Search Results for: "medicina"

Natūrali medicina kovoje su sloga

Natūrali medicina kovoje su sloga

Nors vaistinių lentynos gausiai nuklotos receptiniais ir nereceptiniais vaistais, kurių informaciniuose lapeliuose žadama, kad vos keletą kartų pavartoję išsigydysite varvančią nosį. Visgi, vaistukai ne visada veikia arba kartu su gydomuoju atkeliauja ir šalutinis poveikis.

Serialai apie mediciną kenkia sveikatai?

Serialai apie mediciną kenkia sveikatai?

Jei žiūrite filmus ir serialus apie mediciną, tokius kaip „Daktaras Hausas“, „Ligoninės priimamasis“ ar „Grey anatomija“, gali būti, jog sau kenkiate – tai parodė amerikiečių mokslininkų tyrimas.

Produktai

Produktai, įveikiantys nemigą

Gydytojai teigia, kad pas juos apsilanko vis daugiau pacientų, kurie dėl pašėlusio gyvenimo ritmo skundžiasi miego trūkumu. Vaistų nemigai įveikti daug, liaudies medicina taip pat turi, ką patarti, dietologai irgi neatsilieka.

Už miego kokybę atsako hormonas melatoninas. Nemiga kamuoti ima ir tuomet, kai organizme trūksta vienos esminių aminorūgščių – triptofano. Tiesa, šių medžiagų kiekį organizme, jei reikia, galima papildyti valgant tam tikrus produktus. Ypač jų rekomenduojama vartoti prieš miegą.

Produktai su melatoninu
Bananai. Kartais specialistų šie vaisiai pavadinami migdomaisiais žievelėje. Bananai stimuliuoja serotonino ir melatonino gamybą, juose gausu kalio ir magnio, stabilizuojančio nuotaiką, atpalaiduojančio raumenis.
Vyšnios ir trešnės. Šiose uogose taip pat gausu melatonino. Gydytojai rekomenduoja prieš miegą suvalgyti jų saują. Jei norite išsimiegoti lėktuve ar traukinyje, taip pat nepamirškite jų pasiimti į kelionę.
Pienas. Tinkamas triptofano ir kalcio, padedančio smegenims įsisavinti šią aminorūgštį, derinys. Daugeliui vaikų stiklinė pieno su medumi – idealūs migdomieji.

Produktai su triptofanu
Sumuštinis. Jei skundžiatės miego kokybe, vakarienei naudinga suvalgyti sumuštinį su kalakutiena ir neskaldytų grūdų duonos riekele. Nedidelis kiekis gliukozės (medus arba uogienė) padės neutralizuoti hormoną oreksiną, trukdantį mums užmigti. Tik nepiktnaudžiaukite! Per didelis kiekis saldumynų – signalas smegenims pradėti naują būdravimo ciklą.
Ramunėlių arbata. Ramunėlės puikia padeda atsipalaiduoti ir kūnui, ir sielai, veikia raminamai.
Keptos bulvės. Nedidelis kiekis keptų bulvių sugers rūgštis, trukdančias gamintis triptofanui. Norint sustiprinti raminamąjį poveikį bulves galima sutrinti su šaukštu šilto pieno.
Piene virta avižų košė su medumi. Numalšins alkį, veiks raminamai. Galima į košę įdėti du šaukštelius linų sėmenų, kuriuose gausu omega 3 riebalų rūgščių, teigiamai veikiančių nuotaiką.

Produktai, kurių prieš miegą vertėtų atsisakyti
Konservuota ir rūkyta mėsa. Vėlyvą vakarą sumuštinis su kumpiu – netikusi idėja. Taip pat kaip ir dešrelės, šoninė, kiti rūkyti gaminiai, nes juose gausu tiamino – aminorūgšties, kuri verčia smegenis gaminti norepinefriną – hormoną, stimuliuojantį smegenų veiklą.
Šokoladas. Pagyvenusiems žmonėms kofeino poveikis paprastai yra stipresnis. Todėl net ledai su šokolado drožlėmis, suvalgyti prieš miegą, jiems gali sukelti nemigą. Šokolade yra aminorūgščių, veikiančių stimuliuojamai.
Kečupas, čili piprai ar aštrus maistas yra sunkiai virškinami, todėl nieko nuostabaus, kad kenkia ir miegui.
Komentarai
Įrašyti naują Ieškoti RSS

Už Veneros apžavus tenka mokėti ir po dešimtmečio

Už Veneros apžavus tenka mokėti ir po dešimtmečio

Aistringi vasaros romanai dažniausiai greitai atvėsta, o baimė dėl lytiškai plintančios infekcijos (LPI) ilgai neduoda ramiai miegoti. Kodėl dabar Venera savo „dovanas“ dalija žymiai pavojingiau ir gausiau nei rodo oficiali statistika?

