Search Results for: "maisto netoleravimas"

Kokie požymiai rodo

Kokie požymiai rodo, kad maistas tau žalingas?

Alergija – viena iš iš dažniausių civilizacijos ligų. Dažnu atveju nemaloni kūno reakcija pasireiškia pieno produktams. Tačiau kaip atskirti – tai alergija, ar maisto netoleravimas? Ar tik gydytojas gali nustatyti, kad esi alergiškas tam tikram maisto produktui?

„Kompiuterininko riešas“: ką reikia žinoti?

„Kompiuterininko riešas“: ką reikia žinoti?

Tie, kurių pagrindinė darbo priemonė yra kompiuteris, tikriausiai yra patyrę riešo ir plaštakos maudimą ar net skausmą, kai ilgai ir intensyviai tenka spaudyti kompiuterio pelę ir darbuotis klaviatūra.

Kodėl ne visi gali valgyti duoną?

Kodėl ne visi gali valgyti duoną?

Šiuolaikiniame pasaulyje kasdien vis daugiau žmonių suserga celiakija – genetine, alergine liga, kuria sergant žmogaus organizmas netoleruoja glitimo. Vienintelis jos gydymo būdas – visam laikui atsisakyti javų baltymo turinčių produktų – daugumos miltų, duonos, makaronų ir kepinių arba keisti juos panašiais glitimo neturinčiais produktais.

Keturios priežastys

Keturios priežastys, kodėl neturite svajonių kūno

Jūs sportuojate ir pakeitėte mitybos įpročius, bet vis tiek negalite pasiekti kūno formų, apie kurias svajojate? Tai – labai dažna problema, kuri nėra susijusi vien su jūsų genetika, kaip daugelis mano.
Keturios dažniausios priežastys, kurios trukdo pasiekti svajonių kūną:

Negersi pieno – trūks kalcio. Mitas ar tikrovė?

Negersi pieno – trūks kalcio. Mitas ar tikrovė?

Nuo pat pirmųjų žmogaus gyvenimo dienų pienas yra tarsi neatsiejama mitybos dalis. Kaskart girdime begalę mitų ar perskaitome nemažai literatūros, jog norint gauti kuo didesnį kiekį kalcio, reikia gerti daug pieno. Tačiau ar iš tiesų pienas yra pagrindinis kalcio šaltinis? Ir kodėl jis toks būtinas organizmui?

Visa tiesa apie virškinimo sutrikimus

Visa tiesa apie virškinimo sutrikimus

Virškinimo sutrikimai kamuoja kas antrą pasaulio gyventoją. Tačiau apie juos vis dar žinome stebėtinai mažai. Vienas dažniausių pasitaikančių negalavimų – funkcinė dispepsija.

Kuo pasireiškia funkcinė dispepsija?

Ligai būdingi diskomfortą sukeliantys virškinimo sutrikimų simptomai: pilvo maudimas, skausmas, pūtimas, gurguliavimas, rėmuo, tam tikrų maisto produktų netoleravimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, blogas burnos kvapas, pykinimas, vėmimas, raugėjimas.

Kokios yra funkcinės dispepsijos priežastys?

Ligą gali išprovokuoti gausus riebaus, kepto, rūkyto, saldaus, greitai paruošiamo maisto vartojimas, normalaus maitinimosi režimo nepaisymas, alkoholio vartojimas, rūkymas, nejudrumas ir viršsvoris, neatsparumas stresui, nerviniai sutrikimai. Taip pat polinkis sirgti funkcine dispepsija gali būti paveldimas genetiškai.
Funkcinės dispepsijos ir dispepsijos su nustatyta priežastimi (organinės dispepsijos) kilmė skirtinga, todėl jų painioti nederėtų. Organinė dispepsija pasireiškia esant įvairių organų susirgimams – sergant opalige, tulžies pūslės, kasos ir kitomis ligomis. Šiame straipsnyje toliau kalbama išimtinai apie funkcinės dispepsijos gydymą ir prevenciją.

Ką daryti užklupus funkcinei dispepsijai?

Funkcinės dispepsijos gydymas priklauso nuo jos klinikinės išraiškos, sutrikimo pobūdžio bei jaučiamų simptomų. Atsižvelgus į šiuos faktorius, gali būti skiriami skrandžio ir žarnyno motoriką reguliuojantys preparatai, rūgštingumą mažinantys vaistai ar kiti medikamentai.
Jeigu virškinimo negalavimai kartojasi retai, yra trumpalaikiai ir smarkiai nepablogina gyvenimo kokybės, funkcinės dispepsijos simptomus galima malšinti vartojant virškinimą gerinančius augalinius preparatus, pavyzdžiui, pipirmėtes (efektyviai mažina skrandžio rūgštingumą, skausmus, spazmus, pykinimą ir vėmimą), ciberžoles (jose gausu kurkumino, skatinančio virškinimą ir saugaus naudoti daugeliui pacientų), rozmarinus (juose esantis eterinis aliejus tonizuoja, stiprina virškinamojo trakto ir tulžies pūslės motoriką, mažina meteorizmo simptomus, pagerina kepenų funkciją, skatina skrandžio motoriką, pagerina virškinimą, slopina blogą burnos kvapą), artišokus ( gerina tulžies išsiskyrimą, kepenų funkciją), kmynus (mažina dujų kaupimąsi) bei kitus virškinimą gerinančių medžiagų turinčius augalus.
Tačiau jeigu virškinimo sutrikimų simptomai yra stiprūs ir kartojasi dažnai, būtina kreiptis į gydytoją.

Ar funkcinė dispepsija gydoma fermentais?

Pajutę virškinimo sutrikimų simptomus, neskubėkite gerti fermentų. Fermentai skiriami esant kasos virškinimo fermentų trūkumui, kada reikalinga pakaitinė terapija šiais fermentais. Visiškas fermentų trūkumas dažniausiai pasireiškia sergant lėtiniu pankreatitu, reta liga, kuri išryškėja pažeidus apie 90 procentų kasos liaukos audinio ir gali būti diagnozuojama tik atlikus specialius tyrimus.

Kaip išvengti funkcinės dispepsijos?

Gydytojai pataria subalansuoti dietą, gerinti kramtymo įgūdžius, vartoti pakankamai skysčių (tačiau negerti valgio metu, nes taip praskiedžiamos skrandžio sultys ir maistas virškinamas blogiau), reguliariai mankštintis, nevalgyti naktį prieš einant miegoti, taip pat atprasti pavalgius prigulti, subalansuoti darbo ir poilsio režimą taip, kad organizmas pailsėtų ir neprarastų atsparumo stresui.