Search Results for: "lietuvos parkai"

Nykstantys Lietuvos augalai saugomi unikalioje Kauno botanikos sodo ekspozicijoje

Nykstantys Lietuvos augalai saugomi unikalioje Kauno botanikos sodo ekspozicijoje

VDU Kauno botanikos sode kuriamoje Retųjų augalų ekspozicijoje verda darbai: išlygintame ir tvarkomame 30 arų plote kruopščiai įrengiamos dirbtinės augavietės, atkartojančios saugomoms augalų rūšims reikalingas natūralias sąlygas, sodinami augalai – 20 į Raudonąją knygą įrašytų rūšių, surinktų ekspedicijų Pietvakarių Lietuvoje metu.

„LABAS Festas“ – 4 sunkvežimiai technikos

„LABAS Festas“ – 4 sunkvežimiai technikos, 2 pramogų parkai, 12 val. šokių muzikos

Jau šį šeštadienį, liepos 7 d., Palangos paplūdimyje prie centrinės gelbėjimo stoties įvyks itin laukiamas antrasis šokių muzikos festivalis „LABAS Festas“. Tūkstančiai elektroninės muzikos gerbėjų jau pasiruošę dieną linksmintis nuotaikingose varžybose ir rungtyse su Jovani, o vakare šėlti per ryškiausio šią vasarą Lietuvoje viešinčio didžėjaus – vokiečio ATB – pasirodymą.

Kuo gali nustebinti Varšuva?

Kuo gali nustebinti Varšuva?

Ar žinote, kurio miesto senamiestis yra laikomas naujausiu Europoje? Tai – Varšuvos senamiestis, kadaise sugriautas, o po Antrojo pasaulinio karo ir vėl atstatytas. Lenkijos sostinėje – nepakartojama naktinė miesto panorama, pačiame miesto centre žaliuojanti gamta, turtingą Varšuvos istoriją menantys atkurti pastatai ir gardžiosios pączki spurgos. Ar jau įtikinote save, kad trumpai vasaros kelionei verta rinktis šį miestą?

Apleistos vietos įkvepia verslą

Apleistos vietos įkvepia verslą

Naujais turistų traukos centrais tampa vis įdomesnės ir unikalesnės Lietuvos vietos bei objektai. Be tradicinių architektūrinių paminklų, senamiesčių, bažnyčių ar muziejų naujai atgijusios erdvės vilioja vietinius bei užsieniečius.

Ką užsienio turistams siūlo Lietuva?

Ką užsienio turistams siūlo Lietuva?

Kokie turistai ir kodėl atvyksta į Lietuvą? Kokiomis priemonėmis juos galima būtų dar aktyviau pritraukti, kryptingai reklamuojant Lietuvą kaip kelionėms itin patrauklią kryptį?

Festivalio „Nepatogus kinas“ urbanistinėje programoje – idėjos Vilniui

Festivalio „Nepatogus kinas“ urbanistinėje programoje – idėjos Vilniui

Artėjančio tarptautinio dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ programoje šiemet pristatoma speciali dokumentinių filmų programa „Urbanistinės istorijos“. Penkiuose dokumentiniuose filmuose bus pasakojamos sėkmingos ir nevykusios įvairių pasaulio miestų vystymosi istorijos. Jų pavyzdžiu diskusijose bus bandoma įminti laimingo miesto paslaptį.

Mažylių tėvai kurs geriausių pasivaikščiojimo takų žemėlapį

Mažylių tėvai kurs geriausių pasivaikščiojimo takų žemėlapį

Nuo rudens tėvai geriausių pasivaikščiojimo su mažyliais takų Vilniuje galės ieškoti interaktyviame žemėlapyje – tokią iniciatyvą pradeda tėvų ir jų mažųjų gerove besirūpinantis projektas „Draugiškas mažyliui“. Pasivaikščiojimo takų žemėlapį kurti kviečiami visi – tiek norintys atrasti naujų pasivaikščiojimams tinkamų vietų, tiek ir savo mėgstamiausiais maršrutais pasidalinti galintys tėvai.

Vilniuje surengtas didžiausias Lietuvoje iki šiol buvęs piknikas (foto)

Vilniuje surengtas didžiausias Lietuvoje iki šiol buvęs piknikas (foto)

Mažiausiai 800 – tiek žmonių šiandien dalyvavo sostinėje vykusiame rekordiniame Lietuvos piknike. Renginio organizatoriai, natūralaus gruziniško mineralinio vandens „Borjomi“ atstovai, viliasi, kad pasiektas rekordas prisidės prie piknikų kultūros plėtros Lietuvoje ir paskatins žmones atsikvėpti nuo įtempto gyvenimo tempo.