Kaulų čiulpų donorė Rimantė: „Pakeisti žmogaus likimą – neapsakomas jausmas“

Kaulų čiulpų donorė Rimantė: „Pakeisti žmogaus likimą – neapsakomas jausmas“

Asmeninio archyvo nuotr. 35 metų Rimantė Ladyšienė – viena iš lietuvių, kuri prieš dvylika metų pasiryžo donuoti savo kaulų čiulpus ir suteikti galimybę pasveikti sunkia kraujo liga sergančiam žmogui, ir, kaip pati sako, pakeisti jo likimą.

Už uždarų laboratorijos durų: ką veikia biomechanikai?

Už uždarų laboratorijos durų: ką veikia biomechanikai?

Išgirdus žodį „biomechanika“ dažnam kyla klausimas: kas sieja iš biologijos mokslų girdėtą priešdėlį „bio“ su fizikai būdingu terminu „mechanika“? Atsakymas paprastas – biomechanikai yra inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos. „Šiuolaikiniai biomechanikos specialistai nagrinėja gyvūnų ir žmogaus judėjimą, jų struktūras ir funkcijas. Svarbiausias mokslininkų uždavinys – kuo geriau suprasti žmogaus raumenų, skeleto judėjimo ypatumus, kad būtų galima kuo efektyviau padėti neįgaliesiems, sukurti tobulesnius implantus, dirbtines galūnes ir kita“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Biomechanikos inžinerijos katedros vedėjas doc. dr. Julius Griškevičius.

VU profesorius Aidas Alaburda: „Vis daugiau jaunų žmonių domisi nervų sistema ir jos tyrimais“

VU profesorius Aidas Alaburda: „Vis daugiau jaunų žmonių domisi nervų sistema ir jos tyrimais“

„Centrinė nervų sistema laikoma sudėtingiausiu Visatos dariniu, tad jos pažinimas svarbus tiek fundamentiniu, tiek taikomuoju aspektu. Akivaizdu, kad šis pažinimo procesas tikrai užtruks, užtikrindamas neurobiofizikams ilgalaikes darbo vietas“, – šypteli Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorius, biofizikas Aidas Alaburda. Jo ir kolegų pastangomis atnaujinta biofizikos bakalauro studijų programa, daugiau dėmesio skiriant neuromokslams.

Pasaulinio garso informatikas prof. Algirdas Avižienis: „Tikimybė

Pasaulinio garso informatikas prof. Algirdas Avižienis: „Tikimybė, kad kompiuteriai taps pavojingi – reali“

Grėsmė, kad ateityje dirbtinio intelekto pažangos dėka kompiuteriai užkariaus pasaulį, yra reali – tai nėra tik rašytojų fantazijos, teigia tarptautiniu mastu pripažintas informatikos mokslininkas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) garbės profesorius Algirdas Avižienis.

Apie antrą pagal dažnumą ginekologinę ligą moterys beveik nežino

Apie antrą pagal dažnumą ginekologinę ligą moterys beveik nežino

Kiek kartų esate girdėjusios apie endometriozę? Kiek iš tikrųjų žinote apie šią ligą? Nors tai antra pagal dažnumą moterų liga, tačiau apie ją vis dar labai mažai kalbama. Pasaulyje milijonai moterų patiria endometriozės sukeliamus negalavimus, tačiau dėl sudėtingos diagnozės ilgai užtrunka, kol pradedamas teisingas šios ligos gydymas.

Jelena Tulčina: Kodėl vieni suserga

Jelena Tulčina: Kodėl vieni suserga, o kiti – ne?

Savivaldybės viena po kitos skelbia epidemijas, masiškai uždaromos mokyklos bei gimnazijos, įmonių biurai tuštėja, o likę juose stalus nukrauna servetėlių, medikamentų bei vaistinių arbatų krūvomis. Šiuo metu, rodos, pavojinga net išeiti į gatvę, kur ant kiekvieno kampo mūsų tyko virusai bei bakterijos. Vis dėlto, kodėl net tą pačią rutiną turintys kolegos ar šeimos nariai, į šiuos pavojus reaguoja skirtingai: vieni be paliovos serga, o kiti ligos lapelio nėra matę jau keletą metų? Į šį klausimą padės atsakyti gydytoja kardiologė, natūralios medicinos pradininkė Lietuvoje Jelena Tulčina.