Search Results for: "mainų programa"

Filologijos studentė: „Dvišalių mainų studijos – nepamirštamas laikotarpis

Filologijos studentė: „Dvišalių mainų studijos – nepamirštamas laikotarpis, praleistas JAV“

Marija Labokaitė (25 m.), Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Anglų filologijos 4 kurso studentė, baigusi vidurinę mokyklą ilgai ieškojo savęs. Išmėgino medicinos, teologijos studijų programas, tačiau galiausiai nusprendė studijuoti anglų filologiją. Mergina suprato, kad šios studijos leis jai įgyvendinti svajonę keliauti ir studijuoti įvairiose pasaulio šalyse, kad geros užsienio kalbos žinios atvers kelius į tolimesnes studijas užsienyje. Domėjimasis naujomis kultūromis, užsienio kalbomis, religijų įvairove Mariją paskatino pasinaudoti galimybe ir išvykti Dvišalių mainų studijoms Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Festivalis „Velnio akmuo“ pristato koncertų programą

Festivalis „Velnio akmuo“ pristato koncertų programą

Pačiame vasaros festivalių sezono įkarštyje vyksiantis „Velnio akmuo“, likus kiek mažiau nei mėnesiui, skelbia dalį savo programos – koncertų tvarkaraštį. Keturių dienų roko ir ekstremalios muzikos festivalis prasidės liepos 17 d., ketvirtadienį, ir iš karto startuos su keletu pagrindinių akcentų. Šešerius metus skaičiuojantis „Velnio akmuo“ tradiciškai vyks Anykščiuose, Dainuvos slėnyje.

„Galapagai“ - vienintelis Lietuvos atstovas Europos festivalių mainuose

„Galapagai“ – vienintelis Lietuvos atstovas Europos festivalių mainuose

Muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“ tapo pirmuoju ir, kol kas, vieninteliu Lietuvos festivaliu, dalyvaujančiu tarptautiniuose Europos festivalių mainuose. Zaraso saloje rugpjūčio 2-3 dienomis vyksiančio festivalio įsitraukimas į Europos Talentų Apsikeitimo programą (angl. The European Talent Exchange Program) sudaro galimybę ne tik į Lietuvą atsivežti įdomias naujas muzikos grupes iš Europos šalių, bet ir oficialiai pristatyti Lietuvos atlikėjus Europos festivaliams.

AVASPO: URBAN ID – ketvirto grupės gimtadienio proga pristatoma nauja programa

AVASPO: URBAN ID – ketvirto grupės gimtadienio proga pristatoma nauja programa

Jau šį ketvirtadienį Vilniuje, 21 val. klube „Opium“ (Islandijos g. 4, įėjimas pro barą „Briusly“) ir penktadienį Kaune, 22 val. ART house „Kanklėse“(Laisvės al. 36) ketvirtą gimtadienį švenčianti grupė „AVaspo“ savo gerbėjams pristatys visiškai naują, pakitusios stilistikos ir grupės sudėties programą URBAN ID. Gimtadienio koncertuose taipogi dalyvaus dub atlikėjai „Inner Guru“ ir DJ Regina dar kitaip žinoma kaip Vaiva Grainytė.

Šiandien Vilniuje startuoja Kaziuko mugė (Programa)

Šiandien Vilniuje startuoja Kaziuko mugė (Programa)

407-uosius metus skaičiuojanti bei pavasario pradžią skelbianti Kaziuko mugė ir šiemet šurmuliuos sostinės senamiesčio gatvėse. Penktadienį, šeštadienį, sekmadienį vykstanti mugė džiugins ne tik tradiciniais lietuvių liaudies meno kūriniais, amatininkų dirbiniais ir rankdarbiais, bet ir folklorinės kultūros renginiais – koncertais, meninėmis instaliacijomis, parodomis, žaidimų čempionatais.