Latvija geriausia mėgautis iš lėto

Latvija geriausia mėgautis iš lėto

Rinkdamiesi kelionę dažniausiai žvalgomės į tolimąjį užsienį, kartais dėl atostogų net esame pasiryžę perskrosti vandenyną. O vos už kelių valandų kelio automobiliu galima pasinerti į kitokį gyvenimą: harmoningas poilsis keliautojams, norintiems nors trumpam pakeisti gyvenimo tempą ir neskubant patirti naujų įspūdžių – tokią Latviją neseniai vykusios konferencijos metu pristato šalies turizmo plėtros agentūra.

Iš tiesų, mėgautis geru maistu, nuošaliais paplūdimiais, perprasti nedidelių miestelių žavesį maloniausia neskubant. Patys latviai sako, kad jų šalis kupina staigmenų, tik kai kurios jų yra gerai paslėptos.

Latvijos turizmas

Latvijos turizmo plėtros agentūros tyrimo duomenimis, lietuviai renkasi poilsį kaimyninėje šalyje dėl to, kad ją lengva pasiekti, o kainos prieinamos. Vertiname galimybę poilsiauti šeimomis bei kaimynų slidinėjimo kurortus. 2011 m. didžiausi turistų srautai į Latviją judėjo iš kaimynų pusės, taip pat ir Lietuvos. Nepaisant to, kad lietuviai nuo šiol apsistoja Latvijoje ilgiau nei vienai nakčiai, jie vis dėlto nėra dosniausi turistai ir renkasi pigesnes paslaugas.

Su broliais latviais turėdami nemažai bendro, vis dėlto į kelionę leidžiamės ieškodami skirtumų – kultūrinių ar gastronominių. Pastaruosius galėsime pažinti visus 2012 metus, mat šiemet Ryga tapo Baltijos kulinarijos sostine. 25 geriausių Rygos restoranų virėjai turistams parengė specialų kulinarinį kalendorių: nuo kovo iki gruodžio stebins ypatingais patiekalais, kas mėnesį naudodami vis kitokius latvių tradicinius produktus. Specialiai sukurtą kalendorių turistai gali peržiūrėti internetiniame puslapyje www.liveriga.com.

ryga

Tačiau aplankyti Rygą – tik pradėti savo kelionę po Latviją. Už sostinės ribų keliautojų laukia smėlėti paplūdimiai, parkai, lankytinos vietos, nemažai kultūros renginių ir festivalių. Vienas jų – jau tradiciniu tapęs muzikos ir meno festivalis „Positivus“, kuris kasmet sulaukia ne tik latvių, bet ir kaimyninių valstybių atlikėjų.

„Šiais metais sukurtas specialus kelionės paketas, kuriuo pasinaudoję turistai iš Lietuvos galės patogiai pasiekti festivalio vietą. Be to, šiemet daug dėmesio skiriama jauniausiems festivalio lankytojams – sukurtos geresnės sąlygos šeimoms, atvykstančioms su vaikais“, – sakė „Positivus“ organizatorius Ģirts Majors.

Be festivalio „Positivus”, turistus iš Lietuvos vasarą vilios ir Latvijos pajūrio miestai, tokie kaip Ventspilis ir Jūrmala. Į šį Latvijos kurortą keliauti kiek toliau nei į Palangą, tačiau miestas nenuvils. Turistai čia vyksta dėl gausybės renginių, „Livu“ vandens ir „Dzintari“ miško parkų, o žiemą – slidinėti pušynuose. Kurortas įtrauktas į populiariausių Latvijos lankytinų vietų dešimtuką.

Besižavintiems gamta turistams siūloma apsilankyti Lygatnės mieste, garsiame 333 uolomis, olomis ir natūraliai susiformavusiais rūsiais. Miestelyje bus įdomu ir istorijos entuziastams: čia galima pasižvalgyti po bunkerį, kuriame komunistų elitas turėjo pasislėpti iškilus atominio karo grėsmei.

Latvijos lankytinų vietų dešimtukas:

Rundalės rūmai
Senoji Ryga
Agluonos bazilika
Kuldygos istorinis centras
Gaujos nacionalinis parkas
Turaidos muziejus-rezervatas
Ventspilis
Liepoja
Cėsių senamiestis
Jūrmala

Daugiau veiklų ir lankytinų vietų keliautojai ras Latvijos turizmo svetainėje.

Keliauk kitaip – Panemunių regioninis parkas (Foto)

Keliauk kitaip – Panemunių regioninis parkas (Foto)

Nemunu į Lietuvą šimtmečiais brovėsi kryžiuočiai, daug kraujo nuplovė upė… Natūraliuose jos šlaituose išlikę ryškūs XIII – XV amžių karų su kryžiuočiais laikotarpio Nemuno gynybinės linijos fragmentai – Nemuno slėnio šlaitų piliavietės ir piliakalniai. Tai Palemono kalnas, Gedimino kapo kalnas, ant kurių stovėjo Pieštvės ir Veliuonos pilys, Ramybės kalnas, Kartupėnų ir Žemosios Panemunės piliakalniai. Traukos objektai šiose vietose – tai renesansinės Raudonės ir Panemunės pilys su savo parkais, dvarai – Gelgaudiškio, Belvederio, Veliuonos ir Ilguvos.