviu)

„ARTVILNIUS’12“ – vieni garsiausių Vokietijos meno kuratorių (Interviu)

Mirko Freiwaldas ir Pascualis Jordanas laikomi vienais garsiausių Vokietijos meno kuratorių. „ARTVILNIUS“ galerininkai dalyvaus jau antrą kartą. Vyrai teigia, kad šiuolaikinis Lietuvos menas jau išsivadavo iš sovietinės įtakos, o vietiniai meno mylėtojai – kur kas entuziastingesni nei Vakarų Europoje.

S. V. Mitchello parodos lankytojai LOFTE klaidžiojo po labirintą (Foto)

S. V. Mitchello parodos lankytojai LOFTE klaidžiojo po labirintą (Foto)

Menų fabrike „Loftas“ – nauji vėjo gūsiai. Čia pirmą kartą suorganizuota… paroda – daugiajutiminis S. V. Mitchello labirintas „Bardo“. Parodos atidaryme apsilankė ir žinomi Lietuvoje žmonės. Meno labirintu vaikštinėjo ir dizaineris Giedrius Paulauskas su žmona, ir muzikos kritikas, gyvos muzikos renginių organizatorius, lietuviško roko pasaulio legenda Dovydas Bluvšteinas, ir muzikologas Darius Užkuraitis su Nijole Statkute bei kiti.

„Dar anksčiau išgirdęs parodos pavadinimą, iškart pagalvojau apie Brigitte Bardot, tačiau ši paroda nė kiek nepanaši į ją. Bardo Tibeto kultūroje reiškia tarpinį pasaulį, vietą, kur žmogaus siela nukeliauja po mirties tam, kad būtų įvertinta prieš sugrįždama į žemę reinkarnacijos būdu. Tai vieta, kur susiduriame patys su savimi“, – į parodos atidarymą susirinkusieims svečiams garsiai brito S. V. Mitchello kūrybą pristatė geras menininko bičiulis Darius Užkuraitis.

Sudėtingas labirintas buvo montuojamas tris dienas. Tai konstrukcija, kuri lankytojus veda per skirtingus paveikslus ir patyrimus, taip pat šios konstrukcijos dalys parodos svečius izoliuoja nuo realybės ir perkelia į kitą jutimų dimensiją.

Ši paroda – tai šešių metų kūrybinės veiklos rezultatas. „Bardo“ paveikslai – daugiau, nei tik piešiniai: „Linkstu juos vadinti „šventais veidrodžiais”, kurie suteikia galimybę kiekvienam žvilgtelti į savo paties „bardo“. Taip, mano piešiniai tamsūs, tačiau tamsa reikalinga tam, kad įžvelgtume šviesą”, – ekspozicijos prasmę aiškina pats menininkas.

Į brito parodos atidarymą Vilniuje svečiai suvažiavo iš viso pasaulio (Didžioji Britanija, Portugalija, Šveicarija ir pan.) – tiek menininko draugai, tiek kolekcionieriai, tiek buvę S. V. Mitchello klientai.

Praeityje garsus tatuiruočių meistras Steve’as dirbo ne viename tatuiruočių salone Europoje, o Didžiojoje Britanijoje netgi turėjo savąjį. Taigi pasaulyje gyvena daug žmonių, kurie ant daugiau nei pusės savo kūno „nešioja“ jo amžinus kūrinius – tatuiruotes. Atidaryme dalis jų pademonstravo kūrėjo darbus ant savo kūnų. „Tatuiravimas man suteikė daug žinių apie žmogaus kūną ir protą“, – savo kūrybos ištakas paaiškina S. V. Mitchellas.

Mintis kurti „Bardo“ ir užsilikti Lietuvoje britui kilo ne iškart. Menininkas iki to daug keliavo, pusantrų metų gyveno su Navajų ir Hopi genčių indėnais JAV. O paskutinės kelionės į Indiją metu, kur S. V. Mitchellas įsiliejo į tremtyje reziduojančių Tibeto pabėgėlių buitį, kūrėjas gavo palaiminimą iš paties orakulo. Tai įkvėpė imtis „Bardo“ projekto.

„Mano darbai nėra tradiciškai nutapyti teptuku – jie sukurti naudojant specialią techniką-purškimą aerografu, kiekvienas vaizdas kuriamas sluoksnis po sluoksnio. Mes negalime paliesti savo svajonės, bet galime ją išgyventi ir jausti. Dėl to aš neliečiu savo paveikslų nei ranka, nei teptuku. Visi jie sukurti be fizinio kontakto“, – savo kūrybos techniką ir principus paaiškina britų menininkas.

Paroda „Bardo“ veiks spalio 14-19 dienomis nuo 14.00 iki 22.00 h. Parodą galima bus apžiūrėti ir specialaus meno turo metu – šį šeštadienį vidurnaktį. Daugiau informacijos apie parodą www.menufabrikas.lt.