„Au Pair“ programa – alternatyva brangioms studijoms Lietuvoje

„Au Pair“ programa – alternatyva brangioms studijoms Lietuvoje

Pastaruoju metu pastebima, kad vis daugiau vidurinę mokyklą baigusių jaunuolių savarankiško gyvenimo pradžiai mieliau renkasi „Au Pair“ programas užsienio šalyse nei brangų aukštąjį mokslą Lietuvoje.
Kultūrinių mainų centro „East West Consulting“ direktorė Kristina Mečinskaitė teigia, jog „anksčiau jaunuoliai teikdavo pirmenybę brangiau apmokamoms darbo programoms užsienyje, tačiau pastaraisiais metais norinčiųjų išvykti pagal „Au Pair“ programą padaugėjo beveik šimtu procentų.“
Daugumą abiturientų iš gimtosios šalies išvykti skatina itin didelės aukštojo mokslo kainos, tačiau ne visi drįsta iš karto pradėti studijas užsienyje ar rimtesnį darbą. Jaunuolius neramina kalbos barjeras, būsto nuomos paieškos ir daugelis kitų su savarankiško gyvenimo pradžia susijusių dalykų. „Būtent todėl vaikų priežiūra ir gyvenimas šeimoje pagal „Au Pair“ programą yra patikimiausia ir saugiausia savarankiško gyvenimo pradžia“, – tikina Kristina Mečinskaitė.
Pasirinkusiems šią programą netenka nerimauti ir keliauti nežinioje, nes prieš išvykstant sudaroma galimybė susipažinti bei pabendrauti su šeima per internetą bei telefonu. Jaunuoliai žino ne tik kurioje šalyje ir pas ką gyvens, taip pat jie gali peržiūrėti šeimos namo bei jiems skirto kambario nuotraukas, iki smulkmenų sužinoti apie šeimos gyvenimą. East West Consulting turi platų „Au Pair“ programos šalių pasirinkimą ir gali pasiūlyti prižiūrėti vaikus Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Olandijoje, Belgijoje, JAV.
„East West Consulting“ direktorė neabejoja, kad „Au Pair“ yra puiki programa, norintiems „prisijaukinti“ gyvenimą užsienyje: „programos dalyviams suteikiamas ne tik nemokamas apgyvendinimas, maitinimas, sveikatos draudimas, bet ir mokami nemaži kišenpinigiai bei suteikiami kalbos kursai, o darbo valandos tikrai neišvargina prie darbo nespėjusių priprasti abiturientų. Be to, susidraugavę su šeima jaunuoliai neretai yra kviečiami kartu nemokamai pramogauti ar net vykti atostogų į kitas šalis.“
„Au Pair“ programa – ne tik galimybė susipažinti su gyvenimu svetur ar užsidirbti pinigų, bet ir įgyti neįkainojamos patirties, susidraugauti su kitose šeimose gyvenančiais bendraminčiais. Metus ar daugiau praleidę šeimoje jaunuoliai susipažįsta su tos šalies kultūra, įgyja vertingos darbo patirties, užsidirba, todėl vėliau gali drąsiai pradėti studijas aukštojoje mokykloje.

Kodėl japonus žeidžia arbatpinigiai

Kodėl japonus žeidžia arbatpinigiai, o marokiečius geltonos gėlės ir kt. finansiniai-kultūriniai netikėtumai

Šalių finansinės tradicijos arba kaip išvengti „nepatogių“ situacijų užsienyje
Turistas kaip kūdikis – gražus ir laukiamas, kol nepradeda klykti. Tad nesvarbu, ar guli po palme Havajuose, ar mankštini strėnas angliškose braškių lysvėse, ar kremti mokslus pagal mainų programas, svečioje šalyje sunku išvengti kultūrinių skirtumų bei su jais susijusių „nepatogių“ situacijų.

„Galapaguose“ grosiantys „Charlie Straight“ iš Lietuvos publikos laukia atvirumo

„Galapaguose“ grosiantys „Charlie Straight“ iš Lietuvos publikos laukia atvirumo

Jau poryt muzikos ir pramogų festivalyje „Galapagai“ grosiantys „Charlie Straight“ vaikinai nekantriai laukia pasirodymo Zaraso ežero saloje ir susitikimo su lietuviais. Per tarptautinę Europos festivalių mainų programą atvykstantys čekų kilmės britpop atlikėjai sako girdėję apie Lietuvos merginų grožį, Mickevičių ir Vilnių.

Elza Kreišmonaitė: „Kiviai apie Lietuvą nežino nieko“ (Interviu

Elza Kreišmonaitė: „Kiviai apie Lietuvą nežino nieko“ (Interviu, foto)

Kalbamės su Elza Kreišmonaite – mokine, kuri ryžosi tikrai rimtam žingsniui ir išvyko mokytis pagal mainų programą už 17 000 kilometrų – į tolimąją Naująją Zelandiją.

Fotografė R. Rylaitė: „Netikėta motinystė – postūmis tobulėti sparčiau“ (interviu)

Fotografė R. Rylaitė: „Netikėta motinystė – postūmis tobulėti sparčiau“ (interviu)

Motinos dienos proga mintimis apie neplanuotos motinystės vargus bei džiaugsmus dalijasi fotografė Rūta Rylaitė. Jauna mama yra įsitikinusi, jog netikėtas dukters Adelės atėjimas į šį pasaulį ne tik kad nesugriovė jai gyvenimo, bet priešingai – tik sutvirtino jo pamatus.

Koks jausmas aplankė, kai sužinojai, jog laukiesi?

Pradžioje buvo šokas, kadangi turėjau visiškai kitų planų, bet tikrai vaiko tarp jų ten nebuvo. Tuo metu buvau trečiame kurse ir gyvenau „ant lagaminų“. Ruošiausi studijuoti Portugalijoje pagal „Erasmus“ mainų programą. Tiesą sakant, ne tik dokumentai, bet ir bilietai jau buvo mano kišenėje. Nepaisant to, dabar visiškai dėl to nesigailiu, netgi priešingai – esu labai dėl to laiminga.

Kaip pasikeitė tavo gyvenimas tapus mama?

Atsirado nauji išbandymai, pasikeitė darbotvarkė ir gyvenimo tempas. Prieš nėštumą mano gyvenimas buvo labai aktyvus: studijos, mokslai, fotografavimas, studentiški renginiai bei vakarėliai, savanoriška veikla studentų atstovybėje, trumpai tariant, veiklos sočiai. Pirmieji metai buvo ganėtinai sudėtingi. Kuriam laikui susistabdžiau studijas, išvykau pusmečiui gyventi pas tėvus į Kėdainius, nes reikėjo pagalbos ir tuo labai džiaugiuosi.

Ar be tėvų būtum išsivertusi?

Tikrai ne. Man labai pasisekė, nes tėvai visada buvo šalia ir padėjo kuo galėjo. Išleisdavo mane ir pafotografuoti ir susitikti su draugais, juk gyvenimas nesibaigė, o tarp keturių sienų nesinorėjo užsidaryti.

Kokių dar naujovių į tavo gyvenimą atnešė dukros gimimas?

Oi, ji mane pakeitė ir gera. Susilaukusi Adelytės tapau daug atsakingesnė. Vaiko atėjimas į šį pasaulį atneša daug naujovių. Visų pirma, tu pradedi daug labiau rūpintis ne tik buitimi, bet ir mityba. Dar besilaukdama pradėjau skaityti produktų etiketes, nors iki tol niekada to nedarydavau. Kai studijavau, nerūpėjo nei ką aš valgau, nei kaip valgau, o kai atsirado Adelė, pradėjau rūpintis ne tik jos, bet ir savo sveikata. Didelis atradimas buvo ir tas, kad supratau, kad esu daug stipresnė, nei maniau.

Ką tau reiškia būti mama?

Tiesą pasakius, niekada nebuvau susimąsčiusi, ką tai reiškia…Tiesiog esu mama, rūpinuosi savo vaiku. Stengiuosi visapusiškai auklėti ir kuo daugiau laiko skirti vaikui, kad jis mokytųsi, tobulėtų. Tiesą pasakius, būti mama – didelis džiaugsmas. Jokiu būdu nekeisčiau nieko gyvenime ir tai nėra tik žodžiai.

Ar sunkios bemiegės naktys prie vaiko?

Pirmi dveji metai buvo bemiegiai, bet tai tik motiniški džiaugsmai. Keliesi su šypsena, žiūri į savo vaiką ir tau gera. Būdavo ir taip, kad naktį prabundi ir nebegali užmigti, nes tau gera stebėti, kaip dukra miega. Žinai, tos mamos…

Ar nebuvo minčių, jog vaikas – stabdis karjerai?

Jokiu būdu. Adelės gimimas man suteikė dar daugiau jėgų siekti užsibrėžtų tikslų gyvenime. Kai tapau mama, aplankė begalinis noras tobulėti, nes norisi, kad tavo vaikas didžiuotųsi tavimi ir matytų gerą pavyzdį. Iškreiptas mąstymas, kad vaikas sugriauna tavo gyvenimą. Manau, kad kuo esi jaunesnė, tuo daugiau kantrybės tu turi auklėdama vaiką. Turi jaunatviško polėkio bei noro pažinti, o tai gali daryti ir su vaiku. Būti jauna mama – privalumas.

O kaip su draugais, ar jie nepabėgo tau tapus mama?

Vaiko atėjimas į šį pasaulį „išgrynino“ draugus. Kai kurie žmonės pasimatė visai kitoje šviesoje ir ryšiai nutrūko, o kai kurie labai nustebino ir yra iki šiol mano gyvenime. Visoms jaunoms merginoms galiu pasakyti, kad nereikia bijoti, jog susilaukus vaiko, dings draugai, sugrius karjeros planai, tai – visiška nesąmonė.

Kaip nusprendei tapti fotografe, juk baigei istorijos studijas?

Tai ir Adelės nuopelnas. Galiu pasakyti, kad kai augini vaiką, daugiau laiko gali skirti ne tik vaikui, bet ir sau. Kai pagimdžiau, laikas sustojo, pradėjau skaityti knygas, daryti tai, kas man patinka, be jokios sąžinės graužaties, kad laukia neužbaigti darbai. Fotografavimas iki Adelės gimimo buvo tik hobis. Jai gimus, turėjau nemažai laiko sau ir taip pasinėriau į fotografiją, jog supratau, kad aš nenoriu daryti nieko kito gyvenime.

Ar auklėdama dukrą vadovaujiesi kažkokiomis taisyklėmis?

Nėra konkrečių taisyklių, tačiau turiu įsitikinimą, kad vaiko auklėjimas prasideda tada, kai tu jį įtrauki į savo laisvalaikį. Norint išauginti asmenybę, manau, jok vien darželio ar kiemo vaikui neužtenka.

Kokią reikšmę tau turi Motinos diena?

Mamos diena visą laiką buvo labai svarbi šventė mūsų šeimoje. Nuo vaikystės prieš ją sukdavau galvą, kaip nustebinti mamą. Dabar ji – dar svarbesnė. Gimus Adelei, ši diena įgavo naują atspalvį. Tai – mūsų trijų diena.

Savo pašnekovės mintis apie motinystę galėtume įprasminti Marion C. Garretty žodžiais: „Motinos meilė yra kuras, kuris suteikia žmogui galimybę padaryti tai, kas neįmanoma“